Sony Xperia S JellyBean 4.1.2 Yükleme - Detaylı Anlatım

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
root yapmada surun yaşıyorum program kendini kapatmıyor nedeni nedir acaba yardımcı olurmusunuz

USB Hata ayıklama etkin mi?

telefndan geliştrci sceneklerındn hata ayıklamayı gwenlıkten bılımöeyen kaynakları ac snra ındrdgın dsyayı ckar masaustune bas bakalım snra 1 e bas olmazsa sole..yne

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hocam bn 4.1.2 romu yuklerken drekt 1 den 18 e atladım bı sıkıntı olmaz demı :D

driverlar sorunsuz yüklediysen daha önce bi problem olmaz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet hala aynı sorun devam ediyo cihaz için bekliyo cihazı çıkarmayın diyo

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İşlem tamam jelibon harika ..:D

gleakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
jb tamam kalite süper olmuş..android3 bitanesin..

kobraps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadas kesin bende var bi becerısızlık anlamadım gıttı
herşeyi yaptım
bootloader unlock
root
recovery
ama zipi yukleyemıyorum status 7
installation aborted diyo yuklemıyor neredeyse hırsımdan sıgaraya başlıcam :(

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
arkadas kesin bende var bi becerısızlık anlamadım gıttı
herşeyi yaptım
bootloader unlock
root
recovery
ama zipi yukleyemıyorum status 7
installation aborted diyo yuklemıyor neredeyse hırsımdan sıgaraya başlıcam :(

mounts kısmındaki formatları yapıyorsun değil mi? format cache, format data, format system leri yani.
bu da olmazsa rom içindeki boot.img dosyasını SE bootloader ile yükle öyle dene bakalım

kobraps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hallettttttiiiiim cok mutluyum cokta kolay oldu aslındaaaa yalnıs yapıyormusum :))))))
farklı bı recovery yukledım onunla oldu :::)))) cok tesekkur ederım hersey ıcın ..

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hayırlı olsun :)

kobraps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkur ederım sigaraya başlamaktan kurtardınız beni :)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
stamine mod yok olamaz.:D

Deniz321

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben son adıma kadar geldim ancak zipi cıkardıgım için telefon gormedi ve 4.1.2 yi kuramadım baştan kurmayı denemek için telefonu 4.0.4 e cevirmem gerek benim yasadıgım sorunu yasıyan var sony yazısı geliyor duruyor flashtool u yukledim 4.0.4 stock romu indirdim firmwares klasorune attım programı actım şimşek sembolune tıkladım stock romu gosterdim daha sonra bana usb den telefonu cek telefonu kapa geri tusuna basılı tut ve usb yi tak gibi adımlr geldi ama beceremedim yardımcı olacak var mı acaba...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar işlemleriyaptım telefonm sony yazısında kaldı napacagım lüften yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar lutfen yardim sony yazisinda kaliyor cihaz napmaliyim ilk defa rom atmaya calistim fazla bilgim yokta

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Arkadaşlar ben son adıma kadar geldim ancak zipi cıkardıgım için telefon gormedi ve 4.1.2 yi kuramadım baştan kurmayı denemek için telefonu 4.0.4 e cevirmem gerek benim yasadıgım sorunu yasıyan var sony yazısı geliyor duruyor flashtool u yukledim 4.0.4 stock romu indirdim firmwares klasorune attım programı actım şimşek sembolune tıkladım stock romu gosterdim daha sonra bana usb den telefonu cek telefonu kapa geri tusuna basılı tut ve usb yi tak gibi adımlr geldi ama beceremedim yardımcı olacak var mı acaba...

arkadaşlar işlemleriyaptım telefonm sony yazısında kaldı napacagım lüften yardım

arkadaslar lutfen yardim sony yazisinda kaliyor cihaz napmaliyim ilk defa rom atmaya calistim fazla bilgim yokta

işlemlerinizi dikkatli yapın biryerlerde hata yapıyorsunuz.

