Olağanüstü Olaylar !!! +16

Bu konuyu okuyanlar

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Orta okula gittiğim zamanlarda,
Bi gece oturma odasında koltukta,
Arkam dönük sola doğru kıvrılarak yatIyordum,
Sağıma doğru döndüm ve gözlerimi açtığımda,
Baş ucumda duran siyah giysili kapşonlu,
Ama yüzüde gözükmüyor simsiyah bi boşluk gibi duruyor, Yüzüklerin efendisinde olan siyah atlılar vardı ya onlar gibi birşey.

Tekrar soluma hızla döndüm yorgana sımsıkı sarıldım,kalbim patlayacak gibi çarpıyordu.

................

Bir de hiç unutmam halen acısı halen bedenim de sanki.

Daha bebeyim ilk okullu falan sayılırIm,
Babamla uyuyorum koltukta,
Rüyamda bir şey hızla geliyor bana doğru,
Arkasından biri kovalıyor sanki,
Benim arkam dönük yatıyorum,
Çünkü kendimi de görüyorum yatarken,
O hızla yaklaşan şey beni sırtımdan delip geçiyor,
O sırada ben sıçrayarak uyanmıştım.

İşte o acıyı halen sırtımda hissediyorum nedense.

Cxoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orta okula gittiğim zamanlarda,
Bi gece oturma odasında koltukta,
Arkam dönük sola doğru kıvrılarak yatIyordum,
Sağıma doğru döndüm ve gözlerimi açtığımda,
Baş ucumda duran siyah giysili kapşonlu,
Ama yüzüde gözükmüyor simsiyah bi boşluk gibi duruyor, Yüzüklerin efendisinde olan siyah atlılar vardı ya onlar gibi birşey.

Tekrar soluma hızla döndüm yorgana sımsıkı sarıldım,kalbim patlayacak gibi çarpıyordu.

................

Bir de hiç unutmam halen acısı halen bedenim de sanki.

Daha bebeyim ilk okullu falan sayılırIm,
Babamla uyuyorum koltukta,
Rüyamda bir şey hızla geliyor bana doğru,
Arkasından biri kovalıyor sanki,
Benim arkam dönük yatıyorum,
Çünkü kendimi de görüyorum yatarken,
O hızla yaklaşan şey beni sırtımdan delip geçiyor,
O sırada ben sıçrayarak uyanmıştım.

İşte o acıyı halen sırtımda hissediyorum nedense.

Oha! o_O
Bana da bi 5 kere filan karabasan gelmişti. İlk önce bi soğukluk gelir. Sanki ölcek gibi olursun. Sonra bedenin uyuşur. Kesinlikle hareket edemezsin. O an, sanki biri üstüne oturmuş gibi, göğüsünde bir basınç hissedersin. Bağırmak istersin bağıramazsın. Bazı konuşmalar ve kahkahalar duyarsın. Yapabileceğin bişey yoktur. Gözleri zaten açamazsın. Dişini sıkıp beklemekten, o korkuyu yaşamaktan başka bişi yapamazsın...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yatarken 3 ihlas 1felak 1 nas ve 1 fatiha sonrada 21 besmele çekip yatın ALLAHIN izni ile bişeyccikler olmaz :)

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ya okumiyim okumiyim diyorum hep gecenin köründe karşıma çıkıyor bu konu arkadaş! bu bir işaret mi? :blink:

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bende daha on yaşlarında falan iken ;amcamın kirada oturdukları evin bahçesi var içinde incir ağaçları erik falan vb. Bahçeye girdim erik ağacına bakıyorum varmı falan diye hemen üç metre ilerisinde bahçenin köşesin de bahçe içinde çakıl taşları toplandığı alanda bir anda yerden alev çıktı yandaki bir katlı evin tepesine kadar yükseldi tabi bende üçbuçuk koşa koşa amca çocuklarını çağırdım geldiler üzerine isediler, arkasından yengem geldi çocukları kovalayıp üzerine şu döktü .Işin garibi yanıcı hiçbir madde yoktu etrafta benden başka kimsede yoktu yandaki evde yangın falan gibi bir olay olmadı o taşların arasından nasil öyle ateş çıktı hala hayret ediyorum.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bende daha on yaşlarında falan iken ;amcamın kirada oturdukları evin bahçesi var içinde incir ağaçları erik falan vb. Bahçeye girdim erik ağacına bakıyorum varmı falan diye hemen üç metre ilerisinde bahçenin köşesin de bahçe içinde çakıl taşları toplandığı alanda bir anda yerden alev çıktı yandaki bir katlı evin tepesine kadar yükseldi tabi bende üçbuçuk koşa koşa amca çocuklarını çağırdım geldiler üzerine isediler, arkasından yengem geldi çocukları kovalayıp üzerine şu döktü .Işin garibi yanıcı hiçbir madde yoktu etrafta benden başka kimsede yoktu yandaki evde yangın falan gibi bir olay olmadı o taşların arasından nasil öyle ateş çıktı hala hayret ediyorum.

