Samsung c3222, oyun yükleme sorunu (acil)

Bu konuyu okuyanlar

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
merhaba arkadaşlar,
okulda bir arkadaşta samsung c3222 pembe renkli bir tel. var.
oyun yüklemek istediğimde indrilen jar geçersiz gibi bir hata veriyor.
yani oyun yüklenmiyor. (.jar uzantılı) (mobile9.com dan indirdim. başka sitelerden indirdiklerim de çalışmadı. aynı hatayı veriyor)

telefon tam olarak bu

önceleri jar max. boyuttan büyük diyordu. (.jar lar en fazla 500 kb. ortalama 350 kb civarı)

*#52828378# den maksimum jar sizeyi 600 yaptım.
bu kısımda ki ota tpye ve memory type ayarları da normal.(en azından öyle görüküyor)

*#1234# yapınca => S/W:c3222W.02 yazıyor.
dev. version:JVKC2
csc: c3222W0JVKC2

>>şimdi sorun oyunlar da mı yoksa telde mi?
>>sorun oyunlardaysa bu telin çalıştırabileceği oyunları nereden bulabilirim?
>>sorun teldeyse hangi ayarlarında sorun var?

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hiç mi bilen yok?:hammer:
ya da yardım etmek isteyen...

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
yardım ettin zaten :) teşekkür ederim. :)
telefon yanımda değil ama gt-c3222w model tel sadece bu sitede çıktı :)
diğerlerinde hep siyah c3222 diye çıkıyordu. bunlar çalışır inşallah.
Rica ederim . İnşallah çalışır :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Rica ederim . İnşallah çalışır :)
bunları indirdim.
küçük oyunlar zaten.
umarım çalışılar.

bu arada android le ilgili bir problemim olursa ilk sana gelirim ona göre :)
ilk sorumu sorayım:biggrin:
bu swapper for root adlı uygulama ile hafıza kartında 64 mb swap yaptım.(sorun çıkmazsa 256 yapacağım)
kartın içinde swap.swp diye bir dosya oluştu.

kartta CWM ile ext4 alanı oluşturmadım. aslında 512 mb ext4 alanı oluşturdum ama pc de ve telde o ext4 görükmesine rağmen, bu swapper for root uygulamasında görmedi :) sadece fat alanını görüyor bu uygulama. bende ext4 ü geri sildim.

şimdilik bir problem yok ancak bu swap alanı işe yarıyor mu?
yani performansa vs olumlu etki eder mi?

bir de advanced mobil care kurdum. temizlik vs yapıyormuş. şimdilik iyi duruyor. :) her şey yolunda.
bu uygulamada oyun güçlendirme diye bir şey var. işe yarıyor mu?

(ne çok soru soruyorum ya. :) kusura bakma. android de yeni olduğum için anlamaya çalışıyorum :))

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
bunları indirdim.
küçük oyunlar zaten.
umarım çalışılar.

bu arada android le ilgili bir problemim olursa ilk sana gelirim ona göre :)
ilk sorumu sorayım:biggrin:
bu swapper for root adlı uygulama ile hafıza kartında 64 mb swap yaptım.(sorun çıkmazsa 256 yapacağım)
kartın içinde swap.swp diye bir dosya oluştu.

kartta CWM ile ext4 alanı oluşturmadım. aslında 512 mb ext4 alanı oluşturdum ama pc de ve telde o ext4 görükmesine rağmen, bu swapper for root uygulamasında görmedi :) sadece fat alanını görüyor bu uygulama. bende ext4 ü geri sildim.

şimdilik bir problem yok ancak bu swap alanı işe yarıyor mu?
yani performansa vs olumlu etki eder mi?

bir de advanced mobil care kurdum. temizlik vs yapıyormuş. şimdilik iyi duruyor. :) her şey yolunda.
bu uygulamada oyun güçlendirme diye bir şey var. işe yarıyor mu?

