Windows phone 8 mi android mi ?

Bu konuyu okuyanlar

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
WP8 veya android arasından tercih yaparken telefonu nasıl kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız lazımdır. Eğer telefonda oyun falan fazla oynamam telefonumla sadece internette gezerim, birilerini ararım dersen wp8 daha iyi olacaktır. Ama malum wp8 in uygulama marketi androidin uygulama marketinin şuu an yanına bile yaklaşamaz. Uygulamalarla içli dışlı olacaksan android önerebilirim.
Sen yanlış tesit yapmışsın wp8 sadece internette gezip birilerini aramak içinmi :D yahu en stabil en performanslı hızlı işletim sistemi ayrıca Largest Mobile Study’e göre,Windows phone mağazası geliştiricilerin yeni gözde mağazası.Windows Phonemağazası 1.5 yıllık bir mağaza olup şuan 160.000 uygulamayı içinde barındırmaktadır.Özellikle Microsoft veNokia‘ın inanılmaz katkıları ile mağaza her geçen gün daha iyi hale gelmektedir.Largest Mobile Study,115 ülke de ve 6000 uygulama katılımcısının verdiği bilgilere göre,windows phone mağazası % 71 oranında geliştiricilerin yeni gözde mağazası oldu.Windows Phone mağazasını Android veiOSplartformları takip etmektedir.
Windows Phone mağazası ayrıca geliştiriciler tarafından geleceğin en büyük mağazası olarak nitelendiriyorlar.Windows Phone , android ve İOS tan sonra en büyük 3.mağaza konumunda şuan,diğer plartformları yakalaması için önünde en az 2 yılı olduğu söyleniyor.Bence Nokia lumia serisinden yana kullan hem kamerası hem Nokia özel uygulamalar ve windowsla işbirliği gelecek vaat ediyor sürekli gelişmekte.

bilgehanl.03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sen yanlış tesit yapmışsın wp8 sadece internette gezip birilerini aramak içinmi :D yahu en stabil en performanslı hızlı işletim sistemi ayrıca Largest Mobile Study’e göre,Windows phone mağazası geliştiricilerin yeni gözde mağazası.Windows Phonemağazası 1.5 yıllık bir mağaza olup şuan 160.000 uygulamayı içinde barındırmaktadır.Özellikle Microsoft veNokia‘ın inanılmaz katkıları ile mağaza her geçen gün daha iyi hale gelmektedir.Largest Mobile Study,115 ülke de ve 6000 uygulama katılımcısının verdiği bilgilere göre,windows phone mağazası % 71 oranında geliştiricilerin yeni gözde mağazası oldu.Windows Phone mağazasını Android veiOSplartformları takip etmektedir.
Windows Phone mağazası ayrıca geliştiriciler tarafından geleceğin en büyük mağazası olarak nitelendiriyorlar.Windows Phone , android ve İOS tan sonra en büyük 3.mağaza konumunda şuan,diğer plartformları yakalaması için önünde en az 2 yılı olduğu söyleniyor.Bence Nokia lumia serisinden yana kullan hem kamerası hem Nokia özel uygulamalar ve windowsla işbirliği gelecek vaat ediyor sürekli gelişmekte.
Merhaba;
WP8 in durumu belli şuan uygulama konusunda ne android ne ios olabilir. Ben yazdığım yazıda wp8 internet ve arama için kullanılır yazmadım. İşletim sisteminin hızlı ve stabil olmasını bende seviyorum. Malum wp8 telefon alacaksa arkadaş uygulama deneyimi çok iyi olmayacaktır. Ancak internet te çok rahat dolaşır. Gönül ister ki wp8 in uygulama marketinin genişlemesini o zaman bende büyük ihtimalle wp8 e yönelirim. Ancak durum ortada wp8 in uygulama konusunda eksikliğini. Geliştiricilerin yeni gözdesi demişsiniz yalnız mobil geliştiricelerin wp8 den önce android ve ios u göz önünde tuttuğunu size belirteyim. Hem kendinz demişsiniz diğer marketleri yakalaması için 2 senesi var diye en az. 2 sene sonra uygulama marketi dolu olacak diye şimdiden wp8 almak biraz garip geliyor. İki senede ne telefonlar çıkacak. Dediğim gibi wp8 alırsınız yalnız uygulamalarla aranız çok olmayacak.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
WP8 in durumu belli şuan uygulama konusunda ne android ne ios olabilir. Ben yazdığım yazıda wp8 internet ve arama için kullanılır yazmadım. İşletim sisteminin hızlı ve stabil olmasını bende seviyorum. Malum wp8 telefon alacaksa arkadaş uygulama deneyimi çok iyi olmayacaktır. Ancak internet te çok rahat dolaşır. Gönül ister ki wp8 in uygulama marketinin genişlemesini o zaman bende büyük ihtimalle wp8 e yönelirim. Ancak durum ortada wp8 in uygulama konusunda eksikliğini. Geliştiricilerin yeni gözdesi demişsiniz yalnız mobil geliştiricelerin wp8 den önce android ve ios u göz önünde tuttuğunu size belirteyim. Hem kendinz demişsiniz diğer marketleri yakalaması için 2 senesi var diye en az. 2 sene sonra uygulama marketi dolu olacak diye şimdiden wp8 almak biraz garip geliyor. İki senede ne telefonlar çıkacak. Dediğim gibi wp8 alırsınız yalnız uygulamalarla aranız çok olmayacak.
Assında etrafda söylenenler gibi çokda eksik felan değil şuan piyasadaki en popüler 40 uygulamadan 35i wp8de mevcut ve gerekli tüm uygulamalar var diğer önemli uygulamlar da yolda oyun yapımcılarıyla büyük anlaşmalar yapıldı mevcut güzel baya oyun var 2 sene öngörülen ama wp lu bir tel alındığında hem işletim sistemi gelecek vaat ediyor hemde 5-6 sene güncelleme desteği vereceğinden daha mantıklı şuan sırf androidin kasmasından dolayı el bile sürmek istenmiyor ayrıca bir tele en fazla kaç uygulama yükleyeceksin.gdr2 güncellemesiyle radyoda geldi ardından gdr3 de gelicek ve 2014 başıda wp blue veya wp 8.1 de gelicek android gibi 1-2 senede güncelleme değil ve alt seviye tellerede geliyor bu güncellemeler android için üst düzey telefon almadıkdan sonra güncellemeler hem geç geliyor hemde güncellemeden sonra dahada kasıyor telefon çoğu android kullanıcısı güncellemeyi geri almak istiyor ama ne fayda.2 sene beklemeye gerek yk sürekli gelişen ve güncel bir işletim sistemi şunuda söylemem gerekiyor.Windows phone geleceğin mobil işletim sistemi...

