Her yöne 500Dk, 5000Sms, 2GB İnternet 23 TL - Avea Woops!

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
1 yıldır avea yıkılan paket kullanıyorum ucuz olmasa çekilecek çile değil kendinizi kandırmayın. 3g/H/H+ yazması önemli değil orda 3g yazınca hızlı olacak diye bir durum yok. İstanbulda hemen hemen her gittiğim ilçede test yaparım daha 4mb/s geçtiğini görmedim o da nadir.

Konuşmadaki kesilmeleri, boğuk gelen sesi, geç giden ve gelen smsleri, en basit kim aramış mesajına bile para almasını vs vs saymıyorum bile, hele anadoluyla telefon görüşmesi yapıyorsanız vay halinize.

Hala savunan insanlar görüyorum bırakın arkadaş tamam ucuz bizde kullanyoruz ama siz aveya iyi diyorsanız ya birşey görmemişsiniz yada her zaman olduğu gibi benim kullandığım en iyisidir mantığı güdüyorsunuz.

Screenshot_2014-01-02-19-17-59.png

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
3g yazınca bi işe yaramıyor zaten E yazarken yaptığı hızı yapıyor en fazla ama H olunca saniyede 600 kb falan oluyor. Koğuşta hep E çekiyor kendime bi nokta buldum pencere kenarında H oluyor orada 600 kb'a çıkıyor. İki metre ötede en fazla 30kb olurken diğer tarafta 20 katına çıkıyor nasıl iş anlamadım. :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
3g yazınca bi işe yaramıyor zaten E yazarken yaptığı hızı yapıyor en fazla ama H olunca saniyede 600 kb falan oluyor. Koğuşta hep E çekiyor kendime bi nokta buldum pencere kenarında H oluyor orada 600 kb'a çıkıyor. İki metre ötede en fazla 30kb olurken diğer tarafta 20 katına çıkıyor nasıl iş anlamadım. :)

yukarda 3g çekiyor yaw süper diyen arkadaşlara istinaden yazdım adamım. bende de ne zaman baksam H yazıyor zaten test yaparkende full çeken yerlerde ve hspa olmasına dikkat ediyorum ama 4 mbyi deviremedik dünya gözüyle, çoğu zaman 1-2mb/s.
bende woopsa geçeyim dedim ama zaten 19 liraya aldığımdan memnun değilim 23e geçmeye gerek yok diye istemedim. Başka sebeplerden avea kullanmaya mecburum şuanda ama eski vodafone zamanlarıma dönecem yakında. 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
yukarda 3g çekiyor yaw süper diyen arkadaşlara istinaden yazdım adamım. bende de ne zaman baksam H yazıyor zaten test yaparkende full çeken yerlerde ve hspa olmasına dikkat ediyorum ama 4 mbyi deviremedik dünya gözüyle, çoğu zaman 1-2mb/s.
bende woopsa geçeyim dedim ama zaten 19 liraya aldığımdan memnun değilim 23e geçmeye gerek yok diye istemedim. Başka sebeplerden avea kullanmaya mecburum şuanda ama eski vodafone zamanlarıma dönecem yakında. 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun. :)

19 TL bi sene dolunca 23e çıkacak zaten, bi seneyi doldurmaya yakınsan bence geç woops'a. :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Saol biraderim bakalım, yakında yeni telefonla beraber hat değiştirmeyi de düşünüyorum. Zaten 1gb internet yetiyor evde işte wifi kullanıyoruz, dışardada çoğu zaman hız düşük. 2gb net bitmez bu şartlarda.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Vodafone'un tarifesi vardı 25 TL sınırlı süre için o da güzel tarife, zaman bitmediyse ona geç o zaman sen bi daha gelmesi zor olur aynı tarifenin.