Amcanın bahçesinde doğalgaz yatağı varmış haberiniz yok.Bide üzerine işemişler :D

Yarım litre çişe kurban gitti doğalgaz yatağı.Amcan görseydi belki trilyonerdiniz şuan :D

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir kere evdeki buzdolabımızla seviştiğimi hatırlıyorum.

Allah kahretmesin seni rüyaya bak :D

Bende rüyamı anlatayım.
Okuldayım şeytan okula geliyor beni arıyor tabi biz hepimiz evlerimize kaçıyoruz bende bir ara göz göze geliyorum hemen bizim markete koşuyorum eşyaları içeri alıp camiye gidiyoruz ama bizi takip ediyor.
Merkez camii si diye büyük bir Cami'miz var oraya gidiyoruz caminin üst katına çıkana kadar bizi takip ediyor sonra bir adamın yanına gittik konuşmaya şeytan bu adamı gördü kaçtı gitti.

Babam dedi ki "Benim oğlum böyle bir rüya görmüş ne yapması lazım?" adam da dediki Bismillah desin hiçbirşeyden korkmasın sonra elinde siyah bir poşeti camiye doğru açtı ve herkesin önüne yemek geldi.

O zamanlar küçüğüm tabi ben bu rüyayı belli aralıklarla 2-3 defa gördüm halada unutamam :)

Bir diğer rüyada şeytanı vurmuşluğum vardır böyle evire çevire oda ayrı :)

madem konu hortlamışken benim şu sorunumun cevabı sizce nedir

bazen rüyamda uzun yürüyüşler yaparım rüyamda yürüken ayağım bir yere takılır yada burkulur ve birden sıçrayarak uyanırım sanki gerçekte bir boşluğa basmış gibi bir his duyarım ayağımın burkulduğunu ayağımda hafif bir acı olur böyle bir şey sizede oldumu hiç ???

Merdivenden düşermiş gibi beya boşluğa düşermiş gibi olmak hepimizin yaptığı şeylerdir ani bir hareket yani onda sıkıntı yok :)

senin için yürüş yapmak tabirine baktım bir siteden hedefinde emin adımlarla gitmen gerektiğini söylüyor.

http://www.ruyabul.com/ruyada-yuruyus-gormek.html/

crewer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suç üstü mü bastı karabasan? Sallamayalım lütfen.

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
küçükken karabasan gelmişti bi kere bana. gece boyunca gözlerimden yaşlar aka aka, uyumaktan korka korka bütün gece boyunca tekrar tekrar aynı kabusu görmüştüm. kımıldayamamıştım, yerimde hareket edememiştim ve gözlerimi açtığım anda sanki kuvvetli bi güç tekrar gözlerimi kapatıyodu sesim kısılmıştı sanki ne konuşabilmiştim nede bağırabilmiştim. ve kulağımdada sürekli olarak "pişt pişt bu taraftayım hey bu tarafa bak hadii" şeklinde cümleler duymuştum. kabusun içindemi duydum bu sesi, uykuyla karışıkmıydı yoksa gerçektende bu sesi duydummu onu anlayamadım hiçbi zaman.

ve karabasandan kurtulma yolları olarak kendi ürettiğim bişey vardı karabasanın geldiğini hissettiğim zaman anında elimi ısırıyodum yada biyerimi sıkıyorum kolumu veya bacağımı, acı çektiğim zaman üstümden gidiyodu.

