Ati mi ? Nvidia mı ?

Bu konuyu okuyanlar

ahmet_avsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle Ati mi Nvidia mı diye başlayacağım bu birinci sorum

İkinci sorum ise ekran kartı alacağım fakat pek bir karara varamadım acaba iyi bir 2GB 256 bit mi alsam yoksa 3GB 384 BİT olan bir kart mı alsam

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63644 Bu 3GB olarak düşündüğüm kart

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62928
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65317
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60591 Bunlarda 2GB'lık düşündüğüm kartlar sizce ne yapmalıyım ?

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bu verdiklerin arasında 7970 en iyisi tabiki. Ati mi Nvidia mı olayında genelleme olarak şu yorumu yapayım. Eğer oyun oynamayacaksan, 2GB 256bit özelliğinde iki kart var biri Ati biri nvidia , Nvidia daha performanslıdır. Ama oyun oynuyorum ben dersen, mesela taze taze grid 2 çıktı. Oyunun yapımcısı codemaster, Ati sistem ile hazırlanmış bir oyun. Deminki gibi eşit şartlar altında iki kartın var Ati ile daha yüksek verim alırsın. Güncel oyunların çoğu da Ati ile hazırlanıyor denebilir. Kısacası oyun için Ati. 7970 ve ya 7950 alabilirsin. Stok problemi var sanırım vatanda başka yerleri de araştır.

ahmet_avsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2g-3gb 384bit nvidia gpu'lu bir kart al ;)

Teşekkürler fakat dediğiniz ölçüte göre mesela bu kart http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60593 Beni ne kadar götürür

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu verdiklerin arasında 7970 en iyisi tabiki. Ati mi Nvidia mı olayında genelleme olarak şu yorumu yapayım. Eğer oyun oynamayacaksan, 2GB 256bit özelliğinde iki kart var biri Ati biri nvidia , Nvidia daha performanslıdır. Ama oyun oynuyorum ben dersen, mesela taze taze grid 2 çıktı. Oyunun yapımcısı codemaster, Ati sistem ile hazırlanmış bir oyun. Deminki gibi eşit şartlar altında iki kartın var Ati ile daha yüksek verim alırsın. Güncel oyunların çoğu da Ati ile hazırlanıyor denebilir. Kısacası oyun için Ati. 7970 ve ya 7950 alabilirsin. Stok problemi var sanırım vatanda başka yerleri de araştır.
Ati 7970 almak banada daha mantıklı geldi fakat bazı kişilerin Nvidia'dan şaşma demesiyle geri adım attım

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Teşekkürler fakat dediğiniz ölçüte göre mesela bu kart http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/msi-n680gtxtwnfrzr22gd5-gtx680-twin-frozr-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=60593 Beni ne kadar götürür

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ati 7970 almak banada daha mantıklı geldi fakat bazı kişilerin Nvidia'dan şaşma demesiyle geri adım attım

Amd (atinin de üreticisi) gün geçtikçe gelişiyor ve gelişim ivmesi cidden inanılmaz. Nvidia tabiki kötü demek değil bu ama AMD ve Ati fiyat performans olarak istenileni fazlasıyla veriyor. Korkmadan alabilirsin ;)

ahmet_avsar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amd (atinin de üreticisi) gün geçtikçe gelişiyor ve gelişim ivmesi cidden inanılmaz. Nvidia tabiki kötü demek değil bu ama AMD ve Ati fiyat performans olarak istenileni fazlasıyla veriyor. Korkmadan alabilirsin ;)

Teşekkürler fazlasıyla yardımcı oldunuz o halde yarın Ati 7970 alabilirim :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Tabiki nvidia da kullanılıyor oyunlarda ancak bugün çıkan bir oyunu örnek vermiştim mesela ben. GTX680 yerine 770 alınmalı bugünlerde eğer ki güncel sistem kuruluyorsa. Asus directCu Top olup da iki ekran kartını da karşılatırdığımızda aralarında 300TL fiyat farkı. Eşitlik var diyebileceğimiz bir seviyedeyken 300TL bir SSD ye aktarılırsa performansa katkısı daha çok olur ;)

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Nvidia yazılımı iyi yapar ama kartı kötü yapar, Ati kartı iyi yapar yazılımı kötü

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet kesinlikle doğruluyorum örneğin eski atı mobility radeon hd 3650 9600m gt den hatta 9650m gt den iyiyken ve 9700m e yakınken (flops değerleri)(atı 48.5 shader)nvidia 36.5 shader) nvidia optimizasyonu çok iyi (nvidia mimarisi üzerine kurulu oyun çok)ve güncellemeler daha stabil ve physic x i kullansalarda oyuncuların çoğu için önemli olmuyor zira göze çok batmıyor (atının bullet physic x i var physic x li oyunlarda atı içinde bu var physic x i açınca bu açılıyor atılarda) ancak sadece bazı yerlerde örnek batman akrham city de yerdeki kağıtlar havalanıyor felan (ancak fizik temelli oyunlar çok işe yarar tabi) amd 7970 derim ancak çok enerji tüketiyor istersen 670 yada 680 a bak

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
AMD yazilim isini adam akilli yapabilse güzel olacak, ama bugüne kadar bir türlü beceremedi gitti. Bu sebepten dolayi hep NVIDIA ekran kartlarina yöneliyorum.

Anlamiyorum, bu zamanda bu teknoloji ile sürücü gelistirmek cok mu zor?

topsecretkursad

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sanki tembellik ediyor atı(amd) bi bakıma haklı az parası kaldı batıyor yavaş yavaş(batarsa hapı yutarız nvidia ekran kartları 2 katına çıkar)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:laugh:ii günler benim bir sorunum var benim ekran kartım 1gb lık ati idi bilgisayar kasmıordu ekran kartı bozuldu garantiye yolladık bize gelesiye kadar 1gb lık ndvıa verdiler şimdi bilgisayar çok kasıyor sizce neden ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence nvidia al ati çok ısınıyor oyunlarda kasma sorunu yaratıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence Yıllardır AMD İŞLEMCİ + ATI EKRAN KARTI DENEMİŞLİĞİM VAR OYUNLARDA KASMA YABIOR ÜSTELİK YENİ CIKAN OYUNLAR DESTEK VERDMEDĞİ İÇİN AMD + ATI ' YA KASMA SORUNU YAŞARSN... NVIDIA KULLANICISIYIM Gtx 660 üzeri KUllanıorum Ultra ayarda full oynuorum 1 kere kasmışlığı yok sanki gerçek hayattaki gibi HD NET GÖRÜNTÜ VERİOR ÜSTELİK MONİTORUM 18.6 CASPER 1366x768 Nvıdıa Al Derim işlemci ise İNTEL İ7 Son cıkanı alırsan Pişman Olmasssın Bütün ayarları ultra son ayarda oynamak istiyorsan dediğim gibi Intel İ7 son çıkan işlemci + Nvidia Geforce GTX 700 üzeri ekran kartı alırsın bakarsın oyununa...!!!!!!!

Gangters46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ati amd aynı zaten çok fark yok . ATİ PİŞMANLIKTIR. Nvdia al

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o nvidia kullanmak sünnettir diyen arkadaş sen beni güldürdün allah da seni güldürsün

Son mesajlar