Galaxy Note2 ile S4 Arasında Kararsız Kaldım

Bu konuyu okuyanlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Merhaba arkadaşlar. Sitenize eni katıldım ve bu vesile ile kendimi tanıtayım. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ve güzel incelemelerden, fikirlerden yararlanıyorum. Bir Android Sitesinde Mod luk yapıyorum ve genel olarak sizler gibi öğrenciyim. Android bilgim üst düzeydedir. 2 sene Boyunca Doğubank ta Telefon Sattım ve Android bilgim buradan geliyor. ( Aslında bunları anlatmam gerekmiyor ama yeni katıldım, bari anlatayım)

Sizlere açık ve net bir Sorum var; Note2 mi S4 mü almalıyım? Sitede bir konu var fakat pek de açıklayıcı değil. Kendi Kriterlerimde 2 cihazı da değerlendirdim, elime alıp uzun uzun inceledim. Ben alacağım cihazda üst düzey grafikli oyunlar oynarım, gece çekim yaparım ve Cİhazda Sketch yapmayı severim.

Şimdi ben 3 gün önce bildiğiniz S4 I9500 almaya gittim. Gta Vice City ve Real Racing3 yüklü idi. İki oyunu da oynadım; Bir de ne göreyim? Kasıyor. Telefonu almadan geri döndüm. Evde izlediğim videolardan da anladığım üzere S4 dahil Dünyadaki Tüm 1080p ekranlı telefonlarda Real Racing3 ve ayriyetten Gta Vice City kasıyor. Peki ben oyun oynamak istiyordum hani? Kamerası ise s4 ün güzel fakat odaklaması ve Çekim hızı Note2 ve S3 e göre en az 3 kat daha düşük. Kamerası çok hantal kalıyor. Tekli çekimler neredeyse 1 saniye sürüyor. Note2 de ise 200 salise gibi bir süre. Note 2 de oynadığım oyunlar Zerre kasmıyor ve Ek olarak Spen var. Ama bu sefer de Note2 kalın ve büyük. Sizce hangisini almalıyım arkadaşlar kararsız kaldım. Hiçbir telefon daha ağır basmıyor bana şu anda. Fikirlerinizi bekliyorum.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aralarındaki 500TL kadarki fiyat farkını da göz önüne alarak, kuşkusuz Note II diyorum. :thumbup1:

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Büyük ekran ve S-Pen'i seviyorsan Note 2 al.

Donanım olarak S4 daha iyi tabii ki. Ama Note 2'de çok iyi bir cihaz,S4'e karşı ezilmez.

Tercih sana kalmış.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Aralarındaki 500TL kadarki fiyat farkını da göz önüne alarak, kuşkusuz Note II diyorum. :thumbup1:

Sebebini de açıklayabilir misiniz ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Büyük ekran ve S-Pen'i seviyorsan Note 2 al.

Donanım olarak S4 daha iyi tabii ki. Ama Note 2'de çok iyi bir cihaz,S4'e karşı ezilmez.

Tercih sana kalmış.

s4 ekranda oyunlar neden kasıyor peki hocam kafam basmıyor bir türlü. 1080p ekranı beslemediğinden şüpheleniyorum.

seyfobey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben note 2 yi tavsiye ederim çünkü 1080p ekran oyunlarda kasma yapıyor ve bana göre full hd ekran o kadar da gerekli değil hem batarya ömrü olsun hem de sistemi yorması olsun bir de note 2 de Spen var muhteşem bir şey bu uygulama son olarak da aradaki fiyat farkı

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
S4 ekran kalitesinDe önde , ama artık 4.8 den 5 inç olmuş artık Note 2 , note 3 almanın anlamı yok s3 4.8 yken vardı

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
ben note 2 yi tavsiye ederim çünkü 1080p ekran oyunlarda kasma yapıyor ve bana göre full hd ekran o kadar da gerekli değil hem batarya ömrü olsun hem de sistemi yorması olsun bir de note 2 de Spen var muhteşem bir şey bu uygulama son olarak da aradaki fiyat farkı

