Xperia Z Batarya Testi (kıyaslamalı)

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Xperia Z batarya testinde

gsmarena_003.jpg

Xperia Z 2,330 mAh kapasiteli batarya ile geliyor.
Eski Xperia modellerinin bataryaları ile kıyaslandığında çok fazla gelebilir ama telefonda 4 çekirdekli işlemci, 1080p çözünürlüğünde 5 inch ekran bulunuyor.
GSM Arena nın yaptığı testlerde Xperia Z 4. sırayı alarak listenin ortalarında kaldı.

Sony nin Stamina modu sayesinde telefon pek kullanılmadığında telefonun şarjı gün sonuna kadar çok rahat şekilde dayanabiliyor ama fazla görüşme yapıp, Video izleme ve internette fazla dolaşıyorsanız bu süre biraz kısalıyor.

Stamina Modu devre dışı iken batarya süresi şu şekilde:

16 saat 3G konuşma
5 saat 39 dakika Video oynatma
6 saat 37 dakika İnternette sörf

Ayrıca Genel olarak 48 saatlik bir bekleme süresi sunduğunu da belirtelim. Tabi Stamina Modu açık iken.

Bu sonuçlar iyi gibi görünüyor.

XZ_Battery_1-640x276.png

XZ_Battery_2-640x254.png

XZ_Battery_3-640x257.png

XZ_Battery_4.jpg

Kaynak

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Keske batarya yuksek tutulsaydi, snapdragon 600 kullanilsaydi, ekran biraz daha kaliteli olsaydi...

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Super Clear LCD mesela. TFT yerine..

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
TFT olması ilginç ama Sony'nin ekranları gerçekten farklı oluyor. Çok net ve temiz. Bu yüzden fark etmiyor çokta.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Orasi oyle de siyah dengesi kotu..

hanxhanx

Asistan
Reaksiyon puanı
4
razr maxx'ı katmayın o tlefon zaten şarj telefonu resmen hayvan gibi bataryadan başka bir halta yaramaz :)

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ekran kalitesini kullanan bilir. gidin inceleyin karşılaştırın diğerleriyle.

4.2.2 geldiğinden batarya daha da iyileştirilir merak etmeyin.

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ekran kalitesini kullanan bilir. gidin inceleyin karşılaştırın diğerleriyle.

4.2.2 geldiğinden batarya daha da iyileştirilir merak etmeyin.

Valla hic incelemedim. Gecen gordum fakat incelemeye vaktim olmadi. Sadece karsilastirmalari gordum. Karanlik ortamda diger ust segment telefonlar ile siyah karsilastirmasi vardi beyazlik vardi baya. Umarim farklidir. Htc one ile xperia z arasindayim ve beni korkutan tek yon ekran. Performans acisindan kotu denemez..

de_la_vega_66

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Valla hic incelemedim. Gecen gordum fakat incelemeye vaktim olmadi. Sadece karsilastirmalari gordum. Karanlik ortamda diger ust segment telefonlar ile siyah karsilastirmasi vardi beyazlik vardi baya. Umarim farklidir. Htc one ile xperia z arasindayim ve beni korkutan tek yon ekran. Performans acisindan kotu denemez..
endişelenmen gereken tek yer şarj. Xperia z ile az önce bi subway surfers oynadım yaklaşık 1000 altın topladım kapattım %6 şarj gitti ya. batarya olayı rezalet yani. onun dışında performans ya da ekran konusu gayet başarılı. Braive engine 2 ile diğer telefonların bi adım önüne geçiyo telefon.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet. batarya yetersiz. Ama video ve web de yetersiz. konuşmada süper.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Xperia Z sadece TFT ekran değil ki Mobile Bravie Engine 2 kullanıyor bunu yazılımla 3'e, 4'e çıkarabilir.

frhtckr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Z 'nin kamerası aynı profesyonel fotoğraf makinası :) Çok fotoğraf çekince ve ara ara telefon konuşmaları ve 1-2 video kaydında %100' lük bir şarjdan akşam saat 10'a kadar geriye kalan şarj %20 %25 arası
Yukarıda yazdığım şeyleri yapıyorsanız eğer maksimum 10-12 saat şarjı gidiyor. Kullanıma göre değişebilir.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Braive engine 2 ile diğer telefonların bi adım önüne geçiyo telefon.Ama video ve web de yetersiz. video çekim veya oynatmada yetersiz web de yetersiz diyen arkadaşlar 25 gündür kullanıyorum yok öyle birşey.Ama video ve web de yetersiz; derken 3 kez düşünün gayet başarılı tek sıkıntı batarya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bunların yanında Birde hepinizin bildiği gibi Su geçirmezlik özelliği war 1m suyun altında 30 dk durabiliyor. Benimde Bu telefona bağlanma sebebim Bu.

dj-61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelleme yaparsak şu an dünyada bir numara.. Tabiki sıkıntılar var, hepsinde var. Diğerleri gibi tasarım kalitesiz değil en azından bu bile bir adım öne taşır! Onca para veriyorsun, her ortamda kullanıyorsun bu cihazı, en ufak bir şeyde hasarmı görsün!! iphone normal fiyat 2500 civarı bunun ise 2000 , bunlar en üst sınırlar. Ya diğerleri.. Bir ürünü tek bir açıdan değerlendirme yapmayın.. Bu ürünün satış rakamlarına bakın fark nedir göreceksiniz.. Şunu unutmayın sony hiç bir zaman bir ürünü taklit etmez.. Tasarımları donanım ve yazılım olarak kendine özgü.. Diğerlerine bakın hepsi birilerinden çalıyor! Bunun örnekleri,, hepsi bir konudan diğeri ile davalı...! Yeterince açıklama yaptım sanırım, sony ile ortak çalışmıyorum ama gerçeklerinde görmezden gelemeyiz!!

ufuckh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
batarya dolma süreci açıkken ve hiç kullanılmadan

19:30 Şarj % 0
19:50 şarj % 12
19:58 şarj % 18
20:23 şarj % 34
20:37 şarj % 42
21:05 şarj % 60
21:18 şarj % 68
21:43 şarj % 81
22:16 şarj % 96
22:22 şarj % 97
22:38 şarj % 100

banada garip geldi oranlar ama bilmiyorum bu şekilde biraz önce test ettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı yaa yardımcı olun orjınal batarya bozuk fılanda degıl neden oyle aceba :(