Bağlı Hoparlör veya kulaklık yok sorunsalı [Win8]

Bu konuyu okuyanlar

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün bilgisayarım formatlanmak üzere servise gitti ve bugün geri geldiğinde her şey tas tamam şekilde geldi fakat ses yok.Ne yaptıysam düzelmedi. Giriş çıkışları da kontrol ettim her şey eskisi gibi.

Aygıt yöneticisine baktığımda bi sıkıntı olmadığı görünüyor;
jtc9z.jpg

Hight Definition Audio Aygıtı'na sağ tıklayıp güncelleştir dediğimde de böyle diyor;
jtccw.jpg

Biraz araştırdım Bilgisayar Güncelleştirmelerine bağlı olabilir dediler fakat onlarında hepsini yaptım hala sonuç yok. Alternatif bir çözümü olan varsa yardım edebilir mi?

Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Arkadaşlar resim küçük görünüyorsa sağ tıkla RESİM URLSİNİ KOPYALAYIP yeni sayfaya yapıştırarak bakabilirsiniz.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki mikrofon düzgün çalışıyor mu??..

Donanımı kaldırıp sonra tekrar yüklemek belki sorunu çözebilir.. Aygıt yöneticisinden kaldır sonra denetim masasından aygıtlar ve yazıcılara girip aygıt ekle deyince kendisi bulması lazım..

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüyü kaldırdım, reset attım kendisi buldu yine yükledi fakat sonuç yok. Aynı sorun devam ediyor ne yazık ki. Teknik servisi aradım sordum onlarda bir çözüm bulamadılar.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki format attırmadan önceki işletim sistemi Windows 7 miydi??..

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır yine W8 idi. Çıkamadım işin içinden yahu. Saatlerdir araştırıyorum hala bir çözüm bulunamadı. Servisi aradım onlarda çözüm bulamadı nasıl bir iştir bu.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bi arkadaşında böuyle bi sorunu vardı en son sürüm ses driverını yüklemesine rağmen ses gelmiyordu sonra elinde ses driverı cd si varmış yani orijinal bilgisayarla gelen cd den yükleme yapmış ve ses çalıştı alakasız bişey gibi görünüyor ama belki olabilir.. Elinde bilgisayarla gelen cd filan varsa birde ondan kurulum yapmayı dene..

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeşim merhaba yapacağın şey şu ses driverını kaldrı reset felam atma pc isterse at ondan sonra anakartın sitesine gir ve ses driverini indir güncel olanı kur. sonra ses driverinde bir kaç ayar var onu yap sağlıyıcıya göre değişir o ayar ( realtek , saoundmax.vb.) neyse baktın olmadı kasayı al o servise götür baktır sonra yapmadan paranı geri al verdiysen eğer. birde hoparlörün çalıştığına emin ol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam merhaba benim pc win 7 idi win 8 attım ses sorunu oluştu baglı hoparlör ve kualklık yok diyo ne yapmalıyım bir çözüm öneriin lütfen şimdiden teşekkür

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Üsttede söylediğim gibi böyle sorunu bi arkadaşımda yaşadı.. Sora en son güncel driverı kurmasına rağmen hala aynı sorunu yaşıyordu sonra bilgisayarla birlikte gelen driver cd si ile kurulum yapmış ve sorun ortadan kalkmış..

Alakasız gibi görünüyor biliyorum ama denemekte fayda var diye düşünüyorum..

Jaswege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet. Bizzat ses kartının modelini bulup yüklemeniz gerekiyor. Yoksa ne yaparsanız yapın hep hata. Ben bir program aracılığıyla modelini öğrendim sonra kendi sitesinden driver'ını indirdim çözdüm.