Winter Nights

Asistan
Reaksiyon puanı
13

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
İyi akşamlar dostlar, 7 senedir Avea kullanmaktayım internet çekim kuvveti olarak gözlemlerime göre Turkcell > Avea. Fakat Avea da ki tarifler ise çok cazip, adamlar biliyor işi :D Eylül ayında açtığım bir konu vardı arkadaş hız testi paylaşmış ordan geldi aklıma bu hız testleri de benden gelsin :D
http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonu-operatorleri-ve-kampanyalar/336516-haydi-hiz-testine.html

Fiyat olarak = Avea>Vodafone>Turkcell
Hız olarak = Turkcell>Vodafone>Avea
Ses kalitesi/çekim gücü olarak = Turkcell>Vodafone>Avea

Türkiye'de durum tam olarak bu. Düz mantık kurarsak en mantıklısı vodafone oluyor :)

Winter Nights

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ben de internet için tarife yaparım en hızlısıda Turkcell ama dediğim gibi Avea fiyat ve içerik olarak çok iyi. Öğrenciyiz napalım :D

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Hattımı turkcellden aveaya taşıdım bu tarifeye geçicem ama daha hattım aktif olmadı bu arada bu tarife için yaş aralığı kaç olucak ?

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
25 Yaşına kadar geçerli arkadaşlar.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Çok iyiymiş, benim taahhüdüm bu ay bitecek bakalım ay sonunda neye geçeceğiz.

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok iyi bu. 30 Tl'ye 500 DK, 5000 SMS, 1 Gb İnternet alıyordum. Geçebilirsem buna geçiyorum :)

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tam Vodafone'a geçecektim ki 2 gb'lık paket gelmiş.

Her ne kadar yavaş olsa da iyidir 2 gb. :)

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Aga Galatasay Avea anlaşmalı vardı şuan hatıralayamıycam Cell ini ama 19 tl lik faturam 25 tl geliyordu avea dan ayrılışım pek sevimli olamamıştı. Konuyu takipteyim birisi ilk ödemisini yapsında bir haber versin farklı hattayım geçişimi yapacam :)

Dün akşam arkadaşımın taşıma işlemleri tamamlandı ve tarifeden 23 liraya faydalanmaya başladı. Aktif olması için bir tane herhangi birine ücretli bir SMS göndermesi istendi. Telsiz kullanım ücreti dışında ek bir ücret yok. Tabii bu faturasız için.

Faturalı için bayiinin bana dediği: 2-3 liralık vergi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Dün akşam arkadaşımın taşıma işlemleri tamamlandı ve tarifeden 23 liraya faydalanmaya başladı. Aktif olması için bir tane herhangi birine ücretli bir SMS göndermesi istendi. Telsiz kullanım ücreti dışında ek bir ücret yok. Tabii bu faturasız için.

Faturalı için bayiinin bana dediği: 2-3 liralık vergi

Ben de arkadaşı geçirdim aveaya sms falan atmadı hattın açılması için, yanlış bilgi vermişler size.

Yükledim teşekkürler. =)

Rica ederim, programın sevdiğim özelliği mobil veri paketimin yüzde kaçını kullandığımı göstermesi, çok kullanışlı. :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Muallakta kaldım arkadaşlar geçeyim mi geçmeyeyim mi. 2 sene önce şuan bulunduğum odada avea hatlı telefonu oynatınca mesaj gitmiyordu. 2g de hemde. Şuan vodafone 3g de 3 ya da full çekiyor. Ama diyorum ki o iki sene önceydi. Belki de şimdi altyapısı daha iyidir. Ve telefon 1200 dı belki ondandır diyorum :D
Ne yapayım?

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vodafone devreden tarife varken bu kullanılmaz

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Muallakta kaldım arkadaşlar geçeyim mi geçmeyeyim mi. 2 sene önce şuan bulunduğum odada avea hatlı telefonu oynatınca mesaj gitmiyordu. 2g de hemde. Şuan vodafone 3g de 3 ya da full çekiyor. Ama diyorum ki o iki sene önceydi. Belki de şimdi altyapısı daha iyidir. Ve telefon 1200 dı belki ondandır diyorum :D
Ne yapayım?

Birinden avea hat bulup evde dene. :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Çevremde avea yok ki hiç :mrgreen: yine de bir sorayım bakalım belki çıkar :D

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kamu mega en iyisi 1000 dk 1000 sms gurupiçi 5400 dk 4gb int.(1gb felan gectıgınızde hız dusmesı felan yok)27tl temiz

edit: avea interneti Etlik/ankarada down:14mbps up:1.5mbps

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sabah 7.10 da avea hattım aktif oluyo :D