Apple iPhone 5'mdeki Ölü Pixel Sorunu Hakkında Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Sdn Ailesi Ve Sayın Yöneticiler

Forumunuzu Severek Ve Beğenerek Takibini Yapmaktaydım Üye Olmak Bugüne Kısmet Oldu :)

Hepinize Kucak Dolusu Selamlarımı İletiyorum.

Konuya Gelecek Olur İsek

iPhone 5 imdeki 5 6 Adet Ölü Pixel Sorunu Hakkınd Bilgi Tanışmak İçin Geldim

Aveadan Almıştım Gün İtibari İle Tele Service Formu Dolduruldu 5 6 Adet Çok Rahat Ölü Piksel Var İrili Ufaklı

Vede İşin Garip Tarafı Sanki Bilakis Azalacağına Artış Gözlemledim Gibime Geliyor :)

Sizce Kapalı Kutu Birebir Cihaz Değişimi mi Olur .

Yoksa Panel Değişimimi ?

Sayın [MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] Konu Hakkında Bilgi Fikir Sahibi Olduğunuz Kanatindeyim Konuya Vakıf Bir Kişiliğe Sahipsiniz.

Ve Tüm Sdn Üyeleri Yaşamış Olduğum Bu Durumu Sizler Veya Yakınlarınız Da Yaşadı İse Ne Gibi Durumla

Sonuçlandı Bu Konu Hakkında Fikirlerinizi Beyan Ederseniz Memnun Olurum .

Şimdiden Hepinizin Klavyesine Yüreğine Sağlık.

Kendi Şahsi Görüşüm Daimi Olmam Dileğim İle :yes:

Esen Kalın ...

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=336538]Ölü Pixel[/MENTION]

Öncelikle forumumuza hoş geldin. Umarım keyifli vakit geçirirsin :)

Eğer yeni aldıysan ve üzerinden 15 gün geçmediyse kusurlu cihazlarda yönetmelik tebliğ olarak bire bir değişim mevcut. Aldığın firma / şirket bunu hiç bir zaman kabul etmez ancak üzerilerine gider ve birazda cazgır çıkartırsan kabul etmek zorunda kalırlar.

Bir de şirketlerden şöyle bir şey duyarsın. ''Efendim sim kart takıldıysa değişim mümkün değil''. Tamamen palavra . Bunu söylediklerinde suçu kendinde hissedersin. Eğer sorun çıkartırlarsa açılmamış kutuyu al kendi iphonunu bırak ve arkana bakmadan çık. Kimse bir şey yapamaz :)

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Ölü Pixel

Eğer yeni aldıysan ve üzerinden 15 gün geçmediyse kusurlu cihazlarda yönetmelik tebliğ olarak bire bir değişim mevcut. Aldığın firma / şirket bunu hiç bir zaman kabul etmez ancak üzerilerine gider ve birazda cazgır çıkartırsan kabul etmek zorunda kalırlar.

Bir de şirketlerden şöyle bir şey duyarsın. ''Efendim sim kart takıldıysa değişim mümkün değil''. Tamamen palavra . Bunu söylediklerinde suçu kendinde hissedersin. Eğer sorun çıkartırlarsa açılmamış kutuyu al kendi iphonunu bırak ve arkana bakmadan çık. Kimse bir şey yapamaz :)
Öncelikle İyi Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim .

Fakat Cihazı Alalı 3 Ay Oldu Sayılır Bakalım Gidişata Göre Sizleride Bilgilendireceğim . Cihazdan Memnunum Fakat Tek Problemim Ölü Pikseller Bakalım Netice Neyi Gösterecek .

Aldığım Zaman Sanki Yoktu Gibi Ama Hiç Siyah Resim Açıp Karanlık Ekranda Baktığımı Hatırlamıyorum .
Ama Kendi Şahsi Görüşüm Sonradan Oluşmuş Olabilir Gibi Geliyor Ama Ölü Pikselin Sonradan Oluşma Durumu Varmı Bunu Hiç Bilmiyorum :)

Kendim İle Çelişiyorum Resmen . . .

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle İyi Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim .

Fakat Cihazı Alalı 3 Ay Oldu Sayılır Bakalım Gidişata Göre Sizleride Bilgilendireceğim . Cihazdan Memnunum Fakat Tek Problemim Ölü Pikseller Bakalım Netice Neyi Gösterecek .