(ne çok soru soruyorum ya. :) kusura bakma. android de yeni olduğum için anlamaya çalışıyorum :))
Umarım çalışırlar :) Tabi her zaman sorabilirsin . :) Swap hakkında pek bilgim yok . Ama katkı sağlasa bile çok aşırı performans yükselişi olmaz. Ayrıca bir süre sonra hafıza kartın zarar görüyormuş . :) Aslında swap yerine overclock yaparsan çok faydasını görürsün . Gioya göre overclok kerneli var mı bir bak . Varsa yükle overclock yap :)
Advanced mobile care iyidir . kullandım biliyorum . oyun güçlendirici işe yarar mı bilmiyorum . çünkü benim telefonun rami 1gb zaten . :D o bir şey fark ettirmiyor. :D ama kesinlikle katkı sağlar . performanstan uçmazsın ama yine de işe yarar :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ha bu arada advanced mobile care dan başka ram temizleyici program kullanma. Yani task killer benzeri programları.
FMR Memory Cleaner kullan . İşe yarar. :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Umarım çalışırlar :) Tabi her zaman sorabilirsin . :) Swap hakkında pek bilgim yok . Ama katkı sağlasa bile çok aşırı performans yükselişi olmaz. Ayrıca bir süre sonra hafıza kartın zarar görüyormuş . :) Aslında swap yerine overclock yaparsan çok faydasını görürsün . Gioya göre overclok kerneli var mı bir bak . Varsa yükle overclock yap :)
Advanced mobile care iyidir . kullandım biliyorum . oyun güçlendirici işe yarar mı bilmiyorum . çünkü benim telefonun rami 1gb zaten . :D o bir şey fark ettirmiyor. :D ama kesinlikle katkı sağlar . performanstan uçmazsın ama yine de işe yarar :D
oyun değilde kulandığım bir iki offfice programı var. onlar donmadan çalışşsın yeter. (zaten donmuyorlar :))
pdf okuyucu, docx okuyucu vs işte.
office suit7 var şu an birde. bunlar sorunsuz çalışıyor.
150 mb lık esen yayınları fizik kitabının pdf sini hiç donmadan açıyor. bu bana yeter :)

oyun olarak ta sadece fruit ninja oynuyorum :D o da zaten donmuyor. swap 64 de kalsın. o zaman. :)
yani okul ve eğitimle ilgili uygulamalar çalışsın yeter. :)

hafıza kartım orjinal kingston 4 gb class 10. (class 10 dan tam emin değilim ama. yazma hızı 5-6 mb okuma hızı 15-20 mb arası)

lucky pacther ile kullanmadığım sistem uygulamalarını yedekleyip kaldırdım. şimdilik sorun yok. sorun olursa CWM ile tekrar yüklerim :). mesela google kişi senkronizasyonu 11 mb ram ile sürekli arkada çalışıyor. kaldırdım.

şu an tel %100 şarj ile ortalama 2 gün gidiyor :)

bir de şu an yüklediğmi rom ile zaten 800 mhz olan işlemcisini 1037 ye kadar çıkarabiliyorum :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
oyun değilde kulandığım bir iki offfice programı var. onlar donmadan çalışşsın yeter. (zaten donmuyorlar :))
pdf okuyucu, docx okuyucu vs işte.
office suit7 var şu an birde. bunlar sorunsuz çalışıyor.
150 mb lık esen yayınları fizik kitabının pdf sini hiç donmadan açıyor. bu bana yeter :)

oyun olarak ta sadece fruit ninja oynuyorum :D o da zaten donmuyor. swap 64 de kalsın. o zaman. :)
yani okul ve eğitimle ilgili uygulamalar çalışsın yeter. :)

hafıza kartım orjinal kingston 4 gb class 10. (class 10 dan tam emin değilim ama. yazma hızı 5-6 mb okuma hızı 15-20 mb arası)

lucky pacther ile kullanmadığım sistem uygulamalarını yedekleyip kaldırdım. şimdilik sorun yok. sorun olursa CWM ile tekrar yüklerim :). mesela google kişi senkronizasyonu 11 mb ram ile sürekli arkada çalışıyor. kaldırdım.

