Asus mu Exper mi ??

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
İki tane i3 işlemcili bilgisayar var..Sizce hangisi alınabilir ?
İşte Özellikleri

Exper --- Kdv Dahil 946 tl Peşin 908 Tl
http://www.hepsiburada.com/Liste/exper-karizma-nr93f-intel-core-i3-370m-24ghz-3gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760624&categoryId=98

İntel core i3 370m - 2.4 Ghz - 1 Gb harici Ati hd5470 ekran kartı - 3 gb 1066 mhz ddr3 ram - 320 gb harddisk - hdmi - esata - webcam - 3 mb önbellek - bluetooth yok - 3 usb girişi - win7 home premium işletim sistemi yüklü - 3in 1 kart okuyucu

Asus --- Kdv dahil 984 Peşin 945

http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-k52jt-sx172d-intel-core-i3-380m-253ghz-3gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar-/ProductDetails.aspx?productId=bd760528&categoryId=98,

İntel core i3 380m -- 2.53 ghz - 1 gb harici Amd radeon hd6370 ekran kartı - 3 gb 1066 mhz ddr3 ram - 320 gb harddisk - hdmi - webcam - yüztanıma özelliği - 3mb önbellek - bluetooth - 3 usb girişi - işletim sistemi freedos - 3in 1 kart okuyucu

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Asus al rahat et. Herşeyini kendisi üretiyor.. uyum sorunu olmaz.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
fakat asus freedos ve exper 64bit win7 yüklü..asus aldığımda kurulumda driver sorunları olur mu acaba ?? çünkü freedos alan arkadaşlarımın hepsi sorun yaşadı..

onursevim

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
62
Casper exper alınacaklar listesinde bile olmaması gereken ürünler. Sakın diyim aman.

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sorduğun soruyu şöylede sorabiliriz serçe mi alayım mersedes mi?
Yalnız asusun garanti kısmında teknik servisi rezil ötesi. Bizati 2 kez muaatp olmak zorunda kaldım. Hatta gidip servise kendi ellerimle teslim ettim geçen ay.... Alma derim git dell al.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Asus marka olarak tabikide iyidir ama benim sorduğum soru farklı..exper çok mu kötü..Birde asus freedos.Bunu alınca driver sorunu yaşar mıyım..Çünkü freedos bilgisayar alan arkadaşlarım çok sorun yaşadığı için soruyorum.

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Asus marka olarak tabikide iyidir ama benim sorduğum soru farklı..exper çok mu kötü..Birde asus freedos.Bunu alınca driver sorunu yaşar mıyım..Çünkü freedos bilgisayar alan arkadaşlarım çok sorun yaşadığı için soruyorum.

Driver da ne gibi sorunlar yaşıyorlar açarmısın biraz !!

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
işletim sistemi yükleyince gerekli donanımların çoğunu tanımıyor.win 7 kurulmasına rağmen..bunları internetten bulabilmekte zor.ana üreticilerin sitelerinde var..bulup indiriyorsun kuruluma geçince uyumsuz diyor. yüklenmiyor sorun veriyor...Driverleri da everest home editionla bakarak doğru olarak indiriyorlar ama yinede bazıları sorun veriyor..

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

Bilgisayar gelince yanında driver cd si diye bi cd çıkıyor ama ondada xp ve win vista driverleri oluyor genelde..Bu asusta nasıl olur bilmem belki win7 driverleri ya bilgisayarın içinde yada cd de gelir..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
win7 ile Vista driverları aynı... Driver konusunda sıkıntı çekeceğini sanmıyorum... Kaldı ki Asus ile Exper hiç bir alanda karşılaştırılamaz...

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
hiç düşünmeden ASUS elbette

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
işletim sistemi yükleyince gerekli donanımların çoğunu tanımıyor.win 7 kurulmasına rağmen..bunları internetten bulabilmekte zor.ana üreticilerin sitelerinde var..bulup indiriyorsun kuruluma geçince uyumsuz diyor. yüklenmiyor sorun veriyor...Driverleri da everest home editionla bakarak doğru olarak indiriyorlar ama yinede bazıları sorun veriyor..

---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

Bilgisayar gelince yanında driver cd si diye bi cd çıkıyor ama ondada xp ve win vista driverleri oluyor genelde..Bu asusta nasıl olur bilmem belki win7 driverleri ya bilgisayarın içinde yada cd de gelir..

o dediğin sorunlar nadir yaşanıyor + aldığın laptop ın yanında verilen cd de gerekli driverlar mevcut .. windows 7 senin elle yüklediğin driver ı kabul etmese bile çoğu zaman güncelleme yapıp aradığında microsoftun sitesinden gerekli driver ı bulup kuruyor .. ayrıca formatta driverları bulmak için evereste falan gerek yok driver magician tarzı programlarla taratıırsın gerekli güncel driverları bulur .. bu forumu takip et yaşayacağın sorunlar olursa yardımcı oluruz ..

