Galaxy s3 i9300 şarj olma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ilhanabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy s3 i9300 telefonum var telefonum zor şarj oluyor yeri geldinde oda oda dolaşıyorum orjinal sarz makinası ile şarj ediyorum ama cok gec şarj oluyor yeri geliyor yüzde 2 gibi bir dilimi bile 2 saatte şarj ediyor yeri geliyor saatlerce takılı oldugu halde şarj bile etmiyor telefonumda 4.1.2 yüklü fakat aynı şarj la samsung 5610 telefonumu hızlı bir şekilde şarj yapıor bu şarj olayını nasıl çözebilirim yolu varmı ne yapmam lazım bilen ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yardımlarınızı ve acıklamalarınızı bekliyom herkese kolay gele

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Adaptörde sorun olabilir başka uygun bir adaptörle deneyin derim. Benim xperianın kendi şarj adaptörü de geç şarj ediyor. Nokianın şarj adaptörü ile şarj ediyorum. 2-3 saatte dolduruyor.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bence sorun telefonda yada Bataryada.
Muhtemelen Telefonun Garantisi devam ediyorsa Servise gönderin.

ilhanabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsunug 5610 telefonun bir dilimini yarım saat gibi bir zamanda şarz etti ama s3 ün orjinal şarj cihazı samsung s3 ü 8 10 saatte zor ediyor şarjda bir sorun olsa 5610 telefonuda şarj etmezdi sanırım yinede cevap için teşekkürler kolay gele

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence sorun telefonda yada Bataryada.
Muhtemelen Telefonun Garantisi devam ediyorsa Servise gönderin.

10 15 gündür böyle daha önceden şarjda sorun yoktu başka bir şarj cihazı da kullansam yine aynı sorun oluyor 4,1,2 den sonra gelen ek güncellemeden kaynaklanabilirmi teşekkürler birde sanırım üzerinde orjinal iran yazılımı var o yazılımdan yaparmı kolay gele

arslanav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sarj aletini servise gonder gec dolduruyor yaz ariza bildirim formuna yenisini veriyorlar telefonu yollama jarj aleti ve kablosunu yolla yeterli ben öyle yaptim

ilhanabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
araştırırken başka bir forumda böyle bir yazı buldum böyle bir şey olabilirmi

galaxy s3 ün 4.1.1 ve 4.1.2 sürümünü yüklediğimiz 4 farklı telefondada maelsef şarj da özellikle problem oluşmasını önleyecek bir çözüm bulunmamakta bu iki sürümdede kernelden kaynklı bug bulunmaktadır(ne kadar samsung kabullenmesede bu sorunu samsung servis arkadaşlada konuştuk o da onay veriyor) geçici çözüm kablo değişimi data kablosuyla şarj etmeme ve ya şarj aleti değiştirme telefonu kapalı şarj etme ve ya adaptörlü(data kablosuz) şarj ünitesi kullanmak ama direk çözüm ics 4.0.4 geri dönme olarak tespit ettik bunu paylaşmak istedim bu tip sorunu olan arkadaşlara duyrulur..4.2.1 beta sürümündede aynı sorun baş göstermekte 4.2.1 final veya 4.2.2 sürümünde sorunun hallolacağını düşünüyorum benim tavsiyem o zaman

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NL920 1saat 45Dakikada %6dan %100'e geliyor :)

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Sana garantiye gönderme yolu gözükmüş. Benim baya hızlı doluyor, şaşırıyorum bazen. :D

sbsbs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim aynı sorun bendede var... farklı kablo ile denedim farklı sehirde bile denedim genede fayda etmedi kafasına gore bazen cok hızlı bazen 2 saat de %2 son olarak sen ne yaptın ?
Sarj aletini servise gonder gec dolduruyor yaz ariza bildirim formuna yenisini veriyorlar telefonu yollama jarj aleti ve kablosunu yolla yeterli ben öyle yaptim
senin dediğin gibi yapmayı düşünüyorum sen yalnızca bunu yağarak mı değişim yaptırdın öğrene bilir miyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yanılıyorsun dostum. 2 farklı samsung servisine götürdüm. Sadece şarj cihazını değil telefonu da istiyorlar. "Sağlam telefonu neden vereyim, farklı şarj cihazlarıyla denedim sorun bu şarj cihazında" dedim ama dinlemediler. Genel bir sorun bu!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note 2 şarj aletini dene yalnız orjinal kablosunu değilde farklı bir kablo dene

