Format atarken Mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

altanaltan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xp de format atmaya başladıgımda ekranda garip garip çizgiler çıkmaya başladı.Xp yüklenmeye başladıgı sırada mavi ekran hatası verip bilgisayar resetleniyor.Aşagıya fotoğrafları koyacagım.Yardım ederseniz sevinirim.

Dn:Foruma yeni üye oldum konuyu yanlış yere açtıysam lütfen kusuruma bakmayın.

2rdb3ww.jpg

167ruk2.jpg

2hyz495.jpg

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Bıos'tan SATA-RAID ayarını değiştirerek sorunu giderebilirsiniz.

Veya Ram'leri kontrol edin.

altanaltan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka ram takarak denedim bilgisayara sorun düzelmedi.Kendi ramimide başka bilgisayara taktım çalıştı.Biostan Sata -Raid ayarları degiştirmek çok kolay bi şey olabilir fakat 1 2 gündür başvurmadıgım yöntem kalmadı.Kafam çok karışık rica etsem konu ile alakalı bir link veya tarif edebilirmisin.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Dvd veya cd okuyucuyu değiştirmeyi deneyin. Düşük ihtimal ama denemekte fayda var.

altanaltan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef şuan öyle bir şansım yok.

soldier01

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
yeterli disk alanı olduğundan emin olunuz diyor hata da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde oldu hata hdd cıktı içindeki diks ciziliyor sorun ondan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunun kaynağı ram'den olabileceği gibi hdd'den de olabilir. Benim fikrime göre, Vista için yapılandırılan hdd'de partition hatası olduğu kanısındayım çünkü, özellikle Casper marka laptoplarda Vista'dan (starter) XP'ye geçiş sırasında elime aldığım çoğu pc'de partition hatasıyla karşılaşıyorum. Bu nedenle kurulum sırasında mavi ekran hatası veriyor.

Çözüm için uyguladığım yol ise;

Cd'den çalışan bir sistem yada Hirens cd ile pc yi açıp hdd'deki yapılandırmayı kontrol ediyorum. Ve nihayetinde karşıma partition hatası çıkıyor. Onarım fayda etmezse C:\ bölümünü tamamen silerek yeniden yapılandırıyorum. Tabi kurulum sırasında XP cdnize entegre edilmiş sata/ahci sürücünüz yoksa bios'dan AHCI konumunu IDE olarak değiştirmelisiniz. Aksi halde mavi ekran alırsınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hdd diski çizilse zaten kurulumun başında hata verir birşey söyleyeyim zaten hdd dolu olmaz kurulumun başında kendi kendine format atıyor bu şekilde soru sorman yanlış