Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Turniq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm Ben Ortaokul 3. sınıf öğrencisiyim bilgisayar mühendisi olmak istiyorum bir kaç sorum olcak :
1) Bilgisayar Mühendisi olmak için hangi lise ardından hangi üniversiteye gidip hangi bölümleri seçmem gerekiyor
2) Geleceği olan bir meslekmi?
3) Ne kadar para var ?

Not: Son Girdiğim Sınavda 470 Puan Aldım

gosdah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hemen yazılım öğrenmeye başla :) programlama dillerinde kenddini geliştir lise anadolu lisesi fen lisesi olur ama llisede okumana bağlı başarına bağlı geleceği olan bi meslek mi dersen gördüğün gibi her yer bilgisayar :) paraya gelince iş yaptığın kadar para kazanırsın :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
-Bilgisayar mühendisi olursan çok para kazanırsın.

Eğer bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan matematik öğren yeter. Şu an istesen de yazılım falan öğrenemezsin.

gosdah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bak ben matematiği unutmuşum ama yazılım bence yavaş yavaş başlansa öğrenilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim çok tanıdığım var. 1,5 a çalışan. soruyorum niye. abi aç mı kalim diyor.
iş sende bitiyor. bi kere yabancı dil şart. yabancı dil olmadıktan sonra git cafe aç. sonra yaptığın işler önemli. ondan sonra para kazanabilirsin.

adsra

Asistan
Reaksiyon puanı
3
çok para kazanıyor. bu doğru değil abim bilg. müendisi şimdiki aklım olsa hayatta okumam diyor. programlama diyosunuz. elek. elektronk mühendiside öğreniyor. alasınıda yazılım mühendisi öğreniyor. donanım yönünde de çok para yok. varsada nadir. yönetici olmak çok çok çok çok zor bilgisayarda yükselme kademeleri az. alt komşumuz renault ta bursada bilg. müh. ama bilg. müh. yapmıyor fabrikada çübkü yükselemiceni farketti başka birime kaydı. matematik diyosunuz matematik müh. var makine müh. var. kısacası başka tarafa kay. ben makine müh. okuyorum en geniş iş olanakları yükselme makinada.. bilgisayar düşünme.. bizde programlama görüyoruz.. otomotiv müh. düşün hacettepe. lise olarakta bilecik anadolu öğretmen lisesi ve fen lisesi iyidir derim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

özelden de yazabilirsin bana..

phoenixx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
büyük bir ihtimalle olamayacaksın... bu ülkede ne yazık ki herkes istediği mesleğe sahip olamıyor. olsa dahi aradığını bulamıyor.

allah gönlüne göre verir inşallah.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Otur derslerine çalış, okulda ve sınavlarında başarılı ol, ingilizcen zayıfsa muhakkak geliştir. Şimdilik yapabileceklerin ve yapman gerekenler sadece bunlar, zamanı gelince, lise 2'de fen sınıfını seçip tüm gücünle üniversite sınavlarına hazırlan ve gerekli puanı al. Gerisi kendiliğinden gelir.

Turniq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benim kafam karıştı biri para var diyor biri yok düzgünce bilen veya bu mesleği yapan biri cevap verebilirmi bana

Otur derslerine çalış, okulda ve sınavlarında başarılı ol, ingilizcen zayıfsa muhakkak geliştir. Şimdilik yapabileceklerin ve yapman gerekenler sadece bunlar, zamanı gelince, lise 2'de fen sınıfını seçip tüm gücünle üniversite sınavlarına hazırlan ve gerekli puanı al. Gerisi kendiliğinden gelir.

Abi ingilizcem iyi lisedede almanca kursu almam ve biryandanda sayısal bitirmem gerekiyormuş doğrumu

Hemen yazılım öğrenmeye başla :) programlama dillerinde kenddini geliştir lise anadolu lisesi fen lisesi olur ama llisede okumana bağlı başarına bağlı geleceği olan bi meslek mi dersen gördüğün gibi her yer bilgisayar :) paraya gelince iş yaptığın kadar para kazanırsın :)

yazılımı nasıl öğrenicem programlama dili bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ya benim kafam karıştı biri para var diyor biri yok düzgünce bilen veya bu mesleği yapan biri cevap verebilirmi bana

Abi ingilizcem iyi lisedede almanca kursu almam ve biryandanda sayısal bitirmem gerekiyormuş doğrumu

yazılımı nasıl öğrenicem programlama dili bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

-Para var, eğer işinde iyiysen gerçekten çok para var ama sadece istanbulda var, birazcıkda izmir ve ankarada var geri kalan yerlerde aç kalırsın. Ben bilg mühüm.
-İngilizcen her okuduğunu anlayıp, konuşabilecek seviyede olmalı. Matematiğinin çok iyi olmalı ve tabikide sayısal bölümden mezun olmalısın, zaten eğer olacak kapasitede değilsen hiç uğraşma.
-Bırak yazılım öğrenmeyi, boş işler. Bugunden programlama öğrenmenin Bilg Müh olma yolunda sana hiçbir faydası olmayacaktır, aksine zararı bile olabilir. Önemli olan o mesleği icra edebileceğin bölümü kazanmak ve güzel bir üniversitede okumak. Otur ders çalış sadece!!!

