Turkcell whatsapp vs vodafone whatsapp

Bu konuyu okuyanlar

dewasad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim bi arkadaşımda c6 vardı ve whatsapp ı kontörü yokken ve net pakedi yokken beleş kullanıyodu.Şu an androide geçti ve hala bedava kullanıyo.Ben vodafone um ve turkcell olan arkadaşlarım net pakedi olmadan kullanabiliyo bu nasıl oluyor çok merak ettim.Açıklarsanız sevinirim.

icakir86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternetsiz olmaz o arkadaşın whatsapp kullanırken ekranın üst kısmında H yada E gibi bi harf var mı? Wireless den girmiş olabilir. Bir de Whatsapp da internet yokken yazarsın ama internete girince gider o mesaj. Ole bişi yapmıştır seni kandırmak için belki :D

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şu olabilir mi acaba diye sesli düşündüm. Turkcell kullandığım dönemlerde belli bir kb üzerine çıkmayınca (2 miydi 5 miydi emin değilim) kontör düşmüyordu. telefonumun saatini gprs ile otomatik güncelle yapıyodum bu sebeple. Whatsapp konusu böyle olabilir. Sonuçta alt ucu birkaç satır metin kaç kb tutar? byte ile ifade edilir anca. bu sebeple kontör düşmüyor olabilir.

dewasad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayır dediginiz gibi değil 3g yazıyo ykard

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hayır dediginiz gibi değil 3g yazıyo ykard

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaşın seni kandırmış.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kablosuz kullanıyordur yoksa 1mb 10 lira para alıyor turkcell

paketsiz internette kutlandığın zaman

dewasad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternetsiz olmaz o arkadaşın whatsapp kullanırken ekranın üst kısmında H yada E gibi bi harf var mı? Wireless den girmiş olabilir. Bir de Whatsapp da internet yokken yazarsın ama internete girince gider o mesaj. Ole bişi yapmıştır seni kandırmak için belki :D
Yok abi öyle değil dışarıdayız ve veri bağlantısını açıp konuşabiliyo

hadi o kandırdı diyelim 2-3 kişi daha var ayrıca eminim kandırmadığına telefondan vb. şeylerden anlamaz o arkadaşım

Şu olabilir mi acaba diye sesli düşündüm. Turkcell kullandığım dönemlerde belli bir kb üzerine çıkmayınca (2 miydi 5 miydi emin değilim) kontör düşmüyordu. telefonumun saatini gprs ile otomatik güncelle yapıyodum bu sebeple. Whatsapp konusu böyle olabilir. Sonuçta alt ucu birkaç satır metin kaç kb tutar? byte ile ifade edilir anca. bu sebeple kontör düşmüyor olabilir.
Abi ben vodafone um benden neden düşüyo o zaman?Yoksa vodafoneda öyle bişey yokmu :)

internetmimari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WhatsApp yazılımı internet ortamı üzerinden çıkış sağlayan bir chat arayüzüdür.Barındırdığı GPRS yapısı ile internet üzerinden iletişim sağlamaktadır.Bunu gerek kablosuz, direkt bağlantı ve paket veri tutarınızdan kullanabilirsiniz.Avea'da Turkcell'de Vodafone'da hepsi ne olursa olsun bu kaide geçerlidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dewasad dogru sölüyo benimde bi kac arkaşım var internet paketi yok telefonda TL yok ama paket verimi ne ondan ücretsiz kullanıyo ve bana attıgı msjlarda whattsapdan geldi bende yapmaya calışıyorumda bulamadım daha

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben hep yapıyom turkcellım ınternet yok s3 um var 13 yaşındayım hep ınternetsız yada kablosuz olaraj atabılıyom

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Turkcell'de Whatsapp'ı internet paketi olmadan kullanabiliyorsunuz bilip bilmeden kandırmış demeyin.

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Öyle saçmalık mı olur ya. Uçarak mı gidiyor bu mesajlar?

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
2-3 arkadaşım da aynı şeyi söylemişti. İnternet paketi bittiği halde whatsapp kullanabildiğini söyledi. Sonradan keserler faturasını dedim ama çatır çatır aylarca kullandı bi arkadaşım.

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı paketler internet paketi hediyeli örneğin 5000 sms paketi alan genç turkcell'iye 100mb internet geçen ay geliyordu. Ayrıca -8tl yeni sistemde 0tl baremine kadar internet kullanımı yapmaya müsade ediyor sistem daha sonra hattı kitliyor. Eğer sistemsel bir bug değilse kesinlikle ücrete tabi edilir. Ya da sosyal paketi var 20 mb internet hediyeli facebook ve twitter kullanmayıda sağlıyor 5 tl mi ne aylığı öyle bir aboneliğide olabilir. Turkcell'de öyle ücretsiz kullanım olayı yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben turkcell de sordum gençturkcelliler için whatsapp ücretsiz dedi -8 tl var 3gs sahibiyim turkcellim bende girebiliyorum daha önce denememiştim ama giriyor gerçekten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blushing:ben turkcellim ve hayla internet yiyor gencturkcelli degilm ama

eray1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1Yıllık hediye veriyor whatapp turkcell abonelerine diğer yıllarda çok uygun fiyatlarda sohbet edip mesajlaşabiliyorsunuz. Whatapp harika sms devrinibiterecek gibi

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
3000 Dk + 3000 Her yone sms + 15 tl ye 2 GB hiz dusumlu sinirsiz internet paketi. Avea ile hayat degisiyor ;)

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Benim bi arkadaşımda c6 vardı ve whatsapp ı kontörü yokken ve net pakedi yokken beleş kullanıyodu.Şu an androide geçti ve hala bedava kullanıyo.Ben vodafone um ve turkcell olan arkadaşlarım net pakedi olmadan kullanabiliyo bu nasıl oluyor çok merak ettim.Açıklarsanız sevinirim.

açıklıyorum : arkadaşın seni kekliyor , internet paketi var .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bende 2-3 gündür o şekilde kullanıyorum hattım vodafone ne net paketim var ne kontörüm evde wi-fi var ama dısarı cıktıgımdada çok rahat konusabiliyorum yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum whatsapp'ı hıc boyle olmamıstı bu telefonuma ındırırkende ılk 1 yıl ucretsiz sonra sadece1,99 kuruş demişti bende endişeliyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi bende giriyorum arkadaş yalan sölemiyor net paketim yok param yok giriyo ama

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen bende giriyordum kontor yüklemeye korkuyorum cekicek diye cünkü 3 gb ı aştı kullandıgım tutar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aveayım ve whatsapa tl yokken ve internetim paketim olmadan girebiliyorum tl yukleyincede ucret kesilmiyor anlamadım :/

astecrowder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyu iyice araştırdım ve ulaştığım sonuç şu bir çoğu telefonda gprs yane uydudan gelen bir bağlantı var açık şuradaki siz internetiniz yok diyorsunuz ama programın alt yapısı her türlü iletişime izin vermekte bendede 5800 ve 701 marka nokia kullanırken olurdu sebebi şudur elbette herkez haritaya girmiştir bir kez olsun eğer orda internet yokken nasıl buluyodu bizi ? Gprs üzerinden eğer telefon gprs modülüne askıda bağlanıyosa internet gibi whatsapp gibi sadece veri taban bir program kullanılabiliyor aslında internet gprsten karşılıyor bizde ücret gitmiyor zannediyoruz yane olay budur okuyanlara teşekkürler