Windows 8`i windows 7`ye cevirmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben bugun windows 8i yukledim fakat memnun degilim hicbir oyunu calistirmiyor windows 7 yapmak istiyorum fakat bilgisayarimdan ozelliklere girince normalde windowsu yukselt olur fakat o yok.Windows 7 cd`m vardi icinde windows 7 surumlari var ultimate professional home basic gibi onlardan birini yuklemek istiyorum fakat bilgisayarin dili turkce olmaigindan hata veriyor.Bilgisayarim 64bit.:cursing:

archim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows 8 den Windows 7'ye yükseltme olmaz, düşürme (Downgrade) olur. Yani win8 üstüne win7 kuramazsınız. Bilgisayarı CD'den açılmak üzere ayarlayın, takın Win7 CDsini, formatlayıp sıfırdan Win7'yi kurun. CD den veya usbden daha önce hiç kurmamışsanız, araştırın her yerde bulabilirsiniz, yada bilen birine yaptırın.

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format derken nasil ? bende bir cd var icinde sadece windows 7nin cesitleri var professional home basic ultimate gibi bir disk belirtlyorum orn: Yerel disk C gibi orada hemen hata veriyor bilgisayarinizin dili uygun olmadigindan falan onun icin format atamiyorum.

archim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
CD yi Win8 in içinden çalıştırmayacaksınız, bilgisayarı kapatıp, Bios-setuptan CD den açılmak üzere ayarlamanız ve açılırken CD yi takıp windows kurulumunu başlatmanız gerekiyor. Kurulum sırasında formatlama seçenekleri ve hangi sürüm win7 yi kurmak istediğnizi vs.. soracaktır.

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios setup`i nasil acacagiz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayar hp pavilion g6 ve bunu ben win 7 yapamıyorum bana bir yardım edin allah rızası için ödevlerim var ne olur

VonalOrdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Home Premium Lisansını Windows 8 Lisansına çevirdikten sonra tekrar o lisansı windows 7 de kullanabiliyormuyuz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Windows 7 Home Premium Lisansını Windows 8 Lisansına çevirdikten sonra tekrar o lisansı windows 7 de kullanabiliyormuyuz bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Büyük ihtimalle geçersiz ürün anahtarı diyecektir. Çünkü microsoft için bir lisans bir makine demek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şurada ''çevirme'' Yazısını gören gelmiş arkadaş winxp ye format atmak kadar kolay değildir bu win8 den win7 düşürmek.
Bi üstteki yorumu için arkadaşımı alkışlıyorum . Bu win8 yüklendiği andan itibaren bilgisayarın alt taban verilerine engel koyuyor ve bunu geri çevirmek o kadar kolay değildir . Bios güncelleme yapmak gerekir ve dolayısıyla bilgisayarınız garanti dışı kalır . Unutmayın Win8 de tak çalıştır gibi basit bir kavram YOKTUR !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tak cd yi format ha ...... vay anasını.win8 e bulaşmayın yeni bilgisayarlarda malesef kakalıyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ardaşlar sorun windows 8 windows 7 cevirmekte ama siz cd takın diyosunuz baştan biçimlen taktığımız zman başlamuyor cd den acılışı cd olmasına rağmen başlamuyor hiç bir şekilde başlamadı bunun nasıl yapa bilirsiz win 8 format atıp win 7 nasıl yapılır lütfen acil cvp verin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
casper win 8 64 bit bir laptop aldım 16 gb ram olduğu için win 7 64 bit kurmak istiyorum fakat biosdan cd'den başlama yaptırdım cd 'den başlatmak için bir tuşa basın geliyor basıyorum sonrası devam etmiyor. boottan da denedim aynı şekilde win 7 32 bit denedim - görsel win 7 denedim aynı şekilde başlamıyor. xp sp2 - sp3 denedim bir türlü balamıyor biosdan mı bi ayarı var acil yardım ederseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen kardes bu srun bndede var bnm pc de hp pavilion 6 bnm arkadasın dedıne göre win8 i yukseltıp sonra formatlayarak win 7 yapabılırmısız ama garantı kapsamından cıkarmıs

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece windows 8 pro sürümünden windows 7 pro sürümüne geçiş yapabilirsiniz. Web' de bolca açıklaması mevcuttur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı laptop var önce 254 lire verip windows 8 pro satın aldıktan sonra windows 7 ye gecirile biliyor bende windows 7 gecirmeye calıstım olmuyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bios setup ayarlarında boot secruty seçeneğini enable yapıyorsun f10 la kaydet çık

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar windows 8 herkesin sandığı kadar ne 7'ye nede xp'o kadar kolay çevrilmiyor. siz en iyisi bir bilgisayarcıya götürüp özel bir cd yaptırıp 25 30 tl civarında bir para ödeyip anca 7'ye geçersiniz ama söyleyeyim bilgisayarda garanti varsa garanti dışı kalır ama bencede 7'çevirin derim