Başkası adına kayıtlı telefon hattını kullananlara 1 yıl süre

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Her hangi ücret yok btk'nın cıkardığı bu yasada ücretsiz olarak alabilirsin o bahsedilen yeni hat abonelik ücreti ve aylık devlet vergisi.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
numaram 536 avea benim işlemi avea mı yapacak turkcell mi belli değil ikisi birbirine gönderdi ben de turkcelli aradım başlamadığı için belli değil dedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
numaram 536 avea benim işlemi avea mı yapacak turkcell mi belli değil ikisi birbirine gönderdi ben de turkcelli aradım başlamadığı için belli değil dedi
merhaba,
Eşim numarasını turkcell'den vodafone'a taşıdık yaklaşık 6 ay önce ve Vodafone bayiine hattı eşimin annesinden eşimin üzerine almaya gittik. 2 farklı şubede de söylenen şuydu;
Öncelikle numaranı turkcelle taşıyacaksın, sonra orada hattını üzerine alacaksın, sonra tekrardan vodafone'a taşıyacaksın.
Çok saçma geldi, bizde vazgeçtik.

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
sanırım yılbaşından sonra heryer güncelleme yapabiliyor, üstünüze alabilirsiniz. Kullandığınız operatörün bayisine bi uğrayın derim ben.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bazıları sadece açık hat kullanıcılarını kapsadığını söylüyor. normal hat devrini de kapsıyor mu bu karar? btk'nın yayınladığı karar metninde kullanmakta olduğumuz telefon bize ait değilse gidip hattı üstümüze almamız gerektiği ve buna ait vergilerin operatörler tarafından bir defaya mahsus olmak üzere ödeneceği yazmakta. doğru mu anlamışım?

musagultekin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende ise ilginç bir durum oldu. btk nın hat sorgulama sitesine girdigimde numaram çıkmıyordu. avea bayine gidip sordum. hat başkasının üzerine çıktı. Halbukisi hatta 18 yaşıma girip ertesi günü kendi üzerime aldım. yada aldıgımı sanıyordum. hattı satan adam kendi üzerine açtırıp bana öyle satmış. Avea bayisindeki personel bu durumun yasal olmadıgını isterseniz savcılığa şikayet edebilirsiniz dedi. ayrıca numaramı kendi üzerime alabilmem içinde kimlik+ 5 tl istedi.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Vodafone hattımı geçireceğim ama cepnet paketim var iptal olmasını istemiyorum :-\ o zamana kadar yeni bir paket gelirse adam akıllı geçmeyi düşünüyorum.

I

ikikereiki

SDN Okuru
TC kimlik nosundan herkesin adresini kesin olarak görmek mümkündür..

recepgumus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Saygıdeğer arkadaşlarım. Bende 3 yıldır bu dertten muzdaliptim. Ama bugun avea bayisine gittim. açık hat kulladığı söyledim (yani başkası adına hat). benden kimliğimi istediler ve 3 adet forma imza attırdılar. 5 TL ücret aldılar. hattınızda kontor olması gerekiyor dediler. 10 TL yede kontor yüklediler. bu işlemlerden sonra bana onay mesajı geldi bu hatıı üzerinize almak istiyormusunuz diye. evet yazdım gönderdim ve hat sadece 15 TL ye üzerime geçti. Sakın korkmayın benden çok üzret alacaklar diye. 15 TL niz varsa bir avea bayisine gidin ve hattınızı üzerinize alın. tşk ederim. iyi günler.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Benim hat taşınmış hat 0536 ve Avea ben bunu önce türksele taşıyacakmışım da oradan üzerime alacakmışım, yok yaa..

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Saygıdeğer arkadaşlarım. Bende 3 yıldır bu dertten muzdaliptim. Ama bugun avea bayisine gittim. açık hat kulladığı söyledim (yani başkası adına hat). benden kimliğimi istediler ve 3 adet forma imza attırdılar. 5 TL ücret aldılar. hattınızda kontor olması gerekiyor dediler. 10 TL yede kontor yüklediler. bu işlemlerden sonra bana onay mesajı geldi bu hatıı üzerinize almak istiyormusunuz diye. evet yazdım gönderdim ve hat sadece 15 TL ye üzerime geçti. Sakın korkmayın benden çok üzret alacaklar diye. 15 TL niz varsa bir avea bayisine gidin ve hattınızı üzerinize alın. tşk ederim. iyi günler.

Ben Vodafone hattımı 1 ay önce üzerime aldım hiç bir ücret ödemeden hem de.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hani hattı üstüne almak bedava idi milleti yolmak tan başka bir şey değil geçirmeyecegim istedikleri zaman kapatsinlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yakın zamanda avea faturalı hattı üzerine alan kimse var mı acaba ??

Eğer varsa standart abonelik sözleşmesi dışında 8 maddelik ek bir taahhütnameye imza attınız mı ??

Yoksa sadece kimlik fotokopisi verip standart sözleşmeyi mi imzaladınız.....

hadi aveacılar cevap lütfen......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
7 ay önce vodafone hattı satın aldım tc kımlık fotokopisi çekildı 7 aydr hattı kullanıyorum 2 gun önce hattımı kullanamadım benım uzerıme olan hattımı baska bırısı üzerine almış ve kullanıyor bu durumda napabılırım savcılıga gıdıcegım böyle birsey nasıl olabılır bılgılendırırsenız sevınırım

bytekno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ek ücret istedikleri için hattı üzerime alamadım. Sanki ek ücret istemeyeceklerdi gibi hatırlıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hattım başkasının adınaydı ve o kişi kapattırdı numaramı nasıl üzerime alabilirim numaramı yardımcı olabılır mısınız?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende babamın kendi adına aldığı hattı kullanıyorum bir buçuk yıldır kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim

Son mesajlar