Galaxy S3 4.1 Klavye Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

starcrowl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3 Gün önce Galaxy S3'üme Odin yoluyla orijinal 4.1 'yi kurdum.Fakat klavye ertesi gün kasmaya başladı.Yazdığımda anında tepki vermiyordu.2 gün önce ise farkettim ki silme tuşuna tam olarak basılmıyor.Hiç bir şekilde basamıyorum.Tam üzerine bastığım halde silmiyor üstüne üstlük ''L'' harfine dokunuyormuşum gibi ''L'' yazıyor .Küçük ama sinir bozucu bir sorun :cursing:.Sizce ne yapmalıyım? Şu an Swiftkey 3 kullanıyorum fakat orijinal klavye daha rahat geliyor öneriniz var mı?:huh:

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Cihazı fabrika ayarlarına döndür.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
küçük güncellemeler le halleder samsung ama ne kadar zaman alır bilemem

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] cihazı odin'le güncelleştirmek garantiden düşürüyor mu ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
@erenberk cihazı odin'le güncelleştirmek garantiden düşürüyor mu ?

Açıkçası garanti konusunda pek bir fikrim yok, internette odin ile sonuçta orjinal rom yüklediğin için garantinin bozulmayacağını yazmışlar. Gene de kesin bir şey söylemek istemiyorum. (Ben şimdi bozmaz derim sonrasında bir şey olur garantiye gönderirsin problem yaratırlar falan, en iyisi sorumluluk almamak :) ) Belki kesin bilgisi olan biri vardır.

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Açıkçası garanti konusunda pek bir fikrim yok, internette odin ile sonuçta orjinal rom yüklediğin için garantinin bozulmayacağını yazmışlar. Gene de kesin bir şey söylemek istemiyorum. (Ben şimdi bozmaz derim sonrasında bir şey olur garantiye gönderirsin problem yaratırlar falan, en iyisi sorumluluk almamak :) ) Belki kesin bilgisi olan biri vardır.
4.1.1 için orjinal romu yüklemeyi düşünüyorum odin'le çünkü kiesle yaptığım güncelleme Türkiye için verilen orjinal romdaki yapım numarasıyla uyuşmuyor ve artık telefonu kiese bağlayamıyorum.Belki bu şekilde düzeltirim diye düşündüm ama senin fikrin nedir ?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
4.1.1 için orjinal romu yüklemeyi düşünüyorum odin'le çünkü kiesle yaptığım güncelleme Türkiye için verilen orjinal romdaki yapım numarasıyla uyuşmuyor ve artık telefonu kiese bağlayamıyorum.Belki bu şekilde düzeltirim diye düşündüm ama senin fikrin nedir ?

Yükle odin ile bence (ama garanti konusunda dediğim gibi net bir bilgim yok).

sangudroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3 Gün önce Galaxy S3'üme Odin yoluyla orijinal 4.1 'yi kurdum.Fakat klavye ertesi gün kasmaya başladı.Yazdığımda anında tepki vermiyordu.2 gün önce ise farkettim ki silme tuşuna tam olarak basılmıyor.Hiç bir şekilde basamıyorum.Tam üzerine bastığım halde silmiyor üstüne üstlük ''L'' harfine dokunuyormuşum gibi ''L'' yazıyor .Küçük ama sinir bozucu bir sorun :cursing:.Sizce ne yapmalıyım? Şu an Swiftkey 3 kullanıyorum fakat orijinal klavye daha rahat geliyor öneriniz var mı?:huh:

Problemi çözebildiniz mi??

sangudroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Simdi farkettim, klavye ayarlarindan giris dilini TR'den ENG'e getirirseniz de duzeliyor. Sacma ama ise yaradi.
Fabrika ayarlarina donmeyi denemeden sorunu cozmek isteyen arkadaslarin umarim isine yarar.

harunberke2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klavyeyi TR den ENG e getirmekte yeterli bir çözüm değil bu defa türkçe karakter olarak sms yada mail yazmak sorun oluyor. Bende de bu sorun var ve oldukca sinir bozucu. Ben sadece orjinal güncellemeleri KİES den yaptım bu sorun ile karşı karşıyayım. Gerçek manada soruna çözüm bulabilen varmı acaba ? :hammer:

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Odin ile güncelleme garantiye hiçbir şekilde zarar vermez, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu arada 4.1 ROM'unu kurduktan sonra Wipe işlemini gerçekleştir, daha stabil çalışmasını sağlayabilir.Tabii ki bunlardan önce yedeklerini al ki herşeyin sıfırlanacağından uğraştırmasın.

harunberke2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunu 4.1.2 yüklemesini ODİN 3 ile yaparak kökünden çözmüş oldum.

Aynı sorunu yaşayanların dikkatine !!!

ibrahimsayilgan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harun merhaba aynı sorunu yasamaya başladım.silme tusuna bastıgımda L tusunu algılıyor.Bunun kesin çözümü yukarıda yazdıgın mı?yardımcı olursan sevinirim.

harunberke2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet İbrahim konuyu bu şekilde çözdüm ve inanılmaz rahatladım. L tuşuna basınca normal ama silme tuşuna basınca arka arkaya L yazması oldukça sinir bozucu birşey.

Harun merhaba aynı sorunu yasamaya başladım.silme tusuna bastıgımda L tusunu algılıyor.Bunun kesin çözümü yukarıda yazdıgın mı?yardımcı olursan sevinirim.

Ayrıca ben 4.1.2 yüklemesini odin3 ile I9300XXELK4_I9300OJKELK5_HOME.tar.md5 isimli dosyadan yaptım. Yaklaşk olarak 1.2 GB bir dosya. Yükleme gayet basit oldu ve hiçbir sorun yaşamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu dil degistirme ise yaradi gayet cok tesekur ederım yardımcı oldugunuz ıcın bende aynı sorunu yasamıstım sılme tusuyla ve l harfıyle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
walla super oldu bu dıl degıstırme ama kesın cozum degıl bu kesın cozum nedır sızce bılen bı yardımcı olsun :S ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar galxy s3 4.1.2 güncellemesinden sonra sms yazarken telefon dikey konumda noktama işaretinin üzerinde uzun tuttugumda butun işaretler tam cıkıyor. fakat yatay kullandıgımda ise noktalama işaretleri görünümde cıkmıyor nedenini bilen varmıdır acaba

kbdunder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de buna benzer bir sorun var,dikey normal çalışıyor ama yatay kullandığımda uzun süre bastığımda baloncuk boş çıkıyor kurcalamadığım yeri kalmadı ama bulamadım çözümü, sen bulabildinmi ?

Son mesajlar