iPhone 4S Ön Camı Kırıldı / Garantisini bitirdiler!

Bu konuyu okuyanlar

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Başıma gelen kötü bir durumu paylaşayım. Yaklaşık 3-4 ay önce sıfır iPhone 4S aldım. Geçen gün elimden düştü ve ön camı çatladı. Bu ürün kullanıcı hatası kaynaklı bir sıkıntı yaşadığı için doğal olarak garantiye girmiyor. Ücretli olarak onarımı yapılabildiğini söylediler. Fakat asıl sıkıntı bundan sonra başlıyor. Garantiye göndereceğim firma tarafından bana söylenen şu; ürün elimden düştüğü için bundan sonra garanti dışı kalıyormuş. Yani camı kim değiştirirse değiştirsin bu ürün artık garanti dışı kaldı diyorlar. Sizce normal olan bu mudur? Yoksa ürün aldığımız yerlere dikkat mi etmeliyiz?

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İstanbulda oturuyorsan orda AppleStore Var Diye biliyorum bır haberde okumustum.AppleStore da ürünün camını değiştirirler garantidende cıkmaz ama diğer adamların dedıgı gıbı baskasa bır sırket veya baska bır magaza degıstırırse garantıden cıkar ıcı acıldıgı ıcın

poisonboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Normal olan ürünün garantisini sağlayan firma eğer ekranı değiştirirse garantisi devam etmeli.Bildiğim duyduğum ve mantıklı olan bu.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
İstanbul da Doğubank İşhanının 3.katına çık hem ucuz,hem orijinal hem de bir saat içinde değiştirirler alırsın.Dükkan sahibi olduklarından kimseyi kazıklamıyorlar.Yaklaşık 7-8 ay önce Iphone 3G min camını değiştirdim 60 TL ye.Şu ana kadar korumasız olmasına rağmen camında ufak bir çizik bile yok.Garanti için bir şey diyemeyeceğim.Geçmiş olsun.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Merak ettim bu olayı yakinimda bir apple teknik servis var gidip soracağım bakalım ne diyecekler.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"yigot"
Apple Store bildiğim kadarıyla Türkiye'de henüz açılmadı, keşke olsa da oraya göndersek en azından orjinal yedek parça konusunda şüphemiz kalmaz.

"poisonboy"
Bence de garanti firmasının camı değiştirdikten sonra garantisini devam ettirmeleri mantıklı geliyor. Yani yarın birgün bu cihazin işlemcisinde bir sorun olsa bana diyecekleri şey şu; "bu cihaz açılmış camı değiştirilmiş o yüzden garanti dışıdır." Çok saçma ya valla sinir oldum kime ne danışacağımı şaşırdım şuan için.

Merak ettim bu olayı yakinimda bir apple teknik servis var gidip soracağım bakalım ne diyecekler.

Valla çok sevinirim.. Eğer yasal olan bana söyledikleri ise gerçekten çok kötü.. iPhone sırf bu yüzden çok müşteri kaybeder. En sık karşılaşılan sorun cam kırılması..

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
eğer ekranı değiştiren yetkili bir servis değil de herhangi bir telefoncu olursa, adam ekranı değiştirmek için telefonun içini açacağı için garanti dışı kalması normal. fakat eğer apple'ın anlaşmalı servislerine götürülürse garanti dışı kalmaz. bilkom apple'ın türkiyedeki yetkili satıcısı. onun servislerine bir ulaşın isterseniz.

http://www.bilkom.com.tr/tr/destek/apple-destek/bilkom-servis-ve-destek/yetkili-servisler/

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer ekranı değiştiren yetkili bir servis değil de herhangi bir telefoncu olursa, adam ekranı değiştirmek için telefonun içini açacağı için garanti dışı kalması normal. fakat eğer apple'ın anlaşmalı servislerine götürülürse garanti dışı kalmaz. bilkom apple'ın türkiyedeki yetkili satıcısı. onun servislerine bir ulaşın isterseniz.

http://www.bilkom.com.tr/tr/destek/apple-destek/bilkom-servis-ve-destek/yetkili-servisler/

