Htc one x'im çalındı :/

Bu konuyu okuyanlar

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuya söyle başlamak istiyorum aksam pencerenin önüne bıraktıgım one x i sabah kalktıgımda bulamadım ve diğer cihazlardan arama yaptıgımda telefon kapalı olarak gözüküyor zaten 1. katta oturuyoruz çalındıgından şüpheliyim :/ ne yapmalıyım

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
verdim vermesinede pek umutlu olmayın dediler zor bulursunuz gibilerin bir tavır sergilediler :/

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Öncelikle geçmiş olsun. Şu aşağıdaki haberi iyice okuyun. Mutlaka faydası olacaktır.

Cihazını kaybeden veya çaldıran vatandaşların izleyecekleri yolla ilgili abonelerin sorularını cevaplandıran BTK, kurum sistemine kayıtlı olan elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yağmalanan, kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan vatandaşların cihazın, elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesi için öncelikle bilgi ve ihbar merkezine başvurabileceğini duyurdu. Telefonu çalınan veya kaybolan abonelerin, günün 24 saati '444 9 777 - 0312 232 23 23' numaralı Bilgi ve İhbar Merkezi'ni arayarak, verilen bilgilerin doğrulanması halinde cihazın haberleşme şebekesinden hizmet almasının engellendiği belirtildi.

Kayıp/çalıntı ihbarının gerçekleşmesi için hat sahibi olan kişinin telefon ile ihbarda bulunmasının gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, "İhbar sırasında kişinin vermiş olduğu bilgiler doğrulanmak üzere ilgili GSM İşletmecisine iletilmekte ve kişinin verdiği bilgilerin doğrulanması halinde cihazın haberleşmeye kapatılması işlemi gerçekleşmektedir.

Savcılık ve mahkeme kararı ile kapatılan ya da Bilgi ve İhbar Merkezi'ne yapılan kayıp/çalıntı ihbarları doğrultusunda kapatılan cihazlara ilgili GSM işletmecisi tarafından 'yasal uyarı, IMEI numaralı cihaz çalıntıdır, en yakın kolluk kuvvetine teslim ediniz' içeriğinde mesaj gönderilmektedir. İhbarda bulunulduktan sonra cihaza ait IMEI numarası 'http://www.mckstk.gov.tr/node/56' adresinden sorgulandığında 'çalıntı ihbarı yapılmış cihaz' olarak görülmektedir. İhbar doğrulandıktan sonra yapılan sorgulamada söz konusu ifade 'çalıntı cihaz' ibaresine dönüşmektedir. İhbarı doğrulanmayan kişilere kısa mesaj (SMS) gönderilmesi sureti ile bilgi verilmektedir. Ayrıca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun Bilgi ve İhbar Merkezi'nin aranması suretiyle de ihbar sonucu öğrenilebilmektedir." ifadeleri yer aldı.

"ÇALINAN TELEFONU BTK BULAMAZ"

Açıklamada, BTK'nın cihazı çalınan, yağmalanan, her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan veya cihazını kaybeden kişilerin başvurusu üzerine cihazın elektronik haberleşme bağlantısının kesilmesine veya açılmasına yetkili kılındığı vurgulandı. Açıklamada, BTK'nın çalınan, gasp edilen veya kaybedilen telefonları bulmak ve ilgili kişiye teslim etmek gibi görevlerinin bulunmadığı dile getirildi.

Bir vatandaşın 'Satış yaptığım dükkanımdan kullanılmamış cihazlarımı çaldılar. Çalan kişilerin satmasını ya da kullanmasını engellemek için ne yapmalıyım?' sorusunu da cevaplandıran BTK, kullanılmamış (sıfır) cihazların ihbarının evrak yolu ile kuruma yapıldığını duyurdu. İhbarda bulunabilmek için firma yetkilisinin kimlik bilgileri, firmanın vergi levhası fotokopisi, çalınan cihazlara ait fatura nüshaları, kolluk kuvveti tutanağı belgelerinin bir dilekçe ekinde sunulması gerektiği belirtildi. Sisteme girilen ihbar neticesinde cihazların bloke işleminin gerçekleştiğinin anlatıldığı açıklamada, IMEI numarası sorgulamalarında 'çalıntı cihaz' ibaresi yer aldığı için söz konusu cihazların satılması ve kullanılmasının da engellendiği kaydedildi.