Teşekkürler, Note2 kafama yatmaya başladı.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Açıklayayım. Senin de dediğin gibi, S4'ün kastığına inanmak her ne kadar zor olsa da, Note II son çıkan uygulamaları rahatça oynatacak bir donanıma sahip. İki-üç sene değiştirmeden kullanabileceğin bir cihaz, eğer fazla teknoloji meraklısı değilsen tabi. S4 garantili olarak 2000TL dolaylarında satılırken 1500TL civarında bir Note II almak bana daha mantıklı geliyor. Bir de HD ekran konusu var. Full HD dediğimiz ekranlar henüz bu sene piyasaya çıktıkları için tam olarak yerine oturduklarını söylemek biraz zor. Optimize edilmemiş oyunlar Full HD ekranlı Galaxy S4 gibi, Xperia Z gibi telefonlarda sorun çıkartıyor.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Kesinlikle Galaxy S4 derim ben. İki cihaz da arkadaşlarımda var. Galaxy S4'ün ekranının boyutu kasa boyutuna göre absürd denecek kadar büyük. İnce ve hafif. Ekranı harika. Ayrıca oyunlarda donma yaptığını görmedim. Hatta denediğim bütün oyunlarda görüntü kalitesi olarak hem üst seviyeydi hem de oldukça akıcıydı. Belki senin denediğin oyunlar uyumsuzluk yaşıyordur. Sonuçta o iki oyun da cihazdan önce çıktı. Takılma olayı bazen arayüzde var. O da Samsung'un Touchwiz'inden kaynaklı. Yazılım güncellemesi ile düzelebilecek şeyler. Ki zaten çok da rahatsız eden ya da kullanımı engelleyen bir şey değil. Kamerası ise Note 2'den oldukça üstün.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Kesinlikle Galaxy S4 derim ben. İki cihaz da arkadaşlarımda var. Galaxy S4'ün ekranının boyutu kasa boyutuna göre absürd denecek kadar büyük. İnce ve hafif. Ekranı harika. Ayrıca oyunlarda donma yaptığını görmedim. Hatta denediğim bütün oyunlarda görüntü kalitesi olarak hem üst seviyeydi hem de oldukça akıcıydı. Belki senin denediğin oyunlar uyumsuzluk yaşıyordur. Sonuçta o iki oyun da cihazdan önce çıktı. Takılma olayı bazen arayüzde var. O da Samsung'un Touchwiz'inden kaynaklı. Yazılım güncellemesi ile düzelebilecek şeyler. Ki zaten çok da rahatsız eden ya da kullanımı engelleyen bir şey değil. Kamerası ise Note 2'den oldukça üstün.

Vallaha ben gördüğümü söylüyorum; RR3 ve GTA Vice City oynanmıyor neredeyse. Kamerası iyi fakat çok yavaş. Burst Mod Hızlı falan ama singleshot olarak 1 sn de çekiyor resmi.

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sebebini de açıklayabilir misiniz ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

s4 ekranda oyunlar neden kasıyor peki hocam kafam basmıyor bir türlü. 1080p ekranı beslemediğinden şüpheleniyorum.

Ben incelediğimde böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Dediğim gibi,büyük ekran ve S-Pen'i seviyorsan,Note 2 al.

Aralarında ezici bir üstünlük yok o kadar.

S4 Tabii kide iyi ama.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Daha fikir yok mu?

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Vallaha ben gördüğümü söylüyorum; RR3 ve GTA Vice City oynanmıyor neredeyse. Kamerası iyi fakat çok yavaş. Burst Mod Hızlı falan ama singleshot olarak 1 sn de çekiyor resmi.

Fark ettiysen ben de gördüğümü söylüyorum. Ev arkadaşım kullanıyor cihazı. Bahsettiğin oyunları kurmadı ama cihazda onlarca oyun var ve hepsi akıcı çalışıyor. Kamerası da yavaş çekiyorsa sıkıntı nedir ben anlamadım? Ayrıca otomatik modda mıydı kamera? Gece modunda çekiyorsanız pozlama süresini arttırdığı için uzun sürüyor. Ne olursa olsun ben sonuca bakarım. Şu ana kadar bir cep telefonunda gördüğüm en iyi kameraya sahip cihaz. Gece çekimlerinde Lumia ve HTC One'ın gerisinde kalıyor ama genel performans anlamında kesinlikle en iyisi.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Kamerası yavaş derken S3 e göre yavaş, tabi 13 mp faktörü bunu etkiliyor. Gameloft Oyunları oynayacağım için pek sıkıntı olmuyor onlarda. Galiba s4 alıyorum.

ouzdoan68

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 2 alınır kardeş , büyük olması kalemi olması 3100 mah batarya olması ,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim düşünceme göre note 2

Neden diye sorarsanız bir telefonda pil çok çok önemli özellik kralı olsa neye yazar önemli olan bunları uzun süreli kullanabilmek

birde en önemli olaylardan biride 1080p olayı telefonu bırakın şöyle düşünün 1 gb ekran kartınız var bilgisayarda 720p oyun oynarken damla kasılma yok fakat 1080p yapınca oyun donuyor oynanmıyor peki iki telefonda da bilgisayarda ekran kartı olarak tanımladığımız aygıtta fazla bir fark yokken neye göre süper performans bekliyoruz ki bu yılki telefonlar geçiş telefonları 1080 ye geçiş alan üzülecek bence

S

SDN Okuru

SDN Okuru
15 gün önce note 2 aldım. kliksadan 1299-100TL Word puan ile 1200 liraya geldi. e daha ne olsun. fiyatına göre mükemmel telefon..