Türkiye ve Eurovision 2014 - Yarışmaya Katılmalı Mıyız?

2014 Eurovision Şarkı Yarışması'na Katılmalı Mıyız?

• Katılmalıyız.

Kullanılan: 31 21.8%
  • Katılmamalıyız.

Kullanılan: 76 53.5%
  • Katılsak da olur, katılmasak da olur.

Kullanılan: 35 24.6%

• Kullanılan toplam oy
    142

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
2014 Eurovision Şarkı Yarışması'na Katılmalı Mıyız?

716in8W.png

2014 Eurovision Şarkı Yarışması, yarı finalleri 6 ve 8 Mayıs 2014 tarihlerinde, finali ise 10 Mayıs 2014 tarihinde tarihlerinde Danimarka'da gerçekleştirilecek 59. Eurovision Şarkı Yarışması'dır. İsveç'te gerçekleştirilen 2013 Eurovision Şarkı Yarışması'nı Emmelie de Forest'in "Only Teardrops" şarkısıyla kazanan Danimarka, yarışma kuralları gereği ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

2013 yılınca birinci olan şarkıyı dinlemek için;

http://forum.shiftdelete.net/muzik/...marka-|-emmelie-de-forest-only-teardrops.html

*

2013 yılında yarışmaya katılmama kararı alan TRT, ileri ki yıllar için ise yarışmalara katılacağına dair bir açıklaması bulunmuyor.

Sizce 2014 yılında yarışmaya katılmalı mıyız?
Nasıl katılmalıyız?
Temsilciler ve şarkı seçiminde TRT nasıl bir yol izlemeli?

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
katılmalıyız ama can bonomo gibi biriyle değil

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Katılmayalım iyi böyle. Kafamız rahat hiç olmasın :mrgreen:

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Oylama sistemini değiştirmedikleri sürece gerek yok katılmaya.

Şarkının beğenilme oranı %30 ise geriye kalan %70' i komşuluğu iyi olan ülkelerin birbirine puan vermesinden süregeliyor.

mzungu

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Türkiye'ye pek bir atrı kattığını düşünmüyorum.

econo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
katılmaya gerek yok... bakışımızı biraz da batıdan doğuya çevirsek, oralarla kaynaşsak daha güzel olur..

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
37 yıldır katıldığımız yarışmaya neden katılmıyoruz? Ben dün Azerbaycan 1. gelir diye tahmin ediyordum ama 2. oldular. Danimarka açık ara aldı ki şarkıları iyiydi. Yani eğer yarışmaya katıldığın şarkı iyi ise ona göre iyi puanı alıyor ve üst sıralara çıkıyorsun. O zaman katılmama sebebin nedir?

Jagler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence böyle iy, hiç katilmayalım. Onun bunun gavuruna ne diye kendimizi beğendireceğiz diye yırtılalımki? Bence onlar bizden puan almak için çırpınsınsınlar.:)

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
evvet tamamen haklisn ,, Danimarkanin sarkisi daha iyiydi ve 1. oldular ama biz de 1. ola bilirdik. Bakin puanlamada Danimarkaya puan verenlerden sadece Fransa Azerbaycana da puan verdi (8). Diger ulkeler ise 10ve 8 puanlarini baska ulkelere kullandi...

41atakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Batı ülkeleriyle ilişkilerimizin gelişmesini istiyorum.Kimin müziği iyiyse o kazanır.Dün akşamda bunun örneğini gördük.'Onun bunun gavuru' tabirini çok yanlış buluyorum.Sonuç olarak Eurovision yarışmasına katılmamız gerektiğini düşünüyorum.

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Trt beceremiyor bu işi şarkıcı seçimleri hep yanlıştı. Can kim, Limi limi ley kim ?

Rock cı eli degmesi lazım mesela Sertap Erener birinciliginde Demir Demirkan ın payı çok büyük şöyle saglam

gruplar gönderecekler dünya müzigine yatkın. Yatcaz kalkcaz gitse nolacak gitmese ne olacak. :)

Ülkenin konumu , siyasi yada dini sebeblerden degil Trt nin bu işi becerememesinden dolyı katılmasakta olur.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Komşuluk ilişkilerinin iyi olduğu ülkeler birbirlerine de oy veriyorlar bu bir gerçek ama 1. olup da hak etmeyen bir şarkı duymadım hiç.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bir etkinlik olarak bakılırsa katılınmalı ....

