Windows 7 Blue Screen Problemi

Bu konuyu okuyanlar

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arasıra mavi ekran hatası alıyorum. sistem reset atıyor sonra açılıyor.
Bu sorunu arasıra yaşıyorum. Aşağıda windows sorun gidericinin kodlarını ve arıza kaydı oluşturduğu .xml dosyasını veriyorum. Bu konuda (xml dosyasındaki hata tanımının ne olduğu) bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

WİNDOWS 7 HOME PREMIUM X64

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

.XML DOSYASI

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Nvidia'nın hangi sürücüsünü kullanıyorsun?

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Nvidia kullanmıyorum. Ekran kartım ATI

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
Nvidia kullanmıyorum. Ekran kartım ATI
xml dosyasında nvidia ile ilgili girdiler var da o yüzden dedim. O zaman sorun büyük ihtimal Microsoft'un yaptığı bir güncelleme. Haberi de çıkmıştı bazı sistemlerde mavi ekrana sebep olabiliyormuş.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sistemde Nvidia'ya ait physx driver yüklü malum bazı oyunlar için gerekli sürücü. Ayrıca o güncelleme haberinden öncede yaşıyordum ben bu sorunu. Onunla bi alakası olduğunu sanmıyorum.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ramlar bozuk olabilir.
Yeniden windowsu kurun kurmazsa bilinki sorun donanimsaldir.
Windowsu kurabilirseniz sürücülerde problem var demektir.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ramlar bozuk olabilir.
Yeniden windowsu kurun kurmazsa bilinki sorun donanimsaldir.
Windowsu kurabilirseniz sürücülerde problem var demektir.
Ramler arızalı olsa sistemin açılmaması gerekmez mi?

xml dosyasındaki sorun tanımını tam olarak nasıl anlayabiliriz acaba

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ekran kartini manuel olarak mi yüklediniz yoksa uptaden mi?

---------- saat 21:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:39 eklenmişti ----------

Ekran kartini üreticinin kendi sitesinden güncelleyin.

---------- saat 21:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:43 eklenmişti ----------

Sorun devam ederse iyi bir antivirüs programi kurup, virüs taramasi yapin

---------- saat 21:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:46 eklenmişti ----------

Olmazsa ramleri söküp yeniden takin.

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ekran kartini manuel olarak mi yüklediniz yoksa uptaden mi?

---------- saat 21:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:39 eklenmişti ----------

Ekran kartini üreticinin kendi sitesinden güncelleyin.

---------- saat 21:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:43 eklenmişti ----------

Sorun devam ederse iyi bir antivirüs programi kurup, virüs taramasi yapin

Ekran kartı sürücüsünü AMD/ATI nin sürücü sayfasından yükledim. VGA kartım SAPHIRE HD 4770

Virüsten kaynaklanan sorun olduğuna pek ihtimal vermiyorum. Sistemi defalarca tarattım. (Panda İ.S Lisanslı)

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ramleri test edin..

---------- saat 22:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:59 eklenmişti ----------

Ram test etme programi

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memory-Tweak/Microsoft-Windows-Memory-Diagnostic.shtml
Programi Cd yükleyip bilgisayarida Cd den baslatin.

Ayni islemi windows üzerinden de yapabilirsiniz..

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Memory-Tweak/MemTest.shtml
memtest 4.0 ile boot ederek test ettim ramleri. Tahmin ettiğim gibi ramler sağlam çıktı.

tğçe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bendede bu problemden var aynı mavi yazılar çıkıp reset atıyo anlamam hiç bilgisayardan yardımcı olacak olan yokmu :(

ocannar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar aynı sorun bendede oluşmaya başladı önceden Nvidia G-force 9800 GT green kullanıyorudum mavi ekran hatası alıyordum facebook'tan birine tıkladıgım anda PC mavi ekran hatası veriyordu başka bir ekran kartı aldım Ati readon hd 6800 256 bit ama hata yine devam etmeye başladı PC format attım Ram harddisk işlemciyi tarattırdım bi sorun çıkmadı Ram'i memtest ile biostan tarattırdım sonuç başarılı ama sorunun neyden kaynakladıgını bulamadım kimleri diyor yazılımla ilgili birbaşkalarıda donanımla ilgili benim yazılım Windows7 Ultimate 32 anakartım asus rampage X48 8 gb ocz reaper 8500 2x4 şuan bir tanesi kazaren kırdım6 GB gösteriyor PC nasıl bir çözüm buluna bilir bilgisi olan bi yardım etsin Lütfen saygılarımla

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bir ara bende de sık sık oluyordu mavi ekran hatası o zaman 64bit kullanıyordum format atıp 32bit kurdum neyse ki artık olmuyor..

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar aynı sorun bendede oluşmaya başladı önceden Nvidia G-force 9800 GT green kullanıyorudum mavi ekran hatası alıyordum facebook'tan birine tıkladıgım anda PC mavi ekran hatası veriyordu başka bir ekran kartı aldım Ati readon hd 6800 256 bit ama hata yine devam etmeye başladı PC format attım Ram harddisk işlemciyi tarattırdım bi sorun çıkmadı Ram'i memtest ile biostan tarattırdım sonuç başarılı ama sorunun neyden kaynakladıgını bulamadım kimleri diyor yazılımla ilgili birbaşkalarıda donanımla ilgili benim yazılım Windows7 Ultimate 32 anakartım asus rampage X48 8 gb ocz reaper 8500 2x4 şuan bir tanesi kazaren kırdım6 GB gösteriyor PC nasıl bir çözüm buluna bilir bilgisi olan bi yardım etsin Lütfen saygılarımla
mavi ekranin ne kadar mavi oldugunu gormeden biset soylemek zor :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende oluyor ama bazen hiç olmuyor bnm ki ati/amd 5600 hd series hep bu hata veriyor acaba fazlami isiniyor

felixeses

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar blue screen hatası bende yaşıyorum sadece oyun oynarken

işlemci : AMD athlom (tm)II x2 260 processor 3.20 , 3.20 ghz

ram : 4.00 gb

sistem türü 64 bit

ekran kartı : 1gb GE FORCE GT 220​