E:/ Sürücüsü Gözükmüyor..

Bu konuyu okuyanlar

ev1lcreature

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar,
casper bir bilgisayarım var cd-rom sürücüsü kayboldu, yani bilgisayarim'i actigimda orada olmasi gereken E:/ sürücüsü gözükmüyor, ve taktigim cdleri okumuyor, fakat cd takilinca icerde dönüyor..

virüs spy taramalari yaptim sorun yok, en son system startta acilan bikac gereksiz seyi kapatmistim fakat cd-rom ile ilgili bisey kapatmadim..
bunun disinda sorun ne olabilir?
nasil düzeltebilirim..? biraz detayli anlatabilirseniz benim de anlamam kolay olur
wink.gif

selamlar..

ramaknisnan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Denetim masası-->Yönetimsel araçlar--> bilgisayar yönetimi--> Disk yönetimini tıkladığında E sürücüsü görünüyor mu? Görünmüyorsa kablosu çıkmışl olabilir. Güç kablosu değil de anakart bağlantı kablosunun soketini kontrol edebilirsin.

ramaknisnan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Kardeş , sen aygıt yöneticisini açmışsın. Benim dediğim bu değil. Yukardaki anlattığım yoldan gideceksin disk yönetimine.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende gözüküyo yönetimsel araçlarda ama bilgisayarımda gözükmüyo

cnccin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR BENDEDE AYNI SORUN VAR E GÖZÜKMÜYOR NE YAPMAM GEREKİR BEN Bİ FOTOSUNU ATAM BUYURUN FOTO

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
cd rom. ölmüs arkadas. suan yapabilecegin tek sey kablosunu degistirmek belki kablo arizalidir bnhala duzelmediyse ve aygit yoneticisindeki cdnromda unlem varsa yada soru isareti cd dvdrom un arizalidir.

birde surucuyu silip. donanim listesini yeni. duzelmenhtimali olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Böyle Saçma Şeylere Gererk Yok Millet Sizi Kandırıyor Tam Çözümünü Veriyorum:

*Bilgisayarım`a Sağ Tıkla Özelliklere Gir.
*Sol Tarafta Menü Var "Aygıt Yöneticisi" Ne Gir.
*Orda Bilinmeyen Var Ona Gir Ve Orda CdRom Görüncek CdRoom`a Sağ Tıkla.
*Devre Dışı Bırak`a Tıkla. (Sonra)
*Tekrardan Etkinleştire Tıkla.

Bukadar Arkadaşlar Devre Dışı Bırakıp Yeniden Etkinleştiriyoruz Eğer Kaybolan Başka Sürücülerinizde Varsa Anlattığımın Aynısını Yapabilirsiniz.

Bu İletiyi Bu Konudaki Başka Forumlardada Paylaştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kendinden çok eminsin peki benim aygıt yönetisinde bilinmeyen kısım yok buna nasıl bi çözüm önerirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam bi yardımcı olun artık lütfen!.. bir çözümü olmalı bunun yenisiyle falan uğraşmadan off çıldıracam yaa :(

kılıç27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows aygıtı tanımamış bunu anakart sürücüsünü yükle dene intel veya via neyse .eğer olmassa kaplodan dır değiştir
cd rom kendi cd sürücüsü varsa ondan yükle ama bütün sürücüleri yükle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede aynı sorun vardı bilgisayarıma sağ tıklayın özelliklere tıklayın sol tarafta aygıt yöneticisi var tıklayın orda bi çubuk en sondaki simge yani donanım değişikliklerini tara oraya tıklayın gerigelecektir ( yani benimki öyle oldu :biggrin: )

KEKO_01

Asistan
Reaksiyon puanı
6
cd rom. ölmüs arkadas. suan yapabilecegin tek sey kablosunu degistirmek belki kablo arizalidir bnhala duzelmediyse ve aygit yoneticisindeki cdnromda unlem varsa yada soru isareti cd dvdrom un arizalidir.

birde surucuyu silip. donanim listesini yeni. duzelmenhtimali olabilir

:D Komiksin. Eğer hayatında hiç format attıysan formattan sonra birçok aygıtın soru işaretli olduğunu görebilirsin. Bu soru işaretinin sebebi driver'ın yüklü olmadığındandır. Haa eğer ünlem varsa aygıtta sorun vardır.

---------------------------------

Sana gelince kardeş eğer CD-Rom'un modeli orada yazıyo. Ben senin için ufak bir araştırma yapıp driver ının download linkini buldum.
Link: http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/driverdetails?driverid=R195191#

-----------------------------

Diğer arkadaşlara gelince Aygıt Yöneticisine girin. DVD-Rom'unuzun modeli yazıyordur. Modelini Google'a yazıp sonuna "driver" kelimesini ekleyin. Çıkan sonuçlardan hangisi resmi siteyse ondan indirin. Hiç bulamazsanız resmi olmayan bir siteden de indirebilirsiniz.

İyi Forumlar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Driver'ı yükledikten sonra hala soruna devamsa; aygıt ölmüştür. Ben denemeden olmaz diye download linki verdim.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
heralde sorun çözülmüş olmalı üstünden aylar gecen konuyu hortlatmyın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benim bilgisayarımda e sürücüsü yok burda yazanların hepsini yaptım fakat olmuyor ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar onun nedeni windows format modelinin orjinal olup olmadıgından kaynaklanıyor attıgınız format cd sinin orjinal olup olmadıgını kontrol edin bende de aynı sorun vardı sorunu orjinal bir windows cd si ile cozdum

Bilginize..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yaw ArkadasLAr bilgisayarımda (C) iLe (D) Sürücüsü Var.. Cd Takılıyorum isikları Yanıp Sönüyor Cd Çalıyor Sadece E yi Göremiyorum Nasıl iş AnLamadım iyi ForumLar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Böyle Saçma Şeylere Gererk Yok Millet Sizi Kandırıyor Tam Çözümünü Veriyorum:

*Bilgisayarım`a Sağ Tıkla Özelliklere Gir.
*Sol Tarafta Menü Var "Aygıt Yöneticisi" Ne Gir.
*Orda Bilinmeyen Var Ona Gir Ve Orda CdRom Görüncek CdRoom`a Sağ Tıkla.
*Devre Dışı Bırak`a Tıkla. (Sonra)
*Tekrardan Etkinleştire Tıkla.

Bukadar Arkadaşlar Devre Dışı Bırakıp Yeniden Etkinleştiriyoruz Eğer Kaybolan Başka Sürücülerinizde Varsa Anlattığımın Aynısını Yapabilirsiniz.

Bu İletiyi Bu Konudaki Başka Forumlardada Paylaştım.

Allah razı olsun. Bilinmeyen derken orda simgeler çıkcak yanında sarı ünlem var onları kastediyo onları devre dışı bırak sonra tekrar etkinleştir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing::cursing:Bende aygıt yöneticisinde gözüküyor ünlem falan yok bilgisayarımda gözükmüyor. CD-ROM kapağıda açılmıyor sıkıntı nedir ??