çocukluğumdan bu yanada bu şekilde kurtuldum ondan.. ve uzun zamandır 7-8 senedir de hiç karabasan gelmedi üstüme..

aklıma getirdin şimdi bu gece karabasan gelmesinde :^) :S

Aklına getirip konuşursan geliyor genelde.Aynı dert erkek arkadaşımdada var :)

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
yatarken felak ve nas surelerini okursan inşallah böyle bir şey birdaha başına gelmez
bunun sure okumakla filan alakası yok. bu sinirsel bir olaydır ve sinir sisteminin daha gelişim aşamasında olduğu çocukluk döneminde sık rastlanır. beyin uykuda vücuda giden sinyalleri kapatır. tam uyanamama durumunda ise bu sinyaller kapalı olduğu için vücudunuza gönderdiğiniz komutlar sonuçsuz kalır ve kıpırdayamazsınız. genellikle 5-10sn içinde sinyaller tekrar aktif hale gelir ve düzelirsiniz. ancak yarı uykulu yarı uyanık ve muhtemelen bir kabusun etkisi altındaysanız sizi korkutmak ve panikletmek için çok uzun bir süredir. yani aslında karabasan diye birşey yoktur.

renas.kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende çok sık dejavu yaşıyor ve rüya görüyorum.Haftada en az 1 kez rüya görüyorum ve rüyalarımın % 75 e yakınının gerçekleştiği kanısındayım.Uyandığımda rüya tabirlerinden mutlaka yorumluyorum, ve hepsi gerçek oluyor bazende rüya görüyorum fakat neler gördüğümü felan hatırlayamıyorum öle geçip gidiyor.Karabasan konusu ise pek araştırmadım ama bazen yaşıyorum onuda sanırım rüyada birisinden kaçarken felan mesela aslında kaçabilirim ama bir muddet sonra yavaşladığımı hissediyorum yada ne bilim kaçmam gerek kımıldayamıyorum.

Hep kaçmak felan filan yazdım sakın kapkaççı felan sanmayın :D

bende dejavu çok oluyo ilginç bişey

Deja-vu olayının bilimsel açıklaması vardır arkadaşlar. Bunun sebebi kısaca söyleyecek olursak genetik hafızadır. Evrim süreci boyunca en yakından en en uzak (7 hatta 77 göbek uzaktan akraban dahil minicik bir kan bağı yeterli) akraban olsa da fark etmeksizin tümünün anılarından küçük bir benzerlik varsa o an yaşadığın şey ile o görüntüyle diğeri çakışıyor ve daha önce sen yaşamış gibi hissediyorsun. Yani sebebi genetik hafızadır arkadaşlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizi bilemem ama bizde cinler gerçekten vardı köydeki evdeydik vede 2 katlıydıydı herkes 2. katta birlikte yatardı ama ne gariptr aşağıda kmse olmasa bile ayak sesleri duyardık kapılar çarpardı fısıltılar olurdu bazenda evin düz çatısına taş atarlardı sesleri çok iyi duyardık ama sabah baktığımızda hiç bi taş olmazdı bazende glgeler görürdük araba geçmemiş lambalar sönük ama nedense balkondan bi adam sureti geçerdi gördüğümüzdende o kadar eminizdir.

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Evrim teorisi gibi bi sacmaligin temel alindigi bir aciklama ne kadar dogru olabilir ki !?

Yumurtanın çamurun canlanmasından mantıklı ama şimdi öyle deme!? Genetik hafıza, psişik yetenekler, negatif evren,paralel zaman gibi şeylerin varlığı kesindir. Bu tarz örnekler verdim çünkü dinde geçmezler, ek olarak ben telekinezi ile alakalı bir olay yaşadım. Genelde beyinsel aktivitelerin yoğun olduğu anlarda belli bir etkilesim yaratılır çevre ve beyin arasında. Benim yaşadığım olay şu şekildeydi malum öss döneminde evimde test çözerken uğraşıp uğraşıp çıkmaması üzerine herkes gibi sinirlenmiştim ve bir anda elimdeki kaleme odaklandım yok yereydi ve rotringin arkası kendiliğinden çıktı! Saçma bir olay ama oldu :D araştırdım ve bu tarz yeteklerin olduğunu öğrendim. Bilinçli şekilde kullanılabilse keşke de işime yarasa :( mutfaktan su falan getirse :D Neyse bu da başımdan geçen bir olaydı işte. Bu arada o kadar paranormal serisi izledim bir kere bile karabasan vs yaşamadım :D

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
sizi bilemem ama bizde cinler gerçekten vardı köydeki evdeydik vede 2 katlıydıydı herkes 2. katta birlikte yatardı ama ne gariptr aşağıda kmse olmasa bile ayak sesleri duyardık kapılar çarpardı fısıltılar olurdu bazenda evin düz çatısına taş atarlardı sesleri çok iyi duyardık ama sabah baktığımızda hiç bi taş olmazdı bazende glgeler görürdük araba geçmemiş lambalar sönük ama nedense balkondan bi adam sureti geçerdi gördüğümüzdende o kadar eminizdir.