Bilkom a telefonla ulaştım ve problemimi anlattığımda bana Apple'ın yetkili teknik servisinin genpa ve tele (ya da buna benzer isimli bir firma) olduğunu söylediler. onlarla iletişime geçmem gerekiyormuş. genpa ile iletişime geçtim ve onlar da ürün genpa çıkışlı olmadığı için ürün ekran değişimi sonrasında garanti dışı kalır diyorlar. ama ürün genpa çıkışlı olsaydı aynı durumla karşılaşsaydınız ekran değişimi sonrasında ürünün garantisi devam ederdi diyorlar.

Daha sonra bilkom a mail ile bir mesaj yazdım ve verdikleri cevap şu şekilde;
"iPhone ürünlerinin Türkiyedeki Yekili Servisleri Vodafone, Turkcell ve Avea operatörlerinin Yetkili Servisleridir. Bilkom-Apple Yetkili Servisleri iPhone konusunda yetkili değildir. Lütfen başvurularınızı söz konusu merkezlere yapınız. "

Şimdi de onlarla iletişime geçicem. Bakalım ne olucak.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
gecmıs olsun bızde de ıphone 4 var masallah 3 kez camı kırıldı her kırılmasın da 300 tl verıyorum alıskanlık halıne geldı :) apple storeyı aradım onlar 600 tl cıvarında dedıler o yuzden yapcak bısey yok yanı..,

bı arkadasta 60 tl falan demıs o dukkanın onlıne satısı varsa bı yazabılırse bızde ordan temın edelım bundan sonra..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende Vodafone 958 Android var garantiye camı kırıldı garantiye gönderdim ama ücret istiyolar sizce kaç tl dir :unsure::unsure:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim 4s in ön camı cok küçük çatlamıstı bisey olmadı kullanmaya devam ettim arada 3 ay falan gecti telefonun hoparlörü kendiliğinden bozuldu ne ses alabiliyordum nede sesimi duyurabiliyordum servise istanbula yolladık bıze garanti dısı oldugunu ve cam catladıgı ıcın telefonun mekanıgının bozulup tamır edilemeyecegini 1.500 tl para verip yenisini verebileceklerini söylediler napıcagımı bılmıyorum yardımcı olabılırmısınız???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sana zahmet bi sor bakalım cam değilde ekran kırıldı iöerden onu kaça yaparlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu iponenin işte en kötü yanlari bu herşeyi pahali bnmde ekran kirildi garantiye girmiyo yaptir garantiden çikiyor 600 tl istiyorlar utanmadan şuan zaten fiyati nekadar düşmüş telin ama servis fiyatlari ayni sanki audi sefvisi :))

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aldığın firmaya git "tamam garanti dışı değil siz camımı değiştirin ben parası neyse ödüyeyim" de. Hayır derlerse mahkemelik et.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
garantisini aldığınız firma camı değiştirdikten sonra garantisisnin devam etmesi lazım

cihadehli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim 4s ön camı kırıldı haliyle garantisi yok sanırım,birde bu işlemi ucuz yollu yaptırabileceğim Ankarada bir teknik servis varmıdır bildiğiniz.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
en çok karşılasan sorunlardan biri ama garantiden tamamiyle çıkması saçma

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yanlış anlamazsanız bir şey sormak istiyorum camı cok mu kolay kırılıyor bu cihazın bende 4s almayı düşünüyorum da

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
boşuna xperia z alın demiyoruz :D

O rezalet ekran, kamera ve hoparlöre sahip telefona o kadar para vereceğime ben de iPhone alırdım. Xperia Z'nin tek özelliği var o da su geçirmemesi. Zaten aldığımız telefonları çamaşır makinesine atmıyoruz. Gereksiz.

Videoyu HD kalitede seyret o zaman anlarsın ne demek istediğimi.

[video=youtube;GlhXpHULwys]http://www.youtube.com/watch?v=GlhXpHULwys[/video]

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
O rezalet ekran, kamera ve hoparlöre sahip telefona o kadar para vereceğime ben de iPhone alırdım. Xperia Z'nin tek özelliği var o da su geçirmemesi. Zaten aldığımız telefonları çamaşır makinesine atmıyoruz. Gereksiz.