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
2.5 yıllık iphone maceramdan sonra zorunlu olarak lumia 920 aldım. henüz 1 hafta oldu kullanmaya başlayalı. öncelikle win 8 i son prewiev sürümünden beridir kullanıp çıktığı gün satın aldım ve gayet beğeniyorum. telefon alırken de win 8 e olan inancım ve android e olan ön yargılarımdan dolayı wp telefon almakta sıkıntı çekmedim. lumia 920 nin donanım olarak yüksek standartlar olan bir ürün olduğunu araştırdığında görürsün. zaten şu ana kadar telefonun kasıldığını hiç görmedim. ben telefonu fırsat bulduğumda sosyal sitelere giren ve ihtiyacım olduğunda uygulamaları kullanan birisi olarak öyle ıvır zıvır uygulamalarla işim olmaz diyorsan kesinlikle tavsiye ederim. iphone 5 e göre ağırlığının çok fazla olması beni biraz zorlasa da şu ana kadar tek gıcık olduğum durum instagramın halen wp da olmaması. onun dışında bir pişmanlığım olduğunu söyleyemem ve tavsiye ederim. yalnız nokia nın wp da htc ye göre üstünlüğü nokia nın windows ile ortak çalışmaları ve ürettiği uygulamalardır. aslında telefonu eline aldığında htc daha bir şık ve kullanılabilir dursa da bu bence önemli bir ayrıntı.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben lumia 820 kullanıcısı olarak wp8 derim şu anda sadece uygulama sorunu var zaten gün geçtikçe artıyor uygulamalar

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yıl 2018 olsaydi wp dene sansim olurdu. ... önünde android arkasinda google var baskq soze gerek yok zaten...ama android inde sikintilari var yalniz bu devede kulak kalir....

Note 2' den tapatalk aracılığıyla.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yıl 2018 olsaydi wp dene sansim olurdu. ... önünde android arkasinda google var baskq soze gerek yok zaten...ama android inde sikintilari var yalniz bu devede kulak kalir....

