Samanyolu TV 16:9 Formatında Yayına Geçiyor

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
O zaman sorunlu kanalları önce sil sonra benim dediğim gibi tarat.

işte onu uzun bir süredir yapıcam zaten ama üşengeçlik işte :) tek tek kanalları sıraya dizmem beni deli ediyor uydu karmakarışık oldu başına oturup bi ayar çekmek lazım

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
16:9 ne HD yayına geçmeliydi ama nerdeee, millet 4K, 8K yayın deniyor bizimkiler daha 16:9 yayına geçiyoruz diye reklam yapıyor sonra diyorlarki biz niye gelişemiyoruz!!!

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
16:9 ne HD yayına geçmeliydi ama nerdeee, millet 4K, 8K yayın deniyor bizimkiler daha 16:9 yayına geçiyoruz diye reklam yapıyor sonra diyorlarki biz niye gelişemiyoruz!!!

millet burada 16:9'a geçilmesin diyor, tüplü televizyonu savunuyor, sen gelmiş ne söylüyorsun. milletin ufku dar, devlet ne yapsın.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
tüplüyüz hala,4:3 yaparız napak,ayna programı çok güzel

hakan_25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
militirarist teşekkürler bu uyduda star tv hd kanald hd atv hd tamam güzel var sadece atv hd sinyal güçlü diğer hd olanlar sinyal yok ünlem işareti çıkıyor kaç kez denedim çanağıda çevirdim lnbleride kontrol ettim yok gene aynı

atv hd zaten şifresiz fakat diğer iki kanalın HD yayınını izleyebilmeniz için Dsmart abonesi olmanız gerekiyor. ..

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
millet burada 16:9'a geçilmesin diyor, tüplü televizyonu savunuyor, sen gelmiş ne söylüyorsun. milletin ufku dar, devlet ne yapsın.
kendi adıma konuşayım; ben 16:9 yayına geçilmesin demedim. sadece "tüplü tv mi kaldı?" cümlesine bir eleştiri getirdim.

tüplü tvler 16:9 yayına engel değil. burda hatalı olanlar tüplü tv kullananlar değil rtük... normalde bu tür teknik değişiklikler rtük gibi kuruluşların ön ayak olması ile sağlanır. rtük bir takvim belirler ve o takvime göre tüm ulusal kanallar yeni yayın formatına geçer. böyle kanalların keyfine bırakılmaz. ama bizim rtük, asli işi yerine video kliplerdeki baldır bacaklar ile ilgilendiği için böyle konulara vakti kalmıyor tabi...

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36

Devletin kanalların 16:9 yayına geçmesinde yada Hd yayın yapmasında ne etkisi varki, yapazağız diyene engelmi olmuş yada durun tüplü tv kullananlar var bırakın Led/3D tv alanları bunları düşünelim mi demiş! Kanallar HD yayına daha hızlı geçiş yaparsa milletde geniş ekranlı TV'lere geçişi hızlandırır elinden geldiğince. Burada asıl suçlu TV kanalları, HD yayına geçenlerde platformları tercih ediyor buda vatandaşa ek yük getiriyor bu konuda da atv'yi tebrik etmek lazım hem atv-ahaber'i HD yayına geçirdi hemde ücretsiz olarak sunuyor

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
1080p yayın yok ülkemizde 1080i var en son

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ne zaman uçan arabalar seri üretime geçer millette kullanmaya başlarsa flash tv işte o zaman HD yayına geçer az kaldı sabret:p samanyolu 16:9 formatına geçmiş:p :p hala samanyolu izleyen var mı:dil:

ben bi sıkıntınmı var:glare:

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
çok iyi olmuş %90 bütün tvlere yansıcak gurur duyulacak olay sağcılık solculukla alakası yok deniz tvyapsın onuda alkışlarm .)))

ahmety114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçsinler tabi bi an önce çok önceden yapmaları lazımdı.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Uydudaki yer sorunu nedeniyle HD yayına geçemiyorlar.

Yoksa altyapılar hazır.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hala varmış demek ki sıkıntım yok. sadece televizyon günah, şeytan işi diyenlerin bugün TV kanalları var.:glare: ne demek istediğimi anladıysan eğer...:confused1:

ben öyle bir deyiş duymadım demişlerse bile orda ne demek istedigini sen anlamamışsın(dediler diye ortaya atamassın ispatlamakla yükümlüsün)