şu an tel %100 şarj ile ortalama 2 gün gidiyor :)

bir de şu an yüklediğmi rom ile zaten 800 mhz olan işlemcisini 1037 ye kadar çıkarabiliyorum :)
Bence de kalsın :) Sen az kaldırmışsın bende google play dışında google a ait uygulama kalmadı . Silmedik şey bırakmadım :D Telefon acayip rahatladı ama :)

Telefonunla ilgili bir site-forum http://www.samsungio.com/ belki de biliyorsundur . :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
benim tel şu an böyle:
________________________________________________________________________________
cpsm.png
1bi.png

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bence de kalsın :) Sen az kaldırmışsın bende google play dışında google a ait uygulama kalmadı . Silmedik şey bırakmadım :D Telefon acayip rahatladı ama :)

Telefonunla ilgili bir site-forum http://www.samsungio.com/ belki de biliyorsundur . :)
site için teşekkür ederim. :) valla her şey var :) vrane rom 3.1 in 4.1 versiyonu da var mıdır acaba? bir bakacağım :)

ben google playi de kaldırdım :D
o google yazan gereksiz ama sürekli çalışan ram yiyen uygulamaları kaldırsam bir sorun olmuyor dimi :) bir hafta oldu daha tek sorun çıkmadı bende.

bri kaç tanesini daha kaldırıyım bari :D
mesela takvim senkronizasyonu nu :) 8-10 mb ram harcıyor. ne olduğunu bile bilmem. :)

Uygulama menüsünü göster bakalım ne kadar uygulama yüklüymüş :)
sadece işime yarayanlar yüklü :) yani çok az :)
(daha iki gün önce romu tekrar kurduğum için şimdilik pek bir şey yok. böyle iyi :D)
lwef.png
8mhb.png

varsayılan müzik uygulamasını bile kaldırdım. hatta komple sildim. bir işe yaramaz :D power amp ondan çok daha iyi. equalizeri süper.
stereo x efecti de güzel.
telefon neredeyse bomboş :D
yeni xp kurmuş gibi :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
site için teşekkür ederim. :) valla her şey var :) vrane rom 3.1 in 4.1 versiyonu da var mıdır acaba? bir bakacağım :)

ben google playi de kaldırdım :D
o google yazan gereksiz ama sürekli çalışan ram yiyen uygulamaları kaldırsam bir sorun olmuyor dimi :) bir hafta oldu daha tek sorun çıkmadı bende.

bri kaç tanesini daha kaldırıyım bari :D
mesela takvim senkronizasyonu nu :) 8-10 mb ram harcıyor. ne olduğunu bile bilmem. :)

sadece işime yarayanlar yüklü :) yani çok az :)
(daha iki gün önce romu tekrar kurduğum için şimdilik pek bir şey yok. böyle iyi :D)
lwef.png
8mhb.png

varsayılan müzik uygulamasını bile kaldırdım. hatta komple sildim. bir işe yaramaz :D power amp ondan çok daha iyi. equalizeri süper.
stereo x efecti de güzel.
telefon neredeyse bomboş :D
yeni xp kurmuş gibi :D
Evet her türlü şey var :) Ben playi kaldıracak kadar ileri gitmedim daha :D Ama beni mecbur bırakırsa :devil2:
Doğru şeyi yapmışsın . Google a ait her şey kaldır sorun olmaz. Zaten hepsi gereksiz :)
Sen baya çaktın bu androidi . :D Benden de ileri gitmişsin :D İyi iyi maşallah :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Evet her türlü şey var :) Ben playi kaldıracak kadar ileri gitmedim daha :D Ama beni mecbur bırakırsa :devil2:
Doğru şeyi yapmışsın . Google a ait her şey kaldır sorun olmaz. Zaten hepsi gereksiz :)
Sen baya çaktın bu androidi . :D Benden de ileri gitmişsin :D İyi iyi maşallah :)
bilgisayar temelim çok iyi odluğu için pc ile yakından uzaktan ilgisi olan her şeyi hemen anlarım ayıptır söylemesi. :)
sınıfın akıllı tahtası benim kontrolümde :D