Sende 2 seneye kalmaz wp8li bir tel alırsan şaşırmam :D

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Diğer yorumlara baktigimda sanki androidde duzgun uygulama yokmuş gibi bir algı yaratilmaya çalışıldığını gordum.Bu sekildeki asılsız yorumlara kanmamanizi tavsiye ederim.Evet tartışmasız IOS da daha fazka uygulama var ama bunlarin bir cogu android de de var hatta ios da olmayip android de olan istisna uygulamalar bile var. % 10 luk bir farkla uygulama bazinda ios onde bunun tartışması bile yapilamaz lakin ios daha koklu bir kurum.

Buradan wp ye bakarsaniz daha instagram bile yok ki instagram dunya çapında uygulama bu demek daha kat etmesi gereken cok yol var demek .... dedigim gibi yil 2018 olsaydi wp diyebilirdim.

Sasirdigim nokta ise bazi sdn uyelerinin ne dediginin farkinda olmamasi.....

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Windowsun tek eksiği uygulama sayısı değil. Herkesde öyle bir kanı oluşmuş. Android kadar uygulaması da olsa farketmez. iOS'un daha fazla uygulaması var hem de daha hızlı çoğu Android telefonundan. Yine de Android'i geçmeye yetmiyor hem de bunca yıllık fan kitlesine rağmen.

İşletim sistemi çok kısıtlı çünkü. Yapabileceğiniz şeyler sayılı. Şimdi iyi günleri Windowsun çok uygulaması olduğu zaman arayüzü sıkmaya başlayacak insanları, iOS'da olduğu gibi. Android'de öyle bir şey var mı her sene yeni bir sense çıkarıyor HTC mesela. İstediğin launcher'ı yükle üstüne bir de ikon paketi kur al sana yeni telefon hatta.

Kaldı ki işletim sistemi şu anda kasmıyor ama içinde bir şey barındırmadığı için. HTC 8xt'ye bakın iki kamera uygulaması eklemişler hemen kasmış alet. Ha HTC'nin de suçu vardır ama neticede kasmaması her şey orjinal olduğundan. Android'deki popup play tarzı şeyler var mı mesela? Bir Youtube video'sunu tepede açıp bu arada işlerime bakabilir miyim windows phone 8'de? Onlar çalışırken nasıl olacak sistem? Kaldı ki Android'in de o kadar kasmadığı belli. Bakınız Sense 5, ve stock Android. İkisi de takır takır çalışıyor onca özgürlük onca uygulama ve widget'a rağmen. Duvar kağıdı bile konmayan bir işletim sistemiyle pc gibi bir işletim sistemini kıyaslıyoruz.

Uygulama dizaynları da tam bir fiyasko. Sekmelerden yalnızca ikisi veya üçü görülüyor kocaman punto yüzünden. Sağa gidip duruyor da nereye? Android design guideline kullanan uygulamalar takır takır zerre takılma olmadan çalışıyor. Hatta en hızlı açılan uygulamalar da onlar hem iOS'dan hem Windows'dan hızlı açılıyorlar. Windowsda her uygulama zorunlu olarak aynı arayüze sahip. Google ise istediklerini yapmalarına izin veriyor. Ama şöyle de bir dizayn var bi bakıverin yaparsanız iyi olur diyor. Google windows phone'a ilerde destek verir mi o da mechul şu anda kılını kıpırdatmıyor.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diğer yorumlara baktigimda sanki androidde duzgun uygulama yokmuş gibi bir algı yaratilmaya çalışıldığını gordum.Bu sekildeki asılsız yorumlara kanmamanizi tavsiye ederim.Evet tartışmasız IOS da daha fazka uygulama var ama bunlarin bir cogu android de de var hatta ios da olmayip android de olan istisna uygulamalar bile var. % 10 luk bir farkla uygulama bazinda ios onde bunun tartışması bile yapilamaz lakin ios daha koklu bir kurum.

Buradan wp ye bakarsaniz daha instagram bile yok ki instagram dunya çapında uygulama bu demek daha kat etmesi gereken cok yol var demek .... dedigim gibi yil 2018 olsaydi wp diyebilirdim.

Sasirdigim nokta ise bazi sdn uyelerinin ne dediginin farkinda olmamasi.....

