Sony Xperia S JellyBean 4.1.2 Yükleme - Detaylı Anlatım

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
malesef yapamadım :) galiba yukarda yanlış yazmışım. benim telefon sony ericsson xperia arc s. o yüzden mi olmuyor acaba. 4.0 sürümü yüklü ama.

bootloader için mi root, cwm, rom için mi uğraşıyorsun? bu yöntemler sadece xperia s için :) (bootloader hariç)

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bootloader yapmak için uğraşıyordum ama. root falan yaptım daha önce.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var dualcore ROMv 9 diye rom yüklü ama başka hiç bir şey yükleyemiyorum :( android adamım ölüyor

stylememo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hallettttttiiiiim cok mutluyum cokta kolay oldu aslındaaaa yalnıs yapıyormusum :))))))
farklı bı recovery yukledım onunla oldu :::)))) cok tesekkur ederım hersey ıcın ..

farklı bi recovery derken hangisini yüklediniz link veya bilgi verirseniz sevinirim. Bende aynı hatayı aşamadım bi türlü başka bir xperia s te de denedik oda aynı hatada kaldı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anlatımalrınızı aynen uyguladım ve çalıştı, sorunsuz bir şekilde çalışmakta, telefonun performansı harika oldu. emeğinize elinize sağlık anlatımlarınız için

stylememo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlatımalrınızı aynen uyguladım ve çalıştı, sorunsuz bir şekilde çalışmakta, telefonun performansı harika oldu. emeğinize elinize sağlık anlatımlarınız için

anlamadım gitti ben nerede yanlış yapıyorum. telefon sürümü 245

http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html

linkten root yapıyorum. daha sonra bu konunun 1. sayfasındaki cwm rocovery yüklüyorum. romu sd card ana dizinine atıyorum. cwm rocoyery modunda telefonu başlatıp. burada yazanları aynen uyguluyorum ama status 7 installation aborted diyor yuklemıyor. en az 7-8 defa denedim. olmadı. bir tanıdığım xperia s var ondada denedik oda olmadı. yapanlar nasıl yaptı. ben 255 sürümün yüklersem bu sefer de root yapamıyorum. bilgisi olan arkadaşlar yardım etsinler.

cossetti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün yoğun uğraşlar sonunda yaptım sorunsuz kullanıyorum ... ilk kez root yaptım sayenizde..çok teşekkürler

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
anlamadım gitti ben nerede yanlış yapıyorum. telefon sürümü 245

http://forum.shiftdelete.net/sony/294406-xperia-s-root-yapma-bootloader-unlock-cwm-rom-yukleme.html

linkten root yapıyorum. daha sonra bu konunun 1. sayfasındaki cwm rocovery yüklüyorum. romu sd card ana dizinine atıyorum. cwm rocoyery modunda telefonu başlatıp. burada yazanları aynen uyguluyorum ama status 7 installation aborted diyor yuklemıyor. en az 7-8 defa denedim. olmadı. bir tanıdığım xperia s var ondada denedik oda olmadı. yapanlar nasıl yaptı. ben 255 sürümün yüklersem bu sefer de root yapamıyorum. bilgisi olan arkadaşlar yardım etsinler.

Romun içindeki boot.img dosyasını bi klasöre çıkart ve SE bootloader programı ile telefona yükle öyle dene bakalım

abidos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler...
Xperia arcS için zaman var herhalde.....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hayırlısı olsun bekleriz....

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Teşekkürler...
Xperia arcS için zaman var herhalde.....

Hayırlısı olsun bekleriz....

Arc S için Resmi JellyBean 4.1.2 çıkmayacak boşuna bekleme :) Custom Rom yükleyebilirsiniz.

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon kilitlendi açma tuşuna basıyorum bir titreşim yapıyor ama ekran gelmiyor :( tekrar unlock BL yi denedim failed dedi :( ne olursunuz yardım edin :(

stylememo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Romun içindeki boot.img dosyasını bi klasöre çıkart ve SE bootloader programı ile telefona yükle öyle dene bakalım

Romu kurmayı başardım. Sorun cwm recovery sürümünden kaynaklanıyormuş. Romu yükledim ama telefon hiç açılmaz oldu sadece tek bir titreşim var idi. Sony yazısı bile ekrana gelmiyordu. Flashtool programı ile 4.0.4 sürümüne geri döndüm. anladım ki ben normal güncellemeyi bekleyeceğim. Neyse yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim. Konuyu takipte olacağım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
wifi bağlantım çok yavaşladı jelly bean den sonra başka yaşayan var mı?

