Harici Disk Ve USB' ye İşletim Sistemi Kurma Problemi....

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erasier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://forum.shiftdelete.net/windows-7/234674-harici-diske-windows-7-kurulumu-resimli.html

Selam arkadaşlar yaklaşık iki haftadır bu konu üzerinde araştırma yapıyporum ve resmen çıldırmak üzereyim hard disk flash disk hepsine işletim sistemini kurdum ama aldıgım 2 hata beni çileden çıkardı ve ilk defa yardım amaçlı konu açmak zorunda kaldım.

İlk olarak flash disk veya ush hdd ye sistemi nt6x programı ile kuruyorum ancak acılısta Ya MBR Help diye bir zımbırtı cıkıyor yada file:Boot/bcd 0x00000034 veya 0x000000f kodlu hatalardan çıldırmak üzereyim bu konuda yardımcı olacak birisi var ise çok sevinirim....

Son olarak yapmak istediğim şeye gelince windows xp yada windows 7 2 işletim sisteminden birini flash disk üzerinden kullanmak istiyorum. yavaşlık vs gibi her türlü performans problemine razıyım sadece calıssın. live işletim sistemlerini denedim çalıştırdım ancak üzerinde değiştirme yapmayı beceremedim ve o yöntemden vazgeçip yukarıda linkini verdiğim yönteme basvurdum. konuyu acan arkadasada ulasamadıgım için careyi konuyu açmakta buldum...

KISACASI HELP MEE!!!!

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben geçenlerde denedim, gimagex ile harici hddye çıkardım install.wim dosyasını, easybcd ile giriş ekledim, starting windows dedi yani algıladı sistemi girişte bi problem yok ama mavi ekran hatası aldım, yani kelin merhemi yok :)

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
malesef windows sadece sabit diske kuruluyor harici disklere linux dağıtımları kurabilirsiniz

erasier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben geçenlerde denedim, gimagex ile harici hddye çıkardım install.wim dosyasını, easybcd ile giriş ekledim, starting windows dedi yani algıladı sistemi girişte bi problem yok ama mavi ekran hatası aldım, yani kelin merhemi yok :)

peki anladım ama live cd yi editleme sansım yok mu

erasier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla yok.

neyse linux den işimi göreceğim o zaman. işi ticarete dökecektim ama bilgisayarı kullanacak olanlar zorlanmaz inşallah :) peki son olarak flash diskten yüklemesi zor olmayacak bir linüx işletim sistemi linki alabilimriyim :D yeterince arastırma yaptım beynim akıyor artık masaya :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
neyse linux den işimi göreceğim o zaman. işi ticarete dökecektim ama bilgisayarı kullanacak olanlar zorlanmaz inşallah :) peki son olarak flash diskten yüklemesi zor olmayacak bir linüx işletim sistemi linki alabilimriyim :D yeterince arastırma yaptım beynim akıyor artık masaya :D

Sana [MENTION=83192]hsngrms[/MENTION] arkadaşımızın bu mesajını cevap olarak veriyorum. :)
http://forum.shiftdelete.net/linux/278663-usb-ye-ubuntu-kurmak.html#post2476588

Bahsettiği LiLi programı bu;
http://www.linuxliveusb.com/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...