Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abartma sende :D htc oneın aslında ekranı iyi değil ekranı iyi gibi görünüyor sebebide htc one 4.7 inç s4 5.0 inç

htc one 5 inç s4 5 inç yapılırsa s4 öne çıkar ekran küçüldükçe kalite artıyor

dediğiniz doğru fakat yüksek keskinlik ve renk açısından One biraz daha önde inceleme videolarında renk farkı bariz belli oluyor

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
dediğiniz doğru fakat yüksek keskinlik ve renk açısından One biraz daha önde inceleme videolarında renk farkı bariz belli oluyor
kişiye göre değişir

20 tane oyun videosu izledım s4 daha parlak duruyor karrarımı verdım zaten hepsi iyi telefon

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bencede S4 özellik olarak güzel işlemciside iyi ancak ya SAĞLAMLIK? Samsung telefonlarda çok şahit oldum yere düşürünce işi bitiyor. Herşey iyi hoş ancak niye plastik kasa. Sonuçta telefondur bu düşer vs. Sony ne olursa olsun sağlamlık bakımından en iyisi, yanlız donanım ve yazılım güncellemelerinde geri kalıyor kesin ama, sanırım Xperia Z alıcam bende. İphone çok güzel çok hızlı kasmıyor ama ya arayüz olsaydı oda android in yaşadığı sorunları yaşarmıydı acaba?

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ya hiç bi telefon sağlam değil sende telefon bu sağlam olsa nolur yine kırılıyo sağlam olmayanda kırılıyo ayrıca s4 un tıpı kesinlikle s3 ten çok tarz duruyor

Kenarında metal kaplamalar
Dahada sağlamlaştırmışlar
Tırtıklar artırılmış
Ekranın yanları inceltilmiş s3 de telefonun altı ve yanları daha kalındı 4.8 inç değilde 4.5 inç kullanıyo gibiydik şimdi 5 inç kullanabiliyoruz diyebilcem

anil1906

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, dün yeni IOS 7 çıktı bnce güzel değil ama iphonedan yana olanlar ama android in tasarımını beğenenler için çok hoş bi işletim sistemi android ve Windows phone un karışımı gibi bişey ama ben S4 derim ;D

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben iPhone cuyum diyenden daha uzun süre iPhone kullandım.
Şuan HTC One X kullanıyorum. Ablama geçen hafta S4 aldık.

Teknik olarak hız ve kamera dışında S4 ile HTC One X arasında uçurum yok.
Ancak S4 kasa olarak çok daha başarılı ve sağlam ayrıca ekranı süper.

iPhone 5 ile S4 aynı sınıfın telefonu değiller, iP5S ile S4 aynı sınıf olacaklar.

Telefonla uğraşmayı seven meraklı biri için android kabul görür ancak, uğraşmak istemeyene işgence.
Her ne kadar android çok fazla yol alsada halen kullanıcısına amelelik yaptırmaktan başka bir işe yaramıyor.

2 telefonu yan yana koyup şöyle uygulamalar arası bir gezdin mi peki ? kusura bakma ama arada bariz performans farkı var. Gerçi arkadaşın avatarından da anlaşılacağı gibi çoktan fanatiği olmuş androidin :)

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung sırf hafif olsun diye plastik kasa yaptığı sürece ömrüm boyunca bulaşmam. İsterse telefonun uçma özelliği olsun.
2bin tl veriyorsun bari elinde dursun yakışsın yani. iPhone 5s ya da 6 ya da 7 de plastiğe geçsin hiç acımadan onu da atarım bi kenara.
Şu anda iphone 5 kullanıyorum kardeşime de 2 hafta önce s4 aldık. Şimdilik memnunum ama ilk günkü gibi hızlı değil sanki dedi.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=322625]DumDumaq[/MENTION] kardesim Aksarayliymissin bnde Aksarayliyim hatta Acemli :) galaxy s4 Kullandim ben biliyorsundur. Sonra geri degistirdim kisisel bi sebebim vardi ama sana tavsiye ederim. Iki cihaz arasinda kalmissin iph5 ve gs4 ikiside canavar gibi ama s4 her halukarda önde tamm optimizesi iyi olabilir ama batarya ekran kamera seni karsilamaz acikcasi:) bir tarafta 5 inc full hd ekran 13 mpx 2600 mah birtarafta 4 inc retine ekran 8 mpx ( ki zaten lensi o kadar kücük ki s4 ün ön kamera kadar ) ve 1440 mah . Iph5 sarji bi gunu cikarir ama gencler icin degil . Biz gencler sürekli eline alip oynyan sagi solu kurcalariz iph5 i kiz arkadasim kullaniyor. Bir kac konuda önde ses ve uygulama. Sesi yuksek ve uygulamasini herkes bilir. Ama s4 diger konularda ters cevirip arkdan öper yani :) sana htc felan demiycem belliki sevmiyorsun ama bi modelini kullan birakamazsin :)