Aldığım Zaman Sanki Yoktu Gibi Ama Hiç Siyah Resim Açıp Karanlık Ekranda Baktığımı Hatırlamıyorum .
Ama Kendi Şahsi Görüşüm Sonradan Oluşmuş Olabilir Gibi Geliyor Ama Ölü Pikselin Sonradan Oluşma Durumu Varmı Bunu Hiç Bilmiyorum :)

Kendim İle Çelişiyorum Resmen . . .

İstanbul'da oturuyorsan tele service vermeseydin keşke. Apple lisanslı mağazalar var. Lydia vb gibi mağazalar. Şimdi sen tele service 'e verdin ve eğer tele service Apple ile müşterek değilse cihazın bundan sonra garanti dışı kalır haberin olsun.

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İstanbul'da oturuyorsan tele service vermeseydin keşke. Apple lisanslı mağazalar var. Lydia vb gibi mağazalar. Şimdi sen tele service 'e verdin ve eğer tele service Apple ile müşterek değilse cihazın bundan sonra garanti dışı kalır haberin olsun.
ben avea mağazasından aldım aldığım mağazada onlara gönderdi bunu benim belirme ihtimalim varmıydı ki ...

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hepinize İyi Geceler Arkdaşlar

Biraz Şikayetvar.coma Baktım da Teleservice için epey Sorunlu Bir Firma Gibime Geldi Adamlara Değişim Onayı Verip 2 3 Ay Bekletilenler Olmuş :/

Acaba Bende Bu Durum İle Karşılaşırmıyım ?

Karşılaşmaz İsem Cihazım Değişime Tabi Tutulduğunda 1 e 1 Aynı Ürünün Kapalı

Kutusumu Gönderilecek ?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bilkom iphone satsa da tamir vs. ye genpa veya teleservice bakıyor türkiye çıkışlılar için.
iki defa veya 3 defa aynı sorun tekrar ederse sıfır cihaz verirler problem olmaz.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
kutusuz sıfır iphone 5 verirler.. apple, teknik servislere kutusuz iphone gönderiyor. teknik servisler ürünün yenisiyle değişmesine karar verince apple'dan aldıkları kullanılmamış ama kutusuz iphone'ları kullanıcıya veriyorlar.

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Hepinize İyi Geceler Arkdaşlar

Biraz Şikayetvar.coma Baktım da Teleservice için epey Sorunlu Bir Firma Gibime Geldi Adamlara Değişim Onayı Verip 2 3 Ay Bekletilenler Olmuş :/

Acaba Bende Bu Durum İle Karşılaşırmıyım ?

Karşılaşmaz İsem Cihazım Değişime Tabi Tutulduğunda 1 e 1 Aynı Ürünün Kapalı

Kutusumu Gönderilecek ?

Teleservice gördüğüm en sağlam telefon tamircisi :) Sıkıntım olduğunda verdiğim telefonları bana 3-4 gün içerisinde geri dönüyorlardı. Ayrıca telefonunun durumunu internet sitesi üzerindende takip etmek ayrı bir keyif :)

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=7414]Jojoba[/MENTION] [MENTION=51495]trnc[/MENTION] [MENTION=272730]Kadir Sekme[/MENTION] hepinize teşekkür ederim biraz olsun rahatladım

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgilendirme : Herhangi Bir Sistem kaydı Görüntülenemiyor Dün Gönderildi :)

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] Tolga bey konu hakkında fikir sahibiyseniz yorumunuzu alabilirmiyim?

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Git değişim talep et yapamayız derlerse müdürünüz gelsin de sonra ona durumu anlat ve kanunları göster ona

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İmei mi Siteleri Üzerinden Kontrol Ettiğimde Halen Giriş Kaydı Bulunmakta ...

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar Sdn Ailesi Ve Sayın Yöneticiler

Forumunuzu Severek Ve Beğenerek Takibini Yapmaktaydım Üye Olmak Bugüne Kısmet Oldu :)

Hepinize Kucak Dolusu Selamlarımı İletiyorum.