Cin değilde; hırsız olmasın onlar :p

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
banada uzun zaman çok geldi ama şükür bu aralar yok,küçüklüğümde yatarken aynadan sigara içen adam görürdüm korktuğumdan dönüp bakamazdım

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Amcanın bahçesinde doğalgaz yatağı varmış haberiniz yok.Bide üzerine işemişler :D

Yarım litre çişe kurban gitti doğalgaz yatağı.Amcan görseydi belki trilyonerdiniz şuan :D

Şehrin içinde doğalgaz yatagının işi ne hem sırf ben değil bahçenin karşısındaki evde oturan aile hergece bahceden yaşlı bir insanın inleme sesleri geliyor diyordu.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Teşekkür ederim.O senin güzelliğin.

Dini "Çamurdan çıkıp yürümek" olarak özetleyip, buna inanmak yerine solucandan geldiğine inanmayı tercih eden bir zihniyetin içine düştüğü bu durum ne büyük cahillik, ne büyük küfür, nede büyük bir gaflettir.Sizin gözünüzde Allah'ın adını anıp, ayetlerinden örnek verenler "cahil, gerici ve yobaz" oluyor.Bu sözlerine bir başkası sinirlenir ve öfkelenir ancak ben derin bir üzüntüye kapıldım.

Eminim çeşitli kitaplar okuyorsundur.Hatta tuğla gibi masal hikayeler, romanlarda okuyorsundur.Sana tavsiyem o kitapları okuduğun gibi bir kerede Kuranı Kerim açıp okuman.İnanman için değil.Nasıl masal kitapları okuyorsun aynı o şekilde de Kuran okumayı dene.Belki olurda bir hikmet kalbine Güneş doğar.Kör gözlerin biraz olsun açılır, sağır kulakların duymaya başlar.Teşekkür ederim.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Gördüklerimi anlatırsam eğer görmediklerinizden korkmaya başlarsınız :) Bunların suretleri mantığın bittiği yerde başlıyor. Kötü anılarım var geçmişten zor atlattık çok şükür unutmaya çalışıyorum... Neticede onlarda Allahın yarattığı şeyler... İhlaslı olmak lazım. Maneviyattan kopmamak lazım.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Gördüklerimi anlatırsam eğer görmediklerinizden korkmaya başlarsınız :) Bunların suretleri mantığın bittiği yerde başlıyor. Kötü anılarım var geçmişten zor atlattık çok şükür unutmaya çalışıyorum... Neticede onlarda Allahın yarattığı şeyler... İhlaslı olmak lazım. Maneviyattan kopmamak lazım.

Ne gördün kardeşim? Anlat merak ettik.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ne gördün kardeşim? Anlat merak ettik.

Hocam tam 22 yıl geçti. Gerçekten hatırlamak istemediğim hatta bazı bölümlerini hatırlayamadığım şeyleri gördüm ve 6 aylık ciddi yıl bir kurtulma sürecim oldum. Gördüklerimi şekillendirirsem bende rahatsız olurum sizde. Sadece şunu söyleyeyim. Beyninin başkasının emrinde ama herşeyi hissediyorsun biliyorsun görüyorsun ama vucuduna emir veremiyorsun başkasının emir verdiğinide hissedebiliyorsun ve onlarla iletişim kurabiliyorsun... (Mazallah)

Allah Arif Coşkun hocamdan bin kere razı olsun...