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Olunca da keşke başka bölüm seçseymişim dersin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
he gel hemen bilgisayar muhendisi yapalim seni. hatta sonrada beraber facebooku falan tekrardan kurariz.. !

daha ortaokuldasin be abicim kararlarin cok degisir simdiden o saf guzel beynini yorma.

ayrica cogu kucuk arkadaslarimizin sandigi gibi bilgisayar muhendisi olunca cafede veya evde bilgisayar basinda full counter-strike,call of duty, pes vs oynamiyacaksin haberin olsun.

msql asp php local host turev integral calculus diferansiyel denklem sas sap network host marketing seo nesne programlama analtik algoritma database mikro islem obje yonelik prog analitik algoritma vs diye sorarlar adama yani bilgisayar muhendisi olunca oyun oynamican tumgun bilgisayar basinda çatir çatir kod yazman lazim. şuanda kullandigin hicbir programi veya siteyi kullanmiyacaksin emin ol ki alakasida yok zaten format atip bilgisayara program kurup sabahtan aksama kadar forumlarda sitelerde gezmenin. cunku bunlarin hicbir yarari olmayacak sen sadece kod yazacaksin. tabii yazabilirsen

istersen aç html den başla bir bakayim 10 dk hala bilgisayar muhendisi olmak istiyormusun görelim ?

kusura bakma ama dost aci soyler

tavsiyem yol yakinken vazgec cunku turkiyedeki egitim egitim degil bosa okumus olursun muhendisligi ozelliklede bilgisayari ben ne adamlar gordum guya bilgisayar muhendisligi bitirmis 2 satir kod yazamiyor. eger imkanin varsa ve ciddi olarak dusunuyorsan avrupada oku muhendisligi bana tesekkur edersin hadi kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben %15 görüyorum lise 3 e geçtim.
C dilinin temelini attım diyebilirim.
ve çok hırslıyımdır zaten hırslı olmasam bu sınıfa kadar geçemezdim.
bilgisayara çok ilgi duyarım ufak bir kaç program yazdım sizce bu işi becerebilirmiyim
işin ünüversite kısmını soruyorum ondan sonra zaten kendi ayağımın üzerinde dururum.
benim için tek sorun gözüm.
ama fazla sorun etmiyorum sizden açıklama bekliyorum lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum:tt1: ama hangi liseye gideceğimi bilmiyorum :( kaç puan lazım olduğunuda bilmiyorum:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayar mühendisliği cok mu zor ya ben öğrenmek ve bu meslleği cok istiyorum

||MBK||

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir durun ve dinleyin... EVET BENDE ORTAOKUL 8. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.Yazılım mühendisi olmak istiyorum.Ve bu arada bu yaşımda C++ biliyorum..
Derslerim gayet iyi.Şimdi ben yazılımcı olamazmıyım.Game Maker ile profesyonel oyunlar yapabliyorum ama uğraşmıyorum.Ve bir şey daha Counter Strike'IN nasıl oynandığını bile bilmiyorum.Ben yazılımdan, program yapmadan çok zevk alıyorum.Bilgisayarımda bir oyun bile yok.Sadece Top Eleven oynuyorum.
Şimdi siz arkadaşa kötü düşünceler yükleyerek onun ümidini kırmayın...
Bill Gates zamanında daha PC zor bulunuyordu ama yazılıma küçük yaşlarından beri merak saldı ve Microsoft gibi bir şirketin yöneticisi oldu.Yani imkansız diye bir şey yoktur.Sen elinden geleni yap herşey olur.:yes:

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar bir durun ve dinleyin... EVET BENDE ORTAOKUL 8. SINIF ÖĞRENCİSİYİM.Yazılım mühendisi olmak istiyorum.Ve bu arada bu yaşımda C++ biliyorum..
Derslerim gayet iyi.Şimdi ben yazılımcı olamazmıyım.Game Maker ile profesyonel oyunlar yapabliyorum ama uğraşmıyorum.Ve bir şey daha Counter Strike'IN nasıl oynandığını bile bilmiyorum.Ben yazılımdan, program yapmadan çok zevk alıyorum.Bilgisayarımda bir oyun bile yok.Sadece Top Eleven oynuyorum.
Bill Gates zamanında daha PC zor bulunuyordu ama yazılıma küçük yaşlarından beri merak saldı ve Microsoft gibi bir şirketin yöneticisi oldu.Yani imkansız diye bir şey yoktur.Sen elinden geleni yap herşey olur.:yes:
Olursun dersleri çalış önce sayısalı halledersen gerisi kolay İngilizce'de öğren Yaşı C++ olan birini ilk defa duydum C++ öğreniyorum desene

Birprogramcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadaşım sen bi bu yaşımda c ++ biliyorum diye hava atıyorsun. Ben small basic, virüslerini serisi, scratch, Python, racket dillerini biliyorum. Daha 6. Sınıfa geçtim. Aynı zamanda White hacker öğreniyorum. chatprogramming.tr.gg adlı bir sitem var. Cmd ile bütün gün kafa patlatıyorum. Ama sen gelmişsin burda bize 1 tane programlama diliyle hava atıyorsun. El elden üstündür :wink::cool:

Virüslerini değil tablet düzeltmiş visual serisi demiştim

codeyas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sen bi bu yaşımda c ++ biliyorum diye hava atıyorsun. Ben small basic, virüslerini serisi, scratch, Python, racket dillerini biliyorum. Daha 6. Sınıfa geçtim. Aynı zamanda White hacker öğreniyorum. chatprogramming.tr.gg adlı bir sitem var. Cmd ile bütün gün kafa patlatıyorum. Ama sen gelmişsin burda bize 1 tane programlama diliyle hava atıyorsun. El elden üstündür :wink::cool:

Virüslerini değil tablet düzeltmiş visual serisi demiştim

Herkes egoist olmuş bakın şimdi sizin bi havanızı sondureyim ben lise 1 öğrenicisiyim (Sağlık Meslek) C#, C/C++,Python,Php,Html,Css,Jquery,Java,Javascript, Sql biliyorum ayrıca Pentest ve Hacking alanında da çok yetenekliyim kendi araştırma takımım var. Ben hiçbizaman başkalarından oğrenmedim hep araştırarak kendim öğrendim Windows Phone App Store'de yaptığım 2 oyun 3 program bulunmakta ve android ortamında ise 3-4 uygulamam var Ayrıca Unity, After Effects, Photoshop kullanmayı çok çok iyi biliyorum 3D modelleme hakkında da ve Robot programlama ile ilgili baya bilgiye sahibim şimdi siz söyleyin kim den mühendis olur kimden olmaz benim bu yaşta yaptıklarımla kendinizi karşılaştırın.. Ha birde bu işi para için yapacaksanız hiç kalkışmayın eğer para için çalışırsanız başarılı olamassınız, gerçekten ilgili alakalı iseniz düşünün bu işi ve ayrıca programlama konusunda da uzmanlaşmanız gerekiyor mühendislik için tabi bunun içinde sistematik çalışmayı bilen ve uygulayan bir yapıya sahip olmak gerek. Bazı arkadaşlar şimdi madem bu kadar iyisan pc de neden sağlık okuyorsun diyecekler onlara cevabım şu İlerde 2 meslek yapıcam ATT ve CEH (Sertifikalı Etik Hacker) İletişim: fb.com/onlinelife01

MehmetF4tih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şu an bende mühendislik son sınıf öğrencisiyim. Mühendis olmak istiyorsan hele ki bilgisayar mühendisi sayısal zekan maksimum olması gerek eğer yoksa da zorlama kendini yakarsın :)

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Öncelikle meslek secerken hangisi daha çok para kazandirir diye düşünmemek gerekiyor öncelikle içindeki yoneliş kendi yeteneğin kendi isteğin hangi bolüme ise onu tercih etmeni öneririm benim arkadaslarım var Tıp i kazanip sonra birakan en iyi dediğimiz bolumleri kazanip sonra bırakan sizde mutlaka karşilaşmissinizdir bu gibi kişilerle. Bilgisayar mühendisliğine gelince butun mühendislik bölümleri kendini geliştirmeye dayanıyor sadece dersleri gecerek mezun olursanız 4 ortalama ile bitirseniz sonuc aynı olur hiç bisey ogrenmemiş olursunuz.Ders olarak Matematik ve Fizik çok onemli şimdi ne kadar iyi bilirsen calişrisan o derslere üniversitede o kadar rahat edersin.kendini geliştirme konusunda da ilk olarak Bilgisayar ana malzeme oldugu için ilk olaral bilgisayardan basla sonrada kendiliğinden hangi alan senin için daha rahat severek yapabilecegin kendine inandıgın alan olursa oraya yonel sadece programlama gibi web tasarim gibi grafik tasarim sistem uzmanliği,ticari programlar donanım programlama ve daha her gün artan yazılım alanlari

t.simsek93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Millete bak yaa :w00t: Nüfusumuzun yeni nesiline bak bu yaşta bilmedikleri yok maşallah :laugh:
bkz. Hayır biliyorum. biliyorum . en çok ben biliyorum en çook benn :mrgreen:

TheDifference

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Çok Saolun Bana Cesaret Verdiniz Yabanci Dil Süper Matematik Ortalma İşte İnternetten ve kitaptan araştırma yapcam