Samsung Galaxy Ace 2 güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu geçen gün aldım android sürümü 2.3.6 yazıyor telefon üzerinde güncelle dediğimde "Kullanılabilir güncelleme yok" uyarısı çıkıyor.. Son sürümü bu mudur? Telefonun yazılımı güncel midir? Yardımcı olursanız sevinirim.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Aynen türkiye icin daha cıkmadı 4.1.2

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki şuan bu sürümümü yani 2.3.6 mı kullanabiliyoruz sadece herhangi bir yükseltme yapamıyor muyuz? Jellybean tarzında yazılara rastladım fakat tam olarak bilgim yok bu konuda aklım ermedi pek :) Ne yapmak gerek yani yazılım güncellemesi yapamaz mıyız? 4.1.2 nin Türkiye'de çıkmasını mı bekleyeceğiz ?

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurcalamaktan çekinmem zaten telefon yeni olduğu için öyle özel kayıtlı verilerim yok üzerinde.. Ama tabiki sorun olmadan yapmak isterim bu işi.. Başka ülkeler için olan güncellemeleri yüklediğimde ne gibi farklılıklar olur ? Dil ingilizce falan mı olur ? Ya da ne biliyim işte biraz bilgi verebilir misiniz ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yok yine türkçedir sıkıntı çıkmaz kurduktan sonra. Esas problem bu kurarken bi hata olması, şarjın bitmesi bilgisayarın yanıt vermemesi yanlış rom seçimi yanlış dosyalar falan telefonu çalışmaz hale getirebilir.

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dolandım hala da dolanıyorum forumları fakat genel olarak yükledikten sonra kasmalar olduğu söylenmiş.. O yüzden de yüklemekten çekindim şimdi..

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hı hı evet :)) bekleyelim bir yandan da araştırmaya devam edelim bakalım teşekkürler..

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dayanamadim yaptim güncelleştirmeyi..

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.youtube.com/watch?v=tv-A8vRQUoA

Bu videodan yola çıkarak.. Sonuç başarılı :) Ram arttı yalnız 555ti 624 oldu :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kasma falan da yok şuan daha stabil gibi geldi hatta ve Bildirim çubuğu şimdi adam gibi oldu :))

Bir süre böyle kullanayım sonra buraya yazacağım yorumumu konu dursun burda :)

atabrkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu hafta içinde Türkiye için çıkması bekleniyor. Samsung Türkiyenin dediğine göre.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
http://www.youtube.com/watch?v=tv-A8vRQUoA

Bu videodan yola çıkarak.. Sonuç başarılı :) Ram arttı yalnız 555ti 624 oldu :)

Kasma falan da yok şuan daha stabil gibi geldi hatta ve Bildirim çubuğu şimdi adam gibi oldu :))

Bir süre böyle kullanayım sonra buraya yazacağım yorumumu konu dursun burda :)

Hangi firmware'yi yükledin? Son sürüm I8160XXMF1.

Düzenleme:

Demek yanlış bilgi vermişiz, aslında Türkiye 4.1.2 firmware çıkarmış Samsung. Ve Sammobile'a göre son sürümden bi önceki sürüm, son sürüm MF1 Türkiye sürümü ise ME7 olarak gözüküyor.

Sammobile'a göre son çıkan 10 firmware.

vYi3JSH.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sahurdaydım kusura bakma.. Güncellemeden sonraki sürüm bilgilerim şöyle :

Android Sürümü
4.1.2

Ana Bant Sürümü
I8160XXME7

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahurdaydım kusura bakma.. Güncellemeden sonraki sürüm bilgilerim şu şekilde :

Android Sürümü
4.1.2

Ana Bant Sürümü
I8160XXME7

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ace2 almayı dusunuyorum guncelleme ile ne gb. bi fark oluyor s3 miniyle farkı bi nebze kapatıyor mu?

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet bir süredir kullanıyorum jelly bean olarak fakat kasma problemi var evet. Tamam görsellik olarak telefon çok iyi oldu menüler olsun bildirim çubuğu olsun iyi güzel ama gelgelelim bir uygulamaya girdik örn: Whatsapp sonra orta tuşa basıp meniye geldik ordan mesajlara girdik sonra internet i açtık derken gitgide yavaşlıyor bi süre sonra atıyorum CandyCrush ı açtık o zaman telefon bi donuyor bazen 1 dk hiçbir işlem yapamıyorsun öyle kalıyor sonra düzeliyor Ram i temizliyorum bi ara düzeliyor sonra tekrar aynı olay.. Bunun dışında hiçbir sorunu yok :) Ama bu gerçekten büyük sorun. Çözümü varsa ya da yeni bi güncelleme çıktıysa haberdar ederseniz sevinirim..

ace2 almayı dusunuyorum guncelleme ile ne gb. bi fark oluyor s3 miniyle farkı bi nebze kapatıyor mu?

Güncelleme ile grafik bakımından daha hoş oluyor telefon diğerlerini bilmiyorum ama S3 ten örnek vereyim menüsü aynı onun gibi oluyor işte bildirim çubuğu vs. Bir kaç yeni fonksiyon geliyor işte Parlaklık ayarının Bildirim çubuğunda olması ya ada bildirim çubuğunda mobil veri vs. olması gibi gibi fakat kasma problemi çözülmes ise ben de eski durumuma geri döneceğim galiba yani 2.3.6 ya..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım geçmiş olsun telefoun garantisi varsa gitti
agasow ):

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
O zaman ace 2 yi almamalı. Anneme bir telefon alayım diyorum. Eleye eleye s4 kalacak sadece bu gidişle :)

agasoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok garantisi devam etmekte :) Şuan Android 2.3.6 kullanıyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar jb yükledikten sonra kameraya zoom özelligi geldi felan diyorlar. bir bilgisi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben ace 2 alıcam da güncelleme yapmadan da bu telefon subway surf temple run 2 gibi oyunları kasmadan yüklüyor mu yada şuan çıktı mı güncellemesi ?