S3'ün çin malı olduğunu nasıl anlarız

Bu konuyu okuyanlar

aNTv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkeze merhabalar arkadaşıma sipariş ile s3 alacağız internetten ancak güvenemiyor çin malı olabilir falan diyorlar, acaba nasıl anlayabiliriz bir ürünün orjinal olduğunu.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
öncelikle nereden alacağına bağlı eğer güvenilir bir siteden alacaksan fazla sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum

aNTv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim tam anlamı ile sorduğum soru bu değil yani sipariş olsun elden olsun bir malın rahatlıkla çin malı olduğu nerden anlaşılabilir

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
Benim tam anlamı ile sorduğum soru bu değil yani sipariş olsun elden olsun bir malın rahatlıkla çin malı olduğu nerden anlaşılabilir

netten alırken zor anlarsın ama satın aldıkdan sonra uzerınde hangı ulkenın fabrıkasında yapıldıgı yazar zaten

aNTv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
netten alırken zor anlarsın ama satın aldıkdan sonra uzerınde hangı ulkenın fabrıkasında yapıldıgı yazar zaten
bir arkadaşımın tanıdı varmış 1100 tl ye satarım dedi biraz telefonda konuştuk falan adam beyaz kapaklıları 1150 e diğer renkleri 1050 den falan satarım dedi biraz araştırdım çin malı olanların üzerinde sanırım samsung falan yazmıyor yada böle aynı olmuyormuş.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=342514]aNTv[/MENTION] kardeşim adamlar öyle çakma yapıyor ki bırak seni beni samsungun ceosunu kandırır görünüş açısından .Elden cihaz alacaksan yapacağın ilk iş kesinlikle imeisini kontrol etmek olsun adam kem küm ederse imei konusunda direk vazgeç ilk olarak imeisini kontrol et böylece ön bilgi sahibi olmuş olursun cihaz hakkında.Daha sonra zaten orjinal s3ü eline alıp kullandığında anlarsın fakat bilgim yok diyorsan internetten incelemelerini izleyip cihaza özgü özellikleride kontrol edebilirsin aklıma pek birşey gelmiyor en kötü ihtimal gerçekten güvendiğin adamı hiç tanımayan ama cihazlar hakkında bilgisi olan birini yanında götürmen

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=342514]aNTv[/MENTION] Benchmark uygulamaları var bunlardan anlaşılır :) Veya hiç anlaşılmıyorsa System configure gibi bir program vardı sistemin özelliklerini filan herşeyini yazıyor onu indirip bakarsın :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bende gördüm adamlar her şeyini yapmış ama sadece cihazın üst kısmındaki samsung yazısını taklit edememişler.
Bu konuda mağdur çok kullanıcı var; Çinliler piyasanın içine ediyor resmen.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bi kere samsung insanları kandırmaktan vazgeçsin 16 gblık s4 modelini yeni aldım hayal kırıklığına uğradım oyun yüklemede farkettim 16 gb diyor boş hafıza 5 gb 5 gb sistem dosyaları felanmış keşke 32 gblık versiyonu alsaydım 2 oyun yükledim 2 3 gb yer kapladı müzik filmde yüklesem 16 gb doldu gitti bile

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Benim bir telefonun çin malı olup olmadığını anlamam için elime almama bile gerek yok.Sadece bakmam yeterli.

Ben anlayamıyorum nasıl inanıyorsunuz, nasıl kanıyorsunuz bu dolandırıcalara !? Ben hiç anlamam diyorsanız o zaman aldığınız yere dikkat ediceksiniz.İnternet alemi binlerce çin malı telefonları gerçek diye satan dolandırıcılarla dolu.S3 zaten şuanda heryerde 1000-1200 lira arası.Dolandırıcıların ağına düşmek için uğraşmayın.Hepsiburada.com veya n11.com'da fiyatlar çok uygun.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bi kere samsung insanları kandırmaktan vazgeçsin 16 gblık s4 modelini yeni aldım hayal kırıklığına uğradım oyun yüklemede farkettim 16 gb diyor boş hafıza 5 gb 5 gb sistem dosyaları felanmış keşke 32 gblık versiyonu alsaydım 2 oyun yükledim 2 3 gb yer kapladı müzik filmde yüklesem 16 gb doldu gitti bile

64 lük hafıza kartı ile kullanıyoruz biz :) ayrıca samsungun kandırdığı nerden çıktı? o kadar uygulamayı nereye yükleseydi?

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11

Kimse size kullanilabilir hafiza 16gb dememis ki toplam hafiza 16gb demis :D bence siz alirken 10gbdan fazla kullanabileceginizi dusunerek kendinizi kandirmissiniz

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
300-400 liraya güzel neredeyse orjinalinden ayırt edilemeyen kore malı replikalar var, nerden alabiliriz bilgisi olan var mı?

