Samsung Galaxy S3 Jelly bean 4.1.2

Bu konuyu okuyanlar

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
windows... :D ne kadar yer etmiş dilimizde pencereler. androidde pencereler diye birşey yoktur. varsada hemen dava açmalı microsoft :D (yanlış anlaşılmasın takılıyorum :) )

valla ekran mı desem , pencere mi desem , oda mı desem bende bilemedim.. haklısınız , o kadar çok hayatımızda teknoloji girdiki :))

harunberke2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar indirme linkinden dosyayı indirdim. İçinde Odin 3 çıkıyor zaten. Proğramı indirdikten sonra telefonunuzun yedeğini MUTLAKA alın. Bunun için en garanti yol KİES ile yedekleme olacaktır. Telefonunuzu kapatıp GÜÇ ANA MENÜ VE SES AZALTMA tuşlarına aynı anda basarak download moduna alın sonra Odin proğramını çalıştırın. Cihazınızı PC ye bağladıktan sonra zaten cihazı otomatik görecektir. Sonra ODİN 3 deki PDA yazan bölüme masaüstüne aldığınız I9300XXELK4_I9300OJKELK5_HOME.tar.md5 adlı dosyayı işaretleyin sonra start tuşuna basıp arkanıza yaslanın. Yükleme bittikten sonra zaten cihaz kendiliğinen açılacaktır. Sonra KİES proğramını çalıştırın. Burada büyük bir ihtimalle bağlanma sorunu yaşarsınız. Bunun için bağlantı sorunlarını gider sekmesine (Telefon irtibatını keserek) bastığınızda yeniden cihazın bağlantı kurulumunu yapacaktır. Sonra cihazı pc ye bağlayın KİES cihazı görecektir. Yedekleme bölümünden daha önceki yedeklemeyi geri yükle (en altta) yaparak bütün yedeğinizi (proğramlar, rehber, ajanda vs) cihazınıza yükleyin. Yedeklediğiniz yedeğin boyutuna göre işlem uzun sürecektir SABIR.

Ben bu şeklide yaptım gayet basit ve başarılı oldu. Hiçbir sorun yaşamadım. Gayette memnunum. Bu yüklemei yapmadan önce tuş problemi yaşıyordum bu sorunda çözülmüş oldu. (L tuşu ile silme tuşu birbirine girmiş durumdaydı. Sime tuşuna bastığım halde L harfi devreye giriyordu.)

Bu arada önemli bir hatırlatma cihazınıza bu rom yüklemesini yapmadan önce 4.1.1 olması gerekiyor.

Soracak olduğunuz birşey olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.04 ten direk 4.1.2 ye gecebiliyor muyuz? bana henuz 4.1.1 in güncellemesi bile gelmedi de.. telefonum s3

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç dakika önce aynı iş ortamında çalışıyor olduğumuz arkadaşın S3 de 4.1.2 güncellemesinin kurulu olduğunu fark ettim.Kendisine nasıl yüklediğini sorduğumda telefona ota olarak bildirim halinde güncelleme geldiğini belirtti.Telefon rootlanmamış veya polonya sürümü kullanılmamakta.(kontrol ettim)
Daha önce jb güncellmesini arakdaştan önce almıştım hatta kendisine sana jb güncellemesini henüz gelmedimi diye de sormuştum.Şimdi 4.1.2 için beklemedeyim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung s3 kullanıcısıyım bırsey sorucam kılıtlı ekranda bıldırım cubugunu ıstemıyorum bunu nerden yapabılırım acaba

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ben indirip kurdum fakat eskisine nazaran biraz daha az gidiyor gibi şarjı onun dışında gayet iyi. Rehberde de pek kasılma olmadı bende.

Not: Rom ile cihaz root lanmış oluyor ve yükledikten sonra Custom Binary Download 1 oluyor. Bu da cihazı garanti dışında bırakıyor ama Bunun da bir çözümü mevcut.

Önce cihazınıza Triangle Away programını yükleyin. Programı yükldikten sonra cihazın dil ayarlarını İngilizce ye çevrin! ( Çevirmezseniz program hata veriyor ) Daha sonra programı çalıştırın. Programa root yetkisi verin. Program dosyaları download ettikten sonra başlayacaktır. Reset flash counter yazan yere tıklayın. Cihaz yeniden başlayacaktır. Cihazınız normal şekilde açıldıysa, Cihazı Volume Up + Power + Home tuşlarına basıp açın. ODIN MODE çıkacaktır. Gördüğünüz gibi Custom Binary Download: No görünmekte. Artık cihazınıza orijinal rom yükleyerek tekrar garanti kapsamına alabilirsiniz.

custom-binary-download.jpg

Bir yanlisi duzelteyim. Tus kombinasyonunda volume up degil volume down olacak...

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
yandaki bildirim çubuğu içeriği nası değişiyor

Multi Window içeriğinde şuan için aşşağıda ki programlardan başka program kullanamıyoruz.

Samsung Apps
- ChatON
- Email
- Gallery
- Internet
- Messaging
- S-Note
- Video Player

Google Apps
- Chrome
- Gmail
- Maps
- Talk
- Youtube

Third Party Apps
- Facebook
- Official Twitter app
- Polaris (Viewer)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Resmi olarak Türkiye'de yazılım alan cihaz var mı?

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Odin'le gelen guncellemeyle uğraşmaktansa bekleyin orjinal rom gelsin

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran görüntüsünü göndermiş olduğum S3 ile aynı ofis ortamındayız ona güncelleme otomatik gelmiş iken henüz ben ve benim gibi kullanan 7 kişiye güncelleme gelmiş değil.Çoğunlukta zaten resmi sürüm güncellemesi almış değil.arkadaşa acaba agdan kaçıpdamı geldi 4.1.2 sürüm:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güncelleme yaparken kodek yüklü degilse video dönüştürücüleri ve oynatıcıları düzgün çalışmaya bilir diyor ne yapmalıyım arkadaşlar ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm s3 son sürümü suan kaç acaba bende android sürümü 4.1.9 yazıyor sistem güncellemelerini tıkladımda sisteminiz suanda güncel dior

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
slm s3 son sürümü suan kaç acaba bende android sürümü 4.1.9 yazıyor sistem güncellemelerini tıkladımda sisteminiz suanda güncel dior

4.1.9 mu ? öyle bir güncelleme henüz çıkmadı.. en son güncel versiyon 4.1.2 dir.. bir yanlışlık var ya da yanlış gösteriyordur.. wipe yaparsan düzelebilir durum.. şaşırdım şuan ilk kez böyle bir sorun ile karşılaştım

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bir ay once otadan kurmustum harika. daha turkiyeye gelmemis olmasi cok üzücü bi durum

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
birçok ülkeye çıkmış durumda , kanımca bu hafta türkiye güncellemesi dağıtılmaya başlar..

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
4.1.1 sürümü babamın telefonuna geldikten sonra arkadaşıma gelmişti ama 4.1.2 arkadaşa önce geldi, şimdi babam beklemeye başladı:D

lordmaxcake0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
21/01/13 tarihi itibari ile Samsung Galaxy SIII 4.1.2 jelly bean TÜRKİYE(TUR) romu resmi olarak KİES'e gelmiştir arkadaşlar yükleyebilirsiniz.ÇOK ŞÜKÜR AYLAR SONRA :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 var şebeke sorunu var + 4,1,9 android var ama şebeke çekmiyor imi var bunasıl oluyor bilen enden varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asistan bana numaranı yazabilir misin hocam.. su jelly bean i senın sayende beraber kursak.. bi sakıncası varmıdır acaba kardesm ?

Son mesajlar