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaslar daha önce bende s 3 şarj sorunu yasamıstım servıse yolladım şarj aletınde sorun varmış ve bu arada bendekı s 3 nedense kendı kablosu hariç baska sarj alet ıle sarj olmuyor mumkun deıl olmuyor neden acaba ve şimdi bazan kendi sarj aletı ıle 3 veya 4 satte sarj oluyor ama bır gun sonra 10 saatte ancak yarısı dolmuş oluyor b u arada 4.1.2 versıyonu var yeni güncelleme ne zaman gelir bilen vamı

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bendede aynı sorun vardı servise gönderdim bekliyorum. neticeyi buraya yazarım. :dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarj kablosundaki dişlere bakın. ben de de ayni sorun vardi, cok arastirdim sonunda yabanc bir forumda buldum cevabimi. USB kablodaki dislerden biri eksikti :) az once kabloyu degistirince sorun falan kalmadi. yarim saatte %43'den %65 geldi :)

neslim1977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benımde aynı sorun devam edıyor ama ben 3 kere gıttı servıse bve bunun sonununca mahkemeye verdım cevabı beklıyorum hıc ugraşmayın derım....

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sorun kabloda veya sarj cihazınızın dişlerinde değil. Sorun Andriod sürümünde. 4.0.4 İce cream yüklü iken takır takır şarj eden makina 4.1.2 jely bean güncellemesi gelince neden kaplumbağaya dönsün ? Garantilik birşey yok, korkmayın da sorun yazılımla alakalı. Çözümü eski versiyona dönmek. Veya sorunsuz android sürümünü indirip kurmak

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sanırım çözümü buldum 4.1.2 güncellemesine bazı hafıza kartlarıyla tanıyamama sıkıntısı var heralde benim 16 gb'lik toshiba exceria hafıza kartım var bugün cihazı hafıza kartını çıkarıp şarja taktım ve normal şarj olmaya başladı şarj olurken hafıza kartını tekrar taktım ve sorun düzeldi artık hafıza kartı da takılı normal şarj oluyor.

neslim1977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba tşk ederım cevap verip bılgılendırdıgınız ıcın fkat hafıza kartını cıkarttıgımdada aynısorund evam edıyor yuklemede yapamıyorum daha dogrusu zaten bılmıyorum:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaslar. bu sorun bır kez bıle olsun baska bır sarj aletı kullandıysanız gecmeyecektir. s3 lerin genel sorunu kendi sarj aleti yerine baska marka telefon sarj aletı kullanın hıcbır sıkıntı kalmıyor. bir ara orjinal sarj aletim kaybolmustu o sırada turkcell t10 un sarj aletını kullandım normaldı. sonra orjınal sarj aletını buldugumda sarj etmemeye basladı. ve sonra hıc duzelmedı 6 aydır t10 sarj aletıyle sıkıntısız sarj edıyorum. iyi gunler

