YouTube'dan nasıl para kazanılır?

Bu konuyu okuyanlar

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ben para kazanıyorum şu anda 10 dolar ama parayı aktarma Türkiyede aktif olmadı, inşallah bu işten sonra aktif olurda aktarırız, teşekkürler şimdiden. Tabi bu haber farklı olabilir ama ben yinede yazayım dedim

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Yakında ülkemizde de aktif olacak. Bu arada ayıptır sorması, kaç izlemeye ne kadar para alıyorsun yazabilir misin?

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Uğraştım bunun için biraz fakat Türkiye'de YouTube reklamları çıkmıyor. Reklamveren mi yok yoksa başka bir nedeni mi var bilmiyorum ama umarım bu haberden sonra olur. :)

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
Ben para kazanıyorum şu anda 10 dolar ama parayı aktarma Türkiyede aktif olmadı, inşallah bu işten sonra aktif olurda aktarırız, teşekkürler şimdiden. Tabi bu haber farklı olabilir ama ben yinede yazayım dedim

nasıl kazanıyorsun parayı detaylı anlatabılırmısn ne yapmak lazım

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Youtube'da milyonlarca izlenen Türkçe özgün video neredeyse hiç yok. Belki bundan sonra artış olur.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Googlede youtube para kazanma yazılınca çıkıyor zaten onlara bakarak yapmıştım, tabi sizin video izleme sayısı yüzbinleri bulacağı için, çok gelir elde edersiniz, mutlaka yapın derim, yaptığınız videonun bile karşılığını almış olursunuz.

Youtubeye google hesabınızla giriş yapın, kanalım\ayarlar\para kazanma kısmına girdiğinizde yönergeleri izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Videolar size ait yada videoda başka birine ait kanıt olmasın, aksi taktirde videoda para kazanılmıyor, video kaldırılmıyor ama sadece para kazanma onayı verilmiyor, bu özelliği sevdim ben, bir tane video ekledim başaka kuruluşa ait olduğu tespit edildi ve bana sadece uyarı geldi, (Eşleşen üçüncü taraf içeriği.) bundan sonra böyle uyarılarda para kazanılmıyor ama çoğunlukla para kazanabilirsiniz, ben sürekli galaxy gio hakkında rom yükleme videosu hazırladım, şükürki hepsini kabul ettiler. Anlatacaklarım bu kadar.

Bu arada troyun sorusuna cevap vereyim, 1000 izmeyeme 1 dolar civarı geliyor, ben böyle gördüm, tabi her üyeye farklı olabilir, kuruluş bazında üye olursanız o zaman farklı olabilir

Buda benim hesap detayı :D para az gibi ama 50000 den sonra para eklemeyi aktif etmek aklıma geldi :D
mr4xd.png

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
O zaman şu 1 milyar kere izlenenler ufak bir servet yapmıştır :p

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2igj3t5.jpg

İzlenme sayısına göre geliri.

Adam gibi üzerine düşsem çok güzel gelirler elde edilir. Google size ödeme yapması için adsense hesabınız olmalı. Youtube dan para kazanmak için telif hakkı olmayan videolarınız olmalı!

Youtube da bu şekilde bir grafiğiniz olmalı...

mmtqft.jpg

Eğer adsense kuralları işleyecekse 50 dolar kazanca geldiğinde google size pin göndericek. 100 dolar üzerinde ise çek gönderecek. Ulen direkt ibanla bankaya geçiverseler süper olacakta...

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bendede hepsi iyi durumda, keşke iban ile hesaba yatırabilme olsa, belki 6 mayıstan sonra olur kimbilebilir :)

ErkanPur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
2igj3t5.jpg

İzlenme sayısına göre geliri.

Adam gibi üzerine düşsem çok güzel gelirler elde edilir. Google size ödeme yapması için adsense hesabınız olmalı. Youtube dan para kazanmak için telif hakkı olmayan videolarınız olmalı!

