LG G2 Kulaklık/Hoparlör sesini yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
G2'nin kulaklık ve hoparlör maksimum ses seviyesi muhtemelen avrupa birliği yasalarına göre ayarlanmış durumda. Cihazın çok yükses bir ses potansiyeli var ama LG kanun gereği kullanıcı sağlığını düşünerek böyle bir limit koymuş. Daha yüksek ses isteyenler ufak bir hile ile telefonun ses seviyesini kalite kaybı olmadan donanımın asıl seviyesine çekebilirler.

REQUIREMENTS:
1. Telefonun root'lu olması gerekiyor.
2. Öncelikle cihazdaki /system/etc/snd_soc_msm dizinindeki orjinal "snd_soc_msm_Taiko" dosyasının yedeğini alın ve indirdiğiniz dosya ile yedeğin aynı isimde olduğuna emin olun.(yani indirdiğiniz dosyanın sonundaki .intl kısmını silin)
3. Root Browser yada benzer bir dosya yönetici kullanarak indirdiğiniz dosyayı ''/system/etc/snd_soc_msm'' dizindeki ile değiştirin ve telefonu yeniden başlatın.

http://www26.zippyshare.com/v/64106222/file.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2482750

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Avrupa birliği çok haklı. Ben 1-2 Gün Son ses kulaklıkta müzik dinledim, duymama problemi başladı bende ve bıraktım. :unsure:

hakanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel bilgi elinize sağlık ama root garanti öldürüyor.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
root garanti öldürmez, ama böyle düşünüyorsanız yapmayın.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Xperis Sp nin böyle bir potansiyeli yok mu ya la :p

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Benim şuanki kullandigim romdaki ses seviyesi stock romun 3 kati. Íllaki sp icinde bir yolu vardir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş ben birşey sormak istiyorum Benim telefonun SOL Hoperlöründen ses çıkmıyor sanki. neredeyse sıfır ses. Sadece Sağ Taraftakinden ses geliyor bu sorun benim G2 demi var yoksa genel bir sorunmu anlıyamadım hiçbir yerde bu sorun ile ilgili bir konu açılmamış bilgi ve birikime sahip birileri bana yardımcı olurlarsa sevinirim. Ayrıca çözüm bulunursa PROGRAMSIZ Ayrı bir konuyla bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz..

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kardeş ben birşey sormak istiyorum Benim telefonun SOL Hoperlöründen ses çıkmıyor sanki. neredeyse sıfır ses. Sadece Sağ Taraftakinden ses geliyor bu sorun benim G2 demi var yoksa genel bir sorunmu anlıyamadım hiçbir yerde bu sorun ile ilgili bir konu açılmamış bilgi ve birikime sahip birileri bana yardımcı olurlarsa sevinirim. Ayrıca çözüm bulunursa PROGRAMSIZ Ayrı bir konuyla bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz..

Keşke telefonun kitapçığına bir göz atsaydınız. Soldaki hoparlör değil mikrofondur. G2'nin tek hoparlörü var.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Avrupa birliği çok haklı. Ben 1-2 Gün Son ses kulaklıkta müzik dinledim, duymama problemi başladı bende ve bıraktım. :unsure:
haklısın bende s4 ün kulaklık ses çıkışını az bulurum ama son ses biraz fazla dinleyincede bu sefer kulaklar kırmız alarm veriyor :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aklımada geldi ama merak ediyordum mic yeri neresi diye. engin bilgilerin için teşekkür ederim Bloother.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
keşke samsung ch@t527'ninde ses ayarı olsaydı biraz açardım...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
otobüste giderken ses az gelince açarsın açarsın bakarsın ses sonda bu ch@t527 için 14 oluyor ve daha açmak isterim ama yok e250 32 kademe iken bu niye 14 kademe ki? kulaklığını she1360 ile modladım daha iyisine elim gitmedi içini açıp da olduğu için nt'den earpods çakması aldım onuda modladım sesi arttı ama hala az.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tekrar eski haline çevirdim sesi. Mevcut sesi yeterli. Hem yükseltince cızırtılar da oluşuyor bazı müziklerde.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bu gibi şeyleri yaparken üreticiler neden bunu yapmıyor diye düşünmek gerek ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
duyanda samsung sgh-e250 kullanıyorsunuz sanır onun sesi azdı kulaklıkta.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
rootlu telefonu hard format cekip servıse verırsen garantisi bozulmazz...samsung modellerde sayac var download mode de oyuzden iz bırakıyorr..lg lerde böyle bişey yok...cek formatı ver servıseee

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler ben telefonuma root yapdım sesi yükselttim dosyayı yedekledim unuttum bu dosyayı ve hard reset attım telefonu 3 saat kullandım radyo dinledim telefonu kitleyip kenara koydum birdaha telefonu acamadım sarj da olmuyor ısık yanmıyor telefon gitti ne yapabilirim telefonun hiçbir ayarıyla oynamadım bu ses dosyası da kayboldu ne yapabilirim :cursing::cursing::cursing::mad:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tek Hoporleri var demişsiniz doğrudur alttakinin teki microfon ise üsteki delik ne üsteki delik microfon telefondan konusurken ordan daha iyi ses gidiyor alttan konusun daha kötü orasıda hoporler bence ama henüz ne biliyim sanırım update ile acılabilir

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Beyler ben telefonuma root yapdım sesi yükselttim dosyayı yedekledim unuttum bu dosyayı ve hard reset attım telefonu 3 saat kullandım radyo dinledim telefonu kitleyip kenara koydum birdaha telefonu acamadım sarj da olmuyor ısık yanmıyor telefon gitti ne yapabilirim telefonun hiçbir ayarıyla oynamadım bu ses dosyası da kayboldu ne yapabilirim :cursing::cursing::cursing::mad:

bir kaç kişinin telefonu ne şarz oluyormuş nede çalışıyormuş diyorlardı cevap olarak full birck mi ne olmuş demişlerdi garantiye yolla demişlerdi :D

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nasıl yani ? arkadaslar şu root konusu biraz açar mısınız

- - - Mesaj Güncellendi - - -

root yapınca garanti gitmezmi yani )

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bence ne root yapın ne de telefona başka ülkenin ROM'unu atın. Riskli işler bunlar ve garanti gider yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var kardeşim bnde merak ediyorum sadece bizdemi var bu sorun :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Alttaki kısmın hoparlör olduğunu iddia eden arkadaşa: Soldaki mikrofon, sağdaki hoparlör, üstteki de mikrofon. Alttaki mikrofon senin sesini alıp karşıya iletmek için, üstteki mikrofon çevre seslerini algılayıp senin sesini karşıya daha iyi iletmek için.

gercekmanyak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam yaptım ama ses de bi yükselme yok :( değişmedi. dosyanın değiştiğine de eminim. boyutları farkından anlaşılıyor