S3 mü s4 mini mi?

Bu konuyu okuyanlar

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş incelemeyi izledikten sonra bnmde görüşüm değişti bence s3 alman daha mantıklı olur :S s4 mini çokta beklediğim gibi çıkmadı

halberhacker58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
s3 kullanıyorum s3 al be kardeşim zaten ekranına alışınca artık ufak bile gelemye başlıyor bide dire 4.3 güncelleme alacağını baz alırsak s3 iyidir :D candır :D

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
S4 mini de tırt bir ekran kartı var one mini'den de s4 mini'den de uzak dur eğer oyun oynamak istiyorsan. S3 daha iyi bir telefon ama ram yetmeme gibi çok önemli bir sorunu var karar sana kalmış ama bu ikisine de verdiğin paraya yazık olur nexus 4 gibi bir telefon varken hatta xperia sp de olabilir aynı para o da.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 1 gb s4mini 1.5 gb oyunlarda s4mini ağırbasıyo ha ben illa zarif telefonmuş anlamam cebimde öküz gibi gözüksün diyosanız s3 alın ;) hem artık kolay kolay s3 e güncelleme gelmez fazla beklemeyin

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
vala s4 mini s3 ten daha iyi renkleri veriyor hemen hemen aynı işlemci hızları falan ama s4 mininin eldeki hissi daha hoş hemde biraz boyut itibariyle kibar ve kamerası biraz daha iyi diye duydum s3 ten. Bana sorarsan o fiyatlarda Xperia Sp al derim ama S3 mü S4 mini mi dediğin için S4 mini daha mantıklı olur diyebilirm

Reaksiyon puanı
2,146
S2 mi S3 mini mi desen herkes şak diye S2 der ama S3 daha S4'ün minisine üstünlük kuramıyor. :)

doganelci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ikisini de kullanmış biri olarak. S4 Miniyi öneririm.Ekran kalitelerinde çok bi fark yok.Güncel telefonlar. s4 mini işlemci olarak daha yeni.testlerde daha iyi sonuç veriyor.Ram olarakta 1.5 Gb.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkesin beklentilerine karşın değişebilr çoğu kişi ram olrk değiştirmiş bence ram üzerinden değerlendirmeleri yanlış birde s4 mini son çıktığı için daha çok güncel kalır bir bakımdan doğru olabilir fakat s4 mini bir ara model bazı yazılımları uygulamarı desteklemeyebilir yuaklrda bir arkadaşın dediği gibi s3 miniye nekdr güncelleme verdi s2 ne kdr s3 bir amiral gemisi ekran büyük sevenlere tavsiyemdir ve unutmamakda fada var s3 1.4 ghz 4 çekirdekli bir işlemci bu konuda kesinlikle s4 miniyi sollar

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
biraz geniş olmasa Iphone5 tarzında olmuş diyebiliriz... Benim tercihim testlerden S3e göre daha yüksek puan alan S4 Mini olurdu :) nede olsa fiyatları yakın

1016238_10151830891583777_1608845604_n.jpg
ekranı qHD olduğu için almış onu HD ekranı olsa s3 den daha düşük alır

erdiguler97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar konuya son noktayı koyuyum iphone 5 alıp yoluma devam ediyorum yorumlarınız için teşekkürler
:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sen galba teşir ürünü almışın s3 mini takılıomuş özelliklere bak kafan yerine gelsin ıphone4s bide 2. el senin kafan kıyak anlaşılan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizin isiniz gucunuz yokmu adamin hangi teli alcagiyla ugrascaniza gidin derslerinize calisin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle tavsıye etmıyorum s4 miniyi ben kullanıyorum ve berbat bır telefon batarysı çabuk bıtıyor çok yavaş ınternette ve oyun oynarken acayıp kaıyor ve telefonun arkası ısınıyor kesınlıkle ve kesınlıkle tavsıye etmıyorum s3 daha ıyı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence s4 mini almazdım. Bizim arkadaşta s4 mini var. Video oynatırken arada bir takılıyor. Dershanedeki arkadaşımda ise S3 var. Hiçbir videoyu takılmadan oynatıyor. Hiç bir oyunu kasmıyor. Ama s4 minide nadir de olsa kasıyor. S3 den fazla puan aldığını iddia eden varlıklar özellikle baksın. S4 mini antutudan 14384 puan alıyor. S3 ise 16896 puan alarak açık ara farkla öne geçiyor. Haa yazılım anlamında s4 mini 4.2.2 ile geliyor diyen arkadaşlar s3 e de 4.2.2 rom geldi. Yıl sonundan itibarende 4.3 rom gelecek. Birde Samsung S3 de S4 ü de Android 5 e kadar çıkartacak. Sonra yok.

SertKhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende kararsızdım iyice kararsızlaştım. biri çıkıpta s4 mini şu noktalarda eksi s3 şu noktalarında artı ya da tam tersi dese ne iyi olcak herkes almış eline sazı vuruyo teline. sırf ekran büyük diye bir telefon alınır mı ? mini ler daha oturaklı gibi. ya da ekran boyutu performansı etkiler mi ? aradaki bariz farklar nelerdir ? onca para verip alıcaz elimizde patlamasın. bilgisi olan kullanmış tecrübeli insanlar cevap atsın. yazıktır onca paraya hüsrana uğramakta var vebali ağır olur. sırf kendi zevkiniz diye bişeyi önermeyin.

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ozaman ben elimden geldiğince yardımcı olayım;
s4 mini de flash desteği yok diye biliyorum s3 de var, işlemci gücü olarak s3 önde sebebi 4 çekirdekli olması, yarın birgün 4 çekirdek destekli uygulama çıkar s4 mini aldığınıza pişman olabilirsiniz. s3 720x1280 çözünürlükte iken s4mini 540x960 bu konudada açık ara farkla s3 önde, s4mininin avantajı LTE100mbps veri aktarım hızı s3ün yaklaşık 5 katı veri aktarım hızı var ve 4G var fakat LTE teknolojisi ve 4G ülkemizde henüz kullanımda değil, diğer avantajlarıda hafif olması daha küçük boyutlarda olması ve 1,5gb ram bulunması,
s3 boyutu sizin için sıkıntı oluşturuyorsa tek elle kullanmak istiyorum telefonu diyorsanız s4 mini onun dışında kesinlikle Samsung Galaxy S III...

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ozaman ben elimden geldiğince yardımcı olayım;
s4 mini de flash desteği yok diye biliyorum s3 de var, işlemci gücü olarak s3 önde sebebi 4 çekirdekli olması, yarın birgün 4 çekirdek destekli uygulama çıkar s4 mini aldığınıza pişman olabilirsiniz. s3 720x1280 çözünürlükte iken s4mini 540x960 bu konudada açık ara farkla s3 önde, s4mininin avantajı LTE100mbps veri aktarım hızı s3ün yaklaşık 5 katı veri aktarım hızı var ve 4G var fakat LTE teknolojisi ve 4G ülkemizde henüz kullanımda değil, diğer avantajlarıda hafif olması daha küçük boyutlarda olması ve 1,5gb ram bulunması,
s3 boyutu sizin için sıkıntı oluşturuyorsa tek elle kullanmak istiyorum telefonu diyorsanız s4 mini onun dışında kesinlikle Samsung Galaxy S III...
Adobe , android 4.1 jelly bean den (4.1 dahil) itibaren flash player desteği vermeyeceğini açıkladı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
afedersin öznel bişi söylüyosun ama seni uyarmak isterim bence her açıdan s4 mini daha iyi:turned:​

merts

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben s3 alırdım minileri hiç güncelleme almıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi ben s4 mini aldım tek kelimeyle muhteşem bir telefon s3e bin basar:thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi s3 ve s4 mini kamera açısından eşit o yonden bi sorun olmuyor

ram e geşldiğimizde ise s4 mini 1,5 gb s4 1gb (bu yonden s3 mini altta kalıyor bnim arkadaşımda s3 var 1 ay kullandı içinde fazla ağır uygulama olmamasına rağmen görev yoneticisine girdiğinde ram bolumunde 100mb boş yer oluyor bu da aynı anda 4,5 uygulama kullanmak istiyorsanız s3 sizi engeller ama s4 mini bu konuda sorun çıkarmaz )

işlemci konusundada s4 mini 1,7 çift s3 1,4 4 çekirdek ( bu konuda s4 miniyi oneririm çunku bi arkadaşın dediği gibi google play dakii uygulamaların çoğu 2 çekirdekten fazlasını kullanmıyor bu yonden s4 mini s4 u bile aşabiliyor çunku s4 1,6 4tane 1,2 4tane olduğundan asphalt8 gibi yuksek grafikli oyunlarda s4 ü bile geçebiliyor bunun sebebi diyelim ki 2 çekirdek kullanıyorsa s4 1,6 lık 2 tane kullanır s4 mini ise 1,7 lik 2 tane kullanır s3 ü hesaplamaya bile gerek yok bunlar test edilmiştir kontrol edebilirsiniz.)

