Beyaz Eşya Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar merhaba beyaz eşyada tavsiyenizi almak istiyorum.

Samsung Bosh ve Siemens markarları bulaşık makinelerinde en iyisi hangisi ben
Samsung DWFN320W markayı almayı düşünüyorum siz nedersiniz????

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben Siemens düşünüyorun çünkü arkadaşım kulanıyor 7 yıl oldu hiç bir sorun yaşamadım diyor tavsiye ederim...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
almadan önce teknik servis ve parça fiyatlarını iyi araştırın. çoğu kişi servisi yaygın olması ve arıza durumda parçalarının ucuz olmasından dolayı beko, arçelik gibi markaları tercih ediyor. zaten hangi markayı alırsan al garantisi bitene kadar kolay kolay arıza çıkarmıyor. :)

bu arada ablamda samsung marka no frost buzdolabı var ve baya memnun. bizde bosh marka çamaşır makinesi var. alalı 10 yılı geçti. aldığımızdan beri baya bir arızalandı sağolsun. şimdiye kadar bir çamaşır makinası parası ödemişizdir tamiri için. :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
samsung'un beyaz eşya da sadece buzdolabını alırım... o da belki...
DWFN320W model bulaşık makinesi 12 lt su tüketimi yapıyor.. bence fazla...

bu arada tam olarak bulaşık makinesi için en fazla ne kadar bütçe ayırdın? buna göre daha iyi fikirlerimizi söyleyebiliriz..

ayrıca konu sanki yanlış yerde :):)

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
konu için üzgünüm mause çift tıklama sonucu yeni konu açtım hazır açılmışken yazayım dedim. Nerede olduğuna bakmadım uygun yere taşırsalar sevinirim. 1,000 tl bütçe.

konu için üzgünüm mause çift tıklama sonucu yeni konu açtım hazır açılmışken yazayım dedim. Nerede olduğuna bakmadım uygun yere taşırsalar sevinirim. 1,000 tl bütçe.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Bosh veya siemensten şaşma. (Hoş ikisi de aynı fabrikadan çıkıyor :) )

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

bir "ev elektroniği" bölümümüz olsaydı bu gibi konuları nereye açacağımızı daha iyi bilirdik...
1.000 TL bütçene uygun olarak sana iyi bir makine önereceğim... biraz araştırayim...

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
ben ilk zamanlar bosh alacaktim daha sonra karar değiştirip beko aldım ama bunlari alırken bütçe uygulamasi yaptim zaten bellı bir pazar var bu pazarda da belli firmalar var ama herseyden oncemlisi müsteri memnuyetini en iyi hangisi sağlıyor ve bütce olarak sana uyan hangisi :)

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Samsung çamaşır makinesi ve buz dolabından yana bir sıkıntı görmedik. Bulaşık makinasını da ben Samsung derim. Gerçi bizdeki Bosch. :D

asus_king

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bosch çamaşır makineleri 2 çeşit üretimi var arkadaşlar biri alman birde yerli. Benim evimde bosch alman üretimi çamaşır makinesi mevcut yaklaşık olarak 12 yıldır kullanıyoruz gerçi yeni teknoloji ile a sınıfı ürünler çıktı ama ben makinanın sağlamlığından dolayı değişmeyi pek düşünmüyorum. 6 ay önce yetkili bosch servis tarafından bakımını yaptırdım hala canavar gibi :) ben bosch'un alman üretimi cihazlarını sizlere tavsiye ederim.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
asus_king

Makinenize ne bakımı yaptırdınız acaba.

CevherOzkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende yakında ev düzeceğim beyaz eşya olarak Samsung ve Bosch arasında kaldım bugüne kadar bulaşık çamaşır buzdolabı hep bosch markaydı ama fiyat konusunda kalitesiyle eş değer yükseklikte o yüzden samsung u tercih edecem gibi fiyat konusunda gayet iyi ve 3+4 yıl garantisi var.Samsung kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyor olacağım.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ben yaklaşık 2 sene önce tüm beyaz eşyayı(Gri :) ) Bosch'tan almıştım.Bulaşık makinesine 1850 saymıştım :(
Bosch'taki Alman kalitesi göz ardı edilemez.Montajını bilmem ama parçların hepsi direk Alman üretimi.

zeynep alemdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle arçelik tavsiye ederim. bütün elektronik ürünlerim arçelik ve çok memnunum. hem yerli üretim hemde en çok teknik servisi olan firma arçelik. satın aldığım bayii fiyatta çok yardımcı oldu.bi sorun oldumu da çok ilgileniyorlar. pendik üstkaynarca yeşil ticaretten aldım. hele ev düzenlere çok cazip fiyat veriyorlar. tavsiye ederim.

mooncomtr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vestel alin gecin. Fiyat/performans cok iyi.
Her kosebasinda servisi var.

Mertcan34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eski üretim makinalarin içi çelik idir şimdi hepsininki plastik. saydıgın bütün markaların kalitesi eşit. yetkili servis kaliteside eşit. Bence türk malı alki en azından yetkili servis çagırdıgında en geç ertesi gün gelirler, bir hafta beklemezsin.

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Eski üretim makinalarin içi çelik idir şimdi hepsininki plastik. saydıgın bütün markaların kalitesi eşit. yetkili servis kaliteside eşit. Bence türk malı alki en azından yetkili servis çagırdıgında en geç ertesi gün gelirler, bir hafta beklemezsin.