Maqemuya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de ayni sorun oluyor arkadaşlar sarji çıkartıp tekrar takiyorum kendi hizinda dolmaya baslayana kadar tekrarliyorum bunu.Eger oda olmazsa quick start yapiyorum bataryaya yani sinyalini degistiriyorum bu sefer kesin oluyo.Bu islemin telefona zarar vereceginden korkanlar var ama ben bi zararini görmedim sarj sorunundan bikan arkadaşlar varsa son çare bunu denesinler bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bende daha önceden htc vardı aynı sorun ondada vardı sarj etmiyordu araştırdım ve devamlı cebinize koyduğunuzda pantolonun cebinizdeki pamuklar soket yerine giriyor ve daha sonra terleme yapıp oksitleniyor sokette iyi oturmuyor ve ben toplu iyneyle soket yerini temizledim tabiki telefonu kapatarak daha sonrada contak sipreyle temizledim ve sarj etmeye başladı aynı sorun şu anda samsung galaxsy 3 s oldu aynı işlemi yaptım ve çalışıyor umarım sizde dener iyi sonuç alısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorun sokette arkadaşlar, soket bozuk.. soket değişimi sonrası sıkıntı kalmaz!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,
aynı sorun bende de var. telefon orjinal kablo ve şarj aleti ile sabaha kadar yüzde 100 dolamıyor. bir arkadaşta gördüm, nokia ların 15cm uzunluğundaki kısacık kablosu ile şarj ediyor ve hemen şarj oluyor dedi. aynı kablo bende de vardı, şimdi orj şarj aletine nokia nın o 15cm lik kablosunu takıyorum, 100dk da yüzde 100 oluyor. diğer bir konu bu sorunu doğubank taki tamircilere sordum, klasik bir s3 sorunu ,soketi değişmesi lazım 30 dolar, dedi. arkadaşında da dediği gibi soketmiş sorun ama anlamadığım şey, soket arızalı ise nokia kısa kablo ile nasıl nizami şarj oluyor.?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorunu bende şu saatlerde farkettim. 4.3 güncellemesi yaptım 23.01.2014 tarihinde şarja taktım tam 2 saatte %10 sarj etmiş gözlerime inanamadım, ablamın nokia şarjıyla denedim şuan çok hızlı bir şekilde şarj ediyor. Korkutuğum şey telefonda daha büyük sorunların yer alacağı bu konu hakkında neler yapabilirim?

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Aynı sorunu bende şu saatlerde farkettim. 4.3 güncellemesi yaptım 23.01.2014 tarihinde şarja taktım tam 2 saatte %10 sarj etmiş gözlerime inanamadım, ablamın nokia şarjıyla denedim şuan çok hızlı bir şekilde şarj ediyor. Korkutuğum şey telefonda daha büyük sorunların yer alacağı bu konu hakkında neler yapabilirim?

yahu bu işte bir tuhaflık, bir gariplik var ya, yazılanlara bakınca kafam allak bullak oluyor.
benim s3'te 4.1.2 iken aynı sorun vardı, sabaha kadar dolmuyordu.
4.3'e sürüm yükseltmesi yaptıktan sonra şu an normal olarak şarz etmeye başladı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de şarj sorunu var. evde 6 şarj aleti var ama benimki sadece izmir çankayadan 10 tlye aldığım çakma iphone şarjıyla şarj oluyor. kablo ne olursa olsun fark etmiyor. aynı şekilde evdeki bilgisayarda şarj olurken işdekinde olmuyor. anladığım kadarıyla bu aletlerin şarj devresinin yazılımı elektrik sistemindeki bazı dalgalanmalara duyarlı ve elektriği algılamıyor. bazı şarj aletleri dalgalanmaları yeterince önleyebildiği için şarj ediyor olabilir. benim telefonum yazılım güncellemesi olmadan önce daha 5 aylıkken şarj sorunu verdi. servis telefon adaptörü ve kabloyu bırakın deyince vazgeçtim. akıllı telefonun mu var derdin var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yok ya olmuyo ne kadar yaparsan yap pil yüzdesini göster diye bir şey yok ben sadece orjinelini kullanmak istiyorum

biribizidrdrsun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

s3 kullanıcısı olarak aynı sorun bende de var.2gündür oluyor gibi gözükse de olmadığını, bazen olup tekrar olmaktan vazgeçtiğini görüyorum. baştan sona yorumları okudum. yapılmasını önerdiğiniz çoğu şeyi denedim.telefona giriş yönünde bağlantının içinde ''5'' diş olması gerek. benim 1 tanesinin olmadığını farkettim.bir de orayı kontrol edin isterseniz.not: diş fırçasıyla adapter , usb temizleyenler olarak çok tatlıyız bence:blushing: