Galaxy s4 mü iphone 5s mi

Hangisi ???

• Kullanılan toplam oy
    101

Bu konuyu okuyanlar

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=351303]windows8[/MENTION] arkadaşım sakin ol. :) sen ne dediysem aynısını o arkadaş demek istmemiş. Senin düşüncelerin neyse onun kide o :) s4 bende kullandım kötü değil ama en iyisi de degil. One nin iyi bi cihz oldugunu dusunuyorum . Çünkü ondan bi önceki amiral gemisini kullanıyorum. Bende one x plus bile s4 ten daha iyi.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
One nın ses kalitesi ve tasarımı malzeme kalitesi harici bi üstünlüğü yok s4 ün 2600 htc one nın 2300 bataryası var sen neyin kafasını yaşıyosun s4 alalı bir ay falan oldu şuana kadar hiç kastıgını görmedim sen 2 tane real racing 3 mü açmaya çalıştın kamera olarak ön kamerası htcnin daha iyi ama arka kamerada hiç bi üstünlüğü yok hem senin kesinlikle sil dediğin telefon 20 milyondan fazla sattı bence sen birazdaha araştır ben htc one ı sevmediğimden yada fanboy olduğumdan degil senin htc yi al s4 çok kötü demene sinir oldum

Gerçekleri yazdım niye bu kadar dokunuyor sana fanboy değilsen anlamak güç. Girip dünyaca ünlü tarafsız telefon sitelerine bakabilirsin hepsi One ile S4 arasında One'ı tercih ediyor. En çok satan en iyi demek değildir boş konuşmaya gerek yok. HTC'nin ünü belli reklam bütçesi belli yöneten yeteneksizler belli. Kasmayan telefon kullanmadı isen kasmadığını sanman kadar doğal bir şey yok en basitinden tarayıcı bile kasıyor. Telefon kasmıyor arayüz kasıyor bu da Samsung'un ne kadar kötü yazılım yaptığını gösteriyor. Ha ben alığ cyanogenmod kurarım dersen eyvallah o zaman durma S4 al. Ama gözümle gördüğüme izlediğim videoları mı inaniyim ağır fanboyluk kokan bir yazıda yazana mı? One'da dediklerinin yanında gece çekimleri, arayüz avantajı var kaldı ki arayüz ile ilgili her şeyi, hızı olsun, işe yarar uygulama sayısı olsun, uygulamalarının kalitesi ve dizayn şıklığı olsun çok daha iyi. Oyun, batarya ve gündüz çekimleri hariç elle tutulur bi ekstrası S4'ün yok. Aynı para olsaydılar ki ilk başta öyleydi One varken 16 gb'lık S4 almak kadar saçma bir şey olamazdı. Ha batarya da bir günü dolduruyor hayli hayli. Daha fazlasına gerek var mı, bence yok. O yüzden batarya da benim için bir eksi değil.

@windows8 arkadaşım sakin ol. :) sen ne dediysem aynısını o arkadaş demek istmemiş. Senin düşüncelerin neyse onun kide o :) s4 bende kullandım kötü değil ama en iyisi de degil. One nin iyi bi cihz oldugunu dusunuyorum . Çünkü ondan bi önceki amiral gemisini kullanıyorum. Bende one x plus bile s4 ten daha iyi.

Alakası yok onunla benim yazdığımın. Ama x plus ve s4 konusunda hakkın olabilir. Arayüz ve ekran bile yeterli aslında bir telefonu diğerinden iyi yapmak için.

Şunu çok rahat söylerim htc one da kasmıyor ama felaket derecede ısınıyor iphone 5 de ise hiçbir sorun yok lg optimus g deki performansı nispeten daha iyidir s4 e göre çünkü 1280x768p ekran kullanıyor ve daha iyi performans sağlar xperia z hakkında yorum yapacak kadar bilgim ve deneyimim yok

Sarjda iken telefonu ağır işler için kullanmaz isen bir ısınması falan yok aletin. Kaldı ki o da normal ısınma sınırları içinde sadece alüminyum olduğu için ısı dışarı daha rahat çıkıyor.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
alo diyeceksen note 3 yok oyun oynayayım film filan izleyeyeyim diyeceksen şarj uzun gitsin diyeceksen note 3 al.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hepsini al.
iyi olanı kullan
hoşuna gitmeyenleri çöpe at.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
htc one x plus bile daha mı iyi :D güldürme beni