ekran ozelliklerine gelince s4 mini 540 x 960 (qHD) samoled s3 ise 720 x 1 280 (HD) super amoled ( bu alanda s3 daha iyi daha canlı bir ekrana sahip)
bellek kısmında ise s3 16gb,32gb modelleri var ama s4 mininin turkiyede sadece 8gb si var ( s3 daha onde ama sd card ile bu eksiği çözebilirsiniz ama unutmayın sd cardlar telefonunuzun yavaşlamasına sebep olabilir )

işletim sisteminde ise s4 mini fabrika çıkışı 4,2,2 jb s3 fabrika çıkışı 4,0 ıcs ( su an s3 e gelen güncelleme ile s3 4,3 jb oldu one geçti ama şunu unttmayın s3 e bir daha güncelleme olmayacağı açıklandı bu yonden s4 mini daha guncel bir işletim sistemine sahip bnce s4 mini 4,4 kitkat un ustüne çıkar)

batarya s4 mini 1900mAh S3 2100 mAh ( bu alanda s3 iyi gibi gözüksede s4 mini daha dayanıklı çunku büyük ekran ve 4 çekirdek işlemci çok daha fazla enerji tüketir)

şimdi bunlara baktığımızda s4 mini bna daha iyi geldi hm s3 un çercevedeki kavisli yapısı göz zevkini bozuyor fakat s4 mininin çercevesi düz ve i phone a benzemiş gibi size s4 miniyi tavsiye ederim...

Utku Kalem

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şimdi s3 ve s4 mini kamera açısından eşit o yonden bi sorun olmuyor

ram e geşldiğimizde ise s4 mini 1,5 gb s4 1gb (bu yonden s3 mini altta kalıyor bnim arkadaşımda s3 var 1 ay kullandı içinde fazla ağır uygulama olmamasına rağmen görev yoneticisine girdiğinde ram bolumunde 100mb boş yer oluyor bu da aynı anda 4,5 uygulama kullanmak istiyorsanız s3 sizi engeller ama s4 mini bu konuda sorun çıkarmaz )

işlemci konusundada s4 mini 1,7 çift s3 1,4 4 çekirdek ( bu konuda s4 miniyi oneririm çunku bi arkadaşın dediği gibi google play dakii uygulamaların çoğu 2 çekirdekten fazlasını kullanmıyor bu yonden s4 mini s4 u bile aşabiliyor çunku s4 1,6 4tane 1,2 4tane olduğundan asphalt8 gibi yuksek grafikli oyunlarda s4 ü bile geçebiliyor bunun sebebi diyelim ki 2 çekirdek kullanıyorsa s4 1,6 lık 2 tane kullanır s4 mini ise 1,7 lik 2 tane kullanır s3 ü hesaplamaya bile gerek yok bunlar test edilmiştir kontrol edebilirsiniz.)

ekran ozelliklerine gelince s4 mini 540 x 960 (qHD) samoled s3 ise 720 x 1 280 (HD) super amoled ( bu alanda s3 daha iyi daha canlı bir ekrana sahip)
bellek kısmında ise s3 16gb,32gb modelleri var ama s4 mininin turkiyede sadece 8gb si var ( s3 daha onde ama sd card ile bu eksiği çözebilirsiniz ama unutmayın sd cardlar telefonunuzun yavaşlamasına sebep olabilir )

işletim sisteminde ise s4 mini fabrika çıkışı 4,2,2 jb s3 fabrika çıkışı 4,0 ıcs ( su an s3 e gelen güncelleme ile s3 4,3 jb oldu one geçti ama şunu unttmayın s3 e bir daha güncelleme olmayacağı açıklandı bu yonden s4 mini daha guncel bir işletim sistemine sahip bnce s4 mini 4,4 kitkat un ustüne çıkar)

batarya s4 mini 1900mAh S3 2100 mAh ( bu alanda s3 iyi gibi gözüksede s4 mini daha dayanıklı çunku büyük ekran ve 4 çekirdek işlemci çok daha fazla enerji tüketir)

şimdi bunlara baktığımızda s4 mini bna daha iyi geldi hm s3 un çercevedeki kavisli yapısı göz zevkini bozuyor fakat s4 mininin çercevesi düz ve i phone a benzemiş gibi size s4 miniyi tavsiye ederim...

Utku Kalem

Arkadas a katılıyorum s4 mini nin sarji s3 ten 1 belkide 2 saat daha fazla gidiyor 4.4 512 mb ram li cihazlara dahi gelecek denirken s3 nasil atlaniyo anlamadım zevkler tartışılmaz bencede büyük ekran ve kavis daha güzel