TTNETin yeni verdiği airties air 5341 sorunu

Bu konuyu okuyanlar

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ttnet fiber internete geçtiğimizde bize iki ayda ücretsiz tivibu veriyoruz diye geldiler evdeki modemi değiştirdiler eski modemimle kablosuz sorunsuz internete girerken yeni verdikleri airties air 5341 modelde evdeki laptoplardan biriyle sorunsuz nete giriyorum diğerinde sık sık sınırlı erişim hatası alıyorum ağı onar dediğimde düzeliyo bağlantı belirlene hata ise "Yerel Ağ Bağlantısı" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil hatası alıyorum bu sorunu nasıl halledebilirim

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Hata aldığınız laptopta ıp ve dns yi otomatik mi alıyor??..

Ayarlar şu şekilde olacak yanii..

1443262010128114535.jpg

Birde şöyle bi çözüm yolu sunulmuş..

Evde 2 pc var birinden bağlantı yapılıyor diğerinde bu hata var yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil o zaman çözümü burada...

Öncelikle yapmanız gereken bir internet sayfası açmanız, sayfayı açtıktan sonra araçlar kısmından internet şeneçekleri kısmına tıklayınız. Karşınıza internet şeneçeklerinin görüntülendiği bir sayfa çıkacak buradan bağlantılar sekmesine tıklayınız, yerel ağ ayarları kısmına basınız. Karşınıza proxy sunucusu yazılın bir kısım gelecek burası tıklı yani seçili ise bu sekmeyi tık işaretini kaldırıp ayarları otomatik olarak algıla sekmesine basmanız sorununuzu hallolmasını sağlayacaktır..

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Otomatik olarak ip adresi al seçeneğim seçili ama DNS olarak google DNS kullanıyorum diğer ayarlarda ise bir sorun görünmüyor

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şuan sıkıntı yok ama sıksık yapmıyor zaten genelde bilgisayar yeniden açılınca oluyor

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
O ikinci yöntem İnternet explorer tarayıcısından bahsediliyor.. Araçlar-İnternet seçenekleri-Bağlantılar-Yerel ağ ayarları butonu-

hysteria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google dns lerde bu aralar sikinti var gibi kardes,bendede 2 bilgisayar var arada bi,yasiyorum bunu.Ben opendns den kullaniyorum artik.Bi sikinti yasamadim bi suredir.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bana da tivibuyla bu modemi verdiler sırf bu modem için tvibuyu iptal ettirmiyorum :) :)
eski modemle 16 mb bağlantımda kablosuz bağlantıda 1400 kb ile indirme yaparken yeni modemle 5341le 1700 1800kb indirme yapabiliyorum

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bana da tivibuyla bu modemi verdiler sırf bu modem için tvibuyu iptal ettirmiyorum :) :)
eski modemle 16 mb bağlantımda kablosuz bağlantıda 1400 kb ile indirme yaparken yeni modemle 5341le 1700 1800kb indirme yapabiliyorum
kardeş nasıl memnun kaldım şaşırdım vallahi ben hiç memnun değilim eski zyxel bundan çok daha iyidir tivibu bitsin hemen iptal ettireceğim

O zaman birde şu linkteki anlatılanları dener misin??..

Link

deneyeceğim eyvallah

skymen4

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Modem Çok ısınıyor mu? Eğer Isınıyorsa Nedeni Bu olabilir.

AndroidBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Verdiğiniz linkteki bazı ayarları yaptım iki gündür bir sorun görünmüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
air ties destek hattına telefonla 7/24 danış bilgi al,,,,,,,,telefon no: 4440239...çözüm olabilir...

Fox034

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın Arkadaşlar yaşamış oldugunuz problemin çözümü modemde kanal değişikliği işlemi uygulamaktır nedenine gelirsek Air5341 modelinde kanal Auto olarak geliyor ve sürekli değişkenlik gösteriyor ve havadaki boş sinyal kanallarına göre değişiyor. Modemde 1 den 13"e kadar kanal var bazı bilgisayarların wireless kartları 12 ve 13 numaralı kanalları desteklemiyor modeminde kanalı o esnada 12 yada 13 numaralı kanala geçtiği zaman bilgisayarla olan bağlantı kopuyor modemi kapatıp açarak yada bi süre bekleyince modemin kanalıda değişiyor ve haliyle bağlantı geliyor bunun için benim tavsiyem modemin kablosuz kanalını 11"e almanız bunu yapabilmeniz için www.airties.com sitesinde destek dökümanları mevcut hem video anlatım hemde pdf olarak eklemişler http://www.airties.com/support-documents.php?dil=tr ürüne özel destek dökümanları içerisinde Air5341 seçin ve Air5341 Kablosuz Bağlantım Sık Sık Kesiliyor - Kablosuz Sinyal Seviyesi Çok Düşük tıklatarak açılan pdf"deki işlemleri uygularsanız probleminiz çözülür...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sevgil arkadaşlar ben ttnet sınırsız internet aboneliği aldım ve bana rt-212 modem verdiler çok güzel çalışıyordu, sonra 12 ayda tivibu verdiler verdiklerinde modemi değiştirdiler yani "air5341" modem verdiler. internet var tivibu çalışıyor ama pc'im internete bağlanmıyor ayrıca dizüstü pc'den girdiyimde sınırlı erişim yazıyor. yardımlarınızı bekliyorum acilen, şimdiden kolay gelsin.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
ip numaraları çakışıyor galiba tivibuyla ip adresini otomatik almayından kendinizden bir ip belirleyin, ilk önce cmd ye girip ipconfig yazın IPv4 yazan kısım bilgisayarın aldığı ip onu değiştireceksiniz ordan varsayılan ağ geçidini aklınızda tutun benimki
192.168.2.1 ip alırken buna dikkat edeceksiniz
1443262010128114535.jpg

otomatik değilde 192.168.2.xxx xleri kendiniz yazın her bilgisayarda farklı yapın internet kafelerdede böyle yapılıp sorun çıkmasını engelliyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyyler benım pc dekı ınternet airties 5341 googleye giriyorum 192.168.2.1 error modemın arayuzune ulaşmak ıcın buraya tıklayınız dıyor ne yapabılırım lutfen yardım pls

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:angry::angry::angry:bnm ttnet airties air 5341 giriş şifre boş geçiyorum olmuyo napmalıyım yardımmmm edinnnnnnn ???

white-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer şifreyi değiştirmediyseniz

kullanıcı adı : admin
Şifre : ttnet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde daha önceki modemde lcd tv yi bağlayabiliyordum. bu ttnetin tivibu için verdiği airties air 5341 modemi lcd tv ye kabloyla bağladığımda görmüyor ama laptop da kablolu görüyor. bunu için ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:confused1:arkadaşlar benimde sağ alttaki wifi görüntümde !ünlem! çıkıo ne olur bana yardım edin kablosuz ağda oturum açın yazıo nasıl halledeceğim bunuNASIL HALLEDCEĞİM:confused1::confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:unsure:slm ben moderimi takdım bağlantılar tamam 5341 tv buda var yanlızca karşıma wep arayüzü çıkıyo 192.168.2.1 yapdım olmadı kulanı adını admin şifresini ttnet yapdım gine olmadı ne yapmam lazım.tşklr