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=351303]windows8[/MENTION] valla zoruna gidince ancak gulersin zaten. One x plus sınıfında en iyilerinden. Bunu s3 le kiyaslayincada anlarsın. Ekranı hd ve işlemcisi tegra 3 plus yani telefonu çok rahat kullanabiliyorum. Son çıkan oyunları sorunsuz high ayarlarda oynuyorum. Hafızasını hiç söylemiyorum 64 gb. Kamerası imagechip var ve mükemmel renk tonunda ısınması var sadece oda tüm cihazlarda var ben burada s4 un hiçbir artisini göremiyorum tek artisi damacana plastiginden olması ve rehberi mesajları geç açması ha birde widgetlerda donmasi. Başka artisi yok sanırım. Siz o s4 güzel stabil yalanlarini başkalarına anlatın. Ben kendim aldım o cihazı yeni çıktığında ve 3 hafta sonra iade ettim. Samsung sizi kandirsin 8 çekirdek diye ve benchmarklarda 3 puan fazla aldığını göstersin. Sizlerde sevinin

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S4 alınmaz artık bütçen de varsa xperia z1 ya da lg g2 öneririm. Note 3'e gelirsek o bir telefon değil ona telefon demek telefonlara hakaret olur. Git tablet al daha iyi

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
@windows8 valla zoruna gidince ancak gulersin zaten. One x plus sınıfında en iyilerinden. Bunu s3 le kiyaslayincada anlarsın. Ekranı hd ve işlemcisi tegra 3 plus yani telefonu çok rahat kullanabiliyorum. Son çıkan oyunları sorunsuz high ayarlarda oynuyorum. Hafızasını hiç söylemiyorum 64 gb. Kamerası imagechip var ve mükemmel renk tonunda ısınması var sadece oda tüm cihazlarda var ben burada s4 un hiçbir artisini göremiyorum tek artisi damacana plastiginden olması ve rehberi mesajları geç açması ha birde widgetlerda donmasi. Başka artisi yok sanırım. Siz o s4 güzel stabil yalanlarini başkalarına anlatın. Ben kendim aldım o cihazı yeni çıktığında ve 3 hafta sonra iade ettim. Samsung sizi kandirsin 8 çekirdek diye ve benchmarklarda 3 puan fazla aldığını göstersin. Sizlerde sevinin
Gördük tegra 3 ü oyunlarda sen s4den iyi diyipte s3 e taş atma benim zaten hiç bi firmayla zorum yok. yok galaxy s4 ü kesinlikle sil htc one hepsinden daha üstün havalarına girdin sanki aralarında dağlar kadar fark var

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Gördük tegra 3 ü oyunlarda sen s4den iyi diyipte s3 e taş atma benim zaten hiç bi firmayla zorum yok. yok galaxy s4 ü kesinlikle sil htc one hepsinden daha üstün havalarına girdin sanki aralarında dağlar kadar fark var
tegra 3 plus diyorum daha gelişmişini yani. One hepsinden üstün değil ama en azından samsungun plastik cihazından daha üstün

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
tegra 3 plus diyorum daha gelişmişini yani. One hepsinden üstün değil ama en azından samsungun plastik cihazından daha üstün
Yav he he şu anda hiç bi firma hiçbi firmadan çok daha üstün değil zaten türkiyede 4g olsaydı htc one la aynı donanıma sahip olanı yani I9505 kulanıcaktık htc nin ürünlerinin birçogu samsung ürünlerinden daha iyi (Orta segment) samsung sürekli telefon cıkarıyo ona bişey diyemem ama amiral gemisi denilen telefonlarda bu üstünlük yok

Bu arada ben samsung fanı falan degilim zaten ben iphone 5 istedim s4 almışlar bende kullanmak zorunda kaldım

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aklında illa iPhone varsa iPhone 5S. :yes: Ama bence Samsung Galaxy S4 eğer büyüklük sorun etmezsen Samsung Galaxy Note 3 :)

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
S4 ile İphone 5S konusuna gelince tabikide:İphone 5S
S4 oyunları iyi oynatabilir ama rehber hızı,tarayıcı hızı,arayüz hızı vb. çok
kötü,üstelik telefonda çok ısınıyor,yarım saatte cayır cayır
yanıyor,telefonun donanımı zaten telefonu öldürüyor,İphone 5S kat kat
daha iyi S4'ten bence,bana kalırsa ve gerçekten rahat etmek istiyorsan,
İphone 5S al,ama şuda var:Xperia Z1 veya Lg G2'de alabilirsin.Bu
telefonlarda gayet güzel,oyunlarda,tarayıcı hızında vb. sorun yaratcaklarınıda hiç düşünmüyorum.Note 3'e gelincede:Tamam evet doğru telefon donanımı ve özellikleri genel olarak iyi fakat,işlemcisi kötü(ismini unuttum şimdi,değişik bir işlemci kullanıyordu xli bişeydi,ghz'si iyi ama işlemci markası kötü),buda performans eksikliği demektir,Htc One ise gerçekten çok hızlı,şık ve iyi bir telefon ama onunda ısınma sorunu var,kasası alüminyum olduğu için çabuk ısınabiliyor,onun dışında herşeyiyle mükemmel bir telefon.Bence:Eğer küçük ekran ve para sorun değilse İphone 5S al (çünkü,diğer çıkan ve çıkıcak olan telefonlardan muhtemelemen biraz daha pahalı olucak.),Eğer bunlar problemsede Xperia Z1 veya Lg G2 al.
(Yorumum uzun oldu özür dilerim arkadaşlar,işi özetleyemedim bu yoldan anlatmayı seçtim,kullandım ve daha yararlı buldum,tekrar özür dilerim :) )

