Çin malı S3 aldım hayattan bezdim

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sana sormus ama sen bilememissin. Duyan da herkes s3 alma diyecek sanacak. S3 alma diyecegine faydali bir sey de. Bulmusunuz yere dusen basin tekmeyi.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben s3 alma derken daha fazla alternatifi var diye dedim zaten s3 genel anlamda sorunlu bit cihaz yani note 2 alabilirdi mesela yada nexus 4 yada one x plus

ozgur2736

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende '' note 2 '' aldım 1 ay önce bazı yerlere yazdım burayada yazayım kısaca : 500 tl ye aldım, beyaz orjinali ile bire bir aynı, 5.5 inç dokunmatiği iyi derece hassas diyebilirim kendim orjinal galaxy S(i9000) kullanmış biri olarak , özellikleri şöyle : 2 gb ram , 1.6ghz tek çekirdek armv7 rev10(v71) , ekran çözünürlük 480*854 refresh rate : 150.94 hz ,
cpu(openGL) mali-400MP , 3 adet sensörü var light sensör,proximity sensör, 3-axis accelerometer, quadrant testinde 2.854 leri gördüm çok rahat , marketteki indirdiğim bütün oyunları rahat oynayabiliyorum uygulamaları rahat kullanabiliyorum hızlı ve stabil donma vs kesinlikle yok,worms argemedon-subway surfers vs vs ,tv izliyorum çok iyi 10 numara,teksas poker oynuyorum wifi den 10 numara herşeyi yapıyorum daha ne olsun, bataryası 3100 mah daha ne olsun , ekran çözünürlüğü biraz daha yüksek olsaymış birde kamerası flashlı ama tam 5 mp veya 8 mp olsaymış tadından yenmezmiş ama bu paraya bu görüntü ve bu verim çok çok mükemmel, kimse anlamıyor orjinal sanıyor herkes birde deri kılıf aldım ekrana jelatin off :) galaxy s lerin uzmanı olarak konuşuyorum galaxy s ' i 2 sene önce ilk aldığımda hemen custom rom yükledim root yaptım vs vs bu zamana kadar yüzlerce rom kernel yüklemiş biri olarak beni bu 500 tl lik note 2 gayet tatmin etti bir daha 1.5 - 2 milyar telefona bayılmam, önerirmiyim evet öneririm çok memnunum işlemcisi hızlı ram i 2 gb bana mısın demiyo , internette gezinmekte çok eylenceli bir tıklamaya 1 saniyede sayfayı açıyor çok akıcı umarım bütçesi kısıtlı arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir, misafir olarak yazım ama eğer bir sorunuz olursa nick olarak ghostrider şeklinde bana hitap edip yazarsanız cevaplarım..
sanırsam arkdasla aynı tlfonu kullanıyorum gayet guzel tlfon herseyı ındırıyorum oynuyrum vb hersey var tavsıye ederım

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yav arkadaşım çin malı s3 diye birşey yok. bunu s3 ile alakası yok. çakma o. nasıl iphone nun çakma çin işi
telefonları var aynısı. başka bir şey o. samsung galaxy s3 de galaxy s3 diye bir çin markası.

ihpone değil ayphone gibi birşey yani. hangi akılla gidip çin malı s3 dersiniz. başka bir şey o. başka bir ürün.
kimin üretiiği belli değil ne zaman ürettiği belli değil neden ürettiği belli değil.

esatceza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
walla millet orj. alırken sen çin aldım ucuz oldu diyosun ama ahada buralara düşer yolun selametle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o telefonu nereden aldığını bana bi şekilde yazabilirmisin lütfen e mailimi veriyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cin'de uretilen her telefon alinmaz ama ben THL markasinin W100 modelini aldim, cihaza 115€, Hollandaya nakliyesine ise 22€ odedim, 3 gunde geldi uzerinde android 4.2.1 kosuyor ve cok memnumum,

tek kusuru batarya omurunun ±1,5gunu gecmemesi, cihazda sahsi ve sirket'e ait iki SIM karti kullaniyorum ve surekli 3g veya Wifi uzerinden bagliyim, aksamlari ise "airplane" moduna getiriyorum

fiyat/performans acisindan daha iyi bir cozum yok bence,

baska arkadaslar da yazmis, Jiayu'nun G4 modelide sahane ancak w100'den ±100€ daha pahali, gerci cozunurluk 720p ve batarya 300mAh, ikisinide tavisiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:biggrin:bendede cin s3 var ama wifi acılmıyor üsten asagıya inen secenekde yok noluur yardım edin