Youtube da bu şekilde bir grafiğiniz olmalı...

mmtqft.jpg

Eğer adsense kuralları işleyecekse 50 dolar kazanca geldiğinde google size pin göndericek. 100 dolar üzerinde ise çek gönderecek. Ulen direkt ibanla bankaya geçiverseler süper olacakta...

google pini 10$ da gönderiyor ve ve artı olarak banka hesabınızın doğruluğu için küçük bir ödeme gönderiyor 1-5 $ arası. Bundan artı olarak ister çek ister banka üzerinden ödemeleri alabilirsiniz. illa çek diye dayatmıyor google

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Arkadaşlar benim eklediğim videolarda, video başlamadan önce 30 saniye reklam göstermeye başladılar, bu sadece bendemi yoksa Türkiye genelindemi, bilgi verirseniz sevinirim. Videoların hepsinde yok yarısından fazlasında var.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim eklediğim videolarda, video başlamadan önce 30 saniye reklam göstermeye başladılar, bu sadece bendemi yoksa Türkiye genelindemi, bilgi verirseniz sevinirim. Videoların hepsinde yok yarısından fazlasında var.

bende yeni aktif ettim arkadaşa bi videoma bakmasını rica ettim video başlamadan önce reklam geldiğini söyledi. o reklama tıklatmak ek gelir sağlıyor sanırım

ama şöylede bi durum reklama tıklattım bikaçkişiye adsense hesabına baktım 1 cent bile yok herşey 0 dolar :(

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bundan sonra belli olur, son 2 video ekledim sadece ondan 2 dolar birden geldi :D bu reklam işi iyi oldu, bakalım bundan sonra ne gelecek..

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ertesi akşam ekledim bir tane, dün akşam ekledim diğerini, 2 sinden birden 2 dolar civarı geldi :D ben androidle ilgilendiğim için, ilgi çeker haliyle :D

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ertesi akşam ekledim bir tane, dün akşam ekledim diğerini, 2 sinden birden 2 dolar civarı geldi :D ben androidle ilgilendiğim için, ilgi çeker haliyle :D

benimde bikaç planım varda kamera gelmesini bekliyorum :) androide bende meraklıyım istersen kanalının linkini ver videoalrına bakıyım hocam

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Çok basit youtube gir, arama yerine turancen yaz :) zaten ilk çıkacağı benim resim :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi bir video daha ekleyeceğim :D bakalım ilk gün ne kadar izlenecek :D Androi Brits Brigade oynanış videosu

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Saygı duyarım ama yotube ile ev geçindirilmez adam gibi bir iş bulup çalışın :D (Bence)

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Halen resmi olarak para kazanma aktif olmadı fakat reklamlar gösteriliyor. Nasıl iş bu?

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Bundan sonra belli olur, son 2 video ekledim sadece ondan 2 dolar birden geldi :D bu reklam işi iyi oldu, bakalım bundan sonra ne gelecek..
Abi bende video ekledim ayarları filan yapdım. Ama hiç para gelmedi sence bende mi sorun var yoksa belirli günlerde mi para yatıyor ?

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Sorun vardır kardeşim, ilk önce inceleniyor sonra aktif olduktan sonra izlenme sayısına göre para geliyor.

Bu resimde görünen yer sende varmı
myqkf.png

Aktif olduğunda böyle olacak
myqly.png

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Sorun vardır kardeşim, ilk önce inceleniyor sonra aktif olduktan sonra izlenme sayısına göre para geliyor.

Bu resimde görünen yer sende varmı
myqkf.png

Aktif olduğunda böyle olacak
myqly.png
Aktif hepsi adsense hesabına birkaç bişey gelmiş eskiden yoktu para 0 ama galiba yakında gelir

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Para her ayın ilk haftası geliyor. ilk defa yaptıysan 1 buçuk ay kadar beklemen gerek, bende öyle olmuştu. sonrasında her hafta değişiyor.

OtonomAktor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben daha bugün ilk kez video paylaştım hesabım eski idi youtube de. ama para kazanma seçeneği açık değil nasıl açacağımı da bilemedim. youtube kendi mi karar veriyor buna sistem değişti mi 6 mayıstan sonra.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Gençler 50 doları geçince pin veriyor diyorsunuz. Pin'i aldık diyelim nereye hangi bankaya götürüp alacağız paramızı

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bu işe girem dicemde işte playboy arşivini koysam felan baya izlenir ama telifhakki felan sorun çikarir

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Başvuruyu yaptım bekliyorum eskiden 400.000 tıklanmış teknoloji içerikli hesabım vardı tabi bu olaydan haberim yoktu