bu konudan 4.0.4 stock romu yükleyebilirsiniz.
http://forum.shiftdelete.net/sony/2...kapatma-orjinal-android-4-0-romu-yukleme.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benimde sonyde kalmişti relocku anlamadim recovryden direk yükledim(direk derken dosyayı arkadaşın dedigi gibi attım relock kısmını anlamadım içindogrudan yükleyip complatedwen kurtardım ) oldu yani relock melock bilmem ama cok tskler telefonu kurtardim ilk yapisim cok korktum simdi tekrara bootlader rot cwm yaptim bunlari 30dk bile geçmemiştir insan sıkışınca ögreniyormuş :)

ReTRiBuTioN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam bende xperia p var. bootloader unlock programını indirdim. xperia p, flash mode, flashtool, programlarını seçtim. yükledim. devam ediyimmi yönteme? sadece bootloader unlock yapcam. root felan yapmıycam. acaba olurmuki?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hocam bende xperia p var. bootloader unlock programını indirdim. xperia p, flash mode, flashtool, programlarını seçtim. yükledim. devam ediyimmi yönteme? sadece bootloader unlock yapcam. root felan yapmıycam. acaba olurmuki?

sadece bootloaderi açacaksan olur ama root ve rom yüklemeyi yapma sakın :)

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu işlemi yapınca telefon garanti dışı falan olur mu hocam?

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15. şimdi indirdiğimiz dosyadan SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe yi çalıştırın
16. Unlock Code kısmına mailinize gelen kodu yazın.
17. Unlock BL butonuna tıklayın
butona bastıktan sonra program donuyor hiç bişey yapamıyorum. görev yöneticisine baktım çalışıyor diyor ama programa bi etki yapamıyorum yardım ediiinnn lütfen

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
15. şimdi indirdiğimiz dosyadan SE Bootloader_Unlocking_Relocking.exe yi çalıştırın
16. Unlock Code kısmına mailinize gelen kodu yazın.
17. Unlock BL butonuna tıklayın
butona bastıktan sonra program donuyor hiç bişey yapamıyorum. görev yöneticisine baktım çalışıyor diyor ama programa bi etki yapamıyorum yardım ediiinnn lütfen
program donmuyor sizin telefonu kapatıp ses açma tuşuna basmanızı bekliyor basarken usbye bağlayacaksınız telefonda mavi ışık yandığında bırakınca Bootloader kilidinin açıldıgını bildirecek program.

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abicim onu da denedim. gene olmadı

SEMC Flash Device yüklendi diyor telefonun yanında yeşil ışıkta yanıyor yani yüklendi diye ama herhangi bi hareket görülmüyor sonra. program öylece duruyor gene

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
abicim onu da denedim. gene olmadı

SEMC Flash Device yüklendi diyor telefonun yanında yeşil ışıkta yanıyor yani yüklendi diye ama herhangi bi hareket görülmüyor sonra. program öylece duruyor gene

yeşil ışık değil mavi yanması lazım. fastboot driverlarını yükle öyle dene. birde sistemin win7/8 ise uyumluluk modunu xp yapıp çalıştır

Arc S de problemsiz olur mu ?

bootloader açma kısmı olur ama root yapma, cwm ve rom yükleme sadece xperia s modeli için.

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim telefon sony xperia diye yeşil ışık yanıyor.

fastboot driverlarını nerden yükleyecektim hocam?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
benim telefon sony xperia diye yeşil ışık yanıyor.

fastboot driverlarını nerden yükleyecektim hocam?

yeşil yanıyorsa telefon Flashmode ile bağlanıyordur. Bize Fastboot modu lazım. yani mavi yanması lazım.
ilk mesajda zaten driver yükleme anlatımı da var :)

yavuzismail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef yapamadım :) galiba yukarda yanlış yazmışım. benim telefon sony ericsson xperia arc s. o yüzden mi olmuyor acaba. 4.0 sürümü yüklü ama.