1 GB internet paketi yeterli mi?

Bu konuyu okuyanlar

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yine bir mobil internet mevzusu ile sizi rahatsız ediyorum.

Video izleyen müzik dinleyen biri için 1 GB lık paket yeterli midir ?

Ve Android yaklaşık olarak 1 GB ın kaçını tüketir ?

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
hayir yetmez video izlemek varsa zaten aylikmi? haftalikmi? ama kulanima bagli tabi
2 soruyu anlamadim servis güncelemelerini felanmi diyon hava durumu felan onlarimi diyon?

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben hatırladığım kadarıyla 250 mb'tı 4 saatte bitirebiliyorum :D

2.soru aynen Android'in ağı kullanan uygulamaları en fazla kaç mb yer bir ayda.

Yeni soru olarakta video ve müzik dinlemesem sadece resimler açık bir şekilde ay sonuna kadar götürür mü ?

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
1gb internet sana yeter banada yeter onada yeter , FULL HD izlemiceksin heralde normal 480p 720p de izlersin 20-25 gün boyunca

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Umarım yeter yetmezse parasını alırım senden :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu soru benimde kafamı karıştırıyordu.. Malum :S yeni telefon almıştım. Android. ilk başlarda 1gb paket yetmiyordu :/ habire uygulama indir et felan derken... Şimdi ise 700 MB a gelince zorla video izliyorum :) avea nın bana tanımış olduğu internet paketi limitini niye boş bırakayım ki :)

Herkese 1 Gb yeter. Sadece ilk ay biraz az site gez :) zaten akıllı telefonların şarj sorunu oluyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
videoları tubemate ile en düşük kalitede izlersen, müzikleri de düşük kalitede dinlersen çok çok yetiyor ya günlük 33 mb a denk geliyor.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Tarayıcı için opera seç onun on-road modu mu ne vardı onu kullan sitelerde gezerken, normal kullanım için bence iyi değil ama o işi iyi yapıyor. Android otomatik güncellemeyi kaparsan ayda 5 mb anca yer durduğu yerde ama arka planda kullanacak şey kalmamalı ona dikkat et. Ben bi kere indirmeye wifi ile başlamıştım sonra acil işim çıkınca hemen unutup dışarı çıktım mobil veri bağlantısı da açıktı tüm paket (50 mb falan kalmıştı) + param gitti (1 lira mı ne vardı şükür 9 liram gitti ama ya 100 lira olsaydı).

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle girdiğin siteler göre değişir.
Daha sonra video izleyecek yada hd boyutta izleyeceksen tükenme hızı artar.
Ayrıca telefonun işletim sistemide fark ediyor tabikisi ios daha verimli.
Bir başka püf notkada telefonun ekranı büyüdükçe internet'in tükenme hızlı oluyor.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
çok kullanmıyorsan yeterli sürekli video izleyecem, fotoğraf yükleyecem dersen yetersiz olabiliyor.

Vatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanım şekline göre değişiyor. Bana göre yetersiz. Nokia'daki internet radyosunu günde 1 saat kullanarak radyo dinledim. Sadece bunu yaptığım halde en fazla 20 gün gitti.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İlk aylarda yeterli gelebilir ama ileriki aylarda daha fazla istiyor insan alışkanlık edindiği için muhtemelen.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yetmezse idare edeceğiz artık çok teşekkür ediyorum arkadaşlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note2 kullanıyorum arkadasımın birinde ace var diğerinde note 2 acesi olan 1 ay da artıyor bile diyor notesi olan ise 4 günde bitiyor diyor 2 side aynı kullanmakta whatsup foursqare twitter yotube gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 gb internet yetermi sizce dizi izliycem telefondan yeterli olurmu ? 15 gün idare etse yeter

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

çok müzik ve film izler dinlersen yetmeyebilir android uygulamaların güncellemesini sadece wifi ye ayarlarsan o konuda bi sıkıntı olmaz...

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
1 gb yeter tabi de, sizce 500 mb yeterli mi? faturalı aldım vodafone aylık 500 mb. evde wifi var zaten sadece dışarıda whatsapp twitter için kullanıyorum. inşallah yeter. 12 ay taahhüt var işin içinde :(

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
1gb internet fazla bile.
İnternet bizim neyimize.
Bize reva görülen ancak büyükbaş hayvanların dışkılarını toplayıp kurutup tezek olarak sobada yakmak.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Nasıl kullandığına bağlı benim s3 de genelde 300 küsür mb artıyor hele şu an kullandığım nokia 5320de 800 mb arttı.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşalar fm radyoyu internetten dinlemek kaç megabayt kullanır sizce. 1 saat dinlesek mesela.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Gezinme arada video izleme hayli fazla gelir bende var 1 gb şimdiye kadar 600 mb yaptım :D

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
1 gb interneti 1 günde değil 12 saat dolmadan da bitirebilirsiniz. Ben kotamin bitecegi son gün Youtube'da dizi açmıştim. Diziyi bitirmememe rağmen 300 küsür mb tan fazla harcamıştı. Tabi ki hd olarak izlemistim.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1 gbtı bilmem de 500 mb bana 10 gün dayanıyor en fazla

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Yani toplamda 210 dk da 2 gb. Ozaman çok iyi

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ben 2 gb kullanıyorum eğer video internetten müzik bi kaç bişeyde indiririm dersen hayatta yetmez tabi kullandığın telefonda bağlı ben 10 günde 700 mb harcadım kullandığım telefon s4