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
S4 ile İphone 5S konusuna gelince tabikide:İphone 5S
S4 oyunları iyi oynatabilir ama rehber hızı,tarayıcı hızı,arayüz hızı vb. çok
kötü,üstelik telefonda çok ısınıyor,yarım saatte cayır cayır
yanıyor,telefonun donanımı zaten telefonu öldürüyor,İphone 5S kat kat
daha iyi S4'ten bence,bana kalırsa ve gerçekten rahat etmek istiyorsan,
İphone 5S al,ama şuda var:Xperia Z1 veya Lg G2'de alabilirsin.Bu
telefonlarda gayet güzel,oyunlarda,tarayıcı hızında vb. sorun yaratcaklarınıda hiç düşünmüyorum.Note 3'e gelincede:Tamam evet doğru telefon donanımı ve özellikleri genel olarak iyi fakat,işlemcisi kötü(ismini unuttum şimdi,değişik bir işlemci kullanıyordu xli bişeydi,ghz'si iyi ama işlemci markası kötü),buda performans eksikliği demektir,Htc One ise gerçekten çok hızlı,şık ve iyi bir telefon ama onunda ısınma sorunu var,kasası alüminyum olduğu için çabuk ısınabiliyor,onun dışında herşeyiyle mükemmel bir telefon.Bence:Eğer küçük ekran ve para sorun değilse İphone 5S al (çünkü,diğer çıkan ve çıkıcak olan telefonlardan muhtemelemen biraz daha pahalı olucak.),Eğer bunlar problemsede Xperia Z1 veya Lg G2 al.
(Yorumum uzun oldu özür dilerim arkadaşlar,işi özetleyemedim bu yoldan anlatmayı seçtim,kullandım ve daha yararlı buldum,tekrar özür dilerim :) )

Kardeşim bahsettiğin işlemci Exynos senin ;) Ayrıca Exynos kötü bir işlemci değil, aynı sezon üretimi olan Snapdragon işlemcileri geçiyor. Ayrıca Snapdragon gibi A9 değil de A15 işlemci kullanılıyor yani mimarisi daha yüksek. Ayrıca yeni versiyon ( 5420) S4 teki işlemci ( 5410) dan %25 daha hızlı çıkıyor testlerde. Islemci markası kötü nedir, biraz araştıralım :)

ibrahimgs88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım exynos işlemcisi baya sıkıntılı bir işlemci. Isınma sorunu yaşıyor. Ki note3ün exynosu 4k kamerayı ve sesi desteklemiyor. Yani türkiyeye gelen işlemcisi ile bütün özelliklerini kullanamayacaksın. Kötü değil fakat, s800 kadar dengeli bir işlemci değil.

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bana Kalırsa Note 3 Al Snapdragon 800 Türkiyeye Gelse Bende Almayı Düşünüyorum

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gardaş s4 tek gecerim ı phonda güzel ancak s4ü alırım yerinde olsam

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim bahsettiğin işlemci Exynos senin ;) Ayrıca Exynos kötü bir işlemci değil, aynı sezon üretimi olan Snapdragon işlemcileri geçiyor. Ayrıca Snapdragon gibi A9 değil de A15 işlemci kullanılıyor yani mimarisi daha yüksek. Ayrıca yeni versiyon ( 5420) S4 teki işlemci ( 5410) dan %25 daha hızlı çıkıyor testlerde. Islemci markası kötü nedir, biraz araştıralım :)

