Vista Dns değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vistada dnsi nasıl degıstırıyoruz bılen var mı ?

ıcımden bır ses talha ertunc'ta bu sorunun cvbı dıyor :D

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21

Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Ağ ve Internet, Ağ ve Paylaşım Merkezi ve ardından Ağ bağlantılarını yönet'i tıklatarak Ağ Bağlantıları'nı açın.
2.

Değiştirmek istediğiniz bağlantıyı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
3.

Ağ İletişimi sekmesini tıklatın. Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır'ın altında, Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) veya Internet Protokolü sürüm 6 (TCP/IPv6) öğesini tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
4.

IPv4 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
•

IP ayarlarını otomatik olarak almak için Otomatik olarak bir IP adresi al'ı ve sonra Tamam’ı tıklatın.
•

IP adresi belirtmek için Aşağıdaki IP adresini kullan'ı tıklatın ve sonra IP adresi, Alt ağ maskesi ve Varsayılan ağ geçidi kutularında IP adresi ayarlarını yazın.
5.

IPv6 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
•

IP ayarlarını otomatik olarak almak için Otomatik olarak bir IPv6 adresi al'ı ve sonra Tamam’ı tıklatın.
•

IP adresi belirtmek için Aşağıdaki IP adresini kullan'ı tıklatın ve sonra IPv6 adresi, Alt ağ önek uzunluğu ve Varsayılan ağ geçidi kutularında IP adresi ayarlarını yazın.
6.

DNS sunucusu adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
•

DNS sunucusu adresini otomatik olarak almak için DNS sunucu adresini otomatik olarak al'ı ve sonra Tamam’ı tıklatın.
•

DNS sunucusu adresini belirtmek için Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan'ı tıklatın ve sonra Tercih edilen DNS sunucusu ve Diğer DNS Sunucusu kutularında, birincil ve ikincil DNS sunucularının adreslerini yazın.
7.

DNS, WINS ve IP ayarlarını değiştirmek için Gelişmiş'i tıklatın.

:)

[size=1pt]support.microsoft.com[/size]

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
muhtesemsın :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Alıntı adresini ammada büyük yazmışsın !!!

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
girdigim dns gecersız dıyor ?? :S neden bılen var mı

ilkercelik1990

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Windows Vista DNS değişikliği
[youtube=425,350]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/a8ROn7R1BEE&hl=en"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/a8ROn7R1BEE&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]

vladimirpyro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Haci ipv6 nasil degistiririz yazmissin fekat soyle bi durum var

oraya ben dns yazdigimda yanlis yazdin dio

nasil yazmamiz gerekiyor acaba

simdiden sagolun

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ipv4 de degısıyor

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
dns değişiyorum tamam diyorum yine eski haline geliyor bazı sitelere de giremiyorum nedendir bilinmez normal bilindik sitelere yani dns kullanayım dedim değişmiyor var mı bilen vista kullanıyorum :(

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
benim bloggerla alakam yok zaten :) dediğim şey dns yi değiştiriyorum tamam diyorum sonra tekrar ayarlara girip bakıyorum ayarlarım saklanmamış yine otomatik al diyor anlatabildim mi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
sağolun :) evet bazı sitelere giremiyordum ve dns değiştireyim dedim, dediğim gibi siteye girmeme sebebi de dns nin değişmeme sebebi de aynıymış "trojan.dnsChanger" gibi bi adı vardı uzun uğraşlar sonunda temizledim

herneyse iyi forumlar ;)

hasanguzeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dns Değiştirme konusu özellikle önümüze erişim problemi yaşanan siteler çıktığında gündeme geliyor. Hepimiz internet üzerinde gezerken bazı sitelerin mahkeme kararıyla kapatıldığını bazılarının ise erişilemez durumda olduğunu görüyoruz. İyi midir yoksa kötü mü bilemiyorum ama internette özgürlük kısıtlanamıyor.

yazının tamamı için :
http://www.binbirbilgi.org/dns-degistirme-nasil-yapilir/

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Hehe 2008deki mesajlarıma bak :D

409358_10151298938676147_1307585221_n.jpg