HDMI Ses Sorunu Giderilmesi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ses var ama disari cikmiyor, ses aygıtı düzgün çalışıyor, varsayılan olarakta o işaretli, sına dediğimde ses hareketleride görünüyor ekran kartını güncelledim(nvidia) diger her seyi yaptim ama bir türlü ses alamadim (tv philips 6000 serisi) teşekkür ederim şimdiden?? 5 yıllık lg lcd de denediğimde bile seste görüntüde geliyordu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar tvmiz lg ancak böyle bir ekran göremiyok acep nedendir burası muştur yolu yokuştur =)))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Flaş Bellek tv taktığım zaman videodan ses çıkmıyor ses codec sorunu var diye hata veriyor neden acaba? bilen varsa yazsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ALLAH aşkına biri bana yardım edebilir mi hdmı ses sorunu hakkında nolur lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende uğraştım kendim yaptım .. ekran kartı silmeye falan gerek yok sadece hoparlör görünen yerde boş yere sağ tıkla devre dışı bırakılmış öğeleri göster yazan yeri tıkla tv çıkıcak etkinleştir de tamam dır... :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hdmı kablosuyla hem pc ye hem de tv ye ses vermek istiyorum nasıl olacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hem pc ye hem de tv ye ses vermek istiyorum nasıl olacak ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vallahi içim rahatladı, ne desem bilemedim tertemiz anlatılmış eyw dostum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm bende macbook laptop var minihdmı ve kablasounu aldım samsung marka tv ye binbir güçlükle görüntüyü aktardım fakat o yazdığınız sistem araçlarına sese giriyorum samsung cihazı göstere ibare neyim yok deli oldum lütfen acil yardım acaba minihdmı dan ses gitmiyormu ?????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
en güzel çözümü sen sunmuşsun tebrik ediyorum yukardakiler birşey bilmiyor..teşekkür ederim

alaturkiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende bu sorunu yaşıyordum sonunda çözümü buldum:denetim masası > Ses ve Donanımlar > Ses > Kayıttan Yürüt orada samsung yazmıyosa herhandi bir ses çıkışına sag tıklıyoruz orada devre dışı bırakılmış aygıtları göstere tıklıyoruz ve samsung çıkıo oradan samsung a sag tıklıyoruz ve etkinleştir deyip varsayılan yap diyoruz ve tmmlanıyor tşk <3 :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
philips lcd televizyonum var. easylink özelliğinden faydalanmak için philips bluray oynatıcı almayı planlıyorum. mutlaka HDMI ethernet kabloyu da almam gerekir mi, yoksa easylink ile bu kabloya gerek yok mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendeki şöle aynı varsayılan yaptımm ama hayla ses yok plazmada model : crea

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadaslar bende pc anakart asus ımpact 4 bunun uzerınde ses kartı var ama hdmı ıle bagladım tvye sesı ondan almak ıstıyorum nasıl yapıcam illa ses kartından mı hat cekmem gerek ?

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar ses kartından cıkıs alabılmek ıcın bagladım tv ye ama hdmıden ses alıyorum hoporlerı varsayılan yapınca ses gelmıyor bunun nedenı nedır allah askına

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende Windows 8.1 var önceden hdmi den ses geliyordu. Artık gelmiyor. yazılan herşeyi denedim ses denetimde tv yi görmüyor. bağlantısı kesilmişi etkinleştirdim falan sadece speker var. Sürücüleri güncelledim yine olmadı. Başka fikri olan varmı. Bu sorunu daha önce yaşamış olan. Tvde herhangi bir seçenekte yok bu arada tv ayarlarınada baktım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkür ederim çok makbule geçti...pc den tv bağlantısında ses gelmiyordu tarif üzerine yaptım...emeği geçenlerin eline sağlık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya kardesım aynı sorun bendede sen cözebildinmi yemin ediyorum teknolojiden sogudum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı şeyi yapmıştım hoparlör bölümü olan kısımda farenin sağ tuşu ile tıkladığımda devre dışı bıraktığın aygıtları göster dedi oradan hallettim

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bende bugün Asus Pa248Q marka monitör aldım. HDMI kablosunu bağladım. Kulaklığı takınca ses geliyor ancak kulaklığı çıkarınca hoparlör dışarıya ses vermiyor. Bozuk olabilir mi acaba

zgPrwfH.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler soruna çözüm ses ala bilmeniz için denetim masası ses efekti ve aygıtlarına girin insan sesine girin ordan gelişmişe tıklayın gelen menüde hopörler yok seçin oto gelicek ses

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ben pc yi televizyona bağladığımda video veya film vb şeyler izlerken ses geliyor fakat program kullandığımda ses bilgisayardan geliyor bunun için ne yapmalıyım