Allah herkesi bu tip musallatlardan korusun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben cinleri görüyorum siyah uzun üzerinden sis gibi siyah bişeyler var beni korkutuyorlar hayal görmedim biliyorum çünkü beni kovalamıştı yılbaşı gecesi lavabodaydım evde kimse yoktu 2 gibiydi saaat annemler komşudaydı lavaboda siyah bişi gördüm anladım bişi olucağını mutfağa gittimcam ağır bira şişesi kendi kendine hareket ediyordu hiç aldırmadım arkamı döndüm ve onun ayak seslerini duydum koşturuyordu bende koştum kapıyı öyle kapatıp çıktımki ondaki korkumu bir ben bir allah bilir 1 senedir görüyorum onları başka arkadaşlarım bana inanmadı dalga geçti beddua ettim onlarda gördü sonra onlardan gitti ama benden hiç gitmedi dualar okudum muska aldım gitmedi daha sinirlendiğini hissettim vede daha çok görmeye başladım hisslerim çok kuvvetli ondanmı bilmiyorum ama bir olayı önceden söyleye biliyorum cinleri nasıl görmem.. yardım

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
ben cinleri görüyorum siyah uzun üzerinden sis gibi siyah bişeyler var beni korkutuyorlar hayal görmedim biliyorum çünkü beni kovalamıştı yılbaşı gecesi lavabodaydım evde kimse yoktu 2 gibiydi saaat annemler komşudaydı lavaboda siyah bişi gördüm anladım bişi olucağını mutfağa gittimcam ağır bira şişesi kendi kendine hareket ediyordu hiç aldırmadım arkamı döndüm ve onun ayak seslerini duydum koşturuyordu bende koştum kapıyı öyle kapatıp çıktımki ondaki korkumu bir ben bir allah bilir 1 senedir görüyorum onları başka arkadaşlarım bana inanmadı dalga geçti beddua ettim onlarda gördü sonra onlardan gitti ama benden hiç gitmedi dualar okudum muska aldım gitmedi daha sinirlendiğini hissettim vede daha çok görmeye başladım hisslerim çok kuvvetli ondanmı bilmiyorum ama bir olayı önceden söyleye biliyorum cinleri nasıl görmem.. yardım

Güzel masal.Yaratıcı bir arkadaşımız.

yasemincan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adı "uyku felci" ama bir hastalık değil...

ben ağır bir araç içi trafik kazası geçirdim. 28 gün komada kaldım ve çıktıktan sonrada sorunlar artarak devam etti.

koma durumunun etkileri sebebiyle bir nörolog ve beyin cerrah durumumu takip ediyor. bu durumu ve kalan hasarı kabullenmem içinde 2,5 yıldır psikoloji tedavi görüyorum, psikyatrla görüşüyorum.

2-3 hafta bu uyku felciyle uğraştım ve bu yaşadığımı tüm doktorlarımla paylaştım. konunun uzmanı olan bütün beyin doktorlarının yorumu ortak: "bu bir hastalık değil. halk dilinde karabasan denir ama yaşadığın şey uyku felci. çözümü alışkanlıkları değiştirmek. düzensiz ve yetersiz uyku, stresli yaşam, yeme bozukluğu (bu son sebeb diyorlar). dikkat edin, belki uykunuz düzenli ama "türkiyede yaşayan her insanda olabilecek muhtemel sorunlar" kapınızı zorluyordur.

ben geceleri oyun platformlarında okey oynayıp uykusuz kalma alışkanlığımı değiştirdim :) baktım olmuyor, yaşamıma katma değeri olmayan insanları izole ettim ve çok şükür artık bu sorunum yok.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
uyku felci deniliyor karabasana yoksa biz korkmayalım diye uyku felci diye adlandırılmış bilimsel bir teorimi anlamadımki ?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
güzelmiş bu konu ya :D ama derin kazı yapılmış :)
ben de bir akşam uykumdan uyandım böyle ama ben de akşam bir yatarım sabah gözlerimi açana kadar deliksiz uyurum bu garip bişey gece yarısı uyanmam yani, bir farkettim hareket edemiyorum başım geriye doğru yaslanmış hani vampirler kurbanlarının boynuna dişlerini geçirir ya o şekil sonra boynumda bir acı hissettim zor nefes almaya başladım gözlerimi kapadım bir anlığına ve açtığımda hepsi geçti ama nefes nefese kalmışım bi 15-20 sn kendime gelemedim ara ara da böyle yatağa düşermişim gibi oluyor var mı bunu yaşayan ? eminim vardır aramızda :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir kere biz köydeyken birden elektrikler gitti sonra bir anda uydu alıcısının üzerinde kırmızı(normal rengi yeşil) bir renkte ruh 1 yazdı :lol::w00t::yes::):(:bored::scared::cursing:

Son mesajlar