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
halka açık alanlarda herkesin elinde iphone, galaxy s3 falan var. bunların ne kadarı çakma, ne kadarı orjinal?

aNTv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@aNTv kardeşim adamlar öyle çakma yapıyor ki bırak seni beni samsungun ceosunu kandırır görünüş açısından .Elden cihaz alacaksan yapacağın ilk iş kesinlikle imeisini kontrol etmek olsun adam kem küm ederse imei konusunda direk vazgeç ilk olarak imeisini kontrol et böylece ön bilgi sahibi olmuş olursun cihaz hakkında.Daha sonra zaten orjinal s3ü eline alıp kullandığında anlarsın fakat bilgim yok diyorsan internetten incelemelerini izleyip cihaza özgü özellikleride kontrol edebilirsin aklıma pek birşey gelmiyor en kötü ihtimal gerçekten güvendiğin adamı hiç tanımayan ama cihazlar hakkında bilgisi olan birini yanında götürmen
Bunları soracağım ben bir bayisi olan birinden alacağım biraz tanış ama ne olursa olsun güvenmeden almamak lazım, imeisi nasıl sorgulanır kolaymıdır bunla ilgili ufak bir bilgi verirmisin.

@aNTv Benchmark uygulamaları var bunlardan anlaşılır :) Veya hiç anlaşılmıyorsa System configure gibi bir program vardı sistemin özelliklerini filan herşeyini yazıyor onu indirip bakarsın :)
yani asıl demek istediğim şu olur adam'dan telefonu aldımda bi saniye kardeşim şunu bir açayım diyip.. bu çin malı al bunu deme gibi bir imkan yok mu. Özelliklerine vs. bakıp.. :)

Benim bir telefonun çin malı olup olmadığını anlamam için elime almama bile gerek yok.Sadece bakmam yeterli.

Ben anlayamıyorum nasıl inanıyorsunuz, nasıl kanıyorsunuz bu dolandırıcalara !? Ben hiç anlamam diyorsanız o zaman aldığınız yere dikkat ediceksiniz.İnternet alemi binlerce çin malı telefonları gerçek diye satan dolandırıcılarla dolu.S3 zaten şuanda heryerde 1000-1200 lira arası.Dolandırıcıların ağına düşmek için uğraşmayın.Hepsiburada.com veya n11.com'da fiyatlar çok uygun.
İnternetten almayacağım bir bayi ile anlaştım adam buraya gelince satacak bana uygundan, ancak sadece sorum şu bende bir tane daha s3 var yani yan yana koysam anlayabilirim dimi orjinal ile çin malını.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bunları soracağım ben bir bayisi olan birinden alacağım biraz tanış ama ne olursa olsun güvenmeden almamak lazım, imeisi nasıl sorgulanır kolaymıdır bunla ilgili ufak bir bilgi verirmisin.

yani asıl demek istediğim şu olur adam'dan telefonu aldımda bi saniye kardeşim şunu bir açayım diyip.. bu çin malı al bunu deme gibi bir imkan yok mu. Özelliklerine vs. bakıp.. :)

İnternetten almayacağım bir bayi ile anlaştım adam buraya gelince satacak bana uygundan, ancak sadece sorum şu bende bir tane daha s3 var yani yan yana koysam anlayabilirim dimi orjinal ile çin malını.
Arama bölümünden *#0*# yapıp anlayabilirsin :)

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Görünüm olarak aynı olabilir telefon. Ama telefonu açtığında ayarlar>hakkında ya gir orada telefon modeli ı9300 ise büyük ihtimalle orjinaldir. Birde imei yi internette devletin imei kontrol sitesi vardı oradan arat telefon modeli Samsung I9300 Galaxy S3 ise kesin orjinaldir.

aNTv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arama bölümünden *#0*# yapıp anlayabilirsin :)
Teşekkürler bunu yazınca napıyor acaba. :D

buyur çin malı replika karşılaştırma ;

http://www.youtube.com/watch?v=j_bncn8mdJc
Adamlar bire bir aynısını yapmış imei numarasını bile düzeltebilirsiniz diyor. :)

Görünüm olarak aynı olabilir telefon. Ama telefonu açtığında ayarlar>hakkında ya gir orada telefon modeli ı9300 ise büyük ihtimalle orjinaldir. Birde imei yi internette devletin imei kontrol sitesi vardı oradan arat telefon modeli Samsung I9300 Galaxy S3 ise kesin orjinaldir.
Bunlarıda bakacağım birde bir şey soracağım bir bayi'nin çin malı telefon satma imkanı varmı dır acaba. ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aldıktan sonra tuşlar bölümüne *#0*# girin LCD test çıkıyorsa Çin malı değildir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung apps e gir samsung apps açılıyorsa orginaldir. Google play store açılıyorsa çakmadır o telefon ;)

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Gecen elime bir tane cakma gecti sanki ekrani plastik gibiydi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonun arkasındaki bataryayı çıkar çıkardıktan sonra telefonun batarya giriş yerlerinde yazılar yazıyo chıne yazıyosa çin malıdır

Son mesajlar