Modemin Adsl ve internet ışığı yanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
TTnet net limitsiz pakete taahütsüz abone oldum, başvurudan yarım saat sonra mesaj geldi aboneliğiniz onaylanmıştır diye. Eve geldim modem kurulumunu yapayım dedim, adsl ve internet ışığının hiç yanmadığını gördüm. Hala onaylanmamıştır normaldir dedim, 1 gün bekledim ama aynı sorun devam etti. Arıza kaydı bıraktım, donanımsal sorun var, yani modem splitter vs bunlardan biri bozuk olabilir dediler. Modem splitter kablolar vs hepsini aldım başka bir yerde denedim, modem sorunsuz çalıştı. Bir daha arıza kaydı bıraktım, yine donanımsal sorun, alt yapıda bir sorun yok dediler.

Bu sabah uyandığımda adsl ve internet ışığının yandığını gördüm, iyi bari modem yazılımını yükleyeyim dedim, 5-10 dakika geçmeden yine söndüler :(

Splittersız, farklı kablolarla, farklı priz girişi ile, farklı odalarda denemeler yaptım hiç birinde çalışmadı.

Sorunun modemde olduğuna iyice inandım. Herhangi bir çözüm önerisinde bulunabilecek birileri var mı?

Çözüm yolu yok diyorsanız 50-100 TL arası port sayısını önemsemeden en az 150 mbps ve en az 5 dbi antenli bir modem önerisinde bulunabilir misiniz? Mümkünse TP-LINK olmasın

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
muhtemelen 8 mb desteklemiyor hattın. o nedenle modem ve santral buluşmuyor. hattın ile ilgili bir sorun olduğuna eminim ama gelde bunu telekoma anlat :)

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle modeme gelen kabloyu telefona bağlayıp çevir sesinin kesintisiz ve parazitsiz bir biçimde geldiğinden emin ol ( temazsızlık olabilir belki ) eğer parazit duyarsan öncelikle telefon arızayı ara !!

Eğer bir sorun göremezsen mümkünse bir yerlerden modem bulup deneyebilirsin lakin yeni bir modem kullanıyorsan arızalı olma ihtimali zayıf büyük ihtimalle hattın 8 mb kaldırmıyor ttnet müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırak zaten onlar bağlantı hızını 2 mb e kitlerler sorunsuz kullanırsın :D

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
2006062892.png

an itibari ile sorunum çözüldü, modem sağlammış. bi ekip geldi hatta bi değişiklik yaptı sorun kalktı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var herşeyi yaptım. modemi cd den kurdum her şeyi yaptım adsl ışığı bi türlü yanmıyor. yetkili servisi aradım bekleyin halledeceğiz diyolar onlardanda ses seda yok gelde delirme of. lütfen biri bi yardım etsin...:hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı sorunla karşı karşıyayım ilk olarak modemimi aldım sorunsuz çalıştı fakat 1 yıl sonra bozuldu bende ttnetten modem aldım oda bozuk çıkıtı bozuk raporu var fakat bana yeni modem verilmedi bende tp lik modem aldım adsl ve internet ışıgı yanmıyor ne yapmalıyım

co-pilot55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı sorunla karşı karşıyayım ilk olarak modemimi aldım sorunsuz çalıştı fakat 1 yıl sonra bozuldu bende ttnetten modem aldım oda bozuk çıkıtı bozuk raporu var fakat bana yeni modem verilmedi bende tp lik modem aldım adsl ve internet ışıgı yanmıyor ne yapmalıyım
Adsl ışığı yanmıyor ise hattınızı kontrol edin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece güç kablosu takılıyken gün ışığı ve İnternet ışığı yanıyor diğerleri yanmıyor sıkıntısını bilen varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamın aleykum arkadaşlar bende bi sorun var çıldırmak üzeryim modemi yada telefon direğini parçalamak istiyorum :mrgreen: :mrgreen: 2 aydır adsl ve internet ışıklarım yanıp sönüyor :cursing: :cursing: :cursing: :cursing: belli bi aralıklarla bazende hiç sönmeden sorunsuz çalışıyor ttneti günde 4 defa arıyorum hattınızı güncelliyoruz diip kapatıyolar modem TP-LINK TD-W8151N banada yardımcı olursanız sevinirim cevabınızı bekliyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesin çözüm
Arkadaşlar bendende aynı sorun vardı artık müşteri hizmetlerini araya araya akraba olmuştuk ve baktım olacağı yok gittim en yakındaki telekoma orada durumu anlattım ve telefon kablosunun geldiği direkte hata varmış yani eğer ınternet ışığı ve adsl ışığı yanıp sönüyorsa kablolarda ama direğin kablolarında sıkıntı vardır ve dediğim çıktı gelip kablolara baktılar bir kaçında sıkıntı varmış ve onu değirtirdi artık hiç ışık yanıp sönmüyor hep sabit 2. sorun da şu olabilir telefon kablosuyla ince bir kablo var onların bağlnmasında bir sıkıntı olabiliyor yanlış uçlarla bazen bağlayabiliyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben 7 yildir airtes modem kullaniyodum modem bozuldu ve tp-link 300 mps modem aldim 2 gun once tikir tikir çalişirken şuan yanip 2-3 dk sonra sönüyo kablolarda sikinti yok ama elekirik tesisatinda olabilir diyolar internet 7 yildir çalişirken şimdiki sikinisi nedir anlamadimki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar 3 yıldır TP-LINK TD-W8151N var adsl ışığı yanıp sönüyor sonra Birden kesiliyor. ne yapcam bilmiyorum başka yerde denedim çalıştı fakat aynı sorunu denediğim yerde de yaptı ne yapabilirim.???:helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adsl isigi gidiyo internette gidiyo ama modemi yenileyince geri geliyo böyle bişe olamaz lan kuleye cikan adamiz deliriyom

rufat380

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ben evde tp modemi takdim adsl ve ehternet iwigi yanmadi konwuya gitdim orda modemi takdim konwudad adsl iwigi yandi ehternet iwigi yanmadi cozum buluna bilirmi?