:) 1 hafta mı bekletiyorlar seni, nerede yaşıyorsun merak ettim ?

deletercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung beyaz eşyada da başarılı. Bence sıkıntı yaşayan çok azdır.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Benım evde tv harıc aklına ne gelırse bosch o yuzden bosch al dostum ....

amidi

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bütçen uygunsa siemens veya bosch tan şaşma derim benim evde de tv hariç tüm beyaz eşya siemens
Vestel serviste çalışan yakın bir dostum tv dışında vestelin hiçbir beyaz eşyasını kullanma demişti bana
Ya aslında beyaz eşyada şans biraz sen bir marka alırsın illallah edersin ben alırım on yıl tık demez öyle bir şey işte

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba beyaz eşyada tavsiyenizi almak istiyorum.

Samsung Bosh ve Siemens markarları bulaşık makinelerinde en iyisi hangisi ben
Samsung DWFN320W markayı almayı düşünüyorum siz nedersiniz????
ben senin yerinde olsam türk markalarını tercih ederdim nede olsa yerli üretim dışarıya para gideceğine benim insanım kazansın benim insanım geliştirsin teknolojisini
bide türk markaları artık diğerleri kadar teknolojik ve kaliteli şu anda evde 18 yıllık arçelik çamaşır makinesi var 2 defa sorun çıkardı ve 10-11 senelikte vestel buzdolabı var 1 defa sorun çıkardı ben sana başka ne diyeyim ve arçelik marka belki 12-13 senelik belki dahada fazla televizyon var 1 kere dahi sorun çıkarmadı ve belki 15 yıldanda fazla ihlas marka süpürge makinesi var oda hiç sorun çıkarmadı

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Beyaz eşyada Bosch derler hep ama. Samsungun son modelleri de etkileyici. Yerli firmaları da tercih edilebilir. Zaten kadın kısmı 3-5 seneye değişim talep edecek :)

metinaydin72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bosh sımens propilo yetkili servisinde çalıştım aynı soruları oradaki çalışanlarada sordu onlarda bana ya bosh yada sımens dediler arkadaşlar

hey3452

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar kesinlikle Siemens bosch grubundan birşey almayın biz siemens bulaşık makinesi aldık, aldığımız günden beri bozuk

yıkadığı yerde duruyor. baştan başlatıp duruyoruz serviste anlamıyor
e09 hatası veriyor servislerde hiç birşeyden anlamıyor her geldiklerinde birşeye bahane buluyorlar
yok gideriniz tıkalı, yok kimyasal dökün, makinenin beynine böcek girmiş falan
adamlara bütün apartmanda makineler (arçelik vestel aristonlar) çalışıyorda senin 1500 TL lik makinen mi
çalışmıyor diyoruz. geliyor servis beynini değiştidim diyor ne beyinse makine 3 gün sonra yine aynı

yine servis yine aynı hikayeler

bu arada 500 TL lik aristonu olan komşumuza maskara olduk, arçeliği bıraktığımıza binpişmanız

dahası bunların üstün alman teknolojisinin tirajıkomik ahlaksız sorumsuz 444 leri var

makine zaten aldığımız günden beri her 3 yıkamadan birinde yarım kalıyor e09 hatası veriyor,
arıyoruz 444 ü efendim makineyi resetleyin yeniden başlatın diyolar, bizde bu lanet siemens servisi ve
444 sayesinde aldığımız makine sayesinde her ay en az 50 şer TL fazladan elektrik su parası ödemeye başladık 1 senedir, üstün alman teknolojisi A++ tasarrufu, ne tasarruf ama değil mi

en sonunda bıktık bunlardan 444 ü arayıp derdimizi, anlattık servisi şikayet ettik
ne oldu dersiniz servis geldi önce tamam ücretsiz yapacağım dediği makineye, bizden ne 400 nede 500,
özelliklle tam 444 TL tamir parası istedi.
444 ü arayıp şikayet ettiğimiz için ders verecek bize

444 ü aradık bu ne terbiyesizlik dedik madem 444 TL istiyorsun yazılı döküm ver mahkemeye verecem
sizi diyince biz döküm vermiyoruz diyip aynı servisi bize gönderiyor, servis 444 ücretsiz yapmayın diyor
çekip yapmadan gidiyor, 444 tekilerde servisimiz kabul etmiyor diye yapmıyor diyor. tavuk mu yumurtadan
yumurtamı tavuktan meselesi
koskoca siemens in üstün teknolojik Soytarılığını çekmeyin

yıllarca arçelik kullandık yaygın terbiyeli servislerinden hiçbir sorun yaşamadık dahası her gelip gittiklerinde
özellikle 444 bizi arayıp memnun olup olmadığımızı sorup problemimizi servisin tavırlarını soruyordu.
problem giderilene kadar arıyorlardı.

sonuç siemens e düştük 1,5 senelik (5 yıl garantili) makineyi çöpe atacaz, yada 444 TL haraç vereceğiz,
yada vakit bulsak genel merkezinin yada en büyük showroom unun önünde benzin döküp yakacaz

Shopsiemens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bencede siemens öneririm baktınıgınız veya önerilen bi model varsa yardımcı olmak isterim