Güvenli Bilgisayar Hızlandırma Programları

Bu konuyu okuyanlar

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar internetten birçok bilgisaray hızlandırma programları indirdim birtanesini kurduğumda interneti aşırı yavaşlattı hep böle sorunlar çıkartıyor sizin kullandığınız ve memlun kaldığınız proğram varsa adını paylaşabilirmisiniz??

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yahu başlığı yanlış yazmışsın diyicemde yazıdada yanlış :D No bilgisaray :D Bilgisayar..

TuneUP 2012 tavsiye ederim bu arada :)

intricate

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Böyle bilgisayarı hızlandırdığını söyleyen programların yarısı virüstür. Ya virüs yavaşlatmıştır, ya da (virüs değilse) band genişliğini sınırlamış olabilir. Virüs olmayan programların çoğu da iddia ettikleri performansı sergileyemiyor.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Yahu başlığı yanlış yazmışsın diyicemde yazıdada yanlış :D No bilgisaray :D Bilgisayar..

TuneUP 2012 tavsiye ederim bu arada :)
bende dikkat ettim yanlış yazmışım zaten tune up 2013 sürümünü yükledikten sonra oldu :)

Böyle bilgisayarı hızlandırdığını söyleyen programların yarısı virüstür. Ya virüs yavaşlatmıştır, ya da (virüs değilse) band genişliğini sınırlamış olabilir. Virüs olmayan programların çoğu da iddia ettikleri performansı sergileyemiyor.
virüs olduğunu sanmıyorum çünkü dünyaca ünlü bir markaydı ve vürüs taraması yapmıştım.

adonia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
advanced system care, wise cleaner,jetclean

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ccleaner ve Tune UP denedim, ccleaner güzel ama sadece siliyor sadece siliyor onardıgı birşey yok,TuneUP 2012 önerebilirm :) 2013 hakkında tam bir bilgim yok :)

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ccleaner ve Tune UP denedim, ccleaner güzel ama sadece siliyor sadece siliyor onardıgı birşey yok,TuneUP 2012 önerebilirm :) 2013 hakkında tam bir bilgim yok :)
yorumun için teşekkürler zaten ccleaner professional son sürüm kullanıyorum ama daha tune up kullanmayı düşünmüyorum.

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şu hızlandırma programları bilgisayarın ayarları ile çok oynuyorlar.Kayıt defterini bozma riski bile var.Hızlandırayım derken olandan da olma.Sade programlara yönel.Mesela CCleaner.Derinlere inmeden yüzeysel geçer gider.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Şu hızlandırma programları bilgisayarın ayarları ile çok oynuyorlar.Kayıt defterini bozma riski bile var.Hızlandırayım derken olandan da olma.Sade programlara yönel.Mesela CCleaner.Derinlere inmeden yüzeysel geçer gider.
kendim bilgisarayımı temizlerim en son kullandıkları temizlemek gibi ve bunlar oldukça bilgisarayı hızlandırıyor ama birde ayriyetten bilgisaray hızlansın diye program bakıyordum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Wise Care 365, Auslogic Bootspeed kullandım ve bugüne kadar bir sorunla karşılaşmadım. gayet iyi programlar Ayrıca WinUtilities Pro programıda fena bir program değil (bugün Giveaway sitesinde ücretsiz olarak veriliyor).

Advanced Sytem Care 5 programını da kullandım. Ama herzaman sorun çıkaran bir program oldu (ilk versiyonları böyle değildi) bu program tavsiye edilmiş olsada uzak durmanızı tavsiye edeceğim.

Kullandığım TuneUP 2010 programıydı sanırım ama ondan da pek randıman alamadım.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Hiçbir program sürekli olarak bilgisayarınızda hız açısından verim sağlayamaz. Sadece belirli alanlarda işlem yaparak bi nevi göz boyama işlemi yapar ilk başta hızlandığını düşünsenizde uzun vadede derinlemesine sorunlara neden olurlar.

Hızlı bir bilgisayar istiyorsanız; haftada en az 3 kez disk birleştirin, düzenli olarak Windows ve internet artıklarını temizleyin(CClenaer,JetClean), çok sık antivirus programı kaldrırıp kurmayın çoğu antivirus sistemden tam olarak kalkmaz işlemler, kayıt kütüğü, çalışan servisler gibi bıkkınlık verecek izler mutlaka bırakır bu da sistemin düzenli çalışmasını engeller, yine çok sık program yükleyip kaldırmayın, Windows güncellemelerinizi mutlaka yapın...

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Hiçbir program sürekli olarak bilgisayarınızda hız açısından verim sağlayamaz. Sadece belirli alanlarda işlem yaparak bi nevi göz boyama işlemi yapar ilk başta hızlandığını düşünsenizde uzun vadede derinlemesine sorunlara neden olurlar.

Hızlı bir bilgisayar istiyorsanız; haftada en az 3 kez disk birleştirin, düzenli olarak Windows ve internet artıklarını temizleyin(CClenaer,JetClean), çok sık antivirus programı kaldrırıp kurmayın çoğu antivirus sistemden tam olarak kalkmaz işlemler, kayıt kütüğü, çalışan servisler gibi bıkkınlık verecek izler mutlaka bırakır bu da sistemin düzenli çalışmasını engeller, yine çok sık program yükleyip kaldırmayın, Windows güncellemelerinizi mutlaka yapın...
genelde bunları yapıyorum bilgisarayım bana göre hızlı ama bu hızı kaybetmemesi için gerekli olduğu zamanlar desteklemeye çalışıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
speeder xp yi dene internette zararlı dio ama 10.000 x i geçme hiç bişi olmuo birde internet için hızlandırmaya gerek yok speeder xp dowlandları da hızlandırıo ama upoladı denemedim speeder xp yi öneririm

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bence o programları hiç bir katkısı yok yani ben daha görmedim.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Advance System Care 6 ve SpeedUp2 kullanıyorum memnunum ve interneti yavaşlatma gibi bir problemde yok...;)

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Wise Care 365'den şaşma derim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CCleaneri kullan kardeşim CCleanerle ilk analiz yap sonra temizle disk birleştir ve disk temizle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cleanr ve Advence system 7.3 indir internetini hızlandırır virüsleri yok eder en iyi önerdigim advence system 7.3

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asc 8 veya avg pc tune up 2015 veya wise care 365 tavsiye ederim

Son mesajlar