Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

Bu konuyu okuyanlar

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Neredeyse yarım yıldır beklediğimiz Xperia Ion Jelly Bean dağıtıma başlamıştır arkadaşlar. Türkiye'de henüz başlamadı ama flashtool ile yüklemek isteyenler için linkler aşağıdadır.

FTF Dosyası: https://remote.utorrent.com/send?bt...rope.ftf&message=&sid=9546e1ae&cid=5642027345

Flashtool: http://www.mediafire.com/download/30z1jjx8xx6epl4/flashtool-0.9.11.0-windows.exe

Gorsellerimiz:

plht3.png

plhtk.png

plhu2.jpg

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Üstte şeklini görüyorsun var gibi ama stiminacık diyelim biz ona. Uygulama seçmeden sadece açıp kapatabiliyorsun. Oda internet erişimini kapatıyor. Yani geçiştirmek için yapmış sony inşallah adam akıllı birşey yapar düzenleme dağıtır. Artık o da me zaman gelir sen tahmin et. Not : Bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum flashmode root değildir telefon kesinlikle garanti dışı kalmaz. Sony nin bile EMMA adında flash proggamı var ama ion desteği yok. Herkese kolay gelsin.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla yüklemek istiyorum ama boatler kitidimidir nedir onu kapatmam gerekiyormuş :(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca verdiğin linkten inmiyor dos ekranı açılıyor öylecene bekliyor hocam

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Hayır hiç alakası yok hemen indir ve uygula. Benimde daha bootloder orjinal. Bu resmi jelly bean.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben o test sürüm varya 204 ile biten onu kullanıyorum şuanda cihaz rootlu sorun olmazmı? elimde kalmasın cihaz

Uploaded with ImageShack.us

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte sorunda ordaya hocam onu kapatmasını bilmiyorum çok dener gibi oldum ama cesaretim yok

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bunu okumasına okudum........................Ama 2. kısımı anlamadım,SE Bootloader_Unlocking_Relocking_1.6 klasörü içindeki libs klasörüne girin Burası neresi??

1. Relock dosyamızı indirelim
2. SE Bootloader_Unlocking_Relocking_1.6 klasörü içindeki libs klasörüne girin Flashtool.exe yi çalıştırın.
3. Yıldırım (Flash) ikonuna tıklayın Flashmode seçip OK diyin.
4. Sağ üstteki ... tıklayın ve indirdiğiniz LT28-ION_Relock_bootloader_Dogsly-TEST.ftf in bulunduğu klasörü seçin
5. Eğer klasörde birden fazla .ftf dosyası varsa programdaki sol menüde LT28-ION_Relock.. yazanı seçin ve OK diyin
6. Telefonu kapatın ve 30 sn bekleyin. ses kısma (aşağı) tuşuna basılı tutup telefonu bilgisayara bağlayın
7. Flashing Finished yazısı çıkınca işlem tamamdır. (resimdeki gibi)

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Bizim şimdi burada yaptığımız kardeşim sen benim ilk söyledilerimi dene bizim yaptıklarımızı anlatıyor sen flashtool ile yükle. Sorun olmayacak bence. Burada anlatılanlar bizim yaptiklarimiz

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Uploaded with ImageShack.us

Hocam buldum şuan burdayım sadece şunu söyleyebilirmisin. sağ tarafta presat ile loader var bunun hangisini seçmeliyim ve yandaki tikleri atmalımıyım yada hiç birimi öylecene devammı edeyim

yaptım hocam ama telefon açılmıyor şimdi :(

arkadaşlar bir yardımcı olun lütfen telefon açılmıyor:(

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Nasıl yani açılmıyor herşeyi adım adım yaptım mi benim yolladığın firmware bu değil benim yolladığım firmware i indir oradaki flashtool ile tekrar dene merak etme sorun olmaz yazılımda sıkıntı vardır. Adım adım yap en son telefonu kapat ses kısma tusuna basık tutarak kabloyu tak. Yeni yazılımı yükler tekrar açılır

http://www.xperiablog.net/forum/resources/xperia-u_st25i_6-1-1-b-1-100.131/ burada olduğu gibi yönlendirmeleri takip et.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi senin yolladığın link inmiyor dos ekranı açıldı saatlerdir öyle duruyor kapattım. bu resimdeki boatler kitidini kapatınca oldu cihaz açılmıyor artık update center yazılım güncel diyor oarım bile yok pc companio hiç görmüyor nerden bulaştık ya

yok abi kaç kere taktım kabloyu olmuyor verdiğin site ingilizce anlamıyorumki zaten türkçede bozduk cihazı ingilizcede ne olur :(

Toretten indiriyor 498 mb doğrumudur?

