Kompakt fotoğraf makinesi önerisi

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Uzun zamandır bir görüntü kaydedici almayı düşünüyordum ama tam olarak ne alacağım konusunda hep kararsızdım. önceleri video kamera almak istiyordum, sonra dslr bir cihaz alma fikrine ciddi ciddi kapıldım, en sonunda şu sonuca vardım ki, zaten sürekli dışarı çıkan biri değilim, koca makineyi alıpta evde heba etmeyeyim, ele avuca sığan fakat kaliteli fotoğraf çekebilen bir cihaz alayım. aslında ihtiyaç yönünden bakıldığında buna da ihtiyacım olduğu yok ama artık o para gözden çıktı, illa gidecek :)

geçen gün teknosa'da "nikon coolpixs9100" marka bir cihaza baktım, baya hoşuma gitti lakin fiyatı 950 liraydı. internetten araştırdığımda 550-700 tl fiyat aralığında bazı sitelerde satıldığını gördüm. bu sitelerden almak için ayrıca bir araştırma yapmak lazım tabi ama sonra tekrar araştırma yaparken gördümki bu model (s9100) son model değil. s9200-s9300 dahi çıkmış. marka olarak canon veya nikon düşünüyorum ama o kadar çok model var ki, insanın daha araştırırken bile eli ayağına dolaşıyor.

kısacası hem 1080p görüntü kaydedebilen, hem de fotoğraf kalitesinde dslr'ı aratmayan bir kompakt fotoğraf makinesi arıyorum. fiyatı 800 tl civarında olsun. belki bu fiyatın 3-5 kuruş daha üstüne çıkabilirim.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bak fotoğraf makinesini aldığın zaman mutlaka ama mutlaka kendin video çek mikrofon ses kalitesini kontrol et. Bazı kompakt makineler video kaydı yapıldığında mikrofonunda artık ne oluyorsa çok çok az ses alıyorlar, gerçekten sonradan işi düşünde yapamıyor ve çok pişman oluyor insan.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
sx260 baya iyiymiş. fiyatı da uygun. varmı başka öneri, karşılaştırma yapayım? :)

[video=youtube;mki_BskM6hM]http://www.youtube.com/watch?v=mki_BskM6hM[/video]

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu cihazda stereo mikrofon var, video çekimlerinde ses iyi çıkacaktır.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Sx260 aldım. Tavaiyeleriniz için teşekkürler :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
teşekkürler [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] :)

cihazı doğubank'dan 700 liraya aldım. hafıza kartı ve koruma kılıfıyla 800 lirayı buldu.

bu da gelirken çektiğim bir kare. :)
B8XQtAg.jpg

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Gerçekten güzel bir makine konuyu daha önce görmüş olsam bende aynı öneriyi yapardım SX serisinin video kalitesindeki başarısı malum anlatmaya bile gerek yok bu arada bu Camii'nin adını biliyormusun baya eski gibi duruyor merak ettim :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Madem kompakt DSLR-Like alacaksın, ne alırsan al ikinci el al fazla para verme diyecektim ki geç kalmışım.

Neyse hayırlı olsun. Canon un DSLR-Like sınıfı iyidir.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Yanlış anlaşılmasın iyi tercih yapmışsın ama DSLR-like adından nasibini almamış bir cihaz :D Like diyince beklentim bu oluyor:

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Gerçekten güzel bir makine konuyu daha önce görmüş olsam bende aynı öneriyi yapardım SX serisinin video kalitesindeki başarısı malum anlatmaya bile gerek yok bu arada bu Camii'nin adını biliyormusun baya eski gibi duruyor merak ettim :)

eminönü "yeni cami" :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biraz daha para ayırabilirsen canon sx50 hs tafsiye ederim

enzobjk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
giriş seviyesi bir slr almak istiyorum. alacağım makinenin hangi özelliklerine dikkat etmeliyim.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
giriş seviyesi bir slr almak istiyorum. alacağım makinenin hangi özelliklerine dikkat etmeliyim.

sana canon g1x i tavsiye ederim. lensi değişmiyor ama harika bir makine

[video=youtube;aptmkOxkyws]http://www.youtube.com/watch?v=aptmkOxkyws[/video]

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
[MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] bataryanın mAh değeri ne kadar umarım sarj süresi tatminkardır :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

Güncel bir makine al da ne alırsan al hepsinin seviyesi 3 aşağı 5 yukarı aynı zaten.

Pentax giriş seviyesinde 2-3 adım öndedir Nikon dan Canon dan.
Sony keza 1-2 adım öndedir Nikon dan Canon dan.

Canon ve Nikon un giriş seviyeleri daha çok kazıklamak üzerine kurulu ama aralarında da uçurumlar yok yani.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de 800$ altı bir kompakt makine arıyorum, fakat bu konuda hiç bir bilgim yok.İlk Leica V-Lux 40'ı beğendim fakat sonra sensörünün küçük olmasından dolayı kötü olduğunu düşündüm.İnternette Sony RX100'ü övmüşler, fakat sizce de megapikseli sensör boyutuna göre fazla değil mi?Tekrar hatırlatıyorum, bu konuda HİÇ bilgim yok.

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keske Panasonic TZ serisinide bir inceleseydin. barindirdigi ozellikler ve fotograf kalitesi tartisilmaz. esdeger canon ve nikondan cok daha kaliteli cekimler yapar. Tasima sorun olmaz dersen yine kompakt sinifinin bence sampiyonu panasonic FZ serisidir. Kendim bizzat Panasonic TZ1 ve Panasonic FZ28 (Efsane model) kullandim ve kesinlikle pisman olmayacaginizi soyleyebilirim. Bana gore kompakt sinifnin sampiyonu Panasonic tir.