Konuya Gelecek Olur İsek

iPhone 5 imdeki 5 6 Adet Ölü Pixel Sorunu Hakkınd Bilgi Tanışmak İçin Geldim

Aveadan Almıştım Gün İtibari İle Tele Service Formu Dolduruldu 5 6 Adet Çok Rahat Ölü Piksel Var İrili Ufaklı

Vede İşin Garip Tarafı Sanki Bilakis Azalacağına Artış Gözlemledim Gibime Geliyor :)

Sizce Kapalı Kutu Birebir Cihaz Değişimi mi Olur .

Yoksa Panel Değişimimi ?

Sayın @tolgacem Konu Hakkında Bilgi Fikir Sahibi Olduğunuz Kanatindeyim Konuya Vakıf Bir Kişiliğe Sahipsiniz.

Ve Tüm Sdn Üyeleri Yaşamış Olduğum Bu Durumu Sizler Veya Yakınlarınız Da Yaşadı İse Ne Gibi Durumla

Sonuçlandı Bu Konu Hakkında Fikirlerinizi Beyan Ederseniz Memnun Olurum .

Şimdiden Hepinizin Klavyesine Yüreğine Sağlık.

Kendi Şahsi Görüşüm Daimi Olmam Dileğim İle :yes:

Esen Kalın ...

Hoşgeldin. Türkçede her kelimenin başı büyük harfle yazılmaz arkadaşım, hatırlatmak isterim.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
@Ölü Pixel

bu olayı bana kadıköy tepe nautilus'un içindeki teknosa yapmıştı
samsung marka bir telefon almıştım ertesi gün farkettik ki "şu kadar kontörünüz kaldı" şeklinde gelen bilgilendirme mesajlarının sesi kısılamıyor
bu aslında sorun değil telefonun salak bir özelliği o nedenle servise veremiyorum yada arızalı olduğu için iade-değişim talep edemiyorum
neyse telefondan memnun kalmayınca başka bir modelle değiştirmek istedim
tutturdular içine sim kart taktınız geri alamayız
yahu içine sim kart takmadan bu aptal özelliği keşfetmenin bir yolu yoktu ki
neyse telefon elimde patlayınca birine hediye ettim

yalnız şu "sim kart takıldıysa geri alamayız" muhabbetini de bir türlü anlayamadım
sim kart takınca ne oluyor ki orda ince bi jelatin mi var
telefonun bekaretimi bozuluyor
tekrar baba evine dönemiyor mu? töre mi var?

bunun sebebini bilen birisi bizi aydınlatabilir mi?
sim kart takılmış telefonla takılmamış arasında ne fark var arkadaş.

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bu olayı bana kadıköy tepe nautilus'un içindeki teknosa yapmıştı
samsung marka bir telefon almıştım ertesi gün farkettik ki "şu kadar kontörünüz kaldı" şeklinde gelen bilgilendirme mesajlarının sesi kısılamıyor
bu aslında sorun değil telefonun salak bir özelliği o nedenle servise veremiyorum yada arızalı olduğu için iade-değişim talep edemiyorum
neyse telefondan memnun kalmayınca başka bir modelle değiştirmek istedim
tutturdular içine sim kart taktınız geri alamayız
yahu içine sim kart takmadan bu aptal özelliği keşfetmenin bir yolu yoktu ki
neyse telefon elimde patlayınca birine hediye ettim

yalnız şu "sim kart takıldıysa geri alamayız" muhabbetini de bir türlü anlayamadım
sim kart takınca ne oluyor ki orda ince bi jelatin mi var
telefonun bekaretimi bozuluyor
tekrar baba evine dönemiyor mu? töre mi var?

bunun sebebini bilen birisi bizi aydınlatabilir mi?
sim kart takılmış telefonla takılmamış arasında ne fark var arkadaş.

Bakın ben 6 yıldır elektronik haberleşme üzerine okuyorum. Gsm in a'sından z'sine kadar bilirim. Ancak sim kart takılan telefonun değiştirilmemesini anlayamıyorum. Yahu bu adı üstünde telefon zaten. Sim kartsız mı kullanılacak? Telefona ne takılır sim kart takılır? Bu kadar gereksiz saçma sapan bir uygulama işte.

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konunun Devamına Ve Gelişmesine İstinaden Yazıyorum.
Bugun İtibari ile Teleservice yi aradığımda Aldığım Yanıt Cihaznıda Böyle Bir Sorunun Olmadığı Geri önderileceği.