'Kayıp/çalıntı ihbarında bulunduğum cihazımı buldum. Tekrar haberleşmeye açılmasını nasıl sağlarım?' sorusunu da cevaplandıran BTK yaptığı açıklamada, "Yapılan kayıp ve çalıntı ihbarı ancak ihbarda bulunulan yöntem ile iptal edilebilmektedir. Savcılık talimatı ile haberleşmeye kapatılmış olan cihaz Savcılık talimatı olmaksızın açılmamaktadır. Telefon ile alınmış bir ihbar sonucu kapatılan cihaz; ihbarda bulunan kişinin araması ve kimlik bilgilerinin doğrulanması halinde haberleşmeye açılmaktadır." ifadelerine yer verdi.

Kaynak

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda bulursunuz.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
o telefon gitti bulmanız zor ama kapattırabilirsiniz muhtemelen.

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar polise falan gittim zaten dün yarın savcılıga gidicem suç duyurusunda bulunmak için ama herkes işimin zor oldugunu söyliyor dediğiniz gibi yapılcak pek bir şeyde yok telefonu falan zaten kapattırdım imei nosunu falan hattıda kapattırdım olan oldu sanırım artık elden gelen bir şey yok :S

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
işyerimizden çalınana xperia telefonumuzu savcılık 1 ay sonra buldu hırsızıda yakaladı zor değil zaman gerekiyor sadece bu kadar sıkılma bulunuyor artık telefonlar

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ya anlamıyorum telefon çalınıyor umudun olmasın diyorlar.....mizde değil demiyorlar ya.
Adamı deli ediyorlar ya, kendi telefonları çalınsa hırsızı anında bulup kemikleri de eline verirlerdi.

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Üzücü bir durum . Geçmiş olsun . İnsallah bulurusun telefonunu.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
çok geçmiş olsun hocam yukarıda bulunan telefon örneği vermişler inşallah en kısa zamanda seninkide bulunur.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yahu cam kenarına telefon mu bırakılır hemde 1. kat ben yatarken artık her yerı ıkı kere kontrol edıyorum camlar panjurlar bu hayvanatların gırmıcegı delık yok .... Soysuzlar .... gecmıs olsun ....

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
usta 1. katta oturuyoz ne korumalık var ne bir şey şerefsiz 1 ay hamallık yapıpta 2000 liraya aldıgım one x i 2 kişi büyük ihtimal üst üste binip uzanıp aldı . 1 saat önce aradıgımda adam telefonu açtı adı tanjuymus cok memnun oldum. Bu kadarda olmaz gerçekten pes dedim artık. Ülkemden milletimden soguttular artık. Yarın tekrar polise ve savcılıga gidicem bulucam o şerefsizi mutlaka.

Mdn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardesim telefon mu aldiniz gotya'yi yukleyin telefonunuza istedigi kadar calinsin bulma ihtimalinizi yuksek bi dereceye cikariyor'

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam dediğim gibi sabahı bekliyorum ilk olarak polis sonra savcılık. adamın telefonu açtıgı dakikayı falanda not ettim mutlaka bir şeyler elde edilmeli. ama kafamda söyle bir sorun var adam az cok bu islerden anlıyosa benim one x e 3310 gibi telefonun imei siyle değiştirmesin ?

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Hocam dediğim gibi sabahı bekliyorum ilk olarak polis sonra savcılık. adamın telefonu açtıgı dakikayı falanda not ettim mutlaka bir şeyler elde edilmeli. ama kafamda söyle bir sorun var adam az cok bu islerden anlıyosa benim one x e 3310 gibi telefonun imei siyle değiştirmesin ?
Kardeş çalan adam bu işi biliyordur kansındayım. İnşaAllah İmei Kopyalamaz. Kopyalarsa Durum Daha Vahim Olur Kanısındayım..
Geçmiş Olsun.

Mdn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Allah Yardimcin olsun kardesim ins. bulunur bulunca gotya programini yuklemeni tavsiye ederim aklinda bulunsun yani ;) ,sonuna kadar git pes etme.Bulmak zor olsada bulan vardir mutlaka.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
çok büyük geçmiş olsun ama bu size ders olsun 1. katta oturuyorsunuz bence pencerelere korkuluk taktırın giren kişi araba anahtarı mücevher çalabilir hatta size zarar da verebilirdi telefonunuzu bulmanız dileği ile

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
cok gecmis olsun keske androiddede iphonenumu bul uygulamasi gibi bi uygulama olsa bence cok cok faydali bi uygulama

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
telefonlarla uğraşmıyorlar açıkçası.her telefonu bulmaya kalksak ohhooo havasındalar.

letztes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen arkadaşlar dediğiniz gibi telefonlarla pek ugrasmıyorlar adamın tavırlarından belli :) ama yinede ümidimi kesmek istemiyorum inşallah kopyalama gibi bir saçmalığa başvurmaz :/

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kardeşim çok geçmiş olsun.Hakikaten çok zor bir durum. İnşallah bulunur.