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Evet doğru canım benim
Programı kur. Flashtool programını c:flashtool/firmware klasörüne o 498 mblik ftf dosyasını at sonra programı aç. Sol üstten yıldırım işaretini seç çıkan pencereden flashmode'yi seç açılan pencerede içine attığın indirmiş olduğun firmware'yi seç ve bekle bir uyarı ekranı karşıma çıkınca kabloyu çıkar telefon kapalı bir şekilde aşağı tusuna basık tutarak kabloyu tak sonrada yüklesin diye dua et.
Cihazı tanımazsa üst menüden device den lt28 i el ile kendin seç çok şans kardeş.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam şuan inmesini bekliyorum bu arada cihaz kapalı ama titreşim'den dolayı açıldığını sanıyorum kapalı olduğunu nasıl anlarım? Valla acayip moralim bozuldu bu işe flash toolsta İON için driver yok nasıl temin edebilirim?

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Stamina Mod Xperia Z gibi istenilen gibi ayarlanmaması çok kötü ama bu mod açık iken Xperia S'imin şarjı nerdeyse hiç gitmiyor bu güzel birşey inş Z deki gibi yaparlar ama.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OHHHHHH beeeeee cihaz açıldı çok şükür kuruldu 211 sürümü teşekürler teşekkürler teşekkürler:biggrin:

stamina mod yok ama güç tararruf modu sanki işe yarıyor gibime geldi şimdi bu 211 sürümü test edip görecez

MADMAD tekrar teşekkürler

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Rica ederim kardeşim ınan senin kadar bende sevindim güle güle kullan.

Stamina Mod Xperia Z gibi istenilen gibi ayarlanmaması çok kötü ama bu mod açık iken Xperia S'imin şarjı nerdeyse hiç gitmiyor bu güzel birşey inş Z deki gibi yaparlar ama.

Haklısın faydalı olduğunu bende hissettim ama z'deki gibi de olsun isterim. Go'da bile z'deki gibi ion'a neden yapamasınlar.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
teşekkürlerrrr çok şükür yükledim:clap:

Rica ederim hayırlı olsun.

Bu arada benim cihazda bariz bir rahatlama hızlanma oldu. Sizde gözlemlerinizi yazarmısınız. Bana mi öyle geldi acaba.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan kendimi o kastırdımki cihazdaki rahatlığı göremiyorum önce kendimi rahatlatmam lazım:laugh:

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
şuan kendimi o kastırdımki cihazdaki rahatlığı göremiyorum önce kendimi rahatlatmam lazım:laugh:

Sen rahatla büyük bir sıkıntı atlattın. Ama değmiştir emin ol. Az sonra kafanı toparlayınca anlarsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam cihazı bağlarken volume down a basılı tutarak takıyorum parklak yeşil ışık yanyor ancak o unpluge your device dedği kısım geçmiyor nedendir :S

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
HAZIRLIK

1) Windows için FlashTool indirin ve kurun burada (Sürüm 0.9.11.0)
Linux ve Mac sahiplerinin FlashTool indirebilirsiniz burada .
[Sayesinde Androxyde bu harika program oluşturmak için]

Telefonunuzda 2) Enable 'USB hata ayıklama':
- Android ICS / JB: Ayarlar> Geliştirici seçenekleri
- Android Gingerbread: Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme

3) Telefonunuzda 'Bilinmeyen kaynaklar' Enable:
- Android ICS / JB: Ayarlar> Güvenlik
- Android Gingerbread: Ayarlar> Uygulamalar

FlashTool REHBERİ

1) Xperia cep telefonu için sürücüleri yükleyin
Ilk adım PC Sony Xperia için yüklü gerekli tüm sürücülerin olduğundan emin olmaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, PC Companion veya Sony Update Service (SUS) yüklemektir.

Eğer gerekli USB ve ADB sürücüleri indirmek için süreç başlamadan önce PC'ye Xperia taktığınızdan emin olun. Herhangi bir sorun varsa, aşağıdaki konuma FlashTool yüklü bir kez gerekli sürücüleri bulacaksınız: 'C: \ FlashTool \ sürücülerin.

2) Yukarıdaki 'Şimdi İndir' den butonuna firmware indirin
Yazılımı ya da bir posta dosyası veya bir FTF'ye dosya şeklinde olacaktır. Bir zip dosyası ise FTF dosyayı ortaya çıkarmak için ayıklamak lütfen.

