Ekran Kartı Video Belleği Yükseltme [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Merhaba Aşağıda verdiğim resimdede göründüğü gibi toplam ekran kartı 2367 gb olarak görünüor ama oyunlarda falan 1 gbsini kullnıyor yani ideo belleği kullanıyor bu ekran kartıyla GTa 4 de kitlenme verio Ram 4 Gb İşlemci INtel Core 2 Dou Ekrandan dolayı verdiğini düşübnüorum acaba 1 Gb yi yüksetebilmyz 1 gb değilde 1.5 Gb sini kullnsn windows nyse ne demek istediği anlamışsnz yardm edersenz sevinirm

f42ob8.png

bortu2

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bios'a gir (pc yi yeniden baslat baslangıcta delete yada f2 tusuna bas karsına mavi bi ekran gelicek orada graphic video share filan olması lazım yada agp aperture size filan yazar bunları yada içinde bunların geçtigi yeri bul istedigin kadar yukselt bellegini umarım anlatabilmişimdir olayı kolay gelsin..

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Bence sistem belleğini baoşuna azaltma daha fazla.. 1gb ekran kartına fazla fazla yeter. Zira 21inch ve üzeri bir monitorün yoksa ve de full ayarlarda veya çok yüksek ayarlarda oynayacağım gibi bir durumun yoksa 1GB bile fazla.. Bir yerden sonra Bellek Kapasitesi önemini kaybeder GPU'nun(grafik işlemci) önemi artar. GPU'nun da bu yüksek band genişliğini doldurabilecek güçte olması gerekir.

Kilitlenme yapıyorsa başka bir sorun vardır. Oyun crackli bir oyunsa crack dosyasında sorun olabilir. Isınma sorunu sistem tıkanıyor olabilir. Oyunda ayarları düşürerek dene bir de. PSU yetersiz kalırsa ya da sınırda çalışsa da ısınma yapabiliyor.

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bilgilendirme İçin Teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biosda devre dışı gözüküyor tıklanmıyor bunu nasıl aktif yapabirliz? ( laptop 128 olarak gözüküyor ayrılmış video belleği 256 çıkarmam lazım )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vido sürücü belleği 256 ya çıkarmam lazım 126 dan nasıl yapcammm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var 2gb ekran kartım var ama ayrılan 128 mb win7 i3 yardım lütfen

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bendede 4855MB yazıyor ama 1024MB kullanıyor çünkü Ekran kartım 1 GB.
O dediğin şey ekran kartına bağlı. Sen onu ayarlayamazsın.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bendede 4855MB yazıyor ama 1024MB kullanıyor çünkü Ekran kartım 1 GB.
O dediğin şey ekran kartına bağlı. Sen onu ayarlayamazsın.
Ramden kullanarak arttırma imkanı var ama bu pek bir şey değiştirmez.Kart kötüyse 2gb oldu diye performans artmaz.
Önemli olan kartın verimi ve değerleridir.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ramden kullanarak arttırma imkanı var ama bu pek bir şey değiştirmez.Kart kötüyse 2gb oldu diye performans artmaz.
Önemli olan kartın verimi ve değerleridir.
Aynen o karta bağlı diye düşünüyorum bende.
2 GB olmayan birşey 2 GB performansı göstermez değil mi ?

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Aynen o karta bağlı diye düşünüyorum bende.
2 GB olmayan birşey 2 GB performansı göstermez değil mi ?
Hayır.Zaten iyi performans veren kartlar 1 gb olsa bile 1200 bellek isteyen oyunlarda sorun çıkarmıyor.
Kartın değerleri verdiği performans önemlidir.Kart iyi olmadığı sürece 4 gb belleği olsada iyi bir performansa sahip olmaz.

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayır.Zaten iyi performans veren kartlar 1 gb olsa bile 1200 bellek isteyen oyunlarda sorun çıkarmıyor.
Kartın değerleri verdiği performans önemlidir.Kart iyi olmadığı sürece 4 gb belleği olsada iyi bir performansa sahip olmaz.

Benimde bahsettiğim şey o işte :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım ben yeniyim bios ne demek nasıl gircez cok lazım bana yükseltmek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kaptan benim pc de video kart belleği yok olarak ğözüküyor ne yapmam gerek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benm 6 gb ram Intel Core i3 CPU işlemci 2.53 gb hız ekran kartım da 2299 ayrılmış video belleği ise 1024 mb onu CRYSİS 1 oynadığım zaman kasıyo ekran kartını nasıl yükseltebilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
w7 bios vram yükseltme nasıl oluyor resimli anlatım atarmısınız veya video 64 mb görünüyor 128 mb çıkarmam lazım pes 13 için ..............

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler 1023 toplam kart vıdoe 256 dıerı 763 mı ne vıdo nası yukseltcem acıl lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar atı Radeon 8520 ekran kartı 2 GB bende de aynı sorun var 256 kullanıyor istediğim performansı alamıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bios a nasıl girilir:: pc ye reset at açılmaya başlarken f2 ye sürekli bas kaldır mavi bi ekran çıkacak işte orası bios ayarlarıdır. video bağlantılı yere tıkla yükseltme zaten basit daha sonra çıkmak için Y ye bas okey de çık bukadar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende biosta ekran kartı yerine tıklanmıyor ne yapıcam ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen kardesım benım de ole yha bı yardımcı olursanız sevınırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dediğin İmkansızdır. Fakat Yeni bir ekran kartı alırsan sorun ortadan kalkar. Sana (ATI) HD Readon 5450 Öneririm. 2 GB al biraz pahalı ama almana değecektir. :closedeyes: :cool:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende 1308 MB ama neden 64MB diyo ayrılmış video belleğe bi yardımcı olun lütfen 64MB yi nasıl yükseltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar su anda 512 ram gecen oyun yok neyın derdındesınız :D ekran kartı ram önemlı deyıl ben

örk 128 ekrankartıyla carbon oynadım

512 eknrakartı atı dır kendısı kastı amk :D yanı

yanı ramde alakası yok bıde konuyu saptırmayın :D

ekran kartı alınca da ram e bakmayınnn

bu arada 512 ekran kartıyla crysis 3 de oynarsınız ekran kartı ıyıyse tabı

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arkadaslar su anda 512 ram gecen oyun yok neyın derdındesınız :D ekran kartı ram önemlı deyıl ben

örk 128 ekrankartıyla carbon oynadım

512 eknrakartı atı dır kendısı kastı amk :D yanı

yanı ramde alakası yok bıde konuyu saptırmayın :D

ekran kartı alınca da ram e bakmayınnn

bu arada 512 ekran kartıyla crysis 3 de oynarsınız ekran kartı ıyıyse tabı

ne kullanıyosun sen sentetik olsa gerek :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim w7'ler peste bazn kasabiliyoo ekran kartn standart mı arttırılabilir mi?

BLacK+

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
sayın admin ben bilgisayarım 128 ekran kartı galiba 64 yada 18 weels mod koydum dondu nasıl çözelim hata nedir nolur cevap yaz

Oyunu sorunsuz açıyorsa eğer modu yanlış yüklemiş olabilirsiniz. Mod hatalı olabilir yada çalıştırmak için ek yazılımlar yüklemek gerekebilir. Directx, Net framework C+ gibi..

Modu indirdiğiniz yerden danışabilirsiniz.