google yazan her şeyi kaldrıcağım :D
hiç kullanmam. ama sürekli çalışıyor :D
manuel durduruyorum. 10 sn sonra geri başlıyor :D

bir de çalışan uygulamalar kısmında sürekli yazılım güncelleme adlı, simgesi iki tane ok olan bir uyulama var. 8-10 mb arası götürüyor :) o ne işe yarıyor. gereksizse kaldırıyım :D
eğer tel yazılımını güncellemek için vs ise ben yazılımı zaten ya odin ile ya da CWM ile manuel olarak güncelliyorum :D
tabi yenisi çıkarsa.
bir de zaten ota updater var. crane rom u güncellemek için.

yani bu yazılım güncelleme adlı şey gereksiz gibi.

**
evet android te baya ileri gittim. (başlangıcıma göre. sıfırdım. adını bilirdim sadece :))
ama amacım geçmek değil. yani sadece yeni bir şey öğrenmek.
hala sana soru soruyorsam sen benden daha öndesin demektir. :)
**

kötü haber: :devil2: android le ilgili sana daha çok soru sorarım ben :biggrin:

sabahtan beri pc başındayım :) biraz da ders çalışayımdimi :) ben 2-3 saat yokum :) şu matı bitiriyim. eksik 3-4 konum kaldı da lys de :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
bilgisayar temelim çok iyi odluğu için pc ile yakından uzaktan ilgisi olan her şeyi hemen anlarım ayıptır söylemesi. :)
sınıfın akıllı tahtası benim kontrolümde :D

google yazan her şeyi kaldrıcağım :D
hiç kullanmam. ama sürekli çalışıyor :D
manuel durduruyorum. 10 sn sonra geri başlıyor :D

bir de çalışan uygulamalar kısmında sürekli yazılım güncelleme adlı, simgesi iki tane ok olan bir uyulama var. 8-10 mb arası götürüyor :) o ne işe yarıyor. gereksizse kaldırıyım :D
eğer tel yazılımını güncellemek için vs ise ben yazılımı zaten ya odin ile ya da CWM ile manuel olarak güncelliyorum :D
tabi yenisi çıkarsa.
bir de zaten ota updater var. crane rom u güncellemek için.

yani bu yazılım güncelleme adlı şey gereksiz gibi.

**
evet android te baya ileri gittim. (başlangıcıma göre. sıfırdım. adını bilirdim sadece :))
ama amacım geçmek değil. yani sadece yeni bir şey öğrenmek.
hala sana soru soruyorsam sen benden daha öndesin demektir. :)
**

kötü haber: :devil2: android le ilgili sana daha çok soru sorarım ben :biggrin:

sabahtan beri pc başındayım :) biraz da ders çalışayımdimi :) ben 2-3 saat yokum :) şu matı bitiriyim. eksik 3-4 konum kaldı da lys de :)
Bizim akıllı tahtanın kontrolü de bende . Cuma günü hoca flash disk takılı şekilde açtı . Tabi açılmadı missing operating system hatası verdi . Hocam çıkarın da açın dedim beni görevli yaptı :D yazılım güncellemesi dediğin gibi telefon güncelleme servisi gerek yok yani :)
Sor tabi . Benim için no problem :) Tamam matı bitir gel :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bizim akıllı tahtanın kontrolü de bende . Cuma günü hoca flash disk takılı şekilde açtı . Tabi açılmadı missing operating system hatası verdi . Hocam çıkarın da açın dedim beni görevli yaptı :D yazılım güncellemesi dediğin gibi telefon güncelleme servisi gerek yok yani :)
Sor tabi . Benim için no problem :) Tamam matı bitir gel :)
sayende telefonum tam istediğim gibi oldu şimdi :)
tıpkı bilgisayarım gibi.
işime yaramayan hiçbir şey kalmadı :)