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Trt ortaya bir tavır koyduysa tükürdüğünü yalamamalı sistem düzelene kadar.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Komşuluk ilişkilerinin iyi olduğu ülkeler birbirlerine de oy veriyorlar bu bir gerçek ama 1. olup da hak etmeyen bir şarkı duymadım hiç.

eurovision'u zamanında canavarlar yedi yavv. Peki o şarkı pek mi?? güzeldi. Ondan sonra bir teneke kafa birinci oldu. Sonra kırmızı don aldım diyen bir alman kız birinci oldu. Şimdi bana hakkeden kazanıyor deme.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
gerek yok,yarışma siyasi ve masonik

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
eurovision'u zamanında canavarlar yedi yavv. Peki o şarkı pek mi?? güzeldi. Ondan sonra bir teneke kafa birinci oldu. Sonra kırmızı don aldım diyen bir alman kız birinci oldu. Şimdi bana hakkeden kazanıyor deme.

doğru söylüyorsunda.Bu 30 yıldan beri böyle.Trt jetonu yenimi düşüyor.Zaten herkes birbirine oy veriyor.oylama filan zaten hiç adaletli olmadıki.Trt değil mi bu yarışmaya önem veren.her sene kimi göndereceğiz diye anketler yapan.kafa yoran.Hem sen bunlara bu kadar önem verdin.şimdi yaptığına bak.zaten umrumuzdamı olsa ne yazar olmasa ne yazar.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Aşağıdaki şarkı vaktinde 1. olamamışsa katılmanın pek bir anlamı yok bana göre...Tamamen siyasi...

[video=youtube;XFV4QtNhNDA]http://www.youtube.com/watch?v=XFV4QtNhNDA[/video]

[video=youtube;WUqL2gD9L90]http://www.youtube.com/watch?v=WUqL2gD9L90[/video]

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birinciliğin hak edilmediğini söylediğiniz dönemlerde kazanması gereken şarkıları da yazar mısınız? 2004 yılında Sertap Erener hakkıyla kazandı, Ruslana hakkıyla kazandı, Helena Paparizou, Dima Bilan, Alexander Rybak birinciliği hak etmedi mi şimdi?

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çoğu arkadaşın dediği gibi tamamen gereksiz bir yarışma. Bu sene katılmadık ve herhangi bir eksikliğinide hissetmedik.

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tamamen politik ve gereksiz bir yarışma..kimin kime ne kadar oy vereceği zaten belli..yarışma kurallarıda saçma..bazı ayrılıkçı avrupa ülkeleri berbat bir şarkıyla katılsa bile direk finalde yarışıyor..yokmuş gibi davranalım bence..

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
ülke olarak heyecan sıfıra yakın. eurovision en azından heyecan katıyordu. Eskiden a milli takım yapardı, onlarda da iş yok. Akaryakıtlara gelen zamlarla ufak heyecanlara devam ederiz anca.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Oylama sistemi doğru yanlış. Eurovision artık bir amacı olmayan yarışma.
Kültürler arası etkileşimmiş dahi canım, neredeyse her ülke ingilizce şarkıyla katılıyor,
neredeyse tüm şarkılar pop.

Bu Avrupa'da herkes mi ingilizce konuşuyor herkesin mi kültürü müziği pop.
Arada bi Sırbistan,Hırvatistan gibi ülkeler kendi dillerinde yapıyor. Gerisi boş.

Artık tamamen gereksiz bir yarışma,boşa masraf.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Bunca yıldır katılıyoruz.
Ne Kazandık?
Bence Kocaman Bir Hiç.
Ayrıca Her Ülke kendi dilinde söylesin şarkısını.
Herkes İngilizce söylüyor.
Tüm Avrupa İngilizcemi konuşuyor yav?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Azerbaycan'la da birbirimize hep 12 puan veriyoruz. TRT de ülke çıkarlarından dolayı katılmayacağını belirtmış. Bla bla bla. Sen git iğrenç sanatçılar gönder sonra konuş. Evet çıkarlar söz konusu ama abartılacak kadar değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...