2018 yılı çok oldu sanki birde instagram bgn yksa yarın gelir bir uygulamaya belmi bağlıcan :S olup olmaması önemli değil alternatif çok bağımlı değilsiniz sonuçta sadece belli noktalara odaklanmayın andorid kastığı sürece isterse 10milyon uygulama yapsın boş 2 sene içersinde windows mobile işletim sistemiyle piyasayı domine edicek gelecek vaat ediyor ve tıpkı masaüstü gibi mobile platformunda lideri windows olacaktır demedi deme sonra uygulamalara gelicek olursak Largest Mobile Study,115 ülke de ve 6000 uygulama katılımcısının verdiği bilgilere göre,windows phone mağazası % 71 oranında geliştiricilerin yeni gözde mağazası oldu.Ben verilerle araştırmalar sonucunda elde edilen sonuçları baz aldığımız olacaklardan kaçamayız.1.5 yıllık bir sistem olmasına rağmen %300 büyüme kaydediyor ve yükselmeye devm ediyor sen android ve iosun 1.5 yıllık halini hatırlarmısın android stabil olmadığı sürece geriden gelenler geçecektir.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Windows Phone kaliteli bir sistem ancak 3-4 senesi daha var göze girmesi için o yüzden şuanki tercihin Androidden yana olması gerek şu süreçte WP pek akıl karı değil

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Duvar kağıdı bile konmayan bir işletim sistemiyle pc gibi bir işletim sistemini kıyaslıyoruz.
Şu kelime bile bir cok şeyi açıklığa kavuşturuyor.

IOS androidde olmayan yenilik yapamazsa wp de hizlanmazsa (ki ati alan uskudari coktan gecti) android ileriki yillarda (5-6 yil) rakipkiz hale gelecek.sebebi ise yeniliklerini bozmadan katlanarak buyumesi.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

ios ve android wpye göre eski bu uygulama çokluğunu açıklarda şimdi wpde 2 yıllık sistem 2007-8 teknolojisi ile şuan ki birmi? fullhd ekranlar 8 çekirdekli işlemciler piyasada dolaşıyor ee bi zahmet nokia ile mste elini çabuk tutsun güncelleme vs konusunda app store ve play store da ne ararsan var elbetteki geliştiriciler wpye yönelecek gelip bizim markete yönelecek değiller ya :)

pcde windows kullanıyoruz neden çünkü yapılabileceklerin sınırı yok ama wp öyle mi değil android öyle ama

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ulan tel den soğuttunuz beni yav lumıa 620 alacaktım sızce almalı mıyım

The_Efekentli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş öncelikle şunu belirteyim ki malesef millet telefon kullanmadan yorum yapıyor itibar etme onlara .
İphone 4, 2 yıl kullandım donma , kasma , ısınma (şarj olurken belki) inan olmuyor . O kadar oyun yükle kasması olmuyor , Ama İphone 4 almaktansa 2. el Temizinden alabilirsen 4s al , alamassan 8 gblik iphone 4ler 950 1000 lira gibi bir fiyat , Yanlız tek sıkıntın İphonede Şarj olsun , çok kabul tüketiyor .
Wp 8 ile ilgili şunu söylemem gerek , telefon iyi , stabil çalışıyor ama benim pek hoşuma gitmiyor kutucuklar.
mağazasında uygulamaların sayısı az , Telefona 1000 lira veriyorsun ama uygulama indirip , hoşuna gitmeyince kaldırmak yok , sayısı yetersiz . bunu mutlaka göz önünde bulundurman gerek.
Lg Konusuna gelince , Sadelik , Hız , Güncelleme istersen Nexus 4 alabilirsin , kullanan arkadaşlar memnun .
Eğer LG'nin kendi ürünlerinden istersen optimis g almanı tavsiye ederim . Telefonun kamerası dışında hoşuma gidiyor benimde .
S3'te alabilirsin . Samsung her konuda güncelleme veriyor , 1-2 yıl sonra güncellemeri almaya devam ediceğini unutma .
Eğer Telefon'a ilgin varsa benim sana tavsiyem beklemen olucak .
Htc One'yi ben çok beğeniyorum fakat fiyatı biraz pahalı,
Yakında Daha kibar ve daha ekonomik , Tasarımı süper .
Beklersen HTC one mini...
hayırlı olsun şimdiden

wp 8 için uygulama kaldırma yok yazmışsın ama var

http://www.windowsphone.com/tr-tr/how-to/wp8/apps/delete-or-reinstall-apps

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkiler panpalr herkese günaydın bütçem belli oldu bütçe 1350 yada 1000 aklımda lg htc samsung ve nokia var
windows 8 olarak htc 8x ve nokianın lumia modeleri
android olarak htc one x lg optimus 4x hd s3 var bide bulabilirsem s4 zoom belki yurt dışından getiriirm
telefonla müzik çekerim (fazlasıyla) müzik dinlerim webde dolanırım fotoğraf ile ilgili uygulamalara yüklerim belki iphone 4 alrımım sizce bu telefonlar almak mantıklı mı ?????

