Samsun Galaxy Note 3 & Sony Xperia Z1

Bu konuyu okuyanlar

ayaztekin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim soru şu sizce samsung galaxy note 3 + gear telefon ve saat nasıl kullananlar varsa bilgi verebilir mi?
Note 3 ile Z1 arasında kaldım sizce hangisi alınmalı ve neden yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Note 3 alacaksan Snapdragonlu versiyonlusunu getirt derim Çünkü snapdragonlu versiyon daha güçlü. Eğer Octa Versiyon note 3 & Z1 diyorsan Z1'i seçerdim. Genel olarak soruyorsan hangisini seçersin diye Z1'i seçerim. Ama ikisi de aynı Sagment de değil. :) Z ultra ve note 3 arasında kalabilirdin. :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
[MENTION=31217]pRo[/MENTION]Rat' aslında haklı note 3 ün s800 lü olanı daha iyi z1 ile aynı sengmentte deil note 3 note3 ün rakibi z ultradır.

ayaztekin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda s800 mü var türkiye de bilgin var mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

z ultra çok büyük hacı ya ben genel anlamda soruyorum note alınabilir mi ve neden ?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
s800 note 3 yok, ama octa versiyonu da iyi, almak isteyipte s800 için vazgeçerseniz düşünmeyin, octa versiyonunu alın

ayaztekin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki nerden anlayacağım s800 işlemci mi octa işlemci mi olduğunu ? octa ve s800 kısmını hiç anlamadım bi anlatır mısın

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Play store da cpu-z uygulaması indirip s800 ve ya octa versiyon olduğunu anlaya bilirsiniz

ayaztekin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hımm tamam şimdi anlaşıldı kısacası octa daha iyi diyorsunuz peki son kısa birşey soracağım sizce note 3 alınmaya değer mi ? kullanan biri varsa o cevaplarsa iyi olur benim için

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Octa daha iyi demiyorum ben, hız konusunda geride s800 den ama burada sadece octa bula bilirsiniz. Bence kesinlikle alınmaya değer, büyük güçlü ve güzel

ayaztekin10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırmalarıma göre N9005 s800 avrupa hatları için üretilmiş türkiye de kullanma imkanı yok yani sadece avrupa ülkeri için özel yapılmış 4 çekirdekli bir işlemci şuanda türkiyede olan ise 4+4 işlemci ile çalışıyor böyle birşeyin olmasının sebebi 4g malesef

Tamam anladım teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin iyi çalışmalar iyi akşamlar

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ne demek, bem teşekkür ederim. iyi akşamlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Araştırmalarıma göre N9005 s800 avrupa hatları için üretilmiş türkiye de kullanma imkanı yok yani sadece avrupa ülkeri için özel yapılmış 4 çekirdekli bir işlemci şuanda türkiyede olan ise 4+4 işlemci ile çalışıyor böyle birşeyin olmasının sebebi 4g malesef

Tamam anladım teşekkür ederim beni bilgilendirdiğin iyi çalışmalar iyi akşamlar

Araştırmalara göre derken? Bizzat N9005 ve N9000 kullandım, yan yana koydum, aynı programları yükleyerek test yaptım. N9005 in kilidini açmak çok basit, pre root yapıp Chainfire ın regiunlock uygulamasını kullanmak yetiyor.

Antutu ve Geek bench te N9000 daha yüksek skor alıyor. Bunun sebebi işlemcisinin Daha yüksek mimariye sahip olması olabilir. Çünkü Octa A15, Sdragon A9 tipi bir işlemciye sahip. Ikisinde de Rr3,max Payne, asphalt 8 oynadım, ikisi de max Ayarlarda aynı fps yi alıyor. Performans olarak üstünlükleri yok. Sadece Sdragon un kamerası 4k çekiyor ve 4g var. Yazılımsal bir şey olduğu için 4k Octa ya da güncelleme ile gelebilir, çok da lazım değil aslında gerçi. 4g nin olmaması pek üzücü değil çünkü 4g 2 kat daha pahalı olacak, öğrenci adama yaramaz bu.

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 1 vardı sattım note 3 almak için. Fakat önce işlemciden dolayı sonrada incelemem sonucunda note 3 de büyük değişikliklerin çoğu s-pen için yapılmış yani s-pen e yüklenilmiş. Bu yüzden g2 ye yönelicem sanırım. Bayram arifesi teknosada g2 yi inceliyorum. Biri daha geldi incelemeye. O anda da o mağazanın telefon bölümü yetkilisi geldi. Müşteride ona sordu g2 nasıl diye. Arkadaşda elinde note 3 ü göstererek alacaksan bu dedi sabahdan beri oynuyorum ne kasma ne ısınma hiçbirşey yok dedi. Bunun üstüne yok dedi. Ben araya girerek e dedim note octa g2 snap bir kere işlemci farkı var. Bendeki snap dedi zaten. Arkadaş yurtdışından getirtmiş note 3 ü. snap işlemci olan. Elinde snap işlemci millete octayı tavsiye ediyor kurnaz. E hal böyle olunca insan biraz daha soğuyor. Birde fazla s-pen kullanmamakta cabası.

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırmalara göre derken? Bizzat N9005 ve N9000 kullandım, yan yana koydum, aynı programları yükleyerek test yaptım. N9005 in kilidini açmak çok basit, pre root yapıp Chainfire ın regiunlock uygulamasını kullanmak yetiyor.

Antutu ve Geek bench te N9000 daha yüksek skor alıyor. Bunun sebebi işlemcisinin Daha yüksek mimariye sahip olması olabilir. Çünkü Octa A15, Sdragon A9 tipi bir işlemciye sahip. Ikisinde de Rr3,max Payne, asphalt 8 oynadım, ikisi de max Ayarlarda aynı fps yi alıyor. Performans olarak üstünlükleri yok. Sadece Sdragon un kamerası 4k çekiyor ve 4g var. Yazılımsal bir şey olduğu için 4k Octa ya da güncelleme ile gelebilir, çok da lazım değil aslında gerçi. 4g nin olmaması pek üzücü değil çünkü 4g 2 kat daha pahalı olacak, öğrenci adama yaramaz bu.

4K isi yazılımsal değil gibi usta. S800 de 4K encoder bulunuyor ama exynos da yok galiba.

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
note 3 güzel özelliklere sahip bir telefon , ama şuan sıkıntıları var eğer note 3 istiyosan bekle
sony z1 niyese pek hoşuma gitmedi oyun açışından ama kamera güzel
ben sana beklemeni öneririm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evimde bırakın 4k videoyu full hd görüntü veren bir tv bile yok ne yapayım 4k video kaydını. Samsungu protesto ettiğim için note3'ü kimseye tavsiye etmiyorum resmen 3. dünya ülkesi muamelesi görüyoruz. 1 yıl sonra Türkiye'ye 4g geldiği zaman hepimize 4g li telefonları iteleyecekler. Ben yılda bir telefon değiştiren bir insan değilim.
Karar sizin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı görüşteyim güncelemeyle gelir bencede arasındaki tek fark hata n9005de 2.38 ram varken n9000de 2.68 lik gösteriyordu n9000 paneli 4 k desteklidir bencede güncelemeyle tamamlar kendini ama 4g düşündürücü :(