[Galaxy S2][GT-I9100] Root Yapma (Odin ile)

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Samsung Galaxy S2 GT-I9100 Root yapma

Samsung-Galaxy-S-II-GT-i9100-Tel_185_1.jpg

Yapacağımız işlemler çok basit. İşlemler doğru yapılırsa bir sorun olmaz. ama yinede sorumluluk kabul etmiyorum. :)

Öncelikle yüklemediyseniz Samsung KIES programını yükleyip telefonu bağlayın, driverlar yüklensin.

1. Odin uygulamasını indirin ve klasöre çıkartın.
2. Root dosyamızı indirelim.
3. Odin3 v1.85.exe yi çalıştırın. karşımıza bu ekran gelecek.

N1Unkld.jpg

4. Buradan PDA ya tıklayıp indirdiğimiz Root dosyasını seçelim.
5. Telefonu kapatın ve Download Moduna alın

(Ses Kısma+Ev+Güç tuşlarına basılı tutun çıkan uyarı ekranında Ses açma tuşuna basın)

6. Telefonu USB Kablosu ile Bilgisayara bağlayın
7. Odin programı telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı)

IXNxHyc.jpg

8. Start butonuna basın. biraz bekledikten sonra telefon yeniden başlatılacak.bu kadar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkürler. Peki bu işlem sonrasında telefondaki uygulama rehber mesaj vs herhangi bir silinme oluyor mu?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Teşekkürler. Peki bu işlem sonrasında telefondaki uygulama rehber mesaj vs herhangi bir silinme oluyor mu?

hayır sadece telefona root izni verir. eğer istersen sen sonradan istemediğin uygulamaları silebilirsin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Anladım teşekkürler. Bir 10 gün daha bekleyeyim. Jelly bean gelmezse bu yöntemle güncelleme yaparım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam yukarıda yazılanları yaptım ama sarı üçgen içinde ünlem işareti çıkıyor telefonum açılmıyor nasıl düzeltebilirim ?

aytac13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bununla jelly bean 4.1.2 XXLS6 ya root atabilirmiyim ??

aytac13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sarı ünlem çıktı açılmıyor telefonum kernel sürümü XXLS6 bunuda o listede bulamadım yardım edin ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba root u yaptım fakat telefon açılmıyor. Samsung Galaxy S II GT-I9100G beyaz yazıda kalıyo ne yapmam gerek

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Merhaba root u yaptım fakat telefon açılmıyor. Samsung Galaxy S II GT-I9100G beyaz yazıda kalıyo ne yapmam gerek

Bu I9100 modeli içindi, I9100G modeline yüklediğin için sorun olmuş, yapabiliyorsan recovery moda girip factory reset yap yapamıyorsan download moduna girebiliyorsan odin ile firmware at.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu açamıyorum açılışta kalıyo. fakat bu 3 tuşa basıp girdiğimiz ekrana gelebliyorum ordan factory reset yapabilirmiyim ve nasıl yapablirim ?

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=130683]android3[/MENTION] istanbuldaysan bir gün buluşalım da şu root rom atma işini tam görsel olarak öğret :D :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Telefonu açamıyorum açılışta kalıyo. fakat bu 3 tuşa basıp girdiğimiz ekrana gelebliyorum ordan factory reset yapabilirmiyim ve nasıl yapablirim ?

stock romu indirip odin ile yüklemeyi dene :)

@android3 istanbuldaysan bir gün buluşalım da şu root rom atma işini tam görsel olarak öğret :D :)

sakaryadayım hocam ben :) [MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] in dediği gibi gözünüzde büyütmeyin bu işleri :D

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
İlk denememde telefonun şebekesi gitti arama falan yapamadım :D O yüzden bir daha denemek istemiyorum :D

TeslaBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam v2.3.4 yüklü bende, bunun için de aynı root dosyasını kullanabilirmiyim, başka bir dosya kullanılcaksa link verebilirmisiniz
kernel sürüm: 2.6.35.7-I9100XWKI4

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şu konuları yazarken hangi OS sürümü hangi kernel sürümü için olduğunu yazsanız da kimse sorun yaşamasa. 4.0.3 official LP7 Turkey rom ile uyumlu değil.

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
s2 gt-i9100 4.1.2 yüklü cihazima root yapmak istedim. yukaridakileri denedim. download moduna aldim ses acma tusuna bastim ondan sonra sari ücgen uyari isareti geldi. 10 dakika kadar bekledim degisen birsey olmayinca kabloyu cekip pili cikarip tekrar taktim sari ücgen isareti var. güc butonundan kapatilmiyor. pili cikarinca kapaniyor haliyle. download moduna da alamiyorum. daha önce sdn de ics yükleyip root yapmistim. sonra 4.1.2 yapmistim kendim root gitmisti. bugün rootlamak istedim. sonuc bu. verilerimi yedeklemistim. 4.1.2 ve rootlamak istiyorum. ne yapmaliyim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
download moduna alabiliyorum. odin simdi kirmizi fail hatasi veriyor.

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
download moduna alabiliyorum. odinde sari yerde com12 yaziyor.

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tskler hallettim. daha önce telin internetiyle jelly bean e yükseltmistim. hicbirsey silinmemisti. simdi odin ile stock romu attim yine hicbirsey silinmedi. iyi oldu. odin > PDA > stock rom > start.