benim pc de 2 gb ram var. ama 3 gb ram isteyen oyunları kasmadan açıyorum :) üstelik win 8 pro yüklü :)
ekran kartım da sadece radeon hd3650 1gb :D
bu kartı O/C yaptım :D 480 mhz bellek, 650 mhz gpu :)

ben gidiyorum şimdi :)
bir sürü başını ağrıttım :)
anca akşama gelirim :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
sayende telefonum tam istediğim gibi oldu şimdi :)
tıpkı bilgisayarım gibi.
işime yaramayan hiçbir şey kalmadı :)

benim pc de 2 gb ram var. ama 3 gb ram isteyen oyunları kasmadan açıyorum :) üstelik win 8 pro yüklü :)
ekran kartım da sadece radeon hd3650 1gb :D
bu kartı O/C yaptım :D 480 mhz bellek, 650 mhz gpu :)

ben gidiyorum şimdi :)
bir sürü başını ağrıttım :)
anca akşama gelirim :)
Tamam . :) Akşama görüşürüz :)

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Tamam . :) Akşama görüşürüz :)
trigonometriyi bitirdim.şu permütasyon kombinasyonu çözemedim ya :)
sadece notunu tutup bırakacağım. ne saçma konu yav.
şu an dairesel permütasyonun notunu tutuyorum. bu biterse en fazla 2 saatlik işim var :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
trigonometriyi bitirdim.şu permütasyon kombinasyonu çözemedim ya :)
sadece notunu tutup bırakacağım. ne saçma konu yav.
şu an dairesel permütasyonun notunu tutuyorum. bu biterse en fazla 2 saatlik işim var :)
Pc fişini çek öyle çalış . :mrgreen:

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Pc fişini çek öyle çalış . :mrgreen:
pc nin fişini çekmekle kendi fişimi çekmem aynı şey :D
al bak. 23 den 27 ye geldim. :)
http://imageshack.com/scaled/large/812/67y1.jpg
şimdi 28 deyim:) 15 dakika mola verdim :)

(sadece defterime not tutup konuyu hatırlayıp bırakıyorum. test çözme işini üzerinden biraz zaman geçince yaparım:))
(benim matematik defterimde buradaki konuların hepsi var. ve tamamını kendim yazdım :). içerik bana ait :D)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
pc nin fişini çekmekle kendi fişimi çekmem aynı şey :D
al bak. 23 den 27 ye geldim. :)
http://imageshack.com/scaled/large/812/67y1.jpg
şimdi 28 deyim:) 15 dakika mola verdim :)

(sadece defterime not tutup konuyu hatırlayıp bırakıyorum. test çözme işini üzerinden biraz zaman geçince yaparım:))
(benim matematik defterimde buradaki konuların hepsi var. ve tamamını kendim yazdım :). içerik bana ait :D)
NGungor yayınevi :lol: O değilde yazın .... Bir şey söyleyemeyeceğim :D Ben benimkini kötü sanırdım :D

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
NGungor yayınevi :lol: O değilde yazın .... Bir şey söyleyemeyeceğim :D Ben benimkini kötü sanırdım :D
yakında kitap bastırıp para kazanacağım :D
"NGungor yayın evi.sizi geleceğe hazırlar" :D nasıl ama :lol:

evet yazım çok güzeldir :biggrin:
o kadar güzel ki ben bile okuyamam yazımı :D

derste iyi not tutarım ama kimse cesaret edipte benden not isteyemez :D
okuyamaz ki. alsa ne olur :D

bu arada ben solağım. ama sağ elimle de az buçuk yazabiliyorum.

klavye yazım güzel ama :D kusursuz :D
her fontta yazarım. çizerim. :D

türkçeci ve edebiyatçıların beni niye sevmediğini şimdi anladım :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
yakında kitap bastırıp para kazanacağım :D
"NGungor yayın evi.sizi geleceğe hazırlar" :D nasıl ama :lol:

evet yazım çok güzeldir :biggrin:
o kadar güzel ki ben bile okuyamam yazımı :D

derste iyi not tutarım ama kimse cesaret edipte benden not isteyemez :D
okuyamaz ki. alsa ne olur :D

bu arada ben solağım. ama sağ elimle de az buçuk yazabiliyorum.

