Öksürüğe ne iyi gelir?

Bu konuyu okuyanlar

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
bal zeytin yagi ve limon
bir kasik bal ve bir kasik zeytin yagi karisitrip ustune de limon sık sonra afiyetle ic. ama bir sey diyim bu tedavi degildir oksurugunu keser ama
en kisa zamanda ciger rontgen cektirmelisin oksuruk 3 hafta surmemeli. cigerlerin enfeksiyon kapmis olabilir sakincali durum

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
gittim bugün doktora. kan tahlili ve 2 farklı bölgeden röntgen çekildim. sonuç, sınır. canavar gibisin dedi doktor. ortalıkta bu tarz bir grip salgını varmış. hastalığı daha çok içten yaşıyormuşsun ve son safhasında ortalama 1 ay süren öksürüğü miras bırakıp vücuttan ayrılıyormuş. 3 tane ilaç yazdı ve bulunduğun odayı nemlendir dedi. :)

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Test edildi onaylandı diyebilirim daha önce ben yaptım bu şekilde işe yarıyor :)

Kestane balı tek öksürükte değil bizim orda üretiliyor ben biraz daha bilgi vereyim boğazı gıcık yapanlara grip,nezle mide bozulmasına(Nane limondan çok daha iyi gelir) iyi gelir zaten yatmadan önce hergün 1 kaşık attınız mı hasta felan da olmazsınız.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
gittim bugün doktora. kan tahlili ve 2 farklı bölgeden röntgen çekildim. sonuç, sınır. canavar gibisin dedi doktor. ortalıkta bu tarz bir grip salgını varmış. hastalığı daha çok içten yaşıyormuşsun ve son safhasında ortalama 1 ay süren öksürüğü miras bırakıp vücuttan ayrılıyormuş. 3 tane ilaç yazdı ve bulunduğun odayı nemlendir dedi. :)
geçmiş olsun dediğin gibi evet salgın var işyerindede öksüren çok var ofiste seranat yapıyoruz öhöhöhöhöhö :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
zeytin yagi. limon bal karsimi iyi gelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam sizin dediğinizi şimdi uyguladım bekliyorum :D geçirip geçirmeteceğini bu sırada limon damlatınca tadı okadar kötü oluyo daha iyi oluyo :D herkeze öneririm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu konuyu açalı aylar olmuş ama bende cevap yazayım dedim inşallah dikkate alırsınız beni ;
bende arkadaşlarda 2 gün üst üste nargile içtim 2 3 saat nargile içmişimdir 1 gün içinde... kuru öksürüyorum... dondurmada yemiştim 2 tane acaba dondurmadanmı yoksa nargileden mi en kısa sürede cevap yazarsanız sevinirim.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
arkadaşlar bu konuyu açalı aylar olmuş ama bende cevap yazayım dedim inşallah dikkate alırsınız beni ;
bende arkadaşlarda 2 gün üst üste nargile içtim 2 3 saat nargile içmişimdir 1 gün içinde... kuru öksürüyorum... dondurmada yemiştim 2 tane acaba dondurmadanmı yoksa nargileden mi en kısa sürede cevap yazarsanız sevinirim.

ikisinden hangisinin seni hasta yaptığını öğrenmen ne gibi bir fayda sağlayacak hastalığına :)

Casio Murat

Doçent
Reaksiyon puanı
0
pekmez tavsiye ederim.. artı sıcak bir şeyler iç.. soğuk olanlardan uzak dur derim..#

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kendimi iyi hissetmiyorum kuru öksürük ve isal var ne yapmam lazım

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
İshal için : Soda nin içine 2 tane tam lımon sık iç
Öksürük için : bal,zencefil,limon kariştirip iç

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] hala öksürüyor musun? zira konuyu açalı 6 ay olmuş :)

öksürük için de bal en iyi ilaç :) içine birşey koymadan bile günde 3 öğün birer tatlı kaşığı alsanız yeter ben öyle yapıyorum :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
@djvietnam hala öksürüyor musun? zira konuyu açalı 6 ay olmuş :)

öksürük için de bal en iyi ilaç :) içine birşey koymadan bile günde 3 öğün birer tatlı kaşığı alsanız yeter ben öyle yapıyorum :)
yok hocam şuan iyiyim bir ara çok kötüydüm önerin için teşekkürler ama ben balı hiç sevmemki :(

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
2-3 yıl önce ben de keçi gribine yakalanmıştım.. grip geçti ama 1-2 ay boyunca kuru öksürük devam etti.. 2 şişe levopront + her gün ballı sütle geçmişti.. offf işkenceydi valla

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
git başını soğuk suyunaltına sok 10-15 dakika kalsın... ondan gripin limon al. ve yat . 2 saat sonra ne öksürükten ne soguktan hiçbirşey kalmaz:)

bosnian06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Karabiber çayı
Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal, katıldığında ise öksürüğü tamamen yatıştırır. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşır.

Karabiber çayının hazırlanışı
Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayını deneyebilirsiniz.

Kekik - bal
Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

Limon - karabiber - tuz
Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken, nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için ideal bir yiyecektir.
x
Ilık süt - bal
Bal katarak içeceğiniz ılık süt, öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.

Badem - portakal suyu
Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Birkaç çay kaşığı parçalanmış bademi, bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır.

Bir türlü geçmeyen öksürüğünüz için evde yapabileceğiniz başka yöntemler de var. Bu yöntemler:
  • Ananas suyu ve bal
  • Bal
  • Ceviz ve badem
  • Bal ve ılık su
  • Okaliptüs
  • Soğan lapası
  • Elma sirkeli yastıklar
  • Limon ve ballı çay
  • Soğan şurubu
Kuru öksürüğe ne iyi gelir? Kuru öksürük nasıl geçer? Doğal Bitkisel