Bunlar Benle Alaymı Ediyor ? Ben Bile SİYAH BİR ODADA Siyah Bir Fotoğraf Açtığımda Cihazdaki Beyaz Beyaz Noktaları Görebiliyorken.

Yapmam Gereken Nedir Arkadaşlar?
[MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] Sizden rica ediyorum kaçıncıya etiketliyorum cevap vermiyorsunuz bir parça saygıya davet edip yardımcı olmanızı rica ediyorum

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bugun İtibari ile Teleservice yi aradığımda Aldığım Yanıt Cihaznıda Böyle Bir Sorunun Olmadığı Geri önderileceği.

Bunlar Benle Alaymı Ediyor ? Ben Bile SİYAH BİR ODADA Siyah Bir Fotoğraf Açtığımda Cihazdaki Beyaz Beyaz Noktaları Görebiliyorken.

@tolgacem Sizden rica ediyorum kaçıncıya etiketliyorum cevap vermiyorsunuz bir parça saygıya davet edip yardımcı olmanızı rica ediyorum

Yapman gereken yetkili bir App Store'a gidip şikayetini yenilemektir. Ldyia vb gibi yerlere faturan ile beraber şikayette bulun.

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapman gereken yetkili bir App Store'a gidip şikayetini yenilemektir. Ldyia vb gibi yerlere faturan ile beraber şikayette bulun.
ben bursadan gidicem istanbula ldyia vb yerler tam olarak nerede kalıyor?
avea bayısınden aldım cıhazı orada bakarlarmı

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
İmei mi Siteleri Üzerinden Kontrol Ettiğimde Halen Giriş Kaydı Bulunmakta ...
teleservis direkt ingiltere apple store ile çalışıyor. tamir için gönderilen cihazların %99 u sıfır cihaz ile yenileniyor. ben daha teleservis de cihazı tamir olup gelen duymadım. benim cihazımın da home tuşundan çıtır çıtır ses geliyordu ama çalışmasında bir sıkıntı yoktu. gönderdim 2 hafta sonra teleservis kutusuz sıfır cihaz gönderdi (sıfır olduğunu aktivasyon tarihinden anlıyabiliyorsunuz zaten cihaz jelatini ile geliyor) yeni gelen cihazlar ingiltere applestore ürünü olduğu için de 2 yıl türkiye ve 1 yıl uluslararası garanti ile geliyor.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86

@tolgacem Sizden rica ediyorum kaçıncıya etiketliyorum cevap vermiyorsunuz bir parça saygıya davet edip yardımcı olmanızı rica ediyorum
ölü pixel in garanti kapsamına girmesi için ekrandaki toplam pixel sayısının yüzde bilmem kaçı kadar olması gerektiğine dair bir bilgi hatırlıyorum ama çok emin değilim
bunu bi araştırın isterseniz 5 tane ölü pixel belkide garanti kapsamına girmiyordur
dediğim gibi bu bilgiden çok emin değilim bi yerlerden duydum ama tam hatırlayamadım.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Benim ipad de de 3 tane ölü piksel vardı. Genpa garantiliydi, ilk verdiğimde toz dediler, 1 hafta içerisinde aldım cihazı. Herşey normal gözüküyordu, içini temizlemişlerdi ama ekranı tam yapıştıramamışlardı ve kalkık duruyordu. Ardından tekrar 1 tane oluştu bir anda ekranda, tekrar verdim 2 gün içinde bu seferki verdiğimde 2 hafta bekledim. Cihazı almaya gittiğimde yenisi ile değiştirmişlerdi. :)

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=187384]promidal[/MENTION] [MENTION=9918]mdkbet[/MENTION] [MENTION=278681]Utku92[/MENTION] şimdi bunlar benim cihazımı neden değiştirmedi anlamıyorum...

qpehlivan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu ile ilgili bilgi sahibi değilim ama benim one x im dede sonradan sarı piksel çıktığı için durumun ne kadar acı olduğunu biliorum çok rahatsız edici geçmiş olsun demek istedim umarım en kısa sürede düzeltirler benim one xin garantisi bittiği için böyle bir şansımda yok ühü :'(

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben bursadan gidicem istanbula ldyia vb yerler tam olarak nerede kalıyor?
avea bayısınden aldım cıhazı orada bakarlarmı
ara sor tamir ederler mi boşu boşuna yollaradüşme
bilgi.jpg