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
ben laptopu kendime almayacağım.kendim samsung kullanıyorum zaten..bi sorun olsa halledebilirim..fakat laptopu isteyen başkası.parasınıda o verecek ama benden ucuz 1 milyar civarı bir bilgisayar önermemi söyledi..Şimdi o bilgisayarı alıpta sonradan sorun çıksın istemiyorum..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
ben laptopu kendime almayacağım.kendim samsung kullanıyorum zaten..bi sorun olsa halledebilirim..fakat laptopu isteyen başkası.parasınıda o verecek ama benden ucuz 1 milyar civarı bir bilgisayar önermemi söyledi..Şimdi o bilgisayarı alıpta sonradan sorun çıksın istemiyorum..

Bilgisayardan anlıyorum diyorsan ASUS u alırsın
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K52JT&p=3&s=245&os=29&hashedid=zSZQkEoNdGYdl2vb

Bu siteden tüm driverları indirirsin...

xp, vista, windows 7 adında 3 ayrı klasör açarsın

3 ayrı klasörde tüm driverları indirip yedeklersin...

Sonra bu yedeklediğin Driverları bir DVD ye yazarsın...

Arkadaşına verirsin... Arkadaşın format atsa da işletim sistemi değiştirse de Driverları elinde olmuş olur...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Asus elbette. Safi windows var diye boşa exper alma. Hadi onu da geçtim exper dediğin dandirik bir marka. Verdiğin parana yazık olur...

perganon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ASUS'mu Çöp Tenekesi mi sorusu daha doğru olmalıydı sanırım :)
Exper ? Bir Bilgisayar üreticisi olmadığı gibi, başarılı bir dolandırıcı şirketidir. Çin'de üretimini yaptırdığı ürünlerin yanı sıra (Keza ASUS'da Çin'de üretim yapıyor ancak kendi fabrikasıdır.) tamamı ile kendi çıkarlarını düşünen bir şirkettir. ASUS'un tırnağı kadar olamaz. Niye bu kadar yerden yere vuruyorsun derseniz eğer, çünkü haktır, doğrudur. İnsanları kandırarak, Türk sermayesi adı altında üretiyorum dediği cihazları çinde yaptırtıp satmak ayıptır, çok üzücü bir durum. Türkiye'de üretim yapsın demiyorum, anak madem Türk sermayesi, orada ASUS gibi kendisi de bir şirket kursun çok zor ise ürettirmesin. Başkasının ki ile gerdeğe girmek derler ya = Exper, Casper, Arçelik, Beko, Teko, bide Zico vardı FB'li teknik traktör o ayarda birşey işte bunlar... Yıldız Holding Exper = Datateknik.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Cadillac ile Şahin karşılaştırması gibi olmuş.Asus tabiki.

cnclv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabiki Asus, bu soru porsche mu renault mu gibi bişi olmuş :) özellikleri düşük olsun ama asus olsun derim, özellikle o reklamlarından sonra exper den iyice soğudum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
asus'tan şaşma monster'ı aşma ! (=

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim kazam exper aldım hep ana kartı yanardı experde iyi deyil exper iyide ama sorum cıkıyom tevizyonda casper cıkıyor hep exper cıkmıyor hep acun yönediyordu ben casper almadım bide asus alcam bak iymi o arkadaşlar bana yardım edin

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ya şimdi aslında iyi marka birisi türk markası birisi değil ama elbette asus ile exper kıyaslanmaz bence asus

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[VIDEO (xozan taşçi ozan baba ): arkadaşalr benim kasam exper hiç vayda göremedim hep ana kartı yanıyor e ozaman exper iyi niye casperlerde cok reklam veriyor experde az biliyorsunuz ben memun degilim bilgisayar aldım exper 3 ay gecdi ana kardı yandı arkadaşlar saden habörlüler tandikdi dek kılaviye kulaklık demeyin oda iyi deyil habörlüler kücükdü benim tavsiyem asus asusdan şaşma düşünmeden al ve performansa bakın exper alırsan 3 ay icinde ana kart yanar ben den güna giti

agbdlcs81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son onerenecegim marka belki de exper :) Asus fark atar tabiki :)

scetcher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus al rahat et. Herşeyini kendisi üretiyor.. uyum sorunu olmaz.

evet asus kendi üretiyor. yedek parça da sorun yok. benim laptop un anakart-hdd 2 defa-pil-dwdrw hepsi değişti. servisle kanki olduk nerdeyse. ama exper alacağına asus al derim.
ancak ne alayım dersen kesinlikle toshiba derim. ikisindende uzak dur.

efkan77

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ozan taşçı size katılıyorum 2 yıl garantisi vardı 2 yılı 1 ay geçti ve çipset yandı anakart o yanınca yandı pc güme gitti sadece ekran kartından memnunum hala kullanıyorum

Tepelii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorulması mantıksız Tabi ki "Asus".

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Asus paramı dağıtıyor sdn üyelerine reklam fonundan, hani bana neden gelmedi bugüne kadar :)
Dünyanın başka bi yerinde yoktur bizdeki gibi Asus fanlığı.
Kim Asusla x markayı karşılaştırmaya kalksa soru okunmadan speclere bakılmadan cevap hazır: Asus...
Hissenizmi var şirkette arkadaş, nedir bu?
Adam işletim sistemine para vermek istemiyosa Exper alsın, sürekli veri yedekleyecekse e-satası olan Experi alsın demiyor bir Allahın kulu...