kayhanm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iki aydır note 2 kulalnıyorum. sırf 1 gb ram var diye s3 almadım iyide etmişim. tamam iphone uygulamaları süper. stabil bir sistem ama note 2 kullandıktan sonra iphone bana basit geliyor. kocaman kasa küçüçük ekran 4 ve 4s grubu telefonlar için diyorum. eskiden e72 kullanıyordum. bi laf var tosbağa kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemmiş diye tam benlik. geçen arkadaşın elinde 4s vardı bana bi garip göründü ekran küçüçük çakma diye sordum. biraz inceledim değilmiş kasası çelik önü arkası cam ama benim plastik note 2 min yanında gözüme oyuncak gibi geliyor. bundan sonra mecbur kalmazsam küçük ekranlı telefon kullanmam. gözüme yazık herşeyi net olarak görebiliyorum. sanada s4 tavsiye ederim. biraz adaha uzun ekran diye iphone alma kardeş

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
@DumDumaq kardesim Aksarayliymissin bnde Aksarayliyim hatta Acemli :) galaxy s4 Kullandim ben biliyorsundur. Sonra geri degistirdim kisisel bi sebebim vardi ama sana tavsiye ederim. Iki cihaz arasinda kalmissin iph5 ve gs4 ikiside canavar gibi ama s4 her halukarda önde tamm optimizesi iyi olabilir ama batarya ekran kamera seni karsilamaz acikcasi:) bir tarafta 5 inc full hd ekran 13 mpx 2600 mah birtarafta 4 inc retine ekran 8 mpx ( ki zaten lensi o kadar kücük ki s4 ün ön kamera kadar ) ve 1440 mah . Iph5 sarji bi gunu cikarir ama gencler icin degil . Biz gencler sürekli eline alip oynyan sagi solu kurcalariz iph5 i kiz arkadasim kullaniyor. Bir kac konuda önde ses ve uygulama. Sesi yuksek ve uygulamasini herkes bilir. Ama s4 diger konularda ters cevirip arkdan öper yani :) sana htc felan demiycem belliki sevmiyorsun ama bi modelini kullan birakamazsin :)

galaxy s4 aldım ı9505 kardeşim :) özel mesja atarmısın

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
2 telefonu yan yana koyup şöyle uygulamalar arası bir gezdin mi peki ? kusura bakma ama arada bariz performans farkı var. Gerçi arkadaşın avatarından da anlaşılacağı gibi çoktan fanatiği olmuş androidin :)

Hangi telefonlar arasında?
iP5 de kullandım patronumda var. Kelimenin tam anlamı ile telefon, fazlası değil.
Son mesajımda HTC One X var demiştim. 30cm den yere düşüp ekranı tuzla buz olunca (lafın gelişi değil gerçekten tuzla buz oldu) S4 ü çok beğendiğimden S4 aldım kendime de.

Telefon yapı olarak bit HTC ONE kadar sağlık hissi vermese belki Samsung un yaptığı en iyi tasarıma sahip telefon.
İlkkez ben biraz da olsa sağlamım hissi veriyor.

Hız olarak android 6 falan çıkarsa belki o zaman iPhone lar ile yarışabilir.
iOS tamamı ile yazılımının esnekliği sayesinde yağ gibi akıyor.
S4 ise akma işlemini donanımına bağlı.

