Windows 7 .iso dosyasını Dvd'ye nasıl yazabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

HakanArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam dedeler,
Elimde windows7 ultimate 32 bit .iso dosyası var 2.5 Gb.
Ben bunu nasıl dvd'ye yazıpta format atabilirim?
Birkez denemiştim pc okumamıştı, dvdde boşa gitmişti :D
Bilen varsa lütfen cevap yazsın.

HakanArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
çok teşekkür ederim :)
indiriyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Programı açınca write image to disk seçeneğini seçersin en başta olur, source kısmından isoyu seçersin, destination kısmında dvd yazıcın olur zaten, write speed'i de düşür biraz 24 falan yap tamamdır. :)

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
iso'yu 7-zip ile flash belleğe aç
flalsh ile yükle, hem dvd masrafı olmaz hem de dvd'den daha format atar.

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Win7'de zaten iso yazmak için bir program var. Çift tıklayarak kurabilirsin. Yada başka bir programla ilişkilendirilmişse, sağ tıkla birlikte aç de, orada windows disc writer yada windows disk yazıcı gibi birşey olması lazım onunla aç.

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Aslında ben düzgün yazmıştım da niye cevap böyle çıktı :D
Daha hızlı format atar demek istemiştim.

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Windows 7 USB DVD Download Tool indir ms.'inin sitesinden ister usb ye ister dvd ye yazdır iso yu kullan..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaslar ben win 7 ultimate nin 4 partını indirdim ve bumlarıda cıkardım surumun sınırsız olması ıcın bunları dvd ye yazmadan once eklemem gereken baska bişe var mııı avilll yardimmmm........!!!!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clap: Selam arkadaşlar ben bu ImgBurn' u kurdum, İSO' yu attım DVD, ye ImgBurn ile, Program şu an yazmaya devam ediyor; hatta sağlıklı olsun diye yazma hızını bile düşürdüm X24 yaptım. Ama az önce DVD ROOM kendi kendine bi açıldı kapandı bir problem yoktur değil mi - umarım programın / ImgBurn' un program gereksinimidir bu açılma ve kapanma yoksa başka DVD' im de yok. İş yerindeyim zaten bir sürü zaman harcadım hiç de müsait bir zaman değil tekrar bir DVD alıp tekrar aynı çabaya girişmek. Saygılar. :thumbup1:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
:clap: Selam arkadaşlar ben bu ImgBurn' u kurdum, İSO' yu attım DVD, ye ImgBurn ile, Program şu an yazmaya devam ediyor; hatta sağlıklı olsun diye yazma hızını bile düşürdüm X24 yaptım. Ama az önce DVD ROOM kendi kendine bi açıldı kapandı bir problem yoktur değil mi - umarım programın / ImgBurn' un program gereksinimidir bu açılma ve kapanma yoksa başka DVD' im de yok. İş yerindeyim zaten bir sürü zaman harcadım hiç de müsait bir zaman değil tekrar bir DVD alıp tekrar aynı çabaya girişmek. Saygılar. :thumbup1:

yazmayı bitirince çıkarır sonra tekrar kapanır kontrol etmek için, kendinden yani

balabayt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win7'de zaten iso yazmak için bir program var. Çift tıklayarak kurabilirsin. Yada başka bir programla ilişkilendirilmişse, sağ tıkla birlikte aç de, orada windows disc writer yada windows disk yazıcı gibi birşey olması lazım onunla aç.
Böyle birşey hiç görmedim dostum.. Hangi sürümünde var..?

Harlus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wintoflash ile usbye atıp ordan format atabilirsin

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Böyle birşey hiç görmedim dostum.. Hangi sürümünde var..?

Buyrun, Sizin için resim çektim :)

Windows 7 de herhangi bir iso dosyasının üzerine, sağ tıklayıp, birlikte aç kısmına gelin. Oradan, Windows disk yansıması yazıcı yı tıklayıp yazdırın..

243josn.jpg