Tmm iyi hoş kardeşimde,ben bildiğimi yazdım,bu yorumumu yazmadan Exynos işlemcisinide araştırdım biraz üstelik ve genel olarak tavsiye edilmeyen ve memnun kalınmayan bir işletim sistemi,tabi kötü bulmayanlarda var ona birşey diyemem,ama genel olarak kötü bir işlemci olarak tanıtılıyor.Ayretten bana kalırsa,en iyi işlemci snapdragon 800.Şuan zaten en iyi işlemci olarak gösteriliyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar bu konuya şunuda eklemek istiyorum:
S4 al,Note 3 al,İphone 5s al,kral gibi yaşa,gerisi yalan vb. diyenlerede şunu diyorum;
Hadi İphone 5s'i geçtimde,Lg G2 ve Xperia Z1,S4'üde,Note 3'üde hiç şüphesiz ezer geçer,zaten şuan birçok anket yapılıyor bu telefonlarla ilgili ve Lg G2 ile Xperia Z1 şuan tüm telefonları geride bıraktılar bildiğim kadarıyla,ikisi şuan fena kapışıyorlar,bu iki telefon şuan en çok tavsiye edilen ve tercih edilen telefonlar arasındalar,İphone 5S'i bile geçtiler,bence en iyisi şöyle yap kardeşim:
eğer kamera pek önemli değil 13 mp'ede razıyım,hatta fazla bile bana diyorsan o zaman mutlaka Lg G2 al derim,ama eğer kamerada çok iyi olsun,performansıda diyorsan o zamanda mutlaka hiç düşünme Xperia Z1 al derim,zaten performans olarak Lg G2 ile Xperia Z1 arasında pek fark olcağını düşünmüyorum,yok gibide gözüküyor zaten,çünkü donanımları birbirlerine çok benziyor (işlemcileri ve grafikleri açısından,ikiside adreno 330 ve snapdragon 800 kullanıyorlar).

muannes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
leptop mu kullanıyonuz veya pc mi saçmalamayın donuyormuş kasıyormuş
kullanmasını bilirsen her telefonun kendine göre özelligi var çok biliyorsanız kendiniz telefon üretin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle s4 ben eski bir iphon kullanıcısıydım ve geçen aylarda s4 aldım çok memnunum iphonu ise 3 sene kullandım o zamanlar android ve iphon rakipleri bu kadar gelişmemişti en iyi telefon oydu aldım ama şimdi samsung gibi bi faktör ve android varken iphon almak bence büyük bir hata. iphon denen olay tamamen özgürlükleri kısıtlayan bir olay zaten.. güncelleme geliyor illede güncelleyecen diye diretiyor güncellemesen ayarlar simgesinin üstünde abuk sabuk bir güncelleme işareti göz zevkini bozup duruyor güncelleyene kadar gitmiyor sonunda güncelleyeyimde kurtulayım diyorsun. ardından her şey parayla resmen adam söğüşlüyorlar watsap bile paralıydı böyle bi rezaletmi olur ? zaten telefonu alıyorsun 2 yıl garantili oluyor bu sefer jeılbreak yapasın gelmiyor andorid se bambaşka bir dünya telefonu alır almaz hiç bir şey yapmadan bir çok ücretsiz uygulamayı internetten indirebiliyorsun bunların hepsi bir yana bence en önemli özellikse s4 ün arka kapağının çıkarak pilinin değiştirilebilir olması :) bu özellik için bile sadece s4 alınır. şarjı çok iyi gidiyor ama diyelim ki sabahtan akşama kadar oyun oynuyorsun boş zamanın çok hemen yedek bi batarya alırsın cebine koyarsın biri bittimi diğerini tak devam et :) sonra iphon kullanırken doğru düzgün oyun bile oynayamazdım bataryası ölecek diye çekinip. değişmeye kalksan kapağı açması çok zor 100 dolar istiyorlar üstüne üstelik sonra bataryası var + telefon açılarak bataryası değiştiği için telefon açılmış olacak 2. el fiyatı düşecek falan.. yazık yani herşeyi para herşeyi külfet olan bi marka diyebileceklerim bu kadar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S4 EZER GECER.... KESINLIKLE S4... :thumbup: gerisi hava civa... ıphon da donanımsal çok az seyler mevcut değil.. kıyasla. coma gir farkı gör...

bytekno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tercihim LG G2 olurdu. Donanım açısından kesinlikle biraz daha üstün. Tek eksik yönü arttırıabilen hafızası yok. Problem değilse LG G2 mantıklı.
İlla SD kart yuvası da olsun derseniz Xperia Z1 de olabilir. Fakat biraz ağır bir telefon.
Aşağıdaki kıyaslama da daha ayrıntılı bilgiler var.
http://hadikiyasla.com/komper.php?kpids=2,74,73,62&target=&cid=1&docompare=KIYASLA
Fotoğraf kalitesi açısından da Xperia Z1 olabilir fakat ben yine de LG G2 diyorum.

hakan72ist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben iphone5 kullandım ve samsung s3 var samsung kullanmaya başladıktan sonra bana iphone boş geldi android al derim samsung iyidir

klacidx23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone dışında her telefonu almanı tavsiye ederim. boş yere cebinden 5s için 2050 tl çıkmasına gerek yok :/

Son mesajlar