Ancak S4 tembel bir telefon, gözümden kaçmadı değil. Telefonu açtınız 2-3 sn telefon sanki uykudan uyanmış gibi tepki veremiyor, kasıyor sonra normala dönüyor.
Hele uykudan kamera ile dönmeye çalışırsanız kameranın açılması 3-4 sn sürüyor.
8 çekirdekli bir telefonun böyle olmaması lazımdı.

Kabaca açıklamak gerekirse yavaş hızlanan ama son hızı iyi olan bir araba gibi.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Hangi telefonlar arasında?
iP5 de kullandım patronumda var. Kelimenin tam anlamı ile telefon, fazlası değil.
Son mesajımda HTC One X var demiştim. 30cm den yere düşüp ekranı tuzla buz olunca (lafın gelişi değil gerçekten tuzla buz oldu) S4 ü çok beğendiğimden S4 aldım kendime de.

Telefon yapı olarak bit HTC ONE kadar sağlık hissi vermese belki Samsung un yaptığı en iyi tasarıma sahip telefon.
İlkkez ben biraz da olsa sağlamım hissi veriyor.

Hız olarak android 6 falan çıkarsa belki o zaman iPhone lar ile yarışabilir.
iOS tamamı ile yazılımının esnekliği sayesinde yağ gibi akıyor.
S4 ise akma işlemini donanımına bağlı.

Ancak S4 tembel bir telefon, gözümden kaçmadı değil. Telefonu açtınız 2-3 sn telefon sanki uykudan uyanmış gibi tepki veremiyor, kasıyor sonra normala dönüyor.
Hele uykudan kamera ile dönmeye çalışırsanız kameranın açılması 3-4 sn sürüyor.
8 çekirdekli bir telefonun böyle olmaması lazımdı.

Kabaca açıklamak gerekirse yavaş hızlanan ama son hızı iyi olan bir araba gibi.

Tamamen haklısın, buna ek olarak bir şey eklemek istiyorum, Iphone haricindeki hiçbir cihazda oyunlar tam anlamı ile optimize değil, s4 te, Xperia Z de, Htc one da kaliteli oyunlar donuyor, kasıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben şu anda iphone 4s kullanıyorum full oyun oynamama ragmen en çok 1.5 gün gidiyo en az 10 saat gidiyo
ama alttaki uygulamaları kapatınca

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
İphone 5 kat ve kat daha iyi, Tabiki iphone

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben iPhone cuyum diyenden daha uzun süre iPhone kullandım.
Şuan HTC One X kullanıyorum. Ablama geçen hafta S4 aldık.

Teknik olarak hız ve kamera dışında S4 ile HTC One X arasında uçurum yok.
Ancak S4 kasa olarak çok daha başarılı ve sağlam ayrıca ekranı süper.

iPhone 5 ile S4 aynı sınıfın telefonu değiller, iP5S ile S4 aynı sınıf olacaklar.

Telefonla uğraşmayı seven meraklı biri için android kabul görür ancak, uğraşmak istemeyene işgence.
Her ne kadar android çok fazla yol alsada halen kullanıcısına amelelik yaptırmaktan başka bir işe yaramıyor.

iphone 5s e gerek yok iphone 5 s4 ü 2 ye katlar 10 ile çarpar :D

cyucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S4'de sıkıntılar var, cihaz şuanda ROM'lar dışında stabil çalışmıyor. iP5 almak da şu süreçte mantıklı bir hamle değil. 5S'i beklemelisin bence.