Videoyu HD kalitede seyret o zaman anlarsın ne demek istediğimi.

[video=youtube;GlhXpHULwys]http://www.youtube.com/watch?v=GlhXpHULwys[/video]

o senin iphone'undan her açıdan üstün bir telefondur bu. iphone'un üstün olduğu tek konu göremedim ;)

jeuq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu sahibinden özür dileyerek.
Ön cam derken (Arka cam mı var :) )

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
:)
B*k attığınız HTC'de benzer bir durumdan sonra yine garanti dışına çıktığı halde, bir telefon açmanızla garanti kapsamında konu çözülüyor. :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
o senin iphone'undan her açıdan üstün bir telefondur bu. iphone'un üstün olduğu tek konu göremedim ;)

Video 8 dakika sen bana 4 dakika farkla cevap yazıyorsun. Demek ki videoda ne olduğuna bakmadın bile. Xperia Z'nin ekranı TFT ekran. IPS ya da Amoled gibi üst kalite görüntü veren bir ekran değil. Görüş açıları çok zayıf. Kamerası ile çekilen fotoğraflarda keskinlik yok ve gürültü oranı çok fazla. Hoparlörü de oldukça tiz ve ses yüksekliği bakımından sınıfta kalıyor. Arayüz olarak da ne Sense ile ne de Touchwiz ile yarışacak albeniye sahip değil.

iPhone'a gelecek olursak oldukça kaliteli bir kameraya, yüksek kalite IPS ekrana ve güçlü hoparlöre sahip. İnce, hafif. Kulaklıkla müzik dinlerkenki ses kalitesi muazzam. Uygulama ve oyun bakımından Android'in önünde.

Evet Xperia Z ne yazık ki oldukça kötü bir cihaz. iPhone 5 ile kıyaslamak bile saçma ne yazık ki. iPhone almayıp Android alacak kişiler çoğunluk olarak HTC One ya da Galaxy S4 tercih edecektir. Zaten 5-6 ay içinde Samsung ve HTC tarafından yüksek satış rakamları açıklanırken kimin haklı olduğu anlaşılır.

Youshet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ders olsun kardesım. Dokunmatiklerin böyle sorunları var.
Ben aldım fakat değiştirme niyetindeyim. Dokunmatikler'de eğlence olmuyorki.

RedQueen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Video 8 dakika sen bana 4 dakika farkla cevap yazıyorsun. Demek ki videoda ne olduğuna bakmadın bile. Xperia Z'nin ekranı TFT ekran. IPS ya da Amoled gibi üst kalite görüntü veren bir ekran değil. Görüş açıları çok zayıf. Kamerası ile çekilen fotoğraflarda keskinlik yok ve gürültü oranı çok fazla. Hoparlörü de oldukça tiz ve ses yüksekliği bakımından sınıfta kalıyor. Arayüz olarak da ne Sense ile ne de Touchwiz ile yarışacak albeniye sahip değil.

iPhone'a gelecek olursak oldukça kaliteli bir kameraya, yüksek kalite IPS ekrana ve güçlü hoparlöre sahip. İnce, hafif. Kulaklıkla müzik dinlerkenki ses kalitesi muazzam. Uygulama ve oyun bakımından Android'in önünde.

Evet Xperia Z ne yazık ki oldukça kötü bir cihaz. iPhone 5 ile kıyaslamak bile saçma ne yazık ki. iPhone almayıp Android alacak kişiler çoğunluk olarak HTC One ya da Galaxy S4 tercih edecektir. Zaten 5-6 ay içinde Samsung ve HTC tarafından yüksek satış rakamları açıklanırken kimin haklı olduğu anlaşılır.

Katılıyorum. Regionella iyice fanboyluğunu arttırdı. Babanızın malları değil bunlar. Ha babanın Sony ile alakası varsa söyle ki bilelim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Mesajıma baktınız mı acaba ?