erdemorman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var dualcore ROMv 9 diye rom yüklü ama başka hiç bir şey yükleyemiyorum :( android adamım ölüyor
Bunun çaresi yokmu arkadaşlar başkada rom atamıyorum.şu an için telefonumu kullanamıyorum BTK tarafından kapatıldığı için.Bilgi için şimdiden teşekkürler

könig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi bende .55 sürümü var telefonu ilk aldıgımda ics vardı ve bootloader yesti. Halen yes gerçi. Ben ilk adımı yapmadan direk root atarak başlasam bi sorun olurmu? Bide sony resmi güncelleme yaptığında ona geçebilirmiyim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tek tek hepsini uygulamama rağmen telefonu açarken bildirim ışığı yanmıyor. CWM ekrana getiremiyorum yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tek tek uygulamama rağmen telefonu açarken bildirim ışığı yanmıyor cwm ekranını getiremiyorum yardım lütfen

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
tek tek uygulamama rağmen telefonu açarken bildirim ışığı yanmıyor cwm ekranını getiremiyorum yardım lütfen

sorunsuz root yapabildin mi?

abi bende .55 sürümü var telefonu ilk aldıgımda ics vardı ve bootloader yesti. Halen yes gerçi. Ben ilk adımı yapmadan direk root atarak başlasam bi sorun olurmu? Bide sony resmi güncelleme yaptığında ona geçebilirmiyim?

bootloader unlock allowed: yes yazıyorsa bootloader hala kapalıdır :)

könig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ingilizcem iyi olmasına rağmen ezbere davranmanın zararları :)

ReTRiBuTioN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah hocam senin sayende açtım bootloaderı :D sonrada jb yüledim xperia p'ye :D telefon uçuyor uçuyor :D

stylememo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptım arkadaşlar çalıştı. ben sürekli olarak bootloader kısmını es geçiyordum. onun yüzündenmiş. şu anda kullanıyorum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam eline koluna sağlık, hem güzel paylaşım hemde çok güzel anlatmışsın, yazdıklarını adım adım takip ederek 40 yıllık uzman gibi rahatça yükledim, artık benimde root lu jell bean'im oldu, teşekkürler :))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben recovery ekranını açamıyorum nerde hata yapıyorum anlamadım ses açma tuşuna basmadığım zaman kalmadı :/

cossetti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün yoğun uğraşlar sonunda yaptım sorunsuz kullanıyorum ... ilk kez root yaptım sayenizde..çok teşekkürler

Telefonun performansı muhteşem oldu. Fakat batarya çok çabuk tükeniyordu. Ama onu da şöyle çözdüm; Eğer sizde benim gibi sürekli telefonunuzun tuş kilidi açıyorsanız ayarlar/güç yönetimi/uzatılmış bekleme modu 'nu işaretlemenizi tavsiye ederim. Telefon tuş kilidi kapandıktan sonra arka plan çalışmalarını durduruyor (Önemli: Veri dahil, veri alışverişi çalışmaz). Fakat tuş kilidi açılır açılmaz tüm işler yeniden çalışmaya başlıyor.. Bu sayede şimdiye kadar almadığım performansı alıyorum (ki performans konusunda bataryayı bu tip telefonlarda alamıyoruz maalesef) şuan gayet memnunum. Sabah 8 de şarjdan çıkarıyorum gün içinde veri vs açık internete giriyorum,tel görüşmelerim hat safhada.. buna rağmen akşam saat 19.00 a %60 pil ile giriyorum. Öncesinde aynı kullanım sonucunda %20 ler ile eve zor atıyordum kendimi, performans kötü ve telefondan soğumuştum(hani o bildiğiniz Sonykopatlardanım üstelik :D )..

Paylaşım için çok teşekkürler..Hiç anlamadığım halde yapabildim ve çok işime yarayacağı bu dönemde sorunsuz kullanıyorum...

erdemorman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende root işini hallettim ama recovery bir türlü giremiyorum :( root chekerle kotrol ettim ok diyor ama ilerleme yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet root da sıkıntı olmadı tarif edildiği gibi yaptım telefonum baştan başladı program root yapıldı dedi ve kendisi kapandı. telefonu kapattım 30 sn bekledim açtım mavi ışık bazen yanıyor bazen yanmıyor ama giremedim bir türlü o ekrana

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bende root işini hallettim ama recovery bir türlü giremiyorum :( root chekerle kotrol ettim ok diyor ama ilerleme yok

evet root da sıkıntı olmadı tarif edildiği gibi yaptım telefonum baştan başladı program root yapıldı dedi ve kendisi kapandı. telefonu kapattım 30 sn bekledim açtım mavi ışık bazen yanıyor bazen yanmıyor ama giremedim bir türlü o ekrana

Bu konudaki Rom Yükleme kısmındaki gibi rom dosyanızın içindeki boot.img dosyasını telefona yükleyin. yüklediğiniz boot.img dosyası içerisinde zaten cwm gömülü. birde onunla deneyin :) bu arada bu işlemi yapmadan romu telefona kopyalayın.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
200 sürümü daha çıkmadı of..:D