hot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle herşeyin başı sağlıktır diyip cep telefonu alırken sar değerini ilk kriter olarak kabul etmeliyiz. Çünkü cep telefonunun yaydığı radyasyon baz istasyonlarının verdiği zarardan daha fazla...iphone 5 in sar değeri galaxys4'ün 3 katında bilginize...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 5 ve samsung s4 ü kullanan biri olarak iphonenin ram ve çekirdek olarak daha ustun yani iphone hız bakımından daha iyi he şarj diyorsanız iphone çok şarj çekiyor evet ama %20 den sonra 1 saat veya 2 saat kullandıgım oldu .)
simdi gelelim s4 e s4 görünüşü nazik şık fakat ekranı bi tablet gibi birşey .ss öyle olmasaydı s4 daha cok tutardı cebe kolay kolay sıgmıyor :(
5 inç ekran ?
s4 un iphone 5 e göre + ları cok mesela sernsörleri daha kuvvetli koyu renler tercih edilmiş ve sayamadıgım birsuru özellik ...
fakat 2sinide kullandım abimde ıphone 5 ablamdada s4 var buradan biliyorum yani hız isdiyorsanız iphone 5 alırsın kardeşim eyer s4 de hızlıdır tabi yavas deil fakat nekadar s4 hızlı olsada iphonenin hızına yetişemiyor ... yani kısacası söyle söyliyim +++ özellik isdiyorsan hız da cok olmasada olur diyorsan s4 alıcaksın ha eyer hız benim için cok önemli yok sensörmrüymüş yok busuymus hiç önemli deil bana hız lazm diyorsan alıcaksın iphone5 i benimde tercihim iphone 5 hen boy açısından cebe sıgar hemde hızı cok muhteşem
simdi gelelim son konuya
appstore yani ios 6.1.4 işlemcisi var (tercihim) cnki daha cok uygulama ve daha pratik
Android 4.1 vardı glba yanlıs bilmiosam (pek sevmedim ) cnki ios'a göre daha az ve daha kötü uyglamalar var ve daha karmasık .ss
seçimini yap ben herşeyi yazdım :)

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bnece s4 çok şişirilmiş bi telefon çok özellik çok büyük ekran daha çok pil falan gereksiz o kadar çok şey var ki pilden beklentini alamayabilirsin iphone 5 daha gerelki şeylerle yüklü olan daha sade ve kullanışlı geliyor bana sorarsan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BÖyle yerli yersiz saçmas sapan yorumlar yok mu, ne kadar kıl kapıyorum

bu yorumu saçma bulmak hiç samsung kullanmadım demenin bir yolu sanırım.
s2 kullandım s3 e geçtim. aynı zamanda kardeşim s4 kullanıyor. arkadaş 1 ayı çok bile demiş. 1 haftada telefon ilk halinin kat be kat altına düşüyor çalışma performansı olarak. ve bu durum 3 model için de istisnasız gerçekleşti.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
bu yorumu saçma bulmak hiç samsung kullanmadım demenin bir yolu sanırım.
s2 kullandım s3 e geçtim. aynı zamanda kardeşim s4 kullanıyor. arkadaş 1 ayı çok bile demiş. 1 haftada telefon ilk halinin kat be kat altına düşüyor çalışma performansı olarak. ve bu durum 3 model için de istisnasız gerçekleşti.

S2, S3 , Lumia 720 ve Iphone kullanmış biri olarak söylemeliyim ki o kasıntılar siz ve bazı %85 bilinçsiz kullanıcı yüzünden. SII yi kullanırken 5-6 ay rom yüklemiyordum, sıfır kasma nedenini tek kelime ile açıklayayım istersen; Önbellek Silmekten Acizsiniz. Bir cihazın önbelleğini silmezseniz öyle kasar işte. Sakın ram ile karıştırma, WP8 ve Iphone larda telefon kapatılırken önbellek siliniyor ama androidde böyle olmuyor. Marketten Önbellek temizleyici indirin, telefonu her gün 5-6 kere temizleyin. Ben ilk sildiğimde 125 mb temizledi. Her gün işte bi 5 ile 15 arası oluyor, temizliyordum. Rami de temiz tutarsan kasma sıfır olur ama Android kullananların %80 i bunu bilmiyor. Gelip bana burada Android kullanmamışsın diye artizlenme bir daha, öğren de gel.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar kendim telefoncuyum vede s4 htc one x ve ıphone5 elimde sürekli üçüde habire inceliyorum samsung galaxy s4 sadece kağıt üzerinde güzel ve ıphone tur atlatır ama kullanmak önemli tabiki ama ıphone5 i kullanınca s4 hikaye kalıyor yanında ama htc one de çok güzel ıphone5 le htc one tercih edilmelidir bnnce ...
şarj konusunuda açıklıyım ıphone5 internet bağlantısı oyun açık oldupu zaman 4 saate biter ama s4 ise oyun internet kulanımında 4-5 saat gidiyor çünkü ekranı daha büyük o yğzden daha çok grafik gücü lazım ... bu yüzden daha çok şarj gider :)