Üniversiteler Ve Ders Geçme Notları

Bu konuyu okuyanlar

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
eleman çoktan yerleşmiştir üniversitesine, konu 2 senelik arkadaşlar :D başkasına faydası olur derseniz yazayım, çanakkale de genel olarak ve normal olarak şöyle ki, geçme notu 60 tır ancak 50 ile de şartlı geçilebilir. ama tüm dersler 50-60 arası olursa ya da genel ortalamanız 1.8 altında olursa 50 ile geçtiğiniz dersleri yeniden almalısınız.

bu konular için okulların yönetmeliklerine bakılabilir, her okulun sitesinde yönetmeliği var. transkript hesaplama programını yapmak için tüm ünilerinkine bakmıştım :)

nidanida

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bn o hayatı kayanlardan biriyim :) meslek yüksek okulu ders geçmeleri hakkında bilgin varmı? alttan kalan derslerimi alabilmek için genel ortalamayımı 1.8in üstünde tutmalıyım yoksa dersimin kaldığı dönemin ortalamasımı 1.8 üstü olmalı??

Reaksiyon puanı
4
bn o hayatı kayanlardan biriyim :) meslek yüksek okulu ders geçmeleri hakkında bilgin varmı? alttan kalan derslerimi alabilmek için genel ortalamayımı 1.8in üstünde tutmalıyım yoksa dersimin kaldığı dönemin ortalamasımı 1.8 üstü olmalı??
genel ortalaman 1.8 olmalı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lütfen yardım edebilirmi biri ben ekonometri okuyorum. uludağ üniversitesinde 50 alınca vizeden o sınav için geçmiş sayılırmıyım acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
35 not sınırının altında kalanlar direk kalmıs mı oluyor yoksa çana mı girmiyor nasıl bişey biraz daha acıklayabilir misiniz

Aksunguuur

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Üniversitenin yönetmeliğinde detaylı olarak bildirilir.

Şartlı geçme ve direk geçme şeklinde iki husus vardır ki şartlı geçiş insanın canını ileriki aşamalarda biraz olsun sıkabilir. Her üniversitede olmamakla beraber 2'nin altına düştüğünde şartlı olarak geçtiğin dersleri vermemişsin gibi muammele görürsün. Yani tekrardan alırsın. Yaklaşık olarak normal geçişten 10 puan daha düşük bir puanla geçiş hakkı tanır. Ancak böyle sıkıntıları ortaya çıkarabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben gaziantep eğitimde okuyorum..dersten geçme notumuz 50 ama mezun olmak için 70 ortalamayı bulmamız gerekiyormuş..ben yatay geçiş için başvuruda bulunacağım.. geçme notu olarak hangisi baz alınır bilgisi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güz dönemi ortalamam1,57 şimdi seneye Altan dersimi almamm lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ankara Üniversitesinde geçme notu 70, alttan ders alma da yok. Ankara Üni pişmanlıktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ankara unıverstesı 70 gceme notuyken 2013 2014 ogretm yılında 60 dusurulmustr hacettepe 50 gazı 60

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hacettepe , marmara ve gazinin eğitim fakültesinin geçme notu nedr?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben inönü ünüversitesinde okuyorum geçme notu ortalaman 40 finalden en az 55 alman lazım can egrısı de var

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Tokat gaziosmanpaşa üniversitesinde geçme notu 60. Her dönemde bir vize bir final ve kalırsan bütünleme oluyor.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Karabük Üni. %40 %60 geçme notu 60 finalden de en az 50 alman lazım. bütünleme var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
inönü üniversitesiden vizeden 55 alıp finalden 40 alnca kalınıyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
balıkesir ünüiversitesinde geçme sistemi kaç kolay mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba.. eskişehir osmangazi üniversitesinin geçme notunu öğrenebilir miyim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iki yıllık meslek yüksekokullarındada bu geçme notu geçerlimi?