Ben senin niye bu mesajı yolladığını anlamadım. Hem diyorsun Wp8 mi android mi; hem de diyorsun windows phone çok hızlı gelişiyor, androidin uygulamaları dandik. E sen kararını vermişsin zaten! Ama ben yine de iki işletim sistemi ve üreticilerinin birbirine karşı üstünlüklerinden bahsedeyim:

Birkere androidin mağazası virüslü ve çok gereksiz uygulamalar bulunabilir. Ancak bunların yanında iyi uygulama sayısı WP'u katlar. Birisi yazmış 1 milyar uygulama var 600 milyonu çöp diye. DOĞRU! Ancak geriye kalan 400 milyon müthiş yüksek bir sayı. Bu sayı WP'u birçok kez katlar. Oyun oynayacaksan ve iphone istemediğine eminsen android tercih etmelisin. Önceliğin müzik ise HTC; Fotoğraf ve video çekmek ise Samsung ; Ekran görüntüsü ise LG diyebilirim. 1 GB< Ram ile adreno 330 ve ya 320 grafik işlemcili bir android oyun performansı için yeterli olacaktır. ( Bu özelliklerdeki teller zaten güçlü işlemci de içerir.)

WP'nun değerlendirmesi ise şöyle: Tabiiki son çıktığı için en hızlı o gelişecek. uygulama mağazası 10 iken 12 olması %20 eder. Ama androidin 100 000 iken 100 200 olması %0.2 eder. Yani sayısal olarak WP hızlı geliştiği çıkar ortaya. WP uygulama olarak çok geride. Facebook uygulaması yok! Facebook uygulaması var ama microsoft tarafından yapılmış. Facebook tarafından değil. Bu da uygulamada fonksiyon eksiklerini beraberinde getiriyor. Uygulamalar yerine webte siteleri ziyaret etmeyi düşünebilirsin. İnternet sitesi yapanlar bilir. Çoğu site İnternet Explorer 'a göre dizayn edilir. Bu da WP hanesine bir artı demek. Bazı arkadaşlar karelerden şikayet etmiş. Duvar kağıdından şikayet etmiş. Bu telefona karar verenin vereceği tercih. Arayüzü zevkine kalmış. Bana kalırsa hiçbir sorunu yok. Çoğu WP kullanıcısı androide göre daha stabil diyor. Efektleri çok hoş ve akıcı. Neredeyse ios ile yarışır. Senin için önemli uygulamaların olup olmadığını WP nun internet sitesinden kontrol edebilirsin. Yorumları da okumayı ihmal etme. WP alacaksan L820 den aşağıya düşme. 1GB ram önemli. Yoksa mağazadaki uygulamaların yarısı telefonda gözükmüyor. Nokia'yı tercih et. Nokia'nın dayanacak son dalı WP olduğu için arkasına düşmek zorunda. HTC'nin öyle bir zorunluluğu yok. Nokia'nın navigasyon özelliği ise HER telefondan üstündür. Offline maps içerir.

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
At mı eşek mi olsa konunun başlığı daha yerinde olur.

ANDROID

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
android bir linux dağıtımı, wp8 ise eski java telefonlardan biraz daha iyi. android ile yapabileceğin wp8 ile yapamayacağın o kadar çok şey var ki buraya yazmak saatlerimi alır.

nokia'nın kalitesine diyeceğim bir şey yok haklarını vermek lazım kaliteli malzeme ve işçilik kullanıyorlar. fakat akıllı telefon parası verip uygulama ve güncelleme çıkmasını beklemek pek mantıklı değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş sana bir fikir vereyim bende 520 war ama bir eksiklik hissediyorum ama tarifi olmayan bir eksiklik nasıl ama androit telefonda daha bir hoş esikliğimi dolduruyor menüsü ile olsun playstor mazasıyla olsun bir hoş ama wp nerde bilgisayardaki çoğu şeyleri yapıyorum hele internete gezintisi mütiş hiç kasma donma yok sana Kalmış Ama LUMİA WP.:)