klavye yazım güzel ama :D kusursuz :D
her fontta yazarım. çizerim. :D

türkçeci ve edebiyatçıların beni niye sevmediğini şimdi anladım :D
Süper olur :mrgreen: Bende hayran kaldım yazına :D Klavyede yazmak mesele değil :lol:
Sen de onları sevme :p

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Süper olur :mrgreen: Bende hayran kaldım yazına :D Klavyede yazmak mesele değil :lol:
Sen de onları sevme :p
zaten sevmem ki :)
neden 4 saat edebiyat gördüğümüz hala çözemedim :D (anadolu/12. sınıf/sayısal)

üstelik edebiyatçımız siyasetden çok iyi anlıyor :p
du ama değişti çok şükür.

kendi siyasi görüşünü öğrencilere aşılamaya çalışan bir hocadır kendileri. çok iyi siyaset yapar.(onun bu özelliğini edebiyat dersinden kurtulmak için kullanıyoruz :D)
kendini zeki zanneden biri.
sorun şu ki: sadece zannediyor :D

iyi ders anlatır o ayrı ama şahsi olarak yolda görsem selam vermem bu hocaya :)

bu arada çıkaracağım konu anlatım kitabını el yazısı ile yazarsam herhalde çok satar :)

bu da en son tuttuğumnotlardanbir örnek :) yazı yine müthiş :)
(konu nereden nereye geldi :D)
http://imageshack.com/scaled/large/837/wrqi.jpg

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
zaten sevmem ki :)
neden 4 saat edebiyat gördüğümüz hala çözemedim :D (anadolu/12. sınıf/sayısal)

üstelik edebiyatçımız siyasetden çok iyi anlıyor :p
du ama değişti çok şükür.

kendi siyasi görüşünü öğrencilere aşılamaya çalışan bir hocadır kendileri. çok iyi siyaset yapar.(onun bu özelliğini edebiyat dersinden kurtulmak için kullanıyoruz :D)
kendini zeki zanneden biri.
sorun şu ki: sadece zannediyor :D

iyi ders anlatır o ayrı ama şahsi olarak yolda görsem selam vermem bu hocaya :)

bu arada çıkaracağım konu anlatım kitabını el yazısı ile yazarsam herhalde çok satar :)

bu da en son tuttuğumnotlardanbir örnek :) yazı yine müthiş :)
(konu nereden nereye geldi :D)
http://imageshack.com/scaled/large/837/wrqi.jpg
Neden mi 4 ders edebiyat ? Çünkü burası Türkiye .Welcome to Turkey :lol: Sen o el yazısıyla çıkarmaya çalış bak ne oluyor :D
Yazdığın şeylerden bir kaç kelime anladım :D . Bilye . bir sırada kaç . basamaklı . :mrgreen:

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Neden mi 4 ders edebiyat ? Çünkü burası Türkiye .Welcome to Turkey :lol: Sen o el yazısıyla çıkarmaya çalış bak ne oluyor :D
Yazdığın şeylerden bir kaç kelime anladım :D . Bilye . bir sırada kaç . basamaklı . :mrgreen:
:)
ben bu yazıyı su gibi okurum :D
sorun bende :D
tm ciler bizim kadar edebiyat görmüyor :D cidden :D
bizde 4 ders edebiyat + 2 ders dil anlatım + 1 ders rehbelik (edebiyatçı sınıf öğretmeni :D-değişti :))
tm ciler de 4 ders edebiyat :D
farkımız ne :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
:)
ben bu yazıyı su gibi okurum :D
sorun bende :D
tm ciler bizim kadar edebiyat görmüyor :D cidden :D
bizde 4 ders edebiyat + 2 ders dil anlatım + 1 ders rehbelik (edebiyatçı sınıf öğretmeni :D-değişti :))
tm ciler de 4 ders edebiyat :D
farkımız ne :)
Meb amca sağolsun :p