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
saygı deger hacı abıler ben sabah aksama kadar pıyasadakı tum cın ve kore hatta dubaı ve vıetnam uretımı telefonları ıncelıyorum ve isletem sıstemı androıd olan gercek kore ve dubaı malı olanı ben *** iletısım dıye bır telefoncudan aldım kore malı ama telefonu bı gorsenız bukadar olur yanı orjınalın aynısı telefoncu arkadasım a goturdum ekran jıletınını degıstırmek ıcın ve benım 450 tl ye aldıgım s3 e tam 1000 tl verdı orjınalden ayıramadı ve bır cok arkadasımda bunu nerden aldıgımı sordu bende soyledım ve o arkadasın aldıgı cıhaz da aynısı cıktı hepsı aynı cıhazın kopyası ama ıyısıde var bence kore malı tavsıye ederım

sen o telefonu bana getir bak ben onu nasıl orjinalinden ayırt ediyorum...

Vine fonemeni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çin malı s3 bile olsa alma dicem ama ıphonde artık çinde üretiliyor:huh: git adam aklııl telefon al çin malı samsıng alma

sspartakus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar orijinal imei numaralı s3 haziran ayında çalındı, çalındıktan bir hafta sonra bir hafta boyunca samsung dive de telefon çevrim içi göründü, ancak uzaktan kumanda özelliğinden herhangi bir işlem yapamadım (isteklerime cevap vermedi). yasal yollara da başvurdum ancak sim kart takılmadığı için ondan da bir sonuç çıkmadı telefon şu an çevrimdışı görülüyor, acaba imei numarası klonlanmış mıdır yada çalınan telefonun imei numarasını yurt dışından gelen bir başka s3 telefona yüklesem telefonun çalışmasında herhangi bir problem olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde aldım samsung s3 çin malı wam mms ayarlarını yaptım şuan telde hiç bi sorun yok tek üzüntüm wifi olmaması oda olmasın napalım yeterince araştırmamışın demekki kodlar ws. şeyler war bu ayarlar için ayrıca turkcelin kendi sitesinden online işlemlerden ayarlarımı yap dersen telin markasına uygun bi marka bulunuyor ona göre ayar gönderilior sana kaydediosun oluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hepinizin çok parası var anlaşılan, adamın parası yokmuş, almış bulunmuş, yardım istemiş. Bi küçümsemeler, bi ezmeler. Sanki hepiniz ceo'sunuz. Yorumlarınızı okudukça sinirim bozuldu.

erbayfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hepinizin çok parası var anlaşılan, adamın parası yokmuş, almış bulunmuş, yardım istemiş. Bi küçümsemeler, bi ezmeler. Sanki hepiniz ceo'sunuz. Yorumlarınızı okudukça sinirim bozuldu.
adam haklı :) ... Geçmiş olsun kardeş. Bu arada bi sorum olacak. Eğer bu işlerden anlayan varsa. Varsayıyorum elimize biyerden bu tarz yurtdışı bi telefon geçti s3 yada s4 neyse bu telefonun orjinal olup olmadığını anlamak için nelere bakmak gerekir ?

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iyi olmuş , ee sizin gibiler olmasa uyanıklar nasıl geçinecek.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hocam kendi düşen ağlamaz 1000 TL'lik telefon ile 300-400 TL'lik telefonun sadece adları aynı diye her şeyini aynı zannedip almak fazla iyimserlik olmuş bir musibet bin nasihattan evladır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Bende s4 KORE malı var ama bu telefonda int ayarlarını desteklemior nasıl olcak bu yahu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne konuda yardım istediğini pek anlayamadım ama şöyle söyleyeyim, telefonun işletim sistemini herhangi bir şekilde değiştiremez yada işlevselleştiremezsin,seninde dediğin gibi ya S3 görünümlü 3310 kullanmayı kabullenecek yada çin malı olmayan bi telefon alman gerekecek.