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kamera uygulamaları kamera gece çekimi çift flaş sağlam kasa pureview + carl zeiss kamera yeterince oyun ücretsiz navigasyon = Nokia Lumia 925 ya da 920

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim, burda bazıları windows phone hakkında uygulama kaldıramıyorsun falan demiş, parmağını sola itip yan sekmeden kaldırmayı denememiş. Öyle menüsü olduğunu bile şuan benden duydu. Kendim iphone5 alacaktım. Ama herkeste var diye tercih etmedim. S4 kullanıyordum bir süre sonra frapsların yükseldiğini farkettim. Android tam bir fraps makinası. Tercih edeceksen 2. el temiz bir iphone4s tercih edebilirsin. Çok iyi stabil. Ama eğer farklı olayım. Arkadaşlarım bune bune desin, iphone5 ile stabilite konusunda yarışsın. Uygulama doncak olsa bile donmayı beklemeyip masaüstüne atsın, direk 925 ve üstünü tercih et. Kendim 925'i tercih ettim. Evet uygulama yok fazla. Ama burda bi arkadaş çok mantıklı yorum yapmış. 1 milyar uygulamanın en az 4 de 3'ü boş. En ihtiyacın olacak şeyler Windows Phone'da. Hem şuan çok emin adımlarla ilerliyor. Google'nin yapmış olduğu grafik'e göz atarsan. Çok memnunum ihtiyacım olan tüm uygulamalar mevcut. He birde o yine iphone 4 donmuyor diyen arkadaşın yine salladığını fark ediyorum. İos7 düşmanı iphone4 istersen dene ve gör. İphone 4 alcağına blackberry al daha az sinirlenirsin :) Herneyse ben android'i kesinlikle tavsiye etmem. Belli süre sonra frapslar başlıyor. Alacaksan İphone4s+ veya Lumia925+ alıcaksın. 925 için 200 liracık daha zorla bütçeni ama yok dersen, 920 de alabilirsin arada tasarım farkı hariç pek bir değişiklik yok. Ama 925'i tasarımı yüzünden direk al derim. Herneyse karar senin.... Bu arada HTC windowsphone hiç bulaşma derim, nokiayı satın aldıktan sonra windowsphone daha bir üstlerine düştüler. Çoğu uygulama Nokia cihazlara göre diyebilirim dostum. WP seçiceksen bu NOKİA olsun.

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oyun filan oynarım diyorsan android,ancak sen daha çok webte dolaşırım müzik dinlerim kamera vs. demişsin o zaman Windows phone 8 al derim ben

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hiç android kullanmadıysan android seni kanser eder google play'in halini gördükçe kahrolursun en azından çocuğunun yanında yorumları okuyamazsın çocuk bu ne demek? diye sordukça cevap veremiceğin yorumlar var windows phone daha iyi.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bu başlık altına yazılan tüm mesajları ilk günden son güne kadar okuyan birisi şunu açıkcası anlar:

Apple ayrı bir dünya ama hala en iyisi. Avantajı iyi olması ve yazılım desteği, dezavantajı pahalı olması. Ama seçenek sayısı az.
Android iyiydi hala iyi gibi ama sıkıntısı şu Android'in biraz Vahşi BAtı gibi... Telefon ile uğraşmak isteyen kullanıcılar için iyi, ama işimi sorunsuz göreyim, telefonu da zaten fazla kurcalamayacağım diyorsan bence gidilecek yol değil. Vahşi Batı'nın iyi yönleri çok, ama kötü yönleri de çok.
Windows Phone ise yükselen bir değer gibi duruyor, hala uygulama eksiği var ama bu eksik belli başlı uygulamalarda çok azalmış. iPhone'nun iyi yönlerini alıp, fiyatını kısarak çok iyi bir alternatif olmuş. Buna ek olarak Nokia kalitesi de bir +. Evet telefon biraz daha ağır, biraz daha kalın, ama bu daha ergonomik sanki ve kesinlikle daha dayanıklı... Şu an benim için doğru tercih, ama telefonla uğraşacağım gencim ben diyorsan birşey diyemem.

Nokia Lumia 620 kullanıyorum. 1 sene oldu ve memnunum. Şu ana kadar hiçbir falsosunu görmedim.