PC'nizde doğru konumda 3) Yer firmware
C FTF dosyası yerleştirin: \ FlashTool \ yazılımlar klasör.

4) Başlat FlashTool
PC'nizde FlashTool uygulamasını açın.

rNCuVlm.jpg

Şimşek simgesi tıklayın. Flashmode seçin ve Tamam'a tıklayın.

B2FNJFi.png

5) firmware seçin
, Sol sütunda indirdiğiniz yazılımı seçin. Eğer temiz bir kurulum sağlamak yapmak istemiyorsanız 'Veri' işaretli değildir. 'Flash' düğmesine basın.

Not: Xperia Z için, dahili depolama ve veri depolama aynı bölüm bulunmaktadır. Bu nedenle silerek veri medya da dahil olmak üzere her şeyi silecektir. Önlem olarak, biz tüm içerik yedekleme öneririz.

j8x2kmx.jpg

6) PC'ye Xperia bağlayın

Bir kez Flaş düğmesine basın, size FlashTool 'yanıp için dosya hazırlama' olduğunu göreceksiniz.

AbCvn5n.jpg

Gördüğünüz zaman aşağıdaki istemi PC'ye Xperia cep telefonu bağlamanız gerekir. Telefonunuzu kapatın. Basın ve Xperia USB kablosunu takarak ise düğmesine (veya ön yüzünde donanım düğmeleri ile eski telefonları için geri düğmesine) aşağı ses tutun.

XEWOJeP.jpg

7) yanıp sönüyor süreci başlayacak
Yanıp sönen işlemi şimdi başlamalıdır.

QesYEoo.jpg

Bir kez FlashTool en "bitmiş Yanıp sönen" mesajı görmek, PC'den cep telefonu kaldırmak ve (bu bir kaç dakika kadar panik yapmayın sürebilir) yeniden başlatın.

vFKeJR4.jpg

8) Sizin Xperia firmware güncelleştirilmesi gerekir

Alıntıdır: Xperia Blog
Google çeviri ile çevirip kopyaladım. Saçmalamış olabilir.

usb hata ayıklama modunu falan iyi kontrol et. ve sony pc kurulu olsun bilgisayarında. Telefonun driveri için şart. Olmadı C:flashtools/driverin içindeki exe dosyasını kur. Adım adım en son gönderdiğim adımları uygula bol sans.

hocam cihazı bağlarken volume down a basılı tutarak takıyorum parklak yeşil ışık yanyor ancak o unpluge your device dedği kısım geçmiyor nedendir :S

usb hata ayıklama modunu falan iyi kontrol et. ve sony pc kurulu olsun bilgisayarında. Telefonun driveri için şart. Olmadı C:flashtools/driverin içindeki exe dosyasını kur. Adım adım en son gönderdiğim adımları uygula bol sans.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hepsini yapmıştım zaten debugging açık mock locations da Hem companion kurulu hemde Sony Update Service
FlashTool daki driveri da kurdum İon yoktur Flash Mode u seçip kurdum dediğim gibi Flashmode da bağlıyorum program yanıt vermeyince telefona normal bağlamışım gibi olup pil sembolu falan çıkıyo ekranda :S
Flashtool dan başka kullanabileceğim bir program varmı :S

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Hepsini yapmıştım zaten debugging açık mock locations da Hem companion kurulu hemde Sony Update Service
FlashTool daki driveri da kurdum İon yoktur Flash Mode u seçip kurdum dediğim gibi Flashmode da bağlıyorum program yanıt vermeyince telefona normal bağlamışım gibi olup pil sembolu falan çıkıyo ekranda :S
Flashtool dan başka kullanabileceğim bir program varmı :S

Aynısı bendede oldu programı yani yönetici açtım ve usb hata ayıklamayı bir acık birde kapalı denedim. birinde tuttu. Aradada Sony nin flash programınıda kurmuştum EMMAyı ama onun faydası oldu diyemem. Onun ion desteği yok. Bol şans.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lütfen yardım telefonu 4 ay oldu alaı jelly bean dedik kafayı yedik. durmadan forumlarda arıyorum 2 tane yol gösteren makale okudum
1) han-x
2) android 3

Bootloader Kilidini Kapatma işlemini ayne yaptım olmadı benim telefon aldığımdada Bootloader Kilidi açık mış sanırım gold computerden aldım singapure için üretilmiş ESS diye bir firmanın garantisi altında ne yaptımsa kapatım kilidi bu nedenlede sanırım var olan güncellemeyi bulamıyor :(