İşin zor,Ucuz etin yahnisi...

İmkanı var Bilader degistirliyor. Mtk İşletim sistemi var bu telefonlarda
flash atılıp desteklerse android'in dusuk surumlerını bile kullanabilirsin
telefonda cpu ve ram mevcut :yes:

Liquem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar tum telefonlar cin samsung dubai gibi yerlerde uretiliyor. Bu 200tlye s3 olaylari merdiven altindan pazarlanan urunler ureticisi belli değildir. Buyuzden imaisine bir nokianin numarasini verirler. Sen imei sorgulat sonra 3g deateklemeyen bir telefonun bir imaisi ise rootlayarak yeni imai gir

RiversideShift

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok gecmis olsun. Telefonunuzu satıp normal bir S3 almanız gerekmekte. Çin malı kalitesiz replika ürünleri hiçbir alanda kullanmamanızı öneririm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yahu akıl var mantık var kafanızda beyin var düşünmekte bedava kimse para istemio sizden düşünmek için. Bu telefon piyasada 1000 - 1500 tl arası satılırken sen gidip 500 liraya alırsan bu telefonu değil internete girmek kutunun içinden açılan telefon çıktıgına şükretmen gerek. Sadece mantık kur ya haberlere bile çıkıyo telefonun satış fiyatı artık sen hangi akılla gidip o parayı verip o telefonu alıyosunki. Paran yoksa bütçen düşükse samsung un aynı paraya android ve wifi li telefonları var onu alsaydın, sana yeterdi. Ülkede sağlıklı düşünebilen adam sayısı çok azaldı gibi geliyo bana hepimiz kaybettik sağlığı bukadar sorun yüzünden. Dubai malı varmış birebir aynıymış bırakın arkadas ya alıcağın s3 u 2 - 3 sene kullanıcaksan onu 1 sene kullanamıcaksın doğru düzgün hadi kullandın 2. sene kalıcak elinde ki bu süre zarfında bir sorun oluşşa telefon direk çöp.. Yani varya deselerki düşünmek mantık yürütmek parayla şu kdar para verin size bu yetenekleri vericez bizim insanımız dünyanın en zeki milleti olur yemin ediyorum. Alışverişte ucuz ürün her zaman size daha pahalıya gelir örneğin 50 liraya alıcağın bi ayakkabıyı 1 sene giyersin 150 liraya alıcagın bi ayakkabıyı 3 seneden fazla giyebilirsin... Çok değil ya biraz düşünün yeter.

"50 tl'ye 1 sene giyilirse, 150 tl'ye 3 sene giyilir." Arkadaş tam bir mantık örneği sergilemiş, hem de çok değil biraz düşünmüş. cahilce yazılmış o kadar çok yorum var ki insan hangisine cevap vereceğini şaşırıyo. Ellerinizdeki telefonları çöpe attırıcak çok sayıda çinli telefon üreticisi var. Ama işte çok değil az düşününce insan en pahalısı en iyisi mantığıyla sömürülmekten kurtulamıyo.

tanerkamber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaş ne çin ne kore hiç bişeyleri iyi değil bunlardan telefon almayın bas bas bağırıyom ama hala çin malı telefon alıyolar ya arkadaş bunlar insanları aldatıyolar bunlarda android falan yok adi beş para etmez telefonlar satıyolar uzak durun kandırarak paraları gas pediyolar

kore dediklerinde orjinal den bahsediyoalr samsung kore firması olduğu için :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben dubai malı ıphone 4s kullanıyorum hafızası az oluyor arada donma yapıyor bide kamerası iğrenç çekiyor başka bi farkı yok

Akoleroski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yerçekimsiz ortamda